» »

chiliGreen MR1210

chiliGreen MR1210

1
2
»

Hanzek ::

Imam vprašanje.
MR1210 nimam priklopljenega na anteno in me zanima ali vam, ki ga imate slučajno prikazuje uro?
Namreč meni na sprednjem displayu prikazuje le črtice.
(ima uro le zaradi snemalnika?)

k4vz0024 ::

Samo črtice. Čas kaže oz. prikazuje čas predvajana datoteke.

k4vz0024 ::

Povezal sem s UTP kablom in dela normalno. Zanima me, če nabavim wireless ključek, bo potem delovalo tudi brez problema, glede na to, da žična povezava deluje brez problema?

Shotky ::

Teoretično ja, odvisno od jakosti wifi signala.
Jaz sicer nimam USB ključka imam pa AP in deluje BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shotky ()

OK.d ::

lastniki povejte ali na displeju prikazuje recimo, ko je vklopljen internetni radijo tudi ime postaje in izvajalca?
LPOK.d

k4vz0024 ::

Ok.d, ne, samo na TVju.

Pesimist ::

Jaz uporabljam WD TV live z usb kljuckem in lahko gledam 720p brez problema preko G signala. Povezuje se povprecno 54/54 54/45. Druga cifra je pomembna ker je download. 1080p SaW 7, sem probal vceraj gledati in je stekalo. 720p pa brez blema. Jutri bom probo N standard vzpostavit.

Ce reces da imas AP. To pomeni da imas seen cheap router prikloplen na utp od predvajalnika? Ta ruter pa brezicno vezan na primarnega? Ali imas kaksne posebne naprave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Shotky ::

Nič posebnega uporabljam TP-Link TL-WA501G 54Mb, ki je konfiguriran kot odjemalec, brezžično je povezan z routerjem Linksys WRT54GL.

Pesimist ::

aha, ker studiram da bi nabavo nekaj in taki ruter bi bil verjetno bol koristni kot navadni usb dongli, predvsem zato ker lahko na LAN das pol Xbox360, TV za DNLA in mas wireless, pa se po moznosti stabilnejse ko dongle bi lahko teoreticno bilo.

Cistokrvne cheap dostopne tocke pa nimajo niti utp priklopov.

na TP linku je pa DD WRT?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Shotky ::

Ne, originalen FW, sem prebral da že tako ali tako ima vse funkcije, ki jih ima dd wrt

Pesimist ::

aha cool to. Moj primarni ruter je Netgear 3500L z tomato.
njegov originalni firmware nima nix druga kot dyn dns. Lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

staher ::

l.p.
Sem dal na MR1210 novi SLO sw in sedaj ne morem več zložiti programov po željenem vrstnem redu.
Kje dobiti originalni sw, če kje?

Shotky ::

Izgleda da bo treba malo počakat z popravkom, ker ta meni za DVB-T je res malo čuden.

drejko78 ::

A je kdo probal priključit eksterni DVD? Jaz sem danes poskusil priklopit DVD Transcend (2x USB - prenos + elektrika), pa mi nekako ga ne "potegne". Je kdo drug poskusil zadevo? Kateri eksterni DVD pa je mogoče priklopiti?

Furbo ::

Kakšna novost v zvezi s tem gizmom, bi bil dober samo za snemanje/predvajanje španijad, se da nastaviti čas snemanja pa te zadeve?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

staher ::

l.p.
kaj noveg z vezi MR1210????

Shotky ::

Ne še

Davixy ::

Kakšna pa je kaj kvaliteta snemanja programov? Če snemaš recimo uro in pol, koliko kapacitete pobere?!
In pa, če je ob gledanju filma, kot predvajaš, če je možen Zoom, da recimo ničrnih robov, da sliko narediš cel cel zaslon!!

Hvala.. ;)

Shotky ::

Zoom je možen, za kapaciteto pa nisem niti preverjal.
Pazi pa eno: Snema samo na FAT32 oz. ne snema na NTFS "samo branje" kar je že samo po sebi omejeno na 32GB

k4vz0024 ::

Sem povezal z UTP kablom z routerjem. V smeri od MR1210 dela brez problema. Kako naresti, da bom s računalnikom kopiral file z diska priklopljenim na MR1210?

Shotky ::

Če si naložil nov firmware potem mora delat

k4vz0024 ::

Kaj ni zato potreben program?

Shotky ::

Ne, v raziskovalcu boš videl novo napravo ko bo mr1210 prižgan (kot omrežni disk)

k4vz0024 ::

Je kdo probal priključiti USB DVD player in katere znamke, da mu je deloval?

Tx

drejko78 ::

k4vz0024 je izjavil:

Je kdo probal priključiti USB DVD player in katere znamke, da mu je deloval?

Meni je uspešno priklopil zunanji DVD Transcend. Sem pa moram nadgradi FW od pogona. Sicer ni delovalo od začetka, vendar sščasoma je začel delovati (kot da bi se mogla navadit drug na drugega ...hehe). Drugače pa ne uprabljam te kombinacije, ker uporabljam le LAN.

Na spletni strani chiliGreen so objavili "GPL SourceCode" za predvajalnik. Če se kdo spozna na te zadeve (jaz se žal ne), lahko pogleda kaj bi se dalo narediti / popraviti / nadgraditi.

Če bo kaj sreče pa le javite vsem nam!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejko78 ()

k4vz0024 ::

Se pravi, da si ndgradil DVD Transcend, če prav razumem?

Hvala za informacijo.

drejko78 ::

k4vz0024 je izjavil:

Se pravi, da si ndgradil DVD Transcend, če prav razumem?

Hvala za informacijo.


Ja. Poiskal sem na netu firmware za moj zunanji DVD pogon in ga nadgradil. Težavo sem imel edino malo glede priklopa DVD enote - zaradi dveh USB priključkov (podatki + napajanje). Na koncu je bilo najbolj uspešno, da sem priklopil oba vtikača v predvajalnik in šele na to na drugi strani v pogon. Čez nekaj sekund mi je predvajalnik zaznal pogon in sem z njim počel enako kot s kakim DVD predvajalnikom. Res pa je, da nisem pretirano eksperimentiral. Ko sem videl da mi dela več nisem uporabljal. Probal dem DVD Video in še en DVD-R z AVI posnetki. Oboje je delalo.

bizi72 ::

Pozdravljeni!
Ali morda ve kdo kako se nastavi na Chili Green MR1210 povezavo na internet.Imam ključek pa mi nikaor ne uspe
se povezati na internet. Prosim nekoga za pomoč. Hvala bizi72.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizi72 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb port na lcd tv lg (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
392103266 (43710) kitka77
»

digitalni sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
328993 (6538) 6151
»

DVB-T mpeg/4 snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
458043 (4868) stefp
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956558 (33270) Alexius Heristalski
»

TV Star T1000 - DVB-T in media predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
309263 (7627) asterix2000

Več podobnih tem