» »

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal

gregyk ::

PayPal ti trga 1.5€, ki ga dobiš nazaj v parih dneh po opravljeni verifikaciji kreditne kartice.

brez-imenko ::

Ja to vem za verifikacijo. Koliko te pa stanejo stroški, če si prijavljen pod Business? Če sem prav prebral, ti nekaj tržejo od neznam koga. :)
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

gregyk ::

Ja to vem za verifikacijo. Koliko te pa stanejo stroški, če si prijavljen pod Business? Če sem prav prebral, ti nekaj tržejo od neznam koga. :)


Stroškov za pošiljanje ni, so pa pri premier pa business procenti ki ti jih vzamejo, ko ti kdo denar nakaže (vse pa piše na paypal.com) :)

cegu ::

Jaz sem se prejšnji teden vpisal v Abanko, izpolnin obrazec za Abanka maestro in Abanka Visa electron.

Danes sem dobil Visa electron kartico (po priporočeni), notri piše, da bi posebej moral dobiti tudi PIN kodo, pa je nisem.

Prav tako še nisem dobil Abanka maestro kartice (razen če je združena z visa electron).

Kdaj pride PIN?

bluefish ::

ne isti dan.

OldSkul ::

meni je prišla pin pred kartico...

bajsibajsi ::

@shqwarch ne vem zakaj to tukaj sprasujes, ce pa na paypal strani cca. 2x kliknes, da dobis odgovor. Drugace pa Business account je nesmisel, ce nimas "trgovine". Med Personal in Premium pa je dejansko zelo malo razlik; obicajnemu uporabniku Personal povsem zadostuje.

slodreamer ::

sicer je mal drugačno vprašanje, ampak ga bom kar tu postavil

Torej dobre 3 mesece nazaj sem se tudi sam odločil za odprtje t.i. gotovinskega računa, za odprtje katerega sem takrat plačal mislim da 4,17€, dobil sem Visa Elektron kartico in navedeno mi je bilo da nimam nobenih mesečnih obveznosti.
Danes pa sem dobil pismo v katerem frajerji pišejo, da bodo gotovinski račun preoblikovali v Aračun elektronski, ki kao nudi celo vrsto super storitev in je oh in sploh super, za vodenje tega računa pa mi bodo od 1. januarja 2009 zaračunavali mesečno 0,95€ za vodenje računa. Mislim wtf, si res lahko to dovolijo?
Če pa zaprem račun pa jim bom po moje spet mogo plačat kakih 10€, torej me bojo lepo okol prinesli za 15€ za 2 transakciji kolikor sem mel s to kartico. Pa niti ne gre za denar, ampak sem res jezen da si grejo kej takšnega privoščit!

LeQuack ::

Za 0.95EUR na mesec je pol skor vseeno če kar navadno Viso ali Mastercard vzameš.
Quack !

jini ::

sicer je mal drugačno vprašanje, ampak ga bom kar tu postavil

Torej dobre 3 mesece nazaj sem se tudi sam odločil za odprtje t.i. gotovinskega računa, za odprtje katerega sem takrat plačal mislim da 4,17€, dobil sem Visa Elektron kartico in navedeno mi je bilo da nimam nobenih mesečnih obveznosti.
Danes pa sem dobil pismo v katerem frajerji pišejo, da bodo gotovinski račun preoblikovali v Aračun elektronski, ki kao nudi celo vrsto super storitev in je oh in sploh super, za vodenje tega računa pa mi bodo od 1. januarja 2009 zaračunavali mesečno 0,95€ za vodenje računa. Mislim wtf, si res lahko to dovolijo?
Če pa zaprem račun pa jim bom po moje spet mogo plačat kakih 10€, torej me bojo lepo okol prinesli za 15€ za 2 transakciji kolikor sem mel s to kartico. Pa niti ne gre za denar, ampak sem res jezen da si grejo kej takšnega privoščit!


zaprtje računa te bo domnevno stalo 4,5 €. sem danes zaradi enakega dopisa vprašal.

bazo ::

Tut js sm to dubu. Sam pomoje tega ne smejo narest, kar mamo podpisano pogodbo. Razn ce tm kje v drobnem tisku pise da si lah kej tazga prvoscjo..

