» »

Usb port na lcd tv lg

Usb port na lcd tv lg

polde66 ::

Pa maš ir vključen?
polde

johnyboy ::

Jaz imam lh4020 in mi je uspel odkleniti USB. Žal pa veliko video vsebin ne zmore predvajati (bluray, mkw) ali pa ima zelo pogosto težave z zvokom - nepodprt avdio.
Ali je komu uspelo odpraviti tovrstne težave?

LP,

john
Krajna forever.

lebang1 ::

nisem vedel do sedaj da se sploh da televizije tako nadgrajevat...
Mene me zanima za moj tv LG 42LD550
Ali se da da bi gledal tudi vedo, sedaj ima možnost preko usb samo slike in glasbo,
pa še nekaj, ali bi se dalo naredit da bi delal usb wifi,
sem ga že poskušal priklopit, pa ne dela ker nimam menija network v televiziji.
Vsakršna pomoč dobordošla.

lp

vrhovc ::

johnyboy

Problem TV je, da ne predvaja DTS zvoka. To lahko urediš z AudioConverterjem in spremeniš zvok v DolbyDigital pa bo vse OK. Imam LE8500 model pa se mi zgodi, da kak (manj kot 5%) Mkv ne dela zato lahko pričakuješ enake ali kvečjemu večje težave.

bauci ::

Lebang1, za LG 42LD550 gre pa takole: rabiš telefon z IR (ala Nokia 95). Na internetu najdeš en programček za telefon, ki simulira daljinski upravljalnik. Z njim prideš v servisni menu na TV in vključiš predvajanje filmov. Meni je ratalo v prvem poskusu. TV po tem posegu predvaja vse formate tudi mkv. Če je pa zvok DTS pa tega ne prepozna.
Ni potrebno nalagati novega Firmwara.

Stran s podrobnimi navodili: http://lgusb.wikispaces.com/IR+Hack. Koda je lahko tudi 0413.

Andrej4 ::

a je kdo že odklenil LG 42LD450 s fw 3.3.8?

sem probal s seriskim kablom, pa mi ni uspelo, sedaj iščem primernega daljinca, Nokie pa nažalost nimam

polde66 ::

Če ti normaln daljinc ne odklene ti tud univerzaln ne bo, povem iz lastnih izkušenj. Če ti daljinc ne prime ostane samo nokia. Tudi to iz lastnih izkušenj. Potrudi se pa najd nekoga od znancev ki majo simbian in IR povezavo. Telefon ki pride v poštev je nokia 95 in tudi novejša E66.
polde

bauci ::

Lahko potrdim kar je rekel Polde66, univerzalni daljinici ne pomagajo. Sem jih probal kar nekaj preden sem ugotovil, da je rešitev Nokia. Kot je bilo rečeno, povprašaj sorodnike, znance, sosede za primerno Nokio.

lebang1 ::

Opazil na strani da se da poleg telefona z ir tudi preko računalnika:

I don't have any of the above, just my PC.
If you don't own any S60v2 or v3 device with IrDA port or any PPC Windows Mobile 5/6 device, you can still try using your own PC to send the IR impulses. You'll have to buy an IR transmitter or build your own, then use LIRC or WinLIRC to send the impulses you need. You can find the LIRC code dump here, and the winlirc compiled dump here, thanks to me. Use it on your IR transmitter or put it / convert it on your universal remote

Kje se da kupit IR transmitter?

urkov ::

Imam LG 37LH3000 verzija je 3.02.00, ali se da odkleniti usb preko OK tipke ali moram nadgradit na 3.15 verzijo?

lebang1 ::

urkov je izjavil:

Imam LG 37LH3000 verzija je 3.02.00, ali se da odkleniti usb preko OK tipke ali moram nadgradit na 3.15 verzijo?

Zakaj ne poskusiš in poveš?

Še vedno me zanima kje bi kupil IR oddajnik, da bi preko računalnika prišel v servisni meni.

urkov ::

Probal in deluje brez nadgradnje.:)

Tomay ::

lebang1 je izjavil:

Opazil na strani da se da poleg telefona z ir tudi preko računalnika:

I don't have any of the above, just my PC.
If you don't own any S60v2 or v3 device with IrDA port or any PPC Windows Mobile 5/6 device, you can still try using your own PC to send the IR impulses. You'll have to buy an IR transmitter or build your own, then use LIRC or WinLIRC to send the impulses you need. You can find the LIRC code dump here, and the winlirc compiled dump here, thanks to me. Use it on your IR transmitter or put it / convert it on your universal remote

Kje se da kupit IR transmitter?


