» »

Plazma LG 50 pk350

Plazma LG 50 pk350

««
«
1 / 6
»»

potapi ::

Ker sem novi lastnik te plazme naprošam lastnike ,ki to plazmo že uporabljate za kakšen nasvet oziroma priporočila.L.P.ps Lahko tudi kako imaste narejene nastavitve.

SkyEye90 ::

Imam nastavljeno na Kino, ker TV gledam samo zvečer in kakšne filme. Prvih 100ur pa sem imel vse na 40% (da se panel uteče).
Rad pa bi nastavil po THX nastavitvah, če je kdo našel nastzavitve, naj mi prosim sporoči. Ali pa če je kdo že odklenil THX menu, kakšna je slika, je res skoraj enaka 'kino' načinu?

icecube ::

Osebno sem za ta denar zelo zadovoljen.
Imam na thx načinu, ki sem ga vklopil v servisnem meniju. Slika deluje topleje in malenkost razločnejša v temnejših predelih, če je tako kot v kinu, bi pa težko rekel...

Odkleni se po tem postopku:

http://www.avforums.com/forums/12302217...

password pa je: 0413

SkyEye90 ::

Je obvezen harmony daljinec, s klasičnim univerzalcem ne gre?
Bi lahko napisal nastavitve, katere so pod THX, da si sam nastavim pod expert, saj bo enako?

Nasvet za bodoče kupce: prvih 100ur ne nastavljajte svetlosti in kontrasta čez 50% (sicer v navodilih tega ni omenjenega, priporočajo pa še vseeno). Nekateri svetujejo tudi, da ne predvajamo FullHD slike dokler se tv ne uteče (nevem zakaj, ampak sam se jo takoj priklopil na 1080p, pa ni nobenih težav).

icecube ::

To nebi vedel. Jaz sem odklenil z harmony daljincem.

THX nastavitve:
kontrast: 80
svetlost: 50
ostrina h: 50
ostrina v: 50

...kar je absolutno premalo podatkov. Za to nastavitev je pomoje kar potreben odklep!

SkyEye90 ::

Kaj pa imaš pod napredno, ali se v THX načinu ne da dostopat do več nastavitev?
Za odklep pa, kater harmony model imaš, je to pomembno?

Še eno vprašanje za lastnike, opcija v sliki -> napredno -> način filma je vedno izključena in nimam možnosti da bi jo vključil. Kaj je ta opcija in kako jo lahko aktiviram?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

errhec ::

Še test LG 50PK350 če koga zanima.

http://www.avforums.com/review/LG-PK350...
dd

icecube ::

To je prednastavljeni izbor. Pri thx se napredno ali kakršne druge nastvitve ne da spreminjati.
Načeloma ni pomembno katerega harmony-a imaš. Sam sem odklenil z "harmony H628"

potapi ::

Se pravi samo trije na tem forumu imaste to plazmo.L.P.

mataur ::

Kaj si hotu s tem povedat..."samo trije na tem forumu imate to plazmo"...lahko se ti pa preštejemo in ti sporočimo točno število 8-)

potapi ::

Želel sem da bi dobil čim več nasvetov za to plazmo.Od nastavitev do nadgradnje zakaj vse se lahko uporabi (harmony daljinec).Nikogar nisem želel užalit .L.P.

icecube ::

Takole glej...

Nima 3d, ni nek presežek tehnologije, prestavljanje med kanali je malo počasnejše kot na ostalih televizijah, vendar plasma pri bigbang spletni prodajalni stane 670EUR, z brezplačno dostavo na dom!
Za ta denar je več kot odlična in popolnoma zadovolji povprečnega uporabnika. IMHO je najboljši price/performance.
Če pa si pedanten in bi rad vse naj, naj, boš moral gledati za televizije ranga 1500EUR+.

Kar se pa funkcij tiče, imaš pa vse na internetu (dvb-c,hdmi, full hd, 600hz, rola slike,mp3,mkv,divx z ključa...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: icecube ()

OldSkul ::

meniji in šaltanje kanalov je ultra počasno, drugače je pa dobra TV. Jaz bi jo imel, vendar samo zato, ker imam doma sat sprejemnik in ne uporabljam vgrajenih tunerjev v TVju.

