» »

digitalni sprejemnik

digitalni sprejemnik

CleanPower ::

živjo!
zanima me kateri digitalni sprejemnik se najbolj splača kupiti.
imam ta tv: klik
zdej pa me zanima kaj rabim dvb-t al kaj drugega?
sedaj spremljamo signal preko antene na podstrešju. bi v primeru da preidemo na iptv rabili kaj drugega?
torej če vzamemo preko antene; kaj je best buy glede na price/performance?
hvala vam

Alexius Heristalski ::

Če boš gledal prek antene, potrebuješ sprejemnik DVB-T. Če se boš naročil na IPTV, boš vmesnik dobil od operaterja.

Cene sprejemnikov DVB-T se vrtijo med 45 do 75 evrov, tu gre za bolj ali manj enakovredne izdelke, veliko jih je hardversko enakih, razlikujejo se le po ohišju in softveru (npr. možnost snemanja, predvajanja mkv datotek, podpora NTFS diskom ipd.). Pač pozorno glej opis funkcij.

Potem je še nekaj dražjih izjem, npr. Homecast T3100 (95 evrov), ki naj bi imel bolj kakovosten tuner, Argus mini 2in1 IP HD combo (160 evrov), ki ima vgrajen tudi satelitski tuner, Clarketech 5100 HD combo PLUS (290 evrov), ki je še kakovostnejši kot Argus.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

CleanPower ::

Cene sprejemnikov DVB-T se vrtijo med 45 do 75 evrov, tu gre za bolj ali manj enakovredne izdelke, veliko jih je hardversko enakih, razlikujejo se le po ohišju in softveru (npr. možnost snemanja, predvajanja mkv datotek, podpora NTFS diskom ipd.). Pač pozorno glej opis funkcij.

no to me zanima, kateri je najbolj prodajan trenutno, ker verjetno ima tudi ta nejveč funkcij glede na ceno. to me zanima možnost snemanja, predvajanja mkv datotek, ntfs disk,...katerega mi priporočate?

jokl ::

Tole bi pa tudi mene zanimalo - zmožnosti predvajanja video datotek prek USB - s kakšno široko podporo za razne formate in kodeke (mkv, ac3, HD divx,...) A kdo kaj več ve o tem?
Za Strong SRT-8110 sem npr. videl, da med drugim podpira .vob datoteke, a to torej pomeni, da lahko prek USB predvajaš slike DVD-jev...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jokl ()

krebs11 ::

Tale podpira kar veliko formatov
http://www.sprejemnik.si/artikel/decode...
cena je pa 74,90EUR
ehnične lastnostni
Funkcionalnost Združljiv z DVB-T, H.264, AVC, MPEG2 in MPEG4
Slovenski jezik
Večjezičnost
Podpora EPG, Podpora VBI&OSD Teletext, Podnapisi, LCN
PAL & NTSC Auto Switch
Iskanje kanalov Automatično in Ročno
Shrani do 1000 programov in jih ohrani v spominu tudi ob izklopu
Multimedijski predvajalnik in PVR snemalnik:
Fotografije: JPEG, BMP, PNG
Video: *.avi, *.mpg, *.dat, *.vob, *.div, *.mov, *.mkv, *.mjpeg, *.ts, *.trp, motion jpeg
Audio: *.wma, *.mp3, *.m4a, *.aac
Video dekoder: MPEG-2 SD/HD (MP@ML and MP@HL), MPEG-4 H.264/AVC SD/HD
DivX 3.X ~ 6.X JPEG,BMP,PNG, Motion JPEG AVI, VOB, MOV, MKV
Starševski nadzor
Priključki Antenski vhod in izhod
Priključek HDMI
SCART
USB 2.0
Video ISO/IEC 13818-2 and ISO/IEC 14496-10
ISO/IEC 13818-1
MPEG-2 SD/HD (MP@ML and MP@HL), MPEG-4 H.264/AVC SD/HD
DivX 4.X ~ 5.X
JPEG,BMP,PNG, Motion JPEG
AVI, VOB, MOV, MKV
Audio ISO/IEC13818-3 TR1011154
MPEG-1 and MPEG-2 Layer I & II, Dolby Digital Audio, WMA in HE-AAC
Digital Audio
Stereo down-mixing to analog and digital audio outputs (including HDMI).
For digital outputs, L-PCM stereo encoding is provided
32 kHz, 22.1 kHz, 44.1KHz,48 kHz
Tuner Frekvenčno območje: 170~866MHz
Jakost signala; antenski vhod: -78 ~ -5dBM
Spekter OFDM: 2K in 8K
Standard DVB-T EN300744
Ostali podatki Priključna napetost: DC 5V 2A
Poraba: max 8W
Poraba Stand-by :1W
CE marked; RoHS compliant
Delovna temperatura : 5 - 45°C
Vlaga : 5- 85% (ne kondenzirana)
Temperatura skladiščenja : -5 - 55° C
Vsebina paketa Digitalni sprejemnik
Daljinski upravljalnik
Napajalnik
IR sprejemnik
Uporabniška navodila v slovenščini