Lahko v hte ali conradu kupiš ir tranciever, ki ga prek upora zvežeš na com port. Načrte imaš na lirc strani. Obstajali so tudi ir transmiterji, ki so se na plati priklopili na irda header. Ali pa usb ir. Verjetno pa bo še vedno najlažja pot, če najdeš koga z nokio.
Voodoo 4Ever

Andrej4 ::

Ravno sem odklenil LG 42LD450 (fw 3.3.8) z uporabo univerzalnega daljinca One For All UCR 3910 Slim Line TV, ki ga prodajajo preko ena-a za slabih 15EUR s poštnino vred.
Koda za LG je 10178, geslo za TV je 0413, odtipkati ga je potrebno preko originalnega daljinca od TV-ja.
Podrobna navodila je podal uporabnik Tibor021 na forumu http://lgusb.wikispaces.com/message/vie...
.

lebang1 ::

Meni je tudi danes uspelo odklenit mojo televizijo LG 42LD550 in 32LH4900.
Uporabil sem univerzalni dalinec One for all 7100, katerega se dobi med drugim tudi pri Enaa. Je na videz tudi dosti podoben originalnemu od televizije. Mislim da se da televizije odklepat z vsemi univerzalnimi dalinci znamke "One for all", ki imajo gumb "magic".
Tak je postopek:
najprej po navodilih nastaviš da ti dela normalno za televizijo (na dalincu držiš tipko magic dokler ne sveti, utipkaš kodo 0178 (za mojo lg), lučka dvakrat utripne in to je to.
Potem sem se pa malo bolj zajebaval, dokler nisem odkril da so navodila na njihovi strani, katera nismo bila priložena.
Določiti je potrebno s katero tipko se bo dostopalo do servisnega menuja.
Držiš tipko magic dokler ne zasveti, utipkaš 994 lučka 2x utripne, klikneš 1x na magic in sedaj utipkaš 5 mestno kodo za servisni menu (00018) in pritisneš na gumb kateri bo nosil to kodo- najbolše en ki se ga ne uporablja (tisti barvni spodaj -rdeč).Sedaj je nastavljeno in enak postopek ponoviš še za kodo (00019) za drugi del servisnega menuja (nastaviš na npr. zeleno tipko).
Sedaj vklopiš televizijo, in pritisneš gumb katerega se je nastavilo za servisni menu, prikaže se za vpisat geslo, ki je (0000), nekateri modeli naj bi imeli geslo (0413). Geslo se vpiše z dalincem od televizije, vse ostalo se dela pa z univerzalnim dalincem.
In že si v servisnem menuju.
Za nastavit da se lahko gleda filme iz usb-ja je potrembo it v menu (00018) pod "Tool option3" nastaviš Divx na 1.
Še nekaj slikic servisega menija:











Nastavitev je res veliko, venda ne vem točno kaj vse se lahko spreminja, da se ne zjebe televizijo.
Na enem forumu piše:

Here is the list of tweaks I used to setup my LG 32 LD 350.
In the "EZ Adjust menu" (00018) I adjusted the following things:
-Tool Option3, Divx set to 1
-Tool Option3, Digital Eye set to 1
-Tool Option4, THX set to 1
-Tool Option4, THX Media Director set to 1
-Tool Option4, Energy Star set to 1

In the "In Start" (00019) I changed:
-System 1, Lip Sync Adjust(AV1) set to 1

In the "My Media" I now can watch movies (AVI MP4, MKV). The movies are also lip synced.
I can now set the Display mode to THX and THX Bright Room. The quality of the movies and other sources are more suitable, even if the quality itself is not so good.
I don't know if there are any changes in the feature "Digital Eye" and "Energy Star". I do know that it is save to enabled them.

Če kdo ve katere nastavitve je varno spreminjat in kaj le te naredijo naj napiše, predvsem me zanima kaj je treba nastavit da se lahko ima brezžični internet na televiziji s pomočjo tega umestnika?
PS: 2 pomemnega foruma s tako usebino so zbrisal, pa sem si prej nekaj malega shranil.

lebang1 ::

e-marko ::

Hvala za tele linke. Sploh prvi mi je zanimiv sedaj, ko stara wiki stran ni več na voljo. IR hack s pomočjo MP3 pesmi in IR diode je zanimiv. Moram poskusiti, čeprav ne potrebujem. Me firbec muči, če dela.

