» »

Usb port na lcd tv lg

Usb port na lcd tv lg

marko7 ::

Na žalost v lokalnem bigbangu ni razstavljen. V Mercatorju pa sem gledal, da je slika, ko predvaja kabelske programe zrnata kot pri zelo starih fotografijah.

Do sedaj sem prisegal na crt in ne moram v trgovini v nekaj minutah ocenit kaj je in kaj ni v redu.

SAMO PHILIPS PUST NA MIRU ČE NOČEŠ MET PROBLEMOV.

dj cotto ::

@Tomay

Na enem od forumov sem bral, da naj bi zadnji dve številki pri evropskih modelih (LHxx00, LHxx10, LHxx20)pomenili barvo TV-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dj cotto ()

shadeT ::

Samo še eno vprašanje imam: sedaj ko imam vse DTV programe na LH3000 pa ne morem premikati programov recimo slo1 na 1. program itd...samo za analogne programe imam možnost premika... se jih res ne da prestavljati na noben način? imam pa najnovejši FW 3.55

dj cotto ::

DVB-T ali DVB-C?

shadeT ::

DVB-C (kaj bi bilo sploh razlika? oboje je digitalno, samo T je po zraku če se ne motim). Ampak problem je da v seznamu programov ki so na voljo ni možno premikati pozicije, kot je to možno pri analognih programih :/

dj cotto ::

Pri DVB-t lahko, če drugega ne, premikaš vsaj posamezne mux-e.

shadeT ::

MUX? Poglej, jaz grem v urejanje proograma, in potem imaš listo programov po zavihkih DTV/RADIO/TV in samo pod TV lahko z zeleno tipko na daljincu premikam programe, pri DTV pa sploh ni nobenih možnosti, edino modra (preskoči)...

Hardstyle ::

Ko sem updejtal na 3.15 še je bil zvok, ko pa sem začel predvajat preko USBja pa je zvoka zmanjkalo. Sedaj ni zvoka ne preko USBja in ne preko siola.

Kake ideje?

sgdjkdlsugi4 ::

Keri model pa si updejtal ?

Hardstyle ::

37LH3000, zvok na slušalkah je, nimam pa pravih zvočnikov, da bi probal optični izhod. Zvočnika na TV ne delajo pa nevem al se ki kaj prestavi al kaj bi to blo... je pa blo vse vredu dokler nisem stisnil play za film iz usb.

brezimni ::

Mene pa zanima za lg 32lg3000 serijo. Če se lahko softversko reši mpeg4 dekodiranje, se pravi slovenskih programov preko DVB -T. Ti modeli nimajo mpeg4 dekoderja. Ali se to reši da se v meniju nastavi divx na zadnjo možnost. Sam sem še nadgrajeval firmware na 2 LH modelih in je z lahkoto vse delovalo. Tudi za serijo LG sem dol potegnil svoj firmware z te strani. Vprašal bi še, če vseeno rabim mpeg 4 modul, katerega naj vzamem in kje so najcenejši. Hvala lepa.

rambo013 ::

@Tomay

Na enem od forumov sem bral, da naj bi zadnji dve številki pri evropskih modelih (LHxx00, LHxx10, LHxx20)pomenili barvo TV-ja.

Kolikor sem jaz gledal razliko med lh3000 in lh3010 je razlika v barvi. Mogoče še kakšna druga podrobnost ne vem, vem pa da 3000 dobiš le v črni barvi, 3010 pa v črni in srebrni barvi. Tudi trgovec ko sem kupoval ni vedel za druge podrobnosti, je rekel pač novejši model, niti o barvi se mu ni sanjalo.
Kako bi pa šel hack mojega tv-ja 32lh3010, na tistem forumu mojega modela nisem zasledil, ne bi ga pa rad zafleshal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rambo013 ()

Davids84 ::

ali je kdo probal na modelu 32LG5700,in če dela vse normalno kot na LH modelih.ali lahko nekdo prilepi ling do firmware-a za 32LG5700.
najlepša hvala.
lp Davids84

Hardstyle ::

Pa dajte si dopovedat, da na xxLGxxxx serijah NE MOREŠ usposobit USB!!!

marko7 ::

Pa dajte si dopovedat, da na xxLGxxxx serijah NE MOREŠ usposobit USB!!!

ČE TEBI NI RATALO ŠE NE POMENI DA SE NEDA.

