» »

Usb port na lcd tv lg

Usb port na lcd tv lg

kmetek ::

gregimus: kako si to naredil dej na ZS?

moj tv je 32LG3000....

gregimus ::

Najprej poglej kateri firmware imas nalozen na TVju ........ce imas 3.15 potem ne rabis nalagat nic....



Najprej sm z neta potegnu firmware 3.15 in ga posnel na USB kljuc, kljuc priklopil v TV. potem odpres na TV menu, se premaknes na options ampak ne pritisnes ok. 7 krat pritisni tipko FAV in pokaze se ti meni za update firmware. izberes firmware 3.15 pritisnes ok. pusti da se nalozi do konca. potem ugasnes in nazaj prizges tv pritisnes in drzis OK tipko na TV in OK na daljincu skupaj..... pocakas prikaze se polje kamor vtipkas kodo 0000 in prides v servisni meni , gres pod option 3 tam spremenis jpeg, mp3,... na 1. pod na divx spremenis na HD..... OSTALIH STVARI NE SPREMINJAJ..... gres ven iz menija ugasnes tv, prizges tv nazaj.... sedaj bi moral imeti v menu opcijo USB.

e-marko ::

Če se ne motim lahko potem tudi naložiš novejši FW brez da bi izgubil opcije predvajanja.

LP
...somebody, somewhere...

gregimus ::

ja lahko nalozis novejsi FW....

GA_PI ::

imam LD550 in ima verzijo 3.03.08 kar se mi zdi malo čudno ker je narejen septembra 2010, vsi pa govorijo(te) o downgradnji FW jst bi mogu potem nadgradit FW :)

no do tle še nobenega problema, problem nastane kje najdit FW, jst sm za moj model našel samo v8.02.xxx. kje bi dobu 3.15? ker sedaj OK-OK oz menu-menu ne prime za servisni meni!

gregimus ::

GA_PI je izjavil:

imam LD550 in ima verzijo 3.03.08 kar se mi zdi malo čudno ker je narejen septembra 2010, vsi pa govorijo(te) o downgradnji FW jst bi mogu potem nadgradit FW :)

no do tle še nobenega problema, problem nastane kje najdit FW, jst sm za moj model našel samo v8.02.xxx. kje bi dobu 3.15? ker sedaj OK-OK oz menu-menu ne prime za servisni meni!

za tvoj model ne vem to odklepanje deluje na lh 3000 seriji

GA_PI ::

ja samo sem zasledil po tujih forumih da se na veliko odklepajo tudi LD serije, samo nikjer pa ni omenjeno kje se dobi FW, ker ostalo je vse isto se mi zdi.

Fw sem pa preveril tako da sen na usb naložil verzijo 8.xx.xx in potem 7x fav tipko da sm zagnal nadgradnjo samo naprej pa ne upam da ne bom kaj zašuštral :|

Andrej4 ::

GA_PI je izjavil:

ja samo sem zasledil po tujih forumih da se na veliko odklepajo tudi LD serije, samo nikjer pa ni omenjeno kje se dobi FW, ker ostalo je vse isto se mi zdi.

Fw sem pa preveril tako da sen na usb naložil verzijo 8.xx.xx in potem 7x fav tipko da sm zagnal nadgradnjo samo naprej pa ne upam da ne bom kaj zašuštral :|


Raje zadevo uštimaj z IR odklepom (z univerzalnim daljincem ali telefonom z IR vmesnikom) ali preko RS232 vmesnika. Tole z menjavo fw je meni čist preveč dela, pa še, če ga boš kje pihnu, boš imel dodaten kos pohištva v dnevni sobi.

neki4 ::

jest mam lh verzijo Lg in sicer lahko urejam digitalne programe (določim vrstni red), pravtako lahko kanale določene zaklenem z geslom, ampak brisat določene programe po želji pa nisem videl da se da. Kdo ve ?

lebang1 ::

Seveda se da,
če se ne motim greš pod urejanje programov in izbereš program pa 2x klikneš rdeč gumb ali nekaj takega... (poglej navodila bi moralo pisat).

neki4 ::

ja sej, sem šel. in grem pod digitalne programe in ni opcije kako zbrišem posamezen program. Potem pa grem na analogen tv seznam, kjer so shranjeni programi, pa je opcija rdeči gumb in po dveh klikih lahko zbrišem analogni program, a pod digitalnim seznamom te opcije ni. svašta. če kdo kaj pogrunta naj sporoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

e-marko ::

Pri moji PK550 je enako. Verjetno je to zato, ker so programi v MUX-u in ne more izbrisati določenega progama, ker bi moral zbrisati cel mux. Malo čudno je tole, ja.
...somebody, somewhere...

trek@s ::

neki4 je izjavil:

ja sej, sem šel. in grem pod digitalne programe in ni opcije kako zbrišem posamezen program. Potem pa grem na analogen tv seznam, kjer so shranjeni programi, pa je opcija rdeči gumb in po dveh klikih lahko zbrišem analogni program, a pod digitalnim seznamom te opcije ni. svašta. če kdo kaj pogrunta naj sporoči.