LP
...somebody, somewhere...

gti85kw ::

pozdravljeni..je kdo ki bi mi usposobil usb na tv lcd lg 42ld450..sem pa iy lj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gti85kw ()

Andrej4 ::

gti85kw je izjavil:

pozdravljeni..je kdo ki bi mi usposobil usb na tv lcd lg 42ld450..sem pa iy lj


gti85kw,
če še rabiš uslugo, mi pošlji ZS

majmun123 ::

vse sem naredil tako kot piše(lg 32lh3000 sem poskušal odkleniti z Irom). Ko sem že vse namestil in pred tvjem pritiskal 2 na mobitelu(nokia 95) mi na tvju ni pokazalo nič. Prosim za nadaljno pomoč.

Andrej4 ::

Na Nokie se ne spoznam, tako, da ti tam ne znam pomagat.
Kateri fw pa imaš? Kolega ima podoben TV in je v servisni meni prišel tako, da je 5s hkrati držal gumba "ok" na TV in daljincu. To je delalo na fw, ki so bili 3.15 ali starejši.

e-marko ::

Očitno nisi naredil nekaj ok. Preveri še enkrat, da si ir oddajnik na nokiji pravilno obrnil k tv-ju. Sam sem uporabil isto ta ir hack na 47LH3000 in dela brez težav.
Za hec sem uporabil isto tehniko na 50PK550, ki sicer že predvaja hd vsebine in je tudi šlo v servisni meni.

LP
...somebody, somewhere...

trek@s ::

oj

imam 37ld450, pa nekako ne najdem "step by step" postopka za aktivacijo usb-ja, ona stran lgusb.wikispaces pa tudi ne deluje
ima kdo kasen link z navodili za odklepanje, po moznosti za varianto s spremembo firmware-ja

tnx

Andrej4 ::

trek@s je izjavil:

oj

imam 37ld450, pa nekako ne najdem "step by step" postopka za aktivacijo usb-ja, ona stran lgusb.wikispaces pa tudi ne deluje
ima kdo kasen link z navodili za odklepanje, po moznosti za varianto s spremembo firmware-ja

tnx


Ne vem, če je tole ravno pametna ideja. Če boš pri menjavi fw kaj narobe naredil, boš imel v dnevni sobi lep kos dodatnega pohištva. Sploh je pa vprašanje, če bodo stari fw za Saturn6 sisteme delali na LD450, ki ima notri Saturn7 čip.
Zadevo lahko rešiš z univerzalnim daljincem za 10 - 15 € v nekaj minutah. Uporabnik "lebang1" je v postu z dne 5. dec 2010, 14:40:27 opisal postopek, v postu je tudi link, kjer ima shranjena navodila, ki so bila prej na lgusb.wikispace.

bauci ::

Majmun123,
z Nokio moraš biti čisto blizu TV - 0,5 metra ali pa še manj.

majmun123 ::

probal sem še nekajkrat pa vedno ni pokazalo nič. a je božno to naredit še na kakšen drug način(preko bluetootha) ali kako drugače da ne bi bilo treba zamenjavati fwja.

bauci ::

Majmun123,
jaz sem z Nokio95 usposobil že tri LG TV. Strogo se moraš držati navodil s strani http://lgusb.wikispaces.com/IR+Hack in zadeva mora delovati. Lahko je problem v kodi. Preberi vse odgovore na temo in mora ti ratati. Ne obupaj.

Andrej4 ::

majmun123 je izjavil:

probal sem še nekajkrat pa vedno ni pokazalo nič. a je božno to naredit še na kakšen drug način(preko bluetootha) ali kako drugače da ne bi bilo treba zamenjavati fwja.


Jaz sem to uredil u univerzalnim daljincem UCR 3910. (http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_...

vilihefa ::

Na LG LD350 in prav tako na LG LD450 je USB video predvajalnik možno aktivirati po spodnjem postopku.

Potrebuješ:
- PC ali prenosnik s COM vrati,
- null modem RS232 kabel,
- programček HyperTerminal ali kaj podobnega.