Mene pa zanima za lg 32lg3000 serijo. Če se lahko softversko reši mpeg4 dekodiranje, se pravi slovenskih programov preko DVB -T. Ti modeli nimajo mpeg4 dekoderja. Ali se to reši da se v meniju nastavi divx na zadnjo možnost. Sam sem še nadgrajeval firmware na 2 LH modelih in je z lahkoto vse delovalo. Tudi za serijo LG sem dol potegnil svoj firmware z te strani. Vprašal bi še, če vseeno rabim mpeg 4 modul, katerega naj vzamem in kje so najcenejši. Hvala lepa.

Poprovajse dogovorit ,če ti ne dela da jo vrneš moraš pa dat državo na finsko in to kartico noter limk:
http://www.bolha.com/oglas383315492/mpe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko7 ()

marko7 ::

Ko sem updejtal na 3.15 še je bil zvok, ko pa sem začel predvajat preko USBja pa je zvoka zmanjkalo. Sedaj ni zvoka ne preko USBja in ne preko siola.

Kake ideje?

najdi pravi firmware!

Davids84 ::

Marko9 prosim za razlago kako usposobiti USB na 32LG5700 saj ko vtaknem usb ključek v lcd se ne zgodi nič in ga ne morem downgrade-t na 3.15fw.
lp Davids84

Hardstyle ::

Ko sem updejtal na 3.15 še je bil zvok, ko pa sem začel predvajat preko USBja pa je zvoka zmanjkalo. Sedaj ni zvoka ne preko USBja in ne preko siola.

Kake ideje?

najdi pravi firmware!


Prej je bil gor 3.40, sem namestil 3.15 in je zmanjkalo zvoka, sem namestil nazaj 3.40 še vedno ni blo zvoka, sem dal gor 3.55 in še vedno ni zvoka. FW je pravi, je iz lg.wikispaces.com (model je 37LH3000)

ČE TEBI NI RATALO ŠE NE POMENI DA SE NEDA.


Potem pa mi pokaži nekoga, ki mu je. Link do foruma z navodili, fwji itd.

marko7 ::

Marko9 prosim za razlago kako usposobiti USB na 32LG5700 saj ko vtaknem usb ključek v lcd se ne zgodi nič in ga ne morem downgrade-t na 3.15fw.
lp Davids84

FORMATIRAJ KLUČ NATO DAJ GOR RAZIPAN FIRMWARE IN GA MORA VIDET. POPREJ PA POGLEJ KAKŠEN FRMWARE MAŠ SEDAJ GOREJ DA NE BO ISTO KOT PRI Hardstyle SAJ MORAŠ TUDI FIRMWARE DOBIT PRAVI ZA NADGRADNJO TVOJEGA.

Ko sem updejtal na 3.15 še je bil zvok, ko pa sem začel predvajat preko USBja pa je zvoka zmanjkalo. Sedaj ni zvoka ne preko USBja in ne preko siola.

Kake ideje?

najdi pravi firmware!


Prej je bil gor 3.40, sem namestil 3.15 in je zmanjkalo zvoka, sem namestil nazaj 3.40 še vedno ni blo zvoka, sem dal gor 3.55 in še vedno ni zvoka. FW je pravi, je iz lg.wikispaces.com (model je 37LH3000)

ČE TEBI NI RATALO ŠE NE POMENI DA SE NEDA.


Potem pa mi pokaži nekoga, ki mu je. Link do foruma z navodili, fwji itd.

ČE JE POPREJ BIL GOREJ ORIGINAL 3.40 MORAŠ TUDI NOVI FRMWARE DOBIT KI NADGRADI 3.40 AMPAK SEDAJ JE ŽE PREPOZNO SAMO SERVIS TI GA ŠE REŠI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko7 ()

Hardstyle ::

Joj marko7, kaj ti je s CAPSom?

Firmware sem dal gor pravi!!! Original je bil nameščen 3.40 zato sem enostavno dal gor 3.15 in je zmanjkalo zvoka, tud potem ko sem dal nazaj na 3.40 se zvok ni vrnil. Zvoka ni bilo tudi na novem 3.55 FW! Spremenil pa sem samo tisto kaj piši na lgusb.wikispaces.com

Zgodovina sprememb…

brezimni ::

Pa dajte si dopovedat, da na xxLGxxxx serijah NE MOREŠ usposobit USB!!!

ČE TEBI NI RATALO ŠE NE POMENI DA SE NEDA.

Mene pa zanima za lg 32lg3000 serijo. Če se lahko softversko reši mpeg4 dekodiranje, se pravi slovenskih programov preko DVB -T. Ti modeli nimajo mpeg4 dekoderja. Ali se to reši da se v meniju nastavi divx na zadnjo možnost. Sam sem še nadgrajeval firmware na 2 LH modelih in je z lahkoto vse delovalo. Tudi za serijo LG sem dol potegnil svoj firmware z te strani. Vprašal bi še, če vseeno rabim mpeg 4 modul, katerega naj vzamem in kje so najcenejši. Hvala lepa.