Alexius Heristalski ::

Mislim, da noben ne predvaja zvoka DTS, tako da bo pri večini ripov potrebna pretvorba v AC3 (obstajajo orodja).

Pa pri večini je težava, da filme v razmerju 2,35:1 raztegne na 16:9.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

CleanPower ::

no jaz sem danes kupil sprejemnik, in mi je prodajalec rekel da ima ta najboljši tuner oz. ojačevalnik in da tu v mojem kraju ta najbolše dela. mislim da ime vse funkcije od snemanja, timeshifta, nevem pa sedaj katera firma je, tako da bom jutri poročal, in pa ko ga namestim povem kako se obnese.
lp

k4vz0024 ::

Je možno nastaviti pri tem DVB-T sprejemniku, da je ob določenem času na antenskem izhodu določen program? Namreč nanj bi priklopil DVD-rekorder, da bi lahko snemal.

krebs11 ::

Saj že ima sam svoj snemalnik, ki snema direktno na usb ključ ali disk, brez izgube kvalitete.

Ted ::

CleanPower je izjavil:

no jaz sem danes kupil sprejemnik, in mi je prodajalec rekel da ima ta najboljši tuner oz. ojačevalnik in da tu v mojem kraju ta najbolše dela. mislim da ime vse funkcije od snemanja, timeshifta, nevem pa sedaj katera firma je, tako da bom jutri poročal, in pa ko ga namestim povem kako se obnese.
lp


Kateri sprejemnik oz. pri katerem trgovcu si ga kupil?
Mah...

k4vz0024 ::

"Saj že ima sam svoj snemalnik, ki snema direktno na usb ključ ali disk, brez izgube kvalitete."

Vendar pa nima funkcij izrezov npr. reklam in snemanja na DVD.

CleanPower ::

@k4vz0024: funkcije izrezov reklam pomoje nima noben, glede snemanja na dvd pa pač najprej posnameš na usb disk, potem pa prek računalnika zapečeš dvd.
@Ted: kupil sem sprejemnik tele system TS6511 HD link
namestil pa ga še nisem, ga bom v soboto

cena tega sprejemnika je pa 70EUR

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

CleanPower, zato pa pa imajo DVD-rekorderji. Tako bi na videorekorder priklopil DVB-T sprejemnik. Vendar mora DVB-T sprejemnik omogočati, da ima izhod S-video ali scart, da ga preklopim na rekorder in možnost nastavitve (časovnik), za snemanje na DVD rekorder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

BigMan ::

Xoro 7510 podpira tudi NTFS...

CleanPower ::

no jaz sem ga priklopil in dela ok samo moti me da je slika vedno v formatu 4:3, tudi če naštimam 16:9 na dvb-t sprejemniku. tako da potem moram vzet v roke daljinec od philips tv-ja in naštimat široki zaslon, da je slika čez cel zaslon.

CleanPower ::

bi vprašal če kdo ve ali se s temi sprejemniki da snemati en film brez da bi bil tv vklopljen ali pa da gledaš npr na slo2, snemaš pa pop tv? ker sem poskušal na mojem pa se mi zdi da ne dela.