Postopek:
1. Poveži PC in TV preko null modem kabla.
2. Prižgi TV.
3. Zaženi HyperTerminal (speed 9600, flow control none, ostalo naj ostane privzeto).
4. V terminal vpiši "af 0 ff" in pritisni Enter, odgovor bo "f 00 OK8c04x".
5. Vpiši komando "af 0 0cc 040".
6. Ugasni TV in ga ponovno prižgi.
7. Začni uživati v ogledovanju video vsebin na LG TV.

majmun123 ::

bauci je izjavil:

Majmun123,
jaz sem z Nokio95 usposobil že tri LG TV. Strogo se moraš držati navodil s strani http://lgusb.wikispaces.com/IR+Hack in zadeva mora delovati. Lahko je problem v kodi. Preberi vse odgovore na temo in mora ti ratati. Ne obupaj.


problem ni v kodi ker do tam sploh ne pridem. ko že imam vse na telefonu mi ne poveže s TVjem. aja pa to je stara stran ki ne deluje več zato bi prosil če se ti ljubi mi napisati natančna navodila.

Zgodovina sprememb…

majmun123 ::

vilihefa je izjavil:

Na LG LD350 in prav tako na LG LD450 je USB video predvajalnik možno aktivirati po spodnjem postopku.

Potrebuješ:
- PC ali prenosnik s COM vrati,
- null modem RS232 kabel,
- programček HyperTerminal ali kaj podobnega.

Postopek:
1. Poveži PC in TV preko null modem kabla.
2. Prižgi TV.
3. Zaženi HyperTerminal (speed 9600, flow control none, ostalo naj ostane privzeto).
4. V terminal vpiši "af 0 ff" in pritisni Enter, odgovor bo "f 00 OK8c04x".
5. Vpiši komando "af 0 0cc 040".
6. Ugasni TV in ga ponovno prižgi.
7. Začni uživati v ogledovanju video vsebin na LG TV.


hvala za še eno idejo. programček že imam sedaj pa bi prosil če mi poveš postopek kako nastaviti ta progrma ali kar je pač treba da se vzpostavi povezava s tvjem

trek@s ::

oj

poskušam z univ. daljincem, ki pa nima opcije programiranja posameznih tipk s kodo (drugače ga usposobim, da deluje), tako da najbrž ne bo nič z njim, a ne?



p.s.
ima kdo kakšnega za prodat (preverjenega)?

Andrej4 ::

trek@s je izjavil:

oj

poskušam z univ. daljincem, ki pa nima opcije programiranja posameznih tipk s kodo (drugače ga usposobim, da deluje), tako da najbrž ne bo nič z njim, a ne?



p.s.
ima kdo kakšnega za prodat (preverjenega)?


Z daljincem brez opcije 9-9-4 najbrž ne bo nič. To majo daljinci firme One-for-all, ki pa jih pri nas v trgovinah ni za dobiti, lahko ga naročiš preko enaa ali kaj podobnega.
Drugače ti pa jaz lahko posodim svojega UCR3910, je že sprogramiran, samo pravo tipko je treba pritisniti.

vilihefa ::

Navodila za uporabo Hyperterminala so na:
http://modemsite.com/56k/x2-hyperterm.a...

V zgornjih navodilih gre sicer za povezavo z modemom, vendar je za TV enako. Pozoren je potrebno biti na prave nastavitve (speed 9600, flow control none, ostalo naj ostane privzeto).

masterpsi ::

Živjo,

Jaz imam pa težave s 47LG5000 - namreč če zmanjšam brigtness, mi ne dela več dalinec za Amino set top box. Kot da bi "črnina" od TV "zasenčila" oddajnik na dalincu. Zanima me ali obstaja kaka funkcija, če bi odklenil TV - da zmanjšam ta background kontrast al ne vem kako naj temu rečem. Problem je 100% v TV. Če se nekdo postavi pred TV ali jo pokrijem, začne delat. Če je na TV bela barva, tudi dela. Na servisu še niso slišali za ta problem :(
Malce mi je problem 47" nest na servis, zato bi najprej s odklepom probal.

lp

trek@s ::

a bi bilo možno daljinca "simulirati" na PC-ju, če imaš IR vmesnik? s katerim programom?

Andrej4 ::

trek@s je izjavil:

a bi bilo možno daljinca "simulirati" na PC-ju, če imaš IR vmesnik? s katerim programom?


