» »

kill the bank

kill the bank

««
«
1 / 6
»»

Ramon dekers ::



zanima me kaj bi se zgodilo če bi dejasnko vsi prevzeli denar iz bank, mislim fizične osebe. Bi dejansko takšen sistem še obstajal? Bi sploh vsi dejansko dobili denar. Bi banke lahko živile od denarja pravnih oseb in države.

guest #44 ::

Mislim, da z razvojem interneta bi lahko kej bolj neposrednega uvedli. Cut the middleman.

Thomas ::

Hja .. težko vzameš veliko denarja iz banke, ker kam ga boš shranil? Komu ga boš posodil za obresti, da boš sploh dobil kaj nazaj?

Tudi če imaš veliko gotovine, ti jo najeda inflacijska podgana.

Kako boš konkuriral kot posojilodajalec banki, če ta lahko posodi 10 krat več kot ima, ti pa le toliko kot imaš?

Kdo ti bo posodil, kakor posojajo banke, če boš imel poslovni načrt?

Ne rečem, da je nemogoče, je pa težko, premagati bankirje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Highlag ::

Razpršeno bančništvo. Tak ko torenti. :D
Vsak prispeva malo, da lahko nekdo dobi več. Za določen čas. Samo bi se stvar hitro obrnila ker bi bilo preveč jemalcev...
Never trust a computer you can't throw out a window

Pyr0Beast ::

Ko postavimo slave robotski sistem ki nas bo futral brez našega poseganja lahko trenutni finančni sistem preprosto mrkne.
do takrat --- no go.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ramon dekers ::

zakaj slave robotski sistem? WTF? kaj pa ja bančni sistem posojanje - vračanje + velike obresti.

Glede na to kako delajo banke, kako posojajo vsakemu idiotu, in potem ne dobijo nazaj, kasneje pa država fila te banke da ne propade z denarjem "mravljic" se pomojem nikomur nebi tožilo po banki

Bravo!

Ni boljše če bank dejansko nebi bilo, maš ali nimaš, dejstva, če podjetja nima denarja pač ne more poslovati. Tu pa si isposodi, propade, država pokrpa to kar si je firma isposodila, in to je krog.

Slave robotski sistem nebo prišel v sistem, ker bi tisti zgoraj tako izgubili moč in oblast, ljudje pa bi imeli čas za razmišljanje in bi jih lahko vrgli iz "prestola"

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

kako posojajo vsakemu idiotu, in potem ne dobijo nazaj
Pri nas še zdaleč ni glih tko...

Pyr0Beast ::

JBG, če tako gledaš materialni menjalni sistem sploh ni napačen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ramon dekers ::

hehe sprijaznimo se bančni sistem je pač še en model suženjstva, poleg državnega davčnega.
Oziroma boljše, bančni sistem obladuje državo.

"JBG, če tako gledaš materialni menjalni sistem sploh ni napačen."

Saj ni, je pa težko izvedljiv

kmetek ::

Jaz vedno vzamem pri plači vse ven. Ne puščam centa notr.

mihec87 ::

Thomas je izjavil:

Hja .. težko vzameš veliko denarja iz banke, ker kam ga boš shranil? Komu ga boš posodil za obresti, da boš sploh dobil kaj nazaj?


Bočasi bo bolj problem kaj vzeti iz bančnega računa ne pa kam ga boš shranil..

Matako ::

Ramon dekers je izjavil:


Oziroma boljše, bančni sistem obladuje državo.


Načeloma da, vendar je pri nas ravno obratno.
/\/\.K.

lurker ::

Kako boš konkuriral kot posojilodajalec banki, če ta lahko posodi 10 krat več kot ima, ti pa le toliko kot imaš?
Pa kva še. Kot posameznik lahko delaš to še lažje.

Eni miti zlepa ne umrejo.

Ziga Dolhar ::

Tudi posameznik lahko posodi "več kot ima*".

(*Tudi banke ne posojajo "več kot imajo". In za razliko od bank, ki imajo predpisane obvezne rezerve in tako lahko posodijo le pretežen del tistega kar imajo,, posameznik lahko posodi celo vse kar ima.)
https://dolhar.si/

Thomas ::

Pojma nimaš, Dolhar, pojma nimaš.