LeQuack ::

Sej drobni tisk je tudi pogodba. Prav tako se ponavadi pogodba sklicuje na splošne pogoje, ki se lahko spreminjajo.
Quack !

jini ::

seveda imajo vso pravico, da to naredijo, le obvestiti te morajo prej, da bodo spremenili pogoje. in to so naredili. sedaj pa imaš malo več kot dva meseca časa, da se ali sprijazniš ali pa zapreš račun. si je pa nlb pred leti privoščila neobvestiti strank o spremembah pogojev in jo sedaj ignoriram na enak način, kot so oni takrat mene.

karafeka ::

Na SKBju je bila pred kratkim podobna zgodba. Pred leti sem moral tam odpreti račun (brezplačni), ker sem kupil nekaj točk sgam vzajemnega sklada. Letos dobil obvestilo, da bojo za ta račun začeli računati provizijo oz. mesečne stroške (čeprav ga od takrat nisem več uporabljal). Ker bi zaprtje prišlo več, so mi račun preoblikovali, tako da je bil spet brezplačen (seveda sem moral plačati za to).

bazo ::

Seprav je to potrjeno da bo abanka zacela zracunavat vsm k uporabljajo viso electron?
ce je temu tako jo takoj zaprem. majku jim fašističku.

sss ::

kera alternativa je pa cenej?

BigWhale ::

Kapitalisticne prasice! Za storitev racunajo! Sram naj jih bo!

seminal ::

Za 0.95EUR na mesec je pol skor vseeno če kar navadno Viso ali Mastercard vzameš.

A mi lahko poveš kje prosim
PA kakšni so pogoji da jo dobiš? A ne rabiš neneka določenega minimalnega prihodka.?

slodreamer ::

s pravnega stališča s tem seveda ni nič narobe ker imajo vse lepo opisano v splošnih pogojih, očitno pa ne dajo niti veliko na odnos do uporabnikov. Tako da po vsej verjetnosti bom tudi jaz zaprl ta račun. Sicer pa mislim da stane mastercard res nekje 8€ na leto, in ga bom odprl pri NLB, kjer imam račun s stalnim prihodkom. Visa Electron mi je bila namreč predvsem všeč zaradi večje varnosti, saj lahko porabiš le denar ki ga imaš na računu, po drugi strani pa je to slabost saj moraš tja vedno predhodno nakazovat denar.

amigo_no1 ::

Na Abanka visa electron računu dvigneš kar imaš gor in ga preprosto ne uporabljaš več, tako da je stanje pozitivni ničla, pol pa naj kar oni zaračunavajo :D, zapri ga pa ne (zaprtje stane 4.50 EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bazo ::

Ja najbol, pol pa da te zacnejo ganjat

darkstar ::

Kaj pa pri kateri drugi banki ce je mogoce za dobiti viso electron, free

fosil ::

Enostavno odpri pri abanki študentski račun, pa boš imel viso electron zastonj.

Pa tud vsi ostali, ki jamrate. Enostavno prenesite svoj osebni račun na abanko, pa boste mel viso electron zastonj.
Tako je!

slodreamer ::

Ja ne bom !!! glih zdej ko se tak mačehovsko obnašajo bom pa ves moj business tja preneso al kaj?! I don't think so, ne bojo me več vidli tam!

bazo ::

Ja tok cajta dokler ti ne poslejo obvestila da bos zdej pa mogu placevat 0.80 eu za studensti racun pa 1.7 za viso.

PrimozR ::

Enostavno odpri pri abanki študentski račun, pa boš imel viso electron zastonj.

Pa tud vsi ostali, ki jamrate. Enostavno prenesite svoj osebni račun na abanko, pa boste mel viso electron zastonj.

