» »

FRI

FRI

1 2 3
4
5

btree ::

iz FF in brez predavanj nemogoče razen, če si genij oz. imaš vsaj računalniško srednjo šolo.

sandmat ::

haha človek bi Kodeka šel na blef pisat ... :D

šalo na stran. če nimaš pojma o ničemer od naštetega, vzemi danes prvo njigo v roke in začni brat. Če boš vsak dan to delal, boš do jeseni pripravljen.

Adrijan0 ::

tt2, če nimaš predznanja bo to bol loterija. Brez vaj je skoraj nemogoče, da narediš izpite..

Blinder ::

itak te na faksu le drobtince, ostalo se moraš sam naučit.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

tt2 ::

Hehe, saj imam varianto, da še ne bom zaklučil v tem šolskem letu in bom pač v naslednjem hodil na predavanja na FRI in zraven pisal diplomo še s FF.

Adrijan0 ::

tt2, začni kar programirat v javi..

ZaphodBB ::

@tt2:
To se da izvest, izkoristi predavanja na faxu pa je. Maš pa veliko dela. Za vsakega od omenjenih predmetov boš rabil po tri mesece sigurno.

tt2 ::

Saj verjetno bom, potem naslednje leto delal zraven diplome te izpite, ker če se bom sedaj nekaj silil, potem sploh ne bom naredo tega na FF in bo samo sranje. Me pa zanima še naslednje. Če mi bo uspelo narediti te izpite in se vpišem na 2. stopnjo. A bom za veliko prikrajšani in bom imel lahko težave pri katerih predmetih ali se bo dalo doštudirat? :D

Adrijan0 ::

tt2, če ne znaš programirat boš imel težave. Vse ostalo se za moje pojme da naučit. Določene stvari je pač treba razumet, učenje ne pride v pošteu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

ZaphodBB ::

Ko boš mel pogoje boš vedel bistvene stvari in koncepte.

emo panda ::

živjo vsem skupaj!

Prosim da mi FRI-jevci malo svetujete..

Sem 4. letnik 4 letnega srednjega strokovnega izobraževanja Tehnik računalništva. Razmišljam o FR VSŠ (NE UNI). Bil sem na informativnem dnevu in so me precej zastrašili glede programiranja itd...No ravno v tem je problem. V srednji šoli imamo programiranje v C++ programskem jeziku (prišli smo do funkcij in tabel..torej to so še dokaj osnovne stvari), SQL, ter nekaj malega PHP-ja. Programiranje mi že zdaj ne gre najbolje (v mislih imam predvsem c++, ter posledično tudi php, ker je 80% isto)..sicer sem slišal da se gre vse od začetka na faksu, ampak vseeno...Se da vsš narediti tudi če nisi ravno vešč programiranja?

Hvala za vse odgovore :)

LP

Arto ::

Se boš že naučil. Jaz sem šel brez predznanja na FRI, pa nisem imel večjih problemov.

mihec87 ::

Če si se pripravljen vsest ter potrenirat se da..

emo panda ::

Ja no..mislim da nisem ravno rojen za programerja, ker če se kolikor toliko stvar malo zakomplicira si ne znam več nič predstavljat kako kaj naredit...Je kakšen tak ko mu tudi ni šlo pa je šel na ta faks?

Letalec ::

emo panda je izjavil:

Ja no..mislim da nisem ravno rojen za programerja, ker če se kolikor toliko stvar malo zakomplicira si ne znam več nič predstavljat kako kaj naredit...Je kakšen tak ko mu tudi ni šlo pa je šel na ta faks?


Je rekel profesor v 1. letniku "Programiranje ni znanje, temveč je veščina". Tako da vaja dela mojstra. Sedaj če zadeve še ne razumeš popolnoma, ni problema ker si pred splošnimi gimnazijci že v štartu 100% boljši. Problem se pojavi za naprej, če te zadeva sploh ne interesira. Sicer je fri nekje 30% programiranje, 30% vodenje projektov, 30% baze/omrežja, 20% matematika/statistika (skupaj moraš dat od sebe 110% :))). Tako da ja, imamo na faksu tudi ljudi ki sovražijo programiranje, pa še vedno zgledno zdelujejo. Ne vem pa kaj bodo delali ko jim bodo v roke porinili diplomo :|

emo panda ::

V Čemu se programira na FRI vsš 1. letnik? Pa koliko je kaj zahtevno?

mihec87 ::

java ali pa python(prvi semester) nato pa C++

emo panda ::

Kolk se kej obdela v tem času? do kje se pride?

lambda ::

Dejanskega programiranja "v jeziku xyz" te na FRIju naučijo bolj malo. Če se ga načrtno izogibaš in si izibraš ne-programerske predmete ter seminarske, prideš ven zelo zelen, kar se programiranja tiče. Kar sicer ni fino.