Pri mojem je opcija "preskoči" al neki takšnega pri urejanju programov. moder ali pa zelen gumb.

neki4 ::

ja, ampak ko ga označim kot "preskoči", mi ga potem v seznamu oz.listi kanalov samo obarva modro..pa dejansko ko grem po listi kanalov mi ne preskoči programa. Pa tudi če mi ga bi, mi v praksi ne pomaga, ker mi pač še vedno dela gužvo v seznamu. Da ga obarva z modrimi črkami tak program, pa tudi nevem v čem je finta. Zaenkrat je očitno v ta namen edina opcija "favorites" oziroma dodajanje programov v svojo listo priljubljenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

bauci ::

Posameznih digitalnih programov se ne da brisati. Brišeš lahko cel mux. Če je program modro označen ga ne prikaže, ko se sprehajaš s tipko gor in dol. Dej jih na konec seznama.

neki4 ::

aha točno. no sej, tudi če gledaš kanale med priljubljenimi s tipko "fav" oz. mark, ki je najbolj desno spodaj na daljincu je tudi dokaj dobra rešitev da imaš svoj seznam programov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

pajkov ::

Živjo, jaz sem danes dobil daljinca One For All UCR 3910 Slim Line TV ,usposobil, da upravlja tv LG 42LD450, ne morem pa odklenit, da bi prišel v servisni meni(prog. oprema je 03.01.10),probal po navodilih iz foruma: (Držiš tipko magic dokler ne zasveti, utipkaš 994 lučka 2x utripne, klikneš 1x na magic in sedaj utipkaš 5 mestno kodo za servisni menu (00018) in pritisneš na gumb kateri bo nosil to kodo- najbolše en ki se ga ne uporablja (tisti barvni spodaj -rdeč).Sedaj je nastavljeno in enak postopek ponoviš še za kodo (00019) za drugi del servisnega menuja (nastaviš na npr. zeleno tipko).
Sedaj vklopiš televizijo, in pritisneš gumb katerega se je nastavilo za servisni menu, prikaže se za vpisat geslo, ki je (0000), nekateri modeli naj bi imeli geslo (0413). Geslo se vpiše z dalincem od televizije, vse ostalo se dela pa z univerzalnim dalincem,ampak se ne zgodi nič tudi daljinec, če vtipkam 994 ne utripne 2x.

Andrej4 ::

pajkov je izjavil:

Živjo, jaz sem danes dobil daljinca One For All UCR 3910 Slim Line TV ,usposobil, ...

Geslo se vpiše z dalincem od televizije, vse ostalo se dela pa z univerzalnim dalincem,ampak se ne zgodi nič tudi daljinec, če vtipkam 994 ne utripne 2x.


Najbrž nisi naredil vse po navodilih.
Najprej pritisneš gumb magic (srednji v prvi liniji) in ga držiš kakšnih 5 sekund. Med tem bo gumb za vklop (desno od gumba magic) zasvetila najprej 1x in po 4s še 2x. Nato 994 in naprej po navodilih.
Mora delati.

Tukaj imaš navodila podobnega daljinca, le, da je ta za več naprav in zato prvo točko preskoči.

http://www.hifi-remote.com/manuals/ofa-...

Pri točki 5 pač izbereš poljuben gumb na daljincu, jaz sem npr. izbral gumb -/--, ti pa lahko tudi kakšnega drugega, npr. enega od barvnih.

lebang1 ::

Poglej si navodila za tvoj dalinec tukaj!
Skozi sem jih preletel in mislim da je le razlika da namesto 994 moraš utipkat 991.

lp

Andrej4 ::

lebang1 je izjavil:

Poglej si navodila za tvoj dalinec tukaj!
Skozi sem jih preletel in mislim da je le razlika da namesto 994 moraš utipkat 991.

lp


Ni tako. 994 je kar prava opcija, sam v navodilih, ki so priložena daljincu, sploh ni navedena. Lahko potrdim iz lastne izkušnje.