Enostavno...

fosil ::

Ja ne bom !!! glih zdej ko se tak mačehovsko obnašajo bom pa ves moj business tja preneso al kaj?! I don't think so, ne bojo me več vidli tam!

Pa so res pravi zlobneži, da ti nočejo več zastonj nudit storitve.

A v tiste trgovine, kjer ti nočejo robe zastonj dat tudi ne hodiš več?

Se mi zdi, da je tvoja banka, ki ti te storitve sploh ne nudi bol mačehovska.

In kaj je tak problem zamenjat račun? Mesečno dobivaš nakazila od 100 različnih ljudi?
Tako je!

Gost ::

A sem jaz prav razumel zadevo, ker se tudi sam zanimam za odprtje gotovinskega računa pri abanki in debetno viso elektron.

1.) odpreš tale račun

2.) vzameš debetno viso elektron kartico

3.) oni te čez nekaj mesecev prisilijo ali v uporabo drugega računa, ki ima mesečne stroške, ali pa v zaprtje (4,5 EUR)


Fosil in ostali pametnjakoviči, če je to res, gre za popolnoma nedopustno zavajanje ljudi.

thramos ::

amigo_no1 ::

@Gost
Da, gre za ta račun

@thramos
Ali gre za star cenik ali pa gre za nov cenik, a so spet spremenili pogoje, tako da za Aračun elektronski ne bo stroškov mesečnega vodenja.
Tale cenik začne veljati 1.11 2009, napisan je bil 15.10 2009, tisti pismeni dopis, da se bodo računi preoblikovali so pa poslali 14.10 2009.

Vsekakor je zadeva precej čudna.


btw,
Zaprtje računa oz. saldacija (kot piše v ceniku "Izvleček tarife" bi bilo lahko za obstoječe uporabnike brezplačno, če se sklicuješ na prvo oz drugo točko pod 5.4.1.0 (sprememba splošnih pogojev)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

nuclear ::

Jaz nisem nič dobil da bi moral mesečno plačevati za debetno kartico pri abanki.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

jini ::

Trenutno je potrebno saldacijo računa plačati. Od 1. novembra je ne bo treba, če gre za spremembo splošnih pogojev. S 1. novembrom spremenijo splošne pogoje. Vprašanje, ki se mi zastavlja, je, ali bom lahko po 1. novembru brezplačno zaprl račun zaradi spremembe splošnih pogojev? Namreč če račun uporabljam po 1. novembru, se verjetno strinjam s splošnimi pogoji, ki so se že spremenili, torej do nove spremembe ni prišlo.

Gost ::

Potem je pa to en VELIK nateg. Zakaj tega ni napisanega na spletni strani?

Bom poklical na abanko in se pozanimal, kaj je s tem. Ravno zaradi ničnih mesečnih stroškov bi šel v to debetno kartico.

nuclear ::

Finta je da sem še pred 2 tedni dobil pošto v kateri piše, kako zastonj je ta debetna kartica, in da se z njo lahko tako brez obveznosti za mesečne stroške kupuje na internetu..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

thramos ::

Kartica je in bo ostala 100% zastonj. Mora pa biti (ker je debetna) vezana na en račun - in nadomestilo za ta račun se lahko zaračunava, ampak se kot je razvidno iz cenikov zgoraj ne bo.

Naj pa kdo preveri na Abanki ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

jini ::

iz cenikov je razvidno zgolj to, da od 1.11. ne bo zaračunavala. kaj bo po 1.1., ne piše v ceniku.

thramos ::

Aha ok, pardon ... sem spregledu da je govora o 1.1.

darkstar ::

Meni so rekli, ko sem si sel delat Viso Electron na Abanko, da od prvega novembra, bo stalo vodenje
tega racuna 99centov na mesec.

dwinxp ::

Se pravi mi studentje ki imamo pri Abanki odprt navaden racun ter na njega vezano Viso Electron bomo imeli tako kot do sedaj? Se pravi nam ne bo treba nic placevati? Al bodo tudi nam zaracunavali vsak mesec uporabnina za to kartico ?