WinLirc

trek@s ::

Andrej4 je izjavil:

trek@s je izjavil:

a bi bilo možno daljinca "simulirati" na PC-ju, če imaš IR vmesnik? s katerim programom?


WinLirc


uf, kako pa se ta zadeva usposobi - se pravi da bi aktiviral vgrajeni IR vmesnik (ki ga vidim v device manager-ju) in posamezne gumbe nastavil tako, kot je opisano zgoraj za navaden univerzalen daljinec. na guglu ni nič pametnega :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trek@s ()

trek@s ::

evo, odklenil zadevo z rs232 povezavo :)

zajebaval sem se celi dan z usb-->com pretvornikom, ko sem pa zadevo priklopil direktno na com port na plati (na drugem računalniku), je šlo pa iz prve.

LordTado ::

No jaz sem probal na 5300 preko usbja predvajat m2ts datoteko to so tite pri blu rayih ki imajo bitrate po 40000kbps.
A je komu uspelo to predvajat?

A kdo ve če preko usbja predvajaš .mkv če gre na optični izhod zvok iz tvja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

e-marko ::

m2ts še nisem poskusil predvajati.
Pri predvajanju mkv pa v primeru, da ima tv optični out vmesnik seveda zvok pošilja po optiki. Sam imam PK550 priklopljen na receiver z optiko in zvočnike na tvju na mute.

LP
...somebody, somewhere...

9magic ::

Moj ld550 predvaja zvok na optical out iz usb diska.
.m2ts datoteke pa sploh ne zazna.

Me pa zelo jezi, ker ne vidim vzorca, po katerem ne predvaja sem pa tja kakšnih .mkv fajlov - napiše "datoteka ni veljavna" in pokaže čas trajanja filma 0:00. Video h264, več ali pa tudi manj kbps od tistih, ki jih uspešno prebavi.
Ima kdo podobne težave? Je kdo ugotovil, kaj jih povzroča?

(Če je zvok dts, lepo predvaja, pač napiše zvok ni podprt in gre dalje... tukaj ni nejasnosti)

Klemenn ::

32lg2000

gor imam 3.35 firmware

se pravi bi rad starega-3.15 in pa novega (zadnjega pač)

glede na to da wikispaces ne deluje več, kje bi lahko izvedel več?=

lebang1 ::

glede na to da wikispaces ne deluje več, kje bi lahko izvedel več?=

Le prejšnje komentarje bi prebral in opazil povezavo do strani openlgtv,
kjer je opisanih veliko rešitev, ali pa so linki na druge forume kjer se da še več takega prebirat. (pa zakaj bi rad zamenjal firmware?)

monaco ::

Ro! je izjavil:

Zadnjič sem kolegu aktiviral s telefonom - po teh navodilih http://lgusb.wikispaces.com/IR+Hack
ca. v 2 minutah narejeno..:P brez flešanja

Se opravičujem, sem našel navodila na http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/I...

Zanima me pa če ima kdo kakšno idejo kako naredit preko HyperTerminala in IR porta vgrajenega v laptopa? Imam na razpolago Symbian UIQ in WM6, ne pa SybmbianS60
www.ramsak.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: monaco ()

dj cotto ::

notranjc ::

Za dostop do servisnega menija, je uporaben tudi univerzalni daljinec Medion (e74010)

lp

mackon88 ::

kaj pa lg M237wdp verjetno ista finta ? neke me muči da mi ne predvaja filmov z usb-ja;(

lebang1 ::

mackon88 je izjavil:

kaj pa lg M237wdp verjetno ista finta ? neke me muči da mi ne predvaja filmov z usb-ja;(

ista finta... vse se da če se hoče ;)

gregimus ::

Jaz sem na svojem LG 42LH3000 ravno vceraj usposobil usb, ki deluje super.....

najprej sem naredu firmware downgrade iz 3.55 na 3.15, potem OK tipka na TV in daljincu in prisel v servisni menu.......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG 32LH3000 LCD TV nekaj vprašanj...

Oddelek: Zvok in slika
92547 (1167) integral15
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12155892 (47783) Lupin
»

LG LCD

Oddelek: Zvok in slika
81839 (1307) gtu
»

Še eno mnenje o televiziji :)

Oddelek: Kaj kupiti
192982 (1944) Darja
»

LCD TV 82cm Full HD

Oddelek: Kaj kupiti
495236 (3646) kitara8

Več podobnih tem