Poprovajse dogovorit ,če ti ne dela da jo vrneš moraš pa dat državo na finsko in to kartico noter limk:
http://www.bolha.com/oglas383315492/mpe...


Te televizije nimam jaz, ampak punca, sam imam serijo LH in vse deluje kot more, če pa kdaj slika zaostaja za zvokom pa izklopim ter povonvo vklopim in reč potem deluje.

No nazaj k 32LG3000, se pravi da ničesar ne morem spremenit tako, da bi bila slika brez tistega modula.
Za modele LH mogoče piše kakšne so spremembe v zadnjem firmwaru, saj če ni ničesar opaznega ne bom niti gor dajal.

Hardstyle ::

MPEG4 dvomim, da boš dosegel z zamenjavo FW. Za 32LG3000 si probal preko USBja predvajat datoteke? Ker zaeenkrat še nihče ni prilepil povezave do dokazov, da **LG**** dejansko podpira USB predvajanje. 3.51 za 32LG3000 pa tudi ne odklene USBja.

Davids84 ::

Mene zanima ali moram gledati da bo FW dejansko za 32LG5700 ali je je skupen za serije 32LG5000?
Sedaj imam gor FW V3.35.1..Sedaj res nisem prepričan če vse skupaj res deluje.Že s tem FW mi uspe pridit v servisni meni vendar je drugačen kot v tukajšnih postih s FW 3.15 .Že ko pridem v servisni meni mi ni treba nikakršnega passworda in tudi funkcij ni prav veliko..
Marko7Prosim če mi lahko ti razložiš na hitro postopek in če mi lahko prilimaš link do pravega FW za moj LCD saj mi linki ne delujejo oz. mi nekateri delujejo vendar ne tisti kjer bi dobil FW.
Hvala že v naprej in lep pozdrav.

Davids84

brezimni ::

MPEG4 dvomim, da boš dosegel z zamenjavo FW. Za 32LG3000 si probal preko USBja predvajat datoteke? Ker zaeenkrat še nihče ni prilepil povezave do dokazov, da **LG**** dejansko podpira USB predvajanje. 3.51 za 32LG3000 pa tudi ne odklene USBja.


Hvala lepa za odgovor, to me je zanimalo, na tvju nisem ničesar probal in tudi ne nameravam, saj se lahko hitro kaj zalomi, najbolše je kupit ta modul.
Sem pa na svojem lgju (lh 2000) opazil da pri zvoku vedno nekaj v ozadju šumi (digitalna tv), najbolj opazno pri govoru in glasnost me moti ker je na stopnji 1 še vedno preglasno za gledanje ponoči (sem že probal vse zvokovne nastavitve) Pa da ne bom off topic, lep pozdrav.

Yoxi ::

Tudi jst imam ta problem z šumenjem na 1 ko gledam dtv kanale zvečer. Pri analognih kanalih le tega ni. Imam pa eno drugo vprašanje v zvezi z LG LCD TV, imam 32LH3000 model, verzija 3.40 in me zanima zakaj ne najde nobenega radijskega kanala. Kolega ima Samsungov lcd tv pa lahko normalno posluša radijske kanale prek tv, na mojem je pa samo prikazano da lahko najde radijske kanale, vendar jih ne. Posledično jih tudi ni v DTV/RADIO/TV shemi.

Ali jih samo moje ne najde ali imaste tudi vi takšen problem. Ali se ta radio funkcija aktivira v skritem meniju. Ker pa imam verzijo 3.40 ne morem dostopat do tega menija z pritskom tipk Ok ampak kolker sem zasledil bi mogel le v ta namen dostopa do skritega menija kupiti univerzalen daljinec.

Kakšen predlog ????


Lp Borut
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

zanet ::

Marko7: Jaz imam tudi plazmo 50pg6000 in če te prav razumem, si jo shekal tako, da ti poleg mp3 in jpg bere tudi video fajle. Delal si po postopku iz http://lgusb.wikispaces.com/#top?

Prosim za potrditev preden naredim kakšno p....rijo.