Hvala

mihec87 ::

Kolikor gledam je na abanki še vedno gotovinski račun z razliko da se je preimenoval v aračun gotovinski.Pogoji ostajajo isti kot prej ter isto možna vezava z viso electron kot prej lahko gdo to potrdi?

Hm zakaj imam občutek da so kar malo hotli izkoristit tole burko okrog sprememb, ter poturit dražji račun.

extr3m3 ::

Tudi sam sem odprl študentski račun, in tudi sam sem dobil debetno kartico, vendar sem dobil pošto, tako da nevem kako in kaj je s tem.
o_O

mihec87 ::

Saj to je meni čudno, ker res zgleda da so z telimi spremembami 1.11.2009,hoteli izkoristit zmedo ker aračun elektronski ima mesečno nadomestilo, aračun gotovinski pa ne..čudno tole vse skupaj..

extr3m3 ::

Če ne prej bomo videli/vedeli januarja ali februarja.
o_O

mihec87 ::

Zakaj šele takrat?

s0me0ne ::

Ob registraciji vise electron mi je paypal iz računa trgal 1,5 EUR nato še 1 EUR. Povsod je govora samo o 1,5 EUR, ki ti ga kasneje povrnejo. Kdo ve zakaj so mi trgali 1 EUR?

__luka__ ::

Včeraj sem podpisal pogodbo za "visa elektron" - zdaj sem šel gledat papirje in res piše gor Aračun elektronski (nikjer ne piše VISA?)
Mi je pa bilo rečeno da bo po 1.1. nadomestilo 95centov.

Ne vem pa kaj se tako obremenjujete s tem - jaz vsak mesec zapravim 200EUR za razne neumnosti (beri pivo) in se za dodatni evro ne bom sekiral. Ko bom imel redni dohodek pa mastercard.

LP
the truth is out there

brez-imenko ::

Zanimiv okol teh sprememb, jaz tudi nisem dobil nobenega pisma o navedenih spremembah. Ja če nebo nič bm moral za spremembe pogledati na Abanet. Samo kot sem gledal zgornja dva PDFja ne vidim da bi morale nastati kakšne spremembe. Vodenje računa sem tako ali tako imel vsak mesec odtegnjenih par centekov. Če nebo bistvene razlike ne bom delav panike E-bančništvo sem imel pa eno leto bonusa brezplačno sedaj enkrat kmau bi mi ta bonus moral poteči in bom videl pri čem bom.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Pesimist ::

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

To dobim pri paypal. Debitna karta od abanke. Kaj zaj serje to. Na karti je se sicer tema. samo to nemre bit vzrok.
Racun pa premium. Z prejsno mastercard on nkbm je delalo vse super samo sem karto ubil zarad varnostnih razlogov in namenoma presel na debitno.

Kartico se nisem enkrat uporabil. Zdaj sem tudi nakazal gor 10EUR iz nkbm racuna. To bo komaj gori jutri sicer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

karafeka ::

Meni je trajalo ene tri dni po nakazilu, da sem jo lahko aktiviral na paypalu.

Pesimist ::

hm torej je pogoj to al kaj. Ker fora je da ti paypal nic ne trga 1.5EUR dol kot so nekateri tu pravli. To komaj naredi ce hoces met verified status kateri je potrebni za Ebay nakupe pri nekaterih prodajalcih. No tak bom pocako do naslednega tedna, ce se pa takrat nebo palilo pa grem na Abanko iskat pomoc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109456 (28306) Vetrpiha
»

SKB identifikacijska številka?

Oddelek: Loža
3214396 (11966) Guzzy
»

Visa debit verifikacija problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
4220011 (17763) Vrocipes
»

PayPal help

Oddelek: Omrežja in internet
256797 (5963) rakun24
»

kako plačati (paypal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
4713930 (12140) bluefish

Več podobnih tem