LOL!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lurker ::

In se je odsmejal v svoji ignoranci...

Beli_Zajcek ::

Tehnično gledano ima Žiga prav.

lurker ::

Seveda ima.

McHusch ::

Banka seveda ne posodijo več, kot imajo. Lahko pa posodijo večkrat*, kar imajo.

lurker ::

Si slišal na YouTubu, ane?

Tomas 33 ::

Banke lahko po trenutni zakonodaji vsak EUR posodijo 7x hkrati.
Po spremembi evropske zakonodaje pa nj bi samo 5x.
Zato tudi takšna potreba po dokapitalizaciji Evropskih bank v letu 2011.

lurker ::

Jaz lahko pa ženi isti euro posodim miljonkrat.

Tarzan ::

lurker je izjavil:

Jaz lahko pa ženi isti euro posodim miljonkrat.

Pa ti ga milijonkrat ne bo vrnila. :D

Thomas je omenjal obresti. Te ti požre inflacija in večini ljudi ne pokrijejo niti stroškov vodenja računa, da ne govorim o tem, da bi mogoče lahko pokrile še kako bančno provizijo za plačilo položnice in trajnikov.

Proti banki smo vedno v minusu, tako da povprečni Janez, ki bi začel v štumfih in vzmetnici kopičit svoje bogastvo, ne bi bil prikrajšan za nič, razen za stroške vodenja računa. Je pa nujno, da imaš svoj TRR, zaradi česar se nima smisla upirati, en račun se banki prepusti, da nas mesečno ociganja, denar pa sproti nalagaš lahko kamor ti najbolj ustreza. Na banki je - naj bi bil, relativno varen pred kradljivci. Če ga boš hranil v povštrih, se bo prej ali slej našel nekdo, ki ti jih bo znal izmaknit. Lahko pa tudi ne. :)

Na žalost jaz ubijam banko če hočem ali pa ne. Banka na žalost večjih koristi od mene nima, me pa s stroški ves čas na vsakem koraku obira.

McHusch ::

lurker je izjavil:

Si slišal na YouTubu, ane?


Ni potrebene po pokroviteljstvu. Temu se reče sistem delnih rezerv in v principu pomeni, da banka posodi znesek, ki ga potem nekdo tretji položi in banka spet lahko posodi del tega zneska. Tako raste denarni agregrat.

lurker ::

Pa ti ga milijonkrat ne bo vrnila. :D
Lahko ji ga bom tolikokrat posodil, kolikokrat mi ga bo ona vrnila. Glej ti ta čudež, tako kot banke.

Banka na žalost večjih koristi od mene nima, me pa s stroški ves čas na vsakem koraku obira.
Tisto kar banka na vsakem koraku pobere od tebe je njena korist. LOL!

Ni potrebene po pokroviteljstvu. Temu se reče sistem delnih rezerv in v principu pomeni, da banka posodi znesek, ki ga potem nekdo tretji položi in banka spet lahko posodi del tega zneska. Tako raste denarni agregrat.
Bogve, če bo Thomas pa tebi verjel, da banka ni posodila niti centa, ki si ga sama ni prej izposodila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

Tarzan ::

Banka na žalost večjih koristi od mene nima, me pa s stroški ves čas na vsakem koraku obira.
Tisto kar banka na vsakem koraku pobere od tebe je njena korist. LOL!


Ja, ampak to je drobiž v primerjavi s tem, koliko bi imeli koristi, če bi vsak mesec vezal kak depozitek in imel pri njih več deset (sto) EUR tisočakov.
Tisto, kar pa mi pobere sproti pa je njena korist, ampak je tudi nujno, da to zadevo plačujem. TRR je nujno imeti, se strinjaš? Pobere, čeprav veliko preveč, mi še vedno prav nič več, kot je to nujno za slovenskega polnoletnega državljana.

Thomas ::

To ti iz vrha NLB lurkaš na tale forum, lurker? Boh ne zaden! Oziroma, je že itak zadel.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lurker ::

Oh, moč argumenta!