pajkov ::

VOILA DELA !!!!
Naredil točno tako kot je opisal :Andrej4 :: včeraj, 21:39:51 !!!
Enostavno, če imaš prava navodila (kdaj ,kaj,kolikokrat,itd.).
Hvala za pomoč, posebej,Andrej4 !!!!

fruc900 ::

Kako na 32LG2000 pogledam kateri firmware je gori, saj v meniju pod Nastavitve, ni podmenija diagnostika ??? kakšna ideja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

fruc900 ::

..še eno vprašanje je firmware za 32lg2000 isti kot za 32lh2000

sgdjkdlsugi4 ::

LG serija nima isti hardver kot LH, ker je 1 leto starejsa, so NO GO.

S!lentHunter ::

Mene pa zanima če je možen odklep USB-ja 32LG2000 leto izdelave feb 2009 trenutna verzija firmwareja je 3.45 ???? kakšna navodila ?
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

lebang1 ::

Pa saj so vse LG televizije podobne glede odklepanja, če ne gre z tem da stisneš na daljincu in televiziji ok in ok ali menu in menu,
potem gre sigurno z univerzalnim daljincem (sem opisal na prejšnji strani), pa še dosti načinov je....

fruc900 ::

Imam 32LG2000 verzija firmwareja, ki je originalno naložen na TV je 3.45.1:

če stisnem menu+menu dobim tale meni:

če pa stisnem OK+OK pa dobim tale meni:

Se da že tu v nastavitvah odpreti USB ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

lebang1 ::

Se bojim da z tvojo verzijo firmwara ne bo šlo...
bi mogel gor naložit npr. verzijo 3.15
Prišel pa si v meni kjer piše tool option 1,
nastavitve za usb se nahajajo v tool option 3.

lp

fruc900 ::

Kot kaže res ne bo nič ker ne pridem v tool option 3, sem pa pomotoma pri tool option 1 pritisnil na št. na daljincu, povrh vseha se je zadeva očitno shranila ter sedaj ne deluje več menu+menu ;(( ni pomagalo niti reset menija na tovarniške nastavitve ?

p.s. zaradi tega se tipka menu in OK na TV ju se ne odzivata več, delujeta le na dalincu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

fruc900 ::

Evo eno čist konkretno vprašanje je komu sploh uspelo odpreti USB na 32LG2000 ali 32LG3000

za verzije xxLHxxxx vem da je to mogoče, zato me zanima konkretno za zgoraj navedene verzije xxLGxxxx

lebang1 ::

Seveda je ljudem uspelo tudi na LG verziji, samo malo po internetu pogledaš pa dobiš marsikaj.

fruc900 ::

ja za serijo 32LG2100 sem videl in tudi našel že pred časom, da se to da odpret, o verziji 32LG2000 pa nikjer 100% potrdila, da je to možno ????

lebang1 ::

Pa verjetno da je, boš pa ti prvi ki bo to potrdil :)
Najbolje da si priskrbiš en univerzalni dalinec, oz. poiskusiš po drugi metodi.

lp

smokyyyyy ::

Pozdravljeni. Zanima me par stvari ...

Ko odkleneš USB port, a gre s tem garancija? Pa kako je s predvajanjem podnapisov preko USB porta?

Hvala za odgovore.

malix ::

Tukaj najdete fw 3.3.18
http://www.megaupload.com/?d=CLO4YD67

Uradno ga najdete tudi na LG strani (jezik: RUSKI)

Zanima me kaj vse se da nastavitev v servisnem meniju.
Jaz imam občutek, da ima moj TV ful slabo sliko - slabe barve - slab kontrast - predvsem pa je slika zelo temna.
52'' LG LD550


Več o hekanju LG-ja
http://www.lg-hack.info/

P.S. Ali se da s temi heki prepričat TV, da bi predvajal TV programe, ki mi jih preko DVB-C in PCMCa kartice odklene kabelski operater.
www.malix.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: malix ()

neki4 ::

smokyyyyy je izjavil:

Pozdravljeni. Zanima me par stvari ...

Ko odkleneš USB port, a gre s tem garancija? Pa kako je s predvajanjem podnapisov preko USB porta?