Dromar ::

Šaltanje kanalov je dokaj počasno, vendar za moje pojme zadovoljivo, vsaj pri meni, ko imam priklopljeno anteno.
Drugače pa točno tako, kot je napisal icecube: za 650EUR+- je to bestbuy in nima konkurence nekje pod 1000EUR (iste velikosti vsaj ne).
Edini razlog, zaradi katerega se odsvetuje nakup tega TVja je, če imaš fejst svetlo sobo, v kateri boš gledal, ker ima spredaj šipo brez antiglare premaza, kar pomeni, da se svetloba od TVja odbija kr ornh.
V tem primeru pa glej kako Panasonic G serijo al pa navadne LCDje za 500-600EUR, LEDi pod 1500 so namreč en sam šit, sploh pa recio tist samsung 652 model ma glih tak šajbo spredaj in ti nič ne nuca pol.

Double_J ::

C652 ni led... nič se ne odbija ko je prižgan, še če svetiš z flashlightom gor.
Dve šivanki...

Dromar ::

Ne vem, meni so odpisali v tadrugi temi o LCD/plazma TVjih, da ma spredaj šajbo in da šajna glih tolk kot PK350. Ne poznam TVja kaj prida, sem zgolj prepričan, da se LCD v tem cenovnem razredu ne more kosat s plazmo.
Prvi, ki se lahko je LE8500! Za moje pojme seveda

Double_J ::

8500 se ful sveti... pri tem še nisem videl nobenega odseva do sedaj. A je že kdo videl odseve?
Dve šivanki...

potapi ::

Nekje sem bral da se to plazmo da nadgradit ali je to res in kako.L.P.

zolja ::

Na kaj bi jo pa rad nadgradil? Ma sploh mi ni jasno kaj bi rad. Nisi zadovoljen s sliko, zvokom, izgledom, funkcijami tv-ja? Nesi nazaj v trgovino, daj še jurčka zraven pa ne bo treba nič nadgrajevati. Kupil si najcenejšo 50 inčno plazmo, ki je sicer super nakup, zdaj bi pa rad cel ringlšpil imel v dnevni sobi? Naslednjič kupi TV ki ima največ skritih menijev in funkcij, boš bolj zadovoljen.

LP Zoran

potapi ::

Zolja plazme še zaenkrat nisem dobil jo dobim v sredo.Sem samo prosil tiste ki imajo to plazmo kako so si nastavli sliko .Nekje na enem forumu pa sem prebral ( se ne spomnim na katerem) ,da se baje da nadgradit iz lg 50 pk350 na pk550.Oprosti ,če sem te prizadel.Hvala vsem za pomoč ampak vidim ,da nekateri nimajo živcev hvala še enkrat vsem za pomoč.

errhec ::

50PK550 ima 1 (en)HDMI priključek več, ima tudi bluetooth povezavo za slušalke.
50PK350 pa ima en SCART več.

Če pa želiš primerjati oba modela pa primerjaj na LG.de imaš to možnost.
dd

icecube ::

tista funkcija je THX, o kateri smo se pa že razpisali zgoraj ;)

potapi ::

Najlepša hvala za pomoč.L.P.

SkyEye90 ::

Je mogoče že kdo pogruntal, kaj je tista opcija "Način filma" v naprednih nastavitvah slike? Namreč vedno je siva in izključena?

SkyEye90 ::

Res nobeden ne ve kaj je MOVIE MODE?

Kako pa imate nastavljeno resolucijo tisti, ki predvajate iz zunanjih predvajalnikov, 1080p 24Hz, 50Hz ali 60Hz? Katero osveževanje priporočate?

potapi ::

Z plazmo sem zelo zadovoljen rabil bi pa še en nasvet.Prosim če mi svetujete še kater zvočnike naj nabavim za 5.1 zvok .Ne želim imet nobenega predvajalnika ampak samo zvočnike,v rango do 500 evrov.L.P.In hvala za odgovore.L.P.

MH0 ::

SkyEye90 je izjavil:

Res nobeden ne ve kaj je MOVIE MODE?

c/p iz navodil:

Film Mode
(On/Off)

■ You can watch a cinema-like video by eliminating judder effect.
■ Use this function when you watch movies.


Drugače pa:
http://www.google.com/search?q=pk350+fi...

freserovski ::

Mene pa glede tega tv-ja zanima sledeče... Scart audio out deluje med gledanjem tv-programa OK, ko pa gledam film iz usb ključka pa ne deluje. A kdo ve v čem je težava in če se da to kako usposobit?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

e-marko ::

Očitno ne pošilja zvoka po scart-u ampak samo po optiki. Če imaš možnost priklopi receiver na optični izhod, ta vedno pošilja zvok, ne glede na vir.