LP,
Žane

rambo013 ::

Ja moj lg 32lh3010 bo očitno ostal brez usb-ja, saj firmware zanj nisem našel moj je pa v.3.12 tako da ne bo nič. V kolikor bi pa kdo na kakšen način usposobil tak tv, bi pa prosil če mi javi, hvala.

sgdjkdlsugi4 ::

Ce bos pogledal na strani 2, bos vido da je tista "1" v oznaki samo dizajn/barva, tak da notranjost je ista kot pri 3000ki.

Zgodovina sprememb…

rambo013 ::

Ce bos pogledal na strani 2, bos vido da je tista "1" v oznaki samo dizajn/barva, tak da notranjost je ista kot pri 3000ki.

Torej bi lahko fleshal s firmwarom 3.15, čeprav naj bi bil za lh3000. Bom najprej poizkusil omogočiti samo usb s tistim ok+ok potem bom pa testiral, če bo delalo ne bom niti fleshal.

Tomay ::

Nabavil 42LH3000. Gor je bila verzija 3.40 flashnil na 3.15 omogočil usb in nato flashnil na 3.55. Vse je šlo b.p.

Imam občutek, da nekateri analogni kanali zdaj šumijo, prej pa niso. Malo sem tudi razočaran nad sliko analognih programov, bo verjetno treba kaj digitalnega nabavit.
Voodoo 4Ever

brezimni ::

Nabavil 42LH3000. Gor je bila verzija 3.40 flashnil na 3.15 omogočil usb in nato flashnil na 3.55. Vse je šlo b.p.

Imam občutek, da nekateri analogni kanali zdaj šumijo, prej pa niso. Malo sem tudi razočaran nad sliko analognih programov, bo verjetno treba kaj digitalnega nabavit.


So kakšne vidnejše spremembe iz 3.15 na 3.55

20sdfj093f ::

Med 3.40 in 3.55 ni opaznih, vsaj jaz nisem zasledil ničesar novega.

Še vedno držim pesti, da bo v 3.60 USB uvrščen med "inpute" in ne kot del glavnega menija - utopična pričakovanja, vendar bi mi bolj ustrezal tam (vsakič znova ga iščem).

Tomay ::

Malo sem posrfal za težavo s šumom pri nizki glasnosti. Zgleda, da je šum prisoten vedno. Najbolj opazen pa je pri analognih tv programih, malo manj pa pri digitalnih. Baje, da prek optičnega izhoda tega šuma ni.

Here is reason of your hiss:
Audio amplifier is powered by same power rail as backlight invertor.
And invertor circuit is quite poor, as it buzzes on any setting below 100%. It also makes power noise.
Some guy on russian forum replaced whole amplifier power source and sound become very good.
You can set backlight to 100% and disably dynamic contrast or any power saving mode to prevent accident cracks.

Vir

Če nastavim glasnost na 1 in nastavljam osvetlitev ozadja od 0 do 100 se občasno zasliši brum, ki pa na 100% izgine. Šum pa še vedno ostane. :(
Voodoo 4Ever

ervinja ::

Jaz imam 37LF2500 pa nikakor ne morem v Srevice meni stiskam
OK+OK pa ne gre ali je še kakšna druga možnost

Yoxi ::

ja je še ena opcija...univerzalen daljinec. Jst pravtako ne morem dostopat do tega menija ker imam verzijo 3.40 in pri tej verziji to ne deluje. DOstopaš lahko samo preko univerzalnega daljinca.

A kdo kej ve kako to da mi ne najde nobenega radijskega kanala na kabeljski, čeprav so ???
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

ervinja ::

Zdaj sem preiskusil z univerzalcem pa tudi ne gre funkcije
delajo a v meni ne morem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ervinja ()

hojnikb ::

Lahko probate tole.
Sam rabte s60v2/3,Wm telefon z IR al pa usb IRDA za pc in WinLIRC
#brezpodpisa

Yoxi ::

ja sam z univerzalcam ne stiskat ok tipk ampak morš eno kodo unest kolkr sm jst na enm linki razbral. Popravte me če se motim...
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

marko7 ::

provajte menu + menu pa 0000 coda

ervinja ::

Kar nekaj variant sem preiskusil pa ne gre ne z univerzalcem in ne original.Tudi tukaj sem malo listal pa nič kaj takšnega.http://forum.setcom.bg/index.php/topic,...

ervinja ::

Ali je kdo že probal preko telefona jaz se mučim pa ne vem kako naložit to datoteko mam pa telefon sony erikson w818i

Ali je kdo že probal preko telefona jaz se mučim pa ne vem kako naložit to datoteko na telefon mam pa sony erikson w818i

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ervinja ()

marko7 ::

Marko7: Jaz imam tudi plazmo 50pg6000 in če te prav razumem, si jo shekal tako, da ti poleg mp3 in jpg bere tudi video fajle. Delal si po postopku iz http://lgusb.wikispaces.com/#top?