Thomas ::

A ti ni bilo že povedano, da boljš da delaš to, kar pomeni tvoj nick? Torej lurkaš. Se reče bereš in se učiš?

Res ne vidim, zakaj bi moral to argumentirati, sej je splošno znano dejstvo, da banke posodijo nekajkrat več denarja, kot znaša njihov kapital. Ob kar si se neumno obregal. Namesto da bi lurkal.

Poglej še semle:

http://money.howstuffworks.com/personal...

Kaj pa veš, mogoče zapopadeš, pa še Dolhar.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lurker ::

O, jezus bog, še mal pa bo Thomas razlagal kako firma ne more met več prometa kot kapitala in podobne budalaštije.

Še največji klošar, ki ima samo cajtng za pod glavo kapitala, lahko z lahkoto posodi tisoč (al pa več) evrov.

Ti bi si pa moral spremenit nick iz Thomas v DumbAss. Itak dost podobno zveni.

Thomas ::

Še največji klošar, ki ima samo cajtng za pod glavo kapitala, lahko z lahkoto posodi tisoč (al pa več) evrov.


A si ti na drogah? A se samo s kamnom tolčeš po glavi?

Kako ti bo klošar posodil 1000 ali več EUR?

(Ti še za lurkat nisi dober.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lurker ::

Kako ti bo klošar posodil 1000 ali več EUR?
Pomoje se samo butastega delaš. Nihče ne more bit tako trd.

Sposodi si jih, ane.

Tako kot banka.

Thomas ::

Ja... še bolj trdi so. Ste. Si.

In kdo misliš, da bo klošarju posodil 1000 ali več EUR?

Ti pa si trol, da ga še ni bilo na tem forumu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lurker ::

Za vsakega klošarja se Shylock najde.

Point je drugje. Še vedno nisi pokazal kako banka lahko posodi denar, ki si ga ni tudi sama sposodila.

V škripcih si, se vidi po tvojih odgovorih.

kopernik ::

Mene pa zanima, ali si lahko (oz. zakaj si ne smem) sposodim denar od ECB po enakih pogojih kot banke? Ne zdi se mi pravično, da plačujem middle-manu konkreten pribitek k obrestni meri, ki me fajn opili pri odplačevanju večletnega stanovanjskega kredita.

Thomas ::

lurker ... tak brezveznik si, da greš na ignore. Prvi, pravzaprav. Čestitam!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lurker ::

lurker ... tak brezveznik si, da greš na ignore. Prvi, pravzaprav. Čestitam!
Pa kva še. Definitivno ne morem bit prvi, ki te je vprašal nekaj kar ne veš.

Thomas ::

http://www.cliffsnotes.com/Section/How-...

Za druge, eventualno nevedne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lurker ::

Tisti, ki znajo angleško malo bolje kot Thomas, si lahko preberejo, da nobena banka ne more posoditi denarja, ki si ga ni sposodila.

Thomas ::

Tisti ki znate računat boljš kot kakšen lurker, si lahko izračunate, da je banka posodila 10 krat več, kot je imela denarja.

Če nisi banka, tega preprosto ne moreš. Če si individualni posojevalec, nisi konkurenčen banki.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lurker ::

Dva klošarja (ki sta baje za razliko od bank še depriviligirana povrh) s 5 centi komot ustvarita toliko 'denarja' kot vse banke na svetu skupaj.

MINDBOGGLING!!!

Thomas ::

Za vsakega klošarja se Shylock najde.


Takele tvezijo piramidarji. V resnici se ne najde Shyloka za vsakega klošarja.

Dva klošarja (ki sta baje za razliko od bank še depriviligirana povrh) s 5 centi komot ustvarita toliko 'denarja' kot vse banke na svetu skupaj.


Ta njun denar je vreden 5 centov in nič več.

MINDBOGGLING!!!


Trgovci s Ponzi shemami imajo bongeld mind. Sploh pa njihove stranke!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lurker ::

Ta njun denar je vreden 5 centov in nič več.
Kje točno je razlika od bank? Razlika mora bit, da lahko ti trdiš, da banke ustvarjajo denar iz nič.