LP
...somebody, somewhere...

freserovski ::

bo zgleda res potrebno en DAC nabavit, imam stereo ojačevalec, ki žal nima digitalnega vhoda...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

SkyEye90 ::

MHO, pa ti to lahko kdaj vključiš (in kdaj)? Jaz imam možnost Filmski način vedno sivo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

MH0 ::

SkyEye90 je izjavil:

MHO, pa ti to lahko kdaj vključiš (in kdaj)? Jaz imam možnost Filmski način vedno sivo..

Ja, lahko ja.

SkyEye90 ::

Kdaj pa? Ko gledaš TV, ko gledaš film preko USB, ko gledaš iz BluRay zunanjega predvajalnika? Imaš sliko nastavljeno pod Napredno?

sulicar ::

Daj napišite kakšne nastavitve imate(kontrast,barve,ostrina itd.)

potapi ::

Priporočam se za kakšne nastavitve.L.P.

SkyEye90 ::

Jaz imam nastavljeno na 'film', ker večinoma gledam le HD filme in je slika najlepša. Torej 80, 50, 50, 50. Pomagala imam izključena. Vse kar sem popravil je white balance na 0 (ker mi ni všeč preveč topla - rdečkasta slika).
Bom pa poskusil še THX, če je kaj drugače.
Nastavitve kot so 'živo', 'šport' dajo sicer svetlo, kontrastno, kristalno sliko, vendar za ogled filma je to malo pretirano :)

Še nasvet, če gledate filme iz zunanjih virov, ki imajo 24slik/sekundo, nastavite predvajalnik na 1080p 24Hz, ker zmanjšate zatikanje slike in prizori tečejo gladko.

sulicar ::

Kaj in kje je ta THX?Jaz gledam mkv formate preko USB ključka in mi eni filmi gredo lepo,pri enih pa mi se zatika,zakaj?

e-marko ::

Lahko napišeš primer gladko delujočega in takšnega kjer se zatika? Ima fajla ali pa podatke o fps, bitrate, resoluciji?

THX je način slike (in zvoka, če se ne motim), ki je na voljo, če nadgradiš sprejemnik da misli, da je model PK550, ki ima že v osnovi to možnost.
Sam imam vedno vklopljeno to možnost na moji 550, ker se mi zdi najlepša slika. Pri igrah pa vklopim način Igra.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

sulicar ::

Pri tem se mi zatika,pa še podnapisov mi ne zazna!


D V D I N F O
Source......... : BluRay
Velikost....... : 6,51 GB
Dolžina........ : 96 min
Leto izida..... : 2010
Država......... : USA
Jezik.......... : Angleški
Žanr........... : Drama | Thriller
Format......... : 16:9
Source Video... : 8209 Kbs
Audio.......... : Dolby Digital 5.1, DTS
Podnapisi...... : Slovenski


Tukaj pa je vse šlo BP!

Kill.Speed.ANG.CRO.2010.1080p.BluRay.x264-aAF
Size.............................: 7,93 GB
Runtime.......................: 101 Min
Release Date................: 2010.10.18
Genre.........................: Action
Codec ID.....................: V_MPEG4/ISO/AVC - Matroska
Bit rate....................... : 9 530 Kbps
Width.........................: 1 920 pixels
Height........................ : 1 080 pixels
Display aspect ratio ....... : 16:9
Framerate...................: 23.976 NTSC
Video Format................: x264
Video Bitrate................: 9323 kbit/s
Video Resolution............: 1920x1080
Audio Format...............: AC3 English
Audio Bitrate................: 640 kbps
Language...................: English
Subtitles.......................:Angleški, Hrvaški

errhec ::

Zanima me če je kdo že preizkusil LG_MOD kateri omogoči uporabo USB hub-a
ter uporabo USB2LAN adapterja, ter rabo SAMBE na LG 50PK350 TV ju?

Kakor gledam na LG_MOD, namestitev niti ni zapletena ?