Učenje programiranja tudi ni poanta faksa, poanta faksa je, da ti da matematično podlago ter neka širša pregledna teoretična znanja, s katerimi boš lahko krmaril skozi svojih 40 let delovne dobe in se prilagajal napredku.

Nihče pa ti ne brani, da programiranja ne zajameš s polno žlico in se precej naučiš samoiniciativno skozi seminarske in ob kakih lastnih projektih. Your call. Tudi zato so obstajale 3 smeri v preteklosti: programska, informatika ter logika in sistemi, ker ne zanimajo vseh ista področja. Ne vem točno kako je sedaj na bolonjcu.

Letalec ::

Sedaj na bolonjcu imaš prvo leto statične predmete, v 2 in 3 letniku pa izbiraš popolnoma kar hočeš iz podanega seznama. Tako mislim da se je res možno programiranju izognit skoraj 100%. Kar se tiče snovi programiranja v 1.letniku se v prve pol leta pride nekje do objektnega programiranja (razredi).
Pa za božjo voljo naj te ne bo tako strah no. Na FRI res pridejo nekateri, ki niti vejo ne kako zgleda programiranje. Tako kot takrat ko si ti šel v srednjo šolo.

Racko ::

emo panda je izjavil:

živjo vsem skupaj!

Prosim da mi FRI-jevci malo svetujete..

Sem 4. letnik 4 letnega srednjega strokovnega izobraževanja Tehnik računalništva. Razmišljam o FR VSŠ (NE UNI). Bil sem na informativnem dnevu in so me precej zastrašili glede programiranja itd...No ravno v tem je problem. V srednji šoli imamo programiranje v C++ programskem jeziku (prišli smo do funkcij in tabel..torej to so še dokaj osnovne stvari), SQL, ter nekaj malega PHP-ja. Programiranje mi že zdaj ne gre najbolje (v mislih imam predvsem c++, ter posledično tudi php, ker je 80% isto)..sicer sem slišal da se gre vse od začetka na faksu, ampak vseeno...Se da vsš narediti tudi če nisi ravno vešč programiranja?

Hvala za vse odgovore :)

LP

Jaz pa ne maram vojske, ampak bom šel študirat obramboslovje.

panteist ::

Hej! Nekaj sem že spraševal v podobni temi, a je sedaj še posebej aktualno in me nekaj zanima. Pač zdajle jeseni bom diplomiral iz fizike in se bom skoraj zagotovo vpisal še na FRI UNI računalništvo. Imam tudi zelo dinamičen študentski job na svojem področju in me zanima kako so kaj predavanja razporejena na FRI? So recimo bolj dopoldne, da se še popoldne za nekaj urc oglasim v službi, al so čez cel dan, da bi moral potem kakšen petek in soboto delati? Thx.

sandmat ::

zaradi stiske s prostori precej razdrobljeno, vsaj lani so bila takšna. Za vaje se večinoma da zmenit in zamenjat skupine s kom drugim, če ti termin ne ustreza.

ZaphodBB ::

panteist je izjavil:

Hej! Nekaj sem že spraševal v podobni temi, a je sedaj še posebej aktualno in me nekaj zanima. Pač zdajle jeseni bom diplomiral iz fizike in se bom skoraj zagotovo vpisal še na FRI UNI računalništvo. Imam tudi zelo dinamičen študentski job na svojem področju in me zanima kako so kaj predavanja razporejena na FRI? So recimo bolj dopoldne, da se še popoldne za nekaj urc oglasim v službi, al so čez cel dan, da bi moral potem kakšen petek in soboto delati? Thx.

Razpotegnjena čez cele dneve na tisoč lokacijah. Najbolje, da narediš selekcijo predmetov.

panteist ::

Jao, pa ravno tega sem se bal. Sicer mi bodo mogoče kakšen predmet priznali in bo vsaj prvo leto lažje.
Hvala za info.

galu ::

Kje pa je največ programiranja, oz. kje te največ naučijo (torej, predvsem same teorije o programskih jezikih, njihova zgodovina, efficiency ipd.) - FRI / FERI?
Hodim drugače na gimnazijo, kjer mi precej dobro gre (za zdaj obe leti z odl uspehom), ampak programiranja nimamo pa nič. No, v 3. bi naj dobili nekej temu podobnega, ampak kolikor sem slišal, bi se naj delalo predvsem s CMS-i - which I hate (konkretno Joomla), torej bo vse skupaj eno spanje.

Namreč nekako sem se odločil da bi šel za programerja (trenutno ciljam na web-dev)...
Tako to gre.