IceBoX ::

Bom kar tukaj vprašal. Ali kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe, ker ko priklopim pretvornik na TV se mi pokaže program, ampak slika skače. Tudi če hočem odpreti menu, slika ravno tako skače, da sploh nič ne vidiš. Isti pretvornik sem preizkusil z drugim SCART kablom na drugi televiziji, tam pa slika ni skakala, so pa bili obrazi bolj "rumeni". Preizkusil sem tudi z drugim SCART kablom in je rezultat enak. Na eni TV slika skače, na drugi pa je slika "rumena". Pretvornik sem nesel nazaj v trgovino, tam so ga preizkusil in tam je delal, tako da ne vem kaj naj naredim.

primozzzz ::

Probaj dat na AV..
NI PODPISA

IceBoX ::

Ma vseeno ne dela. Problem je, ker slika tako skače, da niti v menu ne morem priti

kremenko1 ::

CleanPower je izjavil:

bi vprašal če kdo ve ali se s temi sprejemniki da snemati en film brez da bi bil tv vklopljen ali pa da gledaš npr na slo2, snemaš pa pop tv? ker sem poskušal na mojem pa se mi zdi da ne dela.

Snemaš in gledaš lahko ,če sta programa v istem MUX-u.TV nima veze ali je prižgan ali ne.

kremenko1 ::

IceBoX je izjavil:

Bom kar tukaj vprašal. Ali kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe, ker ko priklopim pretvornik na TV se mi pokaže program, ampak slika skače. Tudi če hočem odpreti menu, slika ravno tako skače, da sploh nič ne vidiš. Isti pretvornik sem preizkusil z drugim SCART kablom na drugi televiziji, tam pa slika ni skakala, so pa bili obrazi bolj "rumeni". Preizkusil sem tudi z drugim SCART kablom in je rezultat enak. Na eni TV slika skače, na drugi pa je slika "rumena". Pretvornik sem nesel nazaj v trgovino, tam so ga preizkusil in tam je delal, tako da ne vem kaj naj naredim.

Si v trgovino nesel svoj kabel ali ste probali z njihovim? Kabli ki so priloženi so en velik ... Razlika je več ok opazna, to sem stestiral doma na SAT.,DVD play. in tudi DVB-T sprejemniku. Barve so čisto drugačne. Pri kolegu pa so priklopili kabelsko s priloženim kablom in imeli dve modri črti na ekranu, serviser vzel drugi skart kabel isto, ko pa je kolega vzel svoj star a kvaliteten kabel iz DVD play. pa je bila slika OK.

IceBoX ::

Sem preizkusil s tremi različnimi kabli, povsod isto. Bom poizkusil zamenjati z drugim pretvornikom.

lebang1 ::

Nekateri starejši tv-ji imajo slabe scart priključke.
Mogoče je pa to krivo.

lp

D3m ::

jokl je izjavil:

Tole bi pa tudi mene zanimalo - zmožnosti predvajanja video datotek prek USB - s kakšno široko podporo za razne formate in kodeke (mkv, ac3, HD divx,...) A kdo kaj več ve o tem?
Za Strong SRT-8110 sem npr. videl, da med drugim podpira .vob datoteke, a to torej pomeni, da lahko prek USB predvajaš slike DVD-jev...

LP


Kupil, pa zaenkrat dal new firmware. Zaenkrat sem probal samo .avi filme, ki pa jih vrti brez težav. Danes nameravam probati .mp4, .mkv, ko pridem iz šihta.

D3m je izjavil:

jokl je izjavil:

Tole bi pa tudi mene zanimalo - zmožnosti predvajanja video datotek prek USB - s kakšno široko podporo za razne formate in kodeke (mkv, ac3, HD divx,...) A kdo kaj več ve o tem?
Za Strong SRT-8110 sem npr. videl, da med drugim podpira .vob datoteke, a to torej pomeni, da lahko prek USB predvajaš slike DVD-jev...