Hvala za odgovore.



jaz sem prinesel tv seveda z novejšim firmware in usb aktiviran po 1 letu uporabe tvja na servis.
Povedal samo v čem je problem televizorja(motnje slike oz. kockanje), so mi zamenjali ploščo in sedaj dela okey. Še poklical sem jih ko sem imel doma že popravljen tv zakaj mi usbja noče zaznat po novem:), da bi moral vsaj jpeg slike zaznat če ključek dam not , pa sem celo potem omenil, da sem doma imel v uporabi usb za filme ker pač sem pozabil, da moram sam downgrade narest na novo, ker je pač nova plošča in potem spet aktivirat usb. ...itak ni bilo važno več, ker tv je bil doma in je delal brezhibno brez kockanja. Če bi pa prej govoril v servisu o tem usbju, ko sem ga nesel v popravilo bi pa pač mogoče zakomplicirali, ampak itak niso opazili in jih sploh ni zanimalo, ker je bil problem rešen in ni imel veze ali imam jaz usb aktiviran ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

Akssi ::

ve kdo kako se odklene usb pri lg 26lu5020?

pajkov ::

Snemanje iz TV LG serije LD na USB, a bi se dalo .

malix ::

To pa tudi mene zanima?
www.malix.si

Bananovec ::

Bi mi kdo pomagal shekati usb port od LG 32LD350?
LGUSB na Wikispaces žal ne deluje, tako da sem ostal brez vsakih navodil :(:(
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Andrej4 ::

Bananovec je izjavil:

Bi mi kdo pomagal shekati usb port od LG 32LD350?
LGUSB na Wikispaces žal ne deluje, tako da sem ostal brez vsakih navodil :(:(



če boš prebral tale forum od začetka, boš dobil kar nekaj idej, kako to narediti

lahko uporabiš univerzalnega daljinca, telefon z IR oddajnikom, RS232 kabel, kar imaš pač na voljo

Suhy ::

kaj mi lahko kdo pove zakaj na lg 42ld750 slika, ko jo dam iz računalnika, ni čez cel zaslon(črn rob cca 2cm na vseh stranicah)?
če dam predvajat film preko usb-ja, je slika čez cel zaslon..

neki4 ::

ločljivost (desni klik na desktopu-->properties)naštimaj na 1920x1080(to je ločljivost tvja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

opcopc ::

imam LG 42PJ350 PLAZMA TV in bi rad odklenil usb,da bo predvajal filme,musko mi lahko gdo pomaga?

dj cotto ::

Tukaj si preberi navodila.

Suhy ::

mam nastavljeno, oz. mi je računalnik že sam prepoznal in nastavil:
1080p @60Hz 1920x1080, samo na TV-ju je pa še vedno rob iz vseh strani cca 2cm...??..
edino kar mi je uspelo, da sem dobil sliko čez cel zaslon, je da sem dal Overscan, samo to pomoje ni to..ali pač?

klemen91 ::

Imam Lg 32SL80. Imam problem z predvajanjem zvoka. Napiše mi da ne podpira audia. Predvidevam da mi tv ne podpira DTS zvoka, ali bi se z updajtom to spremenilo? Problem pa imam tudi s šumniki.
Kje lahko dobim updajt za moj tv?

Suhy ::

res je, problem je v DTS-ju, tuki maš pa super navodila, malprej stestirano:)
http://audioconverter.heartware.dk/Tuto...

za podnapise pa je treba nastavit pravi code page, to pa ne vem točn, na mojmu je tko da k se vrti film pritisneš tipko "menu", potem "set video play" in tle spremeniš na Latin 2, ne vem pa kako se to nastavi permanentno, da ni treba za vsakič popravljat..

a kdo ve zakaj preko dlta-ja vsake tolko zašteka film?

Suhy ::

Kaj res noben ne ve zakaj je črn rob na zaslonu, ko se predvaja preko hdmi računalniškega izhoda??

rok_p ::

Imam LG 32LH3000 in me zanima, če je mogoče kako zmanjšat nivo glasnosti ob gledanju digitalnih kanalov. Ker je občutno preveč glasno, čeprav je glasnost na stopnji 1. Ta stopnja je dosti tišja na analognih kanalih in na filmih iz usbja.

Hvala
rok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG 32LH3000 LCD TV nekaj vprašanj...

Oddelek: Zvok in slika
92544 (1164) integral15
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12155833 (47724) Lupin
»

LG LCD

Oddelek: Zvok in slika
81833 (1301) gtu
»

Še eno mnenje o televiziji :)

Oddelek: Kaj kupiti
192977 (1939) Darja
»

LCD TV 82cm Full HD

Oddelek: Kaj kupiti
495230 (3640) kitara8

Več podobnih tem