Prosim za potrditev preden naredim kakšno p....rijo.

LP,
Žane

Ja tako je samo pazi na pravi frmware je pa isti neglede na velikost zaslona.

_Dejan_ ::

Evo danes sem poizkusil omogočiti USB na mojem 43LF2500 in postopek je šel brez problemov...
NAjprej sem downgradal FW iz 3.40 na 3.15, omogočil USB in nato upgradal FW na 3.55, poiskal TV postaje in poizkusil na hitro en MPEG4 film na USB-ju in dela super...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

botsjan ::

mene pa zanima kako naj na moji lf 2500 nastavim da bom lovil naše digitalne programe preko sobne antene sedaj lovim samo hrvaške in avstrijske

_Dejan_ ::

mene pa zanima kako naj na moji lf 2500 nastavim da bom lovil naše digitalne programe preko sobne antene sedaj lovim samo hrvaške in avstrijske


Meni BP delajo slo digitalni kanali:
-SLO HD
-SLO 1
-SLO 2
-SLO 3
-POP TV
-A Kanal
-TV 3
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

zanet ::

Marko7: Jaz imam tudi plazmo 50pg6000 in če te prav razumem, si jo shekal tako, da ti poleg mp3 in jpg bere tudi video fajle. Delal si po postopku iz http://lgusb.wikispaces.com/#top?

Prosim za potrditev preden naredim kakšno p....rijo.

LP,
Žane

Ja tako je samo pazi na pravi frmware je pa isti neglede na velikost zaslona.


Jaz imam FW 03.06.00, kateri ne omogoča nastavitev USB. Ne najdem pa verzije 3.15 za pg6000, da bi lahko spremenil nastavitve. Mi lahko svetuješ kje dobiti pravi FW (našel sem 3.44)?

LP
Žane

mareee89 ::

Vidim da ste že prej nekaj pisali o šumu pri gledanju DTVjev na LGju ima že kdo kakšno rešitev kako bi to odpravlili a je že kdo probal z servisom so odpravili težavo ali je to samo zaradi motečega vhodnega signala ki se bo verjetno izboljšal?

_Dejan_ ::

Šum kot kaj misliš to?
Lomljenje slike in kvadratki?
Ali majhne pikice če gledaš iz razdalje 1m?
Kaj ti pokaže diagnostika za kvaliteto in moč signala? Imaš ojačevalnik vklopljen ali izklopljen? Prehod na DTV ne pomeni da bo slika čista in brez kakršnih koli šumov... Slika oz. film iz DVD-ja bo čistejši...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

mareee89 ::

Mislim da šum prihaja iz zvočnikov kot da bi bile neke motnje ni spet tako moteče če daš potiho pa da je tišina se sliši mislim pa da tega ne bi smel bit, sem probal ojačevalnik vklučit in izklopit mislm d ni bistvene razlike pa more bit vklučen?, tista moč signala je pa 94%, mogoče se to pojavlja samo sedaj ko se še uvaja DTV, če bi še kdo mel podoben problem naj se razpiše.
hvala lp.

_Dejan_ ::

Mislim da šum prihaja iz zvočnikov kot da bi bile neke motnje ni spet tako moteče če daš potiho pa da je tišina se sliši mislim pa da tega ne bi smel bit, sem probal ojačevalnik vklučit in izklopit mislm d ni bistvene razlike pa more bit vklučen?, tista moč signala je pa 94%, mogoče se to pojavlja samo sedaj ko se še uvaja DTV, če bi še kdo mel podoben problem naj se razpiše.
hvala lp.


Aja ti misliš šum v zvočnikih :D Sem mislil šum v sliki :D
Bom preveril pri sebi, nisem bil toliko pozoren na to, ker vedno gledam filme na cca. 30-40 volume :D Se to dogaja samo na DTV ali tudi na TV, HDMI, VGA? Ker jaz več ali manj uporabljam VGA vhod TV-ja sploh ne gledam :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG 32LH3000 LCD TV nekaj vprašanj...

Oddelek: Zvok in slika
92544 (1164) integral15
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12155832 (47723) Lupin
»

LG LCD

Oddelek: Zvok in slika
81833 (1301) gtu
»

Še eno mnenje o televiziji :)

Oddelek: Kaj kupiti
192977 (1939) Darja
»

LCD TV 82cm Full HD

Oddelek: Kaj kupiti
495230 (3640) kitara8

Več podobnih tem