LP


Kupil, pa dal new firmware. Zaenkrat sem probal samo .avi filme, ki pa jih vrti brez težav. Danes nameravam probati .mp4, .mkv, ko pridem iz šihta.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

l0g1t3ch ::

Kako je z podnapisi pri predvajanju vsebin iz USB ključka ?
Predvsem me zanima če se da nastavit njihovo pozicijo in velikost, pa kako je z šumniki.

Hvala

CleanPower ::

velikost da, pozicije ne, za šumnike ne vem, pomoje jih prikaže.

l0g1t3ch ::

Kateri sprejemnik pa imaš ?

Kakšne izkušnje z podnapisi imate pa ostali ?

Očitno noben ne rabi podnapisov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

bimba986 ::

kremenko1 je izjavil:

IceBoX je izjavil:

Bom kar tukaj vprašal. Ali kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe, ker ko priklopim pretvornik na TV se mi pokaže program, ampak slika skače. Tudi če hočem odpreti menu, slika ravno tako skače, da sploh nič ne vidiš. Isti pretvornik sem preizkusil z drugim SCART kablom na drugi televiziji, tam pa slika ni skakala, so pa bili obrazi bolj "rumeni". Preizkusil sem tudi z drugim SCART kablom in je rezultat enak. Na eni TV slika skače, na drugi pa je slika "rumena". Pretvornik sem nesel nazaj v trgovino, tam so ga preizkusil in tam je delal, tako da ne vem kaj naj naredim.

Si v trgovino nesel svoj kabel ali ste probali z njihovim? Kabli ki so priloženi so en velik ... Razlika je več ok opazna, to sem stestiral doma na SAT.,DVD play. in tudi DVB-T sprejemniku. Barve so čisto drugačne. Pri kolegu pa so priklopili kabelsko s priloženim kablom in imeli dve modri črti na ekranu, serviser vzel drugi skart kabel isto, ko pa je kolega vzel svoj star a kvaliteten kabel iz DVD play. pa je bila slika OK.


Zdravo...jaz imam isti problem, le da nisem probala z drugim scaart kablom. Sem pa, to sprobala na dveh TV, ker je na prvem slika skakala. Na drugem TV-ju je to delalo, ampak je bla slika malo preveč razpotegnjena, pa sem tela u menuju spremenit in zdej skače....
Lepo bi vas prosila za kakšen nasvet...pa čimprej.
Hvala in LP!

Martina

tt2 ::

Ok, malo bedno vprašanje ampak, se na te stvari ne spoznam toliko? Doma imam namreč digitalni satelitski sprejemnik strong SRT 6015 in me sedaj zanima, če lahko to uporabim kot digitalni pretvornik za normalno anteno, ker če se ne motim ima prav tako tv vhod/izhod.

to je ta stvar http://www.sat-receiver-world.com/produ...

Alexius Heristalski ::

Ne, to ni združljivo med sabo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

amigo_no1 ::

Opažam da digitalnega tehnika ni vredna pol žice hladne vode...
vklopim mikser ali drobilnik sadja - slika&zvok izgine (no signal), mobitel zazvoni - slika&zvok zamrzne za vsaj +5 sekund (da bi se zraven še pogovarjal ni teorije), se mačka premakne na strehi - slika&zvok spet zamrzne.
Testirano na dveh različnih digitalnih sprejemnikih.

Hvala lepa za takšne "napredek" :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Alexius Heristalski ::

Ja, digitalna tehnika je kriva, da nimaš kakovostno poštimanega sprejema, seveda.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

6151 ::

da nebom nove teme odpiral...

Kateri digitalni sprejemnik se splača kupiti, in tudi prek usb predvaja 720p mkv ?(ni nujno saj lahko računalnik prek hdmi povežem z tv), cena okoli 75€ (bolje manj kot več)
Nujno je, da se lahko gleda HD programe! TV je pa hd ready (720p) plazma.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T sprejemnik + antena

Oddelek: Kaj kupiti
142828 (1757) aky
»

DVB-T mpeg/4 snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
458031 (4856) stefp
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956408 (33120) Alexius Heristalski
»

DVB-T problem :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
162305 (1796) jinzo
»

dvb-t (mpeg4) sprejemnik - nujno

Oddelek: Kaj kupiti
143453 (2861) JamesQ

Več podobnih tem