» »

Faks Računalništva in Informatike

Faks Računalništva in Informatike

PRiMoZ- ::

Zanima me kako je s strokovnimi predmieti na tej fakulteti, ali se jih je težko naučit, če prej hodiš na splošno gimnazijo al je laže za tiste z rač. šolo.

Simko ::

Hja, študiram v mb, tako da ti lahko povem kako je tukaj.
Ker imaš v prvem letniku zelo dosti zahtevne matematike pa tudi nekaj fizike, ti bo gimnazija prej koristla kot škodla. Sicer res pridejo tudi povsem nove stvari (linearna algebra, ...) toda izkušnje iz gimnazije prav pridejo.
Kar se tiče programiranja 1 in 2, ti nebi s mela delati težav, če ti je blizu logika. Jaz npr. nisem prej nič programiral, pa sem oboje naredil z 10 :D
Elektrotehniko pa boš že nekak skupaj spravil....
Drugi letnik: hja, trenutno smo končali s prvim semestrom in kar gre.
Aja, jaz sem hodil prej na gimnazijo.Res je da slovenščina, pa zgodovina, pa te stvari nič kaj ne koristijo, vendar to je dobro, saj je to sama piflarija in so vse knjige že nekje daleč od moje sobe :)

teac ::

Ej, jaz hodim v Maribor pa ti lahko povem, da ce hoces nardit Programiranje 1 in ce od prej nimas nic podlage, se bos moral zeeeelo poglobit v C++, se posebej na VS, pa tudi na UNI (mislim res, vem iz izkusenj- sam sem pred knjigo precepel po cele noci, da sem C++ skapiral). Drugace pa mislim, da nebi smel met nekih posebnih tezav, ce si prej hodil na gimnazijo. 8-O:D:D:D

matejS ::

Sem 1. let FRI. Kratko in jederanto: matematika, matematika, matematika :D

jeti ::

Jst hodim na FRI v Ljubljani, UNI smer.

Samo tkole bi ti rekel: gimnazija ti še kako pomaga, pa če verjameš ali ne. Predvsem zaradi matematike, ki je na gimnazijah (vsaj men se zdi no) zahtevnejša kot pa na raznih drugih šolah.
Torej, v prvem letniku imaš le matematiko, matematiko in matematiko... OK, je še nekaj fizike in programiranja, ampak bistvena je matematika. Izpit iz Analize (matematika) je pač obvezen za 2. letnik, drugo pa ne vse. Programirati začneš tako ali tako od začetka z nekim Oberonom. To je en programski jezik, neka izpeljanka iz Pascala, ki ima enostavno sintakso in se ga ni težko naučiti (ok, resda so z njim same težave, ampak pustmo to, važno, da ga boš dojel, če maš vsaj malo smisla za logiko).

Fizka: predavanja so krneki, un tip krene enačbe pišem, ampak itak štejejo sam kolokviji, ki so pa fuuuuul lahki, verjem. Na ravni gimnazije če ne celo malo pod njo.
Pa še plonkat se da.:D
---------------------------
Tko da, če te zadeva zanima in ti matematika ne dela problemov (zelo važno!), potem se kar vpiši na ta fax.
Nič bati, če nimaš predznanja v programiranju, to se hitro naučiš.

Aja, pa če se hočeš vpisat na naš faks, obvezno prpel še eno ali pet-(deset) punc, ker jih tle obupno primanjkuje.:\
To temu faxu ful zamerim.:D

LP!
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

kuntek ::

Jaz tudi direkt iz gimnazije na FERI MB in nič problemov. V srednji tako nič podlage za fax ne dobiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero srednjo šolo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6310733 (7328) Janac
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22147988 (35508) awy
»

naprej za šolanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13748146 (45628) Jan987
»

Prestop iz gimnazije na fak. za racunalnistvo & INF

Oddelek: Šola
91454 (1255) F2_Silberpfeil
»

Fakulteta za računalništvo in informatiko

Oddelek: Šola
316290 (5635) kopernik

Več podobnih tem