Thomas ::

Kdo pa je rekel, da ga ustvarjajo iz nič? Jaz ne. Posojajo "fiktivni" denar, ki potem dobi svojo protiutež v proizvodih posojilojemalcev ali njihovih dobaviteljev. Tako ta denar dobi svojo vrednost.

Unadva tvoja klošarja takega prometa z blagom, storitvami in deanrjem ne sprožita.

Kadar pa banke posojajo kakor ne bi smele - se zgodi - je pa lahko mau štale. Posojeni denar JE/ostane fiktiven.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kivi113 ::

lurker, just give up.

Tako, kot pravi Thomas, bankam ne moreš konkurirati.

Če bi pogledal kakšen youtube filmček več, bi to že vedel. :)

Bančni sistem je zblojen, kriza je umetno povzročena, zdaj pa se z bailoutanjem bank povzroča krizo ljudem (oz. po domače se kasira njihovo premoženje). To smo videli že pred 2.sv.vojno, pa še večkrat od 2.sv.vojne dalje.

Zahvaljujoč youtube filmčkom pa nas zdaj malo več vsaj približno razume, kaj je denar in kakšno vlogo ima denar.

lurker ::

Se pravi klošarja in banke delajo po identičnem principu.

Samo ker je klientela v parku slabša, je tista njuna banka prazen nič, ostali zlikani bančniki pa poganjajo svetovno gospodarstvo.

Beli_Zajcek ::

Thomas je izjavil:

Kdo pa je rekel, da ga ustvarjajo iz nič? Jaz ne. Posojajo "fiktivni" denar, ki potem dobi svojo protiutež v proizvodih posojilojemalcev ali njihovih dobaviteljev. Tako ta denar dobi svojo vrednost.

Unadva tvoja klošarja takega prometa z blagom, storitvami in deanrjem ne sprožita.

Kadar pa banke posojajo kakor ne bi smele - se zgodi - je pa lahko mau štale. Posojeni denar JE/ostane fiktiven.



Še vedno pa to ne pomeni, da banka posodi več kot ima. Saj imajo vsak trenutek to lepo zavedeno v knjigah.

Thomas ::

Imajo lepo zavedeno v knjigah, ja. Vendar je tisti inicialni depozit nekajkrat posojen in spet depozitiran. Depozite banka obrestuje slabše kot zaračunava posojeno in "od te razlike živi".

Če je bilo posojeno tako, da se iz tega dela nova vrednost, so vsi happy, bankirji pa pametni ko hudič. Če ne, se bankirji še zmeraj delajo pametne, ostalo je pa shit.

Privatni posojilojemalec pa niti ne bo mogel uveljavljati te razlike, kakor jih lahko banka in ne bo pomnožil depozita, kakor kakšen Jezus ribe. Bo počakal, da mu en posojilojemalec vrne, šele potem bo lahko plasiral naprej.

Predvsem, mu pa centralna banka ne bo posojala, ko "zagusti".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lurker ::

Privatni posojilojemalec pa niti ne bo mogel uveljavljati te razlike, kakor jih lahko banka in ne bo pomnožil depozita, kakor kakšen Jezus ribe. Bo počakal, da mu en posojilojemalec vrne, šele potem bo lahko plasiral naprej.
Evo ga, se je resetiral in pozabu vse kar smo mu razložli. LOL!

Thomas ::

Kar si ti razložil, boljš da sem pozabil. Ker si prečuden stric.

A to misliš tisto, kako dva klošarja naredita več 'denarja' kot ga je na svetu?

Al tisto, da se za vsakega klošarja najde Shylock?

Hohoho ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ameriški tehnološki velikani imajo na računih milijarde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5326201 (23569) gruntfürmich

Zakaj smo vsi sužnji - The Money Masters (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10015708 (14098) Mavrik
»

Bančništvo že v osnovi nepošteno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7417095 (13393) Iatromantis
»

Internetna pokerska stran Full Tilt v resnici Ponzijeva shema (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7925064 (20707) Jeronimo

Realni in "ekonomski" denar

Oddelek: Problemi človeštva
483557 (1848) Gandalfar

Več podobnih tem