Cena USB adapterja pa je tudi 5€, tako da se vsekakor splača (kdo ve mogoče pa deluje tudi W-lan USB ;) )


LP
dd

MH0 ::

Poskusi in poročaj. Še prej pa firmware na 3.26.

errhec ::

Firmware je 3.25 in je mod lepo prebralo, TV se je samodejno restartal.
Upošteval sem navodila na linku, ki sem ga podal v mojem prejšnjem postu, na HDD-ju pa imam dve particiji.
V meniju se ni spremenilo nič, kot pa je razvidno v navodilih za aktiviranje potrebujem USB LAN adaptor.
Sem ga naročil in ko ga dobim poročam :) .
Je pa zanimivo da sem kolebal med 42 z lan in W-lan konektorji,
pa sem se potem odločil za 50PK350 ( tistih par filmov bom že pretočil na HDD ), če še DTS poštimajo pa je že preveč ;) .
dd

SkyEye90 ::

Obstaja original posodobitev firmware-a?

MH0 ::

SkyEye90 ::

Kaj imajo Rusi potem boljši model tv-ja? :D

Včeraj sem ugotovil, da napredno nastavitev NAČIN FILMA lahko vključim, ko gledam klasično TV, torek prek sobne antene.
Prek zunanjega predvajalnika pa tega sploh ne morem vključit. Tudi če gledam film prek USB vhoda na TV-ju ne morem vključit. Je potem to OK?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

errhec ::

Ko gledaš film preko USB-ja pritisni Q-Menu in tam izberi možnosti videa,tam imaš možnost izbire načina prikazovanja (KINO).
Če pa ti manjkajo ČŠŽ-ji pa ko pritisneš Q-Menu izberi možnosti predvajanja videa in tam izberi format podnapisov Latinica2 OK ?

;)
dd

SkyEye90 ::

Ne mislim nastavitev slike kot je FILm, SPORT itd... ampak tam ko nastavljaš svetlost, kontrast, imaš spodaj napredno in opcije, kot so DINAMIČNA BARVA, RAVEN ČRNE, FILMSKI NAČIN... to me zanima, če lahko kdo vključi ko gleda iz zunanjega predvajalnika preko HDMI?

errhec ::

Še odgovor, ki sem ga dobil od LG-ja k(d)aj mislijo dodati podporo DTS formatu:

Thank you for contacting LG Electronics



Dear Customer,

Thank you for your email.

Although there will plans to add DTS support to future TV's it is still not known as to whether some older televisions will receive this support as an update.

Please keep checking back however in case plans change.

Best regards,
LG Electronics



;)
dd

sasoe ::

icecube je izjavil:

Osebno sem za ta denar zelo zadovoljen.
Imam na thx načinu, ki sem ga vklopil v servisnem meniju. Slika deluje topleje in malenkost razločnejša v temnejših predelih, če je tako kot v kinu, bi pa težko rekel...

Odkleni se po tem postopku:

http://www.avforums.com/forums/12302217...

password pa je: 0413


a mi lahko to kdo razloži, kaj to pomeni?
a nima TV v specifikaciji podano, da ima THX certifikat?
če ima, ali to ne pomeni, da to funkcijo preprosto poiščeš v meniju in jo enostavno vklopiš?
sedaj pa berem o nekem odklepanju????


pa še eno vprasšanje?
ima kdo računalnik priklopljen na TV preko HDMIja in tako gleda filme?
kako se to obnese? koliko imaš dolgi kabel?

SkyEye90 ::

Ne, PK350 nima THX certifikata. Ima pa konfigurirane nastavitve slike za THX, vendar so zaklenjene, skrite, katere lahko prikličeš po omenjenem postopku. Ko to storiš, se ti poleg že privzetih Kino, Sport, Živo... pojavi še THX. Pač malo drugačne nastavitve, ki jih je optimiziral THX laboratorij.

Glede povezave z računalnikom, priklopi pa bo. Slika bo seveda dobra, v kolikor imaš HDMI grafično kartico, katera ti podpira 1080p (FullHD) sliko in pa dovolj močan procesor (vsaj dvojederni).
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961174469 (398840) antonija
»

Plazma LG 50 PV350 pomoč pri uporabi

Oddelek: Zvok in slika
144195 (2945) pisco
»

Plazma LG50PK750

Oddelek: Zvok in slika
82170 (1480) Daddy1
»

Plazma TV

Oddelek: Zvok in slika
72116 (1199) Grizi
»

LG 50PK350 PLAZMA TV - ali ima DVB-C?

Oddelek: Kaj kupiti
92641 (2367) whatever

Več podobnih tem