» »

Vitaminske tablete

Vitaminske tablete

aambro ::

A je ze kdo kdaj topil vitaminske sumece tabletke in po odzejanju pustil malenkostno usedlino v kozarcu? Ce stvari ne razmesas ali jo ne spijes na eks, se meni to zgodi skoraj vsakic. Tista usedlina je grenkasto kislega okusa :) A je mozno, da ves vitamin C, ki je not ostane ravno tam not?

Konkretno vsebuje tabletka "vitamina C": citronsko kislino, natrijev hidrogenkarbonat, sladkorni nadomestek, vitamin C, umetna sladila, škrob, limonina aroma, barvilo. A je tle kaksen kemik, da bi vedel na pamet povedat kaj je v usedlini? :)

Mercier ::

Še slabše - tudi če vse skonzumiraš, nimaš od tistega vitamina nič. Ga enostavno sekretiraš (večino pri slabih tabletah).

Res? (isto se išče kemik, biolog ali kaj vmes)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Paramedic ::

Če hočeš met vitamine all-in-wonder, je po moje boljš dražeja (Unicap je v reklamah po tv, pa Sanatogen...).
...nism kemik ipd., da bi vedu...
End transmission.

Zgodovina sprememb…

Bockor ::

Kaj pa Cntrum A-Z ...si ze probal?

Tomi ::

aambro: sicer nisem kemik, sem pa na sedaj dobri poti, da bom farmacevt, tako da ti odgovor stresem iz rokava.
Gre za enostaven princip učinkovine, v tem primeru askorbinske kisline, ki je topna vodi, in to dobro, ki ji dodamo suho šibko organsko kislino (citronsko,...), in NaHCO3. Ko dodaš vodo, postane kislina aktivna in sproži reakcijo, kjer dobiš iz hidrogenkarbonata karbonat.
In natrijev karbonat je tisti precipitat, ki ga imaš na dnu. Tako da se ni potrebno bati, da bi kaj zamudil.
Poleg tega je pa tako, da če bi imel večji delež vit. C v usedlini, bi:
1.) naredili drugo farmacevtsko obliko
2.) napisali, kje je učinkovina.

Upam, da je tole dovolj strokovno.
metrodusa.blogspot.com

aambro ::

OK Hvala :) To bo v redu. Drugace so te tablete pri meni cisto priloznostno zaradi bolezni, naceloma raje jem jabolka in limone: )

abcde7 ::

Samo je fora kle pr multivitaminskih tabletah - vse so narejene po RDA, ki pa je za nekoga ki se npr. že minimalno ukvrajo s ššportom vsaj 3x premalo... Tako da raje si kupiš kaj močnejšega - v kakšnem fitness shopu, sicer je res malo dražje, vendar pa za telo s splača...:P :))

Tomi ::

robo: meni osebno, kot bodočemu farmacevtu, se zdijo prehranski dodatki neumnost. Fitness trgovine bolj ali manj igrajo na karto, da kdor želi imeti veliko mišic, da ne razmišlja najbolj z glavo.
Glede na to, da se tudi sam ukvarjam s športom, in glede na to, da doslej še nisem imel problemov s prehrano in vitamini, ti lahko povem, da dovolj uravnotežena prehrana zadosti n-krat RDA. Sicer pa je RDA tako ali tako zelo čudna in za lase privlečena vrednost.
metrodusa.blogspot.com

abcde7 ::

No sej to sem tudi jaz napisal - ker doslej katere šumeče tablete sem imel iz supermarketa, vse so bile po RDA npr. 75mg vit. C... kr je premalo še posebej če se ukvarjaš s kakšnim športom. RDA je mišljen (vsaj tako sem slišal) za tiste, ki so doma, nimajo nič stresa...nič se ne ukvarjajao s sšportom...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13717911 (11890) blackbfm
»

Imunski sistem

Oddelek: Loža
393642 (2540) sreda
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925633 (22037) kakob
»

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923553 (21253) RejZoR
»

Šumeče tablete brez vitaminov/mineralov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11114084 (11535) Jst

Več podobnih tem