Letalec ::

Kar se tiče web-dev, lahko na FRI-ju dobiš samo osnove (pri predmetu spletne tehnologije: HTML, CSS, AJAX, seje, coockies, ipd.). Kar se tiče teorije o programskih jezikih. Imaš predmeta Algoritmi in programski jeziki 1 in 2 (izbirno). Obravnava se časovna in prostorska zahtevnost ter končna učinkovitost na tisoč in en način. Pri praktičnem programiranju lahko vzameš kakšno mobilno poslovanje (programiranje android,iPhone,winphone,itd.). Poleg programiranja imamo tudi "dizajnerske predmete" (multimedija, grafično oblikovanje, računalniška grafika). Vse skupaj je zelo raznoliko. Učiš se od planiranja projektov, učinkovite porabe časa, programskih modelov, testnega razvoja do pomnilniške hierarhije in zgradbe CPE, delovanje omrežij, delovanje mrežnih kablov, ... Če te zanima podrobneje imaš tukaj predmetnik za VSŠ, pa si sam preberi.

Sicer že tisočkrat povedano, ampak študij na fakulteti ti da široka znanja. Če uporabim prispodobo. Ne učimo se, kako se zamenja zavore na BMW-ju, ampak se učimo na splošno kako zavore delujejo. Če veš kako delujejo, boš znal sam poiskat dokumentacijo in jih posledično zamenjat na kateremkoli avtomobilu.

No seveda so tudi predmeti, ki učijo konkretno programiranje.

P.S.- znamka avtomobila izbrana popolnoma naključno. Po želji vstavi svojo :).

galu ::

Sliši se kar kul, vse skupaj.

Sicer že tisočkrat povedano, ampak študij na fakulteti ti da široka znanja. Če uporabim prispodobo. Ne učimo se, kako se zamenja zavore na BMW-ju, ampak se učimo na splošno kako zavore delujejo. Če veš kako delujejo, boš znal sam poiskat dokumentacijo in jih posledično zamenjat na kateremkoli avtomobilu.

To so (na srečo?) tudi moja osebna pričakovanja od faksa. :)

Kaka pa je primerjava FERI-ja s FRI-jem glede te stvari?

Na grobo sem slišal, da je FERI lažji, ampak se učijo bolj aktualne zadeve (bolj praktične?). Osebno mi neko dodatno delo ni problem, če od tega kaj osvojim (torej, če je FRI težji, ampak več nauči).
Tako to gre.

Blinder ::

paintest, pa boš lahko delal in hkrati hodil na faks? faks po bolonjskem te kr 100% obremeni. da te ne bojo uzeli na fri sam za si polnit žep
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Letalec ::

Blinder je izjavil:

paintest, pa boš lahko delal in hkrati hodil na faks? faks po bolonjskem te kr 100% obremeni. da te ne bojo uzeli na fri sam za si polnit žep


:O... aja? Na FRI je "zajeban" samo prvi letnik zaradi splošne selekcije in obveznih vaj ter predavanj (slišim da so vam malo zaostrili preverjanje :(). V drugem letniku pridejo izbirni predmeti, tako da se učiš kar ti paše. Tako dobiš občutek da se vse dela kar samo. Prav tako postanejo obvezna predavanja, zgolj "obvezna". Sam sem en semester drugega letnika na FRI hodil na faks vsak petek za 10 min (toliko da sem pokazal nalogo). Tisto leto sem imel povprečje 9.0.

Obremenjenost 5%.

Meizu ::

Malo? :) Matematika npr. je nemogoča.

sandmat ::

matematika je đabe, stvari so v naprej določene in lahko dobro predvidiš katere teme se pojavljajo na preverjanjih.

Meizu ::

Matematika je đabe za tistih 10, ki jih je naredilo. Ostali smo pač... ostali. :)

Letalec ::

Meizu je izjavil:

Matematika je đabe za tistih 10, ki jih je naredilo. Ostali smo pač... ostali. :)


U, točno to sem pa ravno včeraj slišal da matematike nima več Nežka, ampak nekdo drug. Pa slišal sem tudi da je bil na UNI vsesplošni upor glede tega :). No v mojih časih je bil edin dokaj zahteven predmet diskretne strukture. Če si naredil tega, si bil več ali manj rešen.

Meizu ::

No, ravno diskretne so bile pa meni đabe :)

Matematiko nas je imela Ganna Kudryavtseva in ne samo da je razlagala krneki, tudi polomljeno slovensko govori in je bilo razumevanje njenih lekcij zelo oteženo. Kot da to ni dovolj, piše po tabli kot mitraljez, tako da preden ti uspe kaj prepisatv s table jo že zbriše. Potem se pa čudimo, čemu taka katastrofa.

Blinder ::

letalec, js nisem več na friju. sm pa slišal jamrat bolonjce, da nimajo nič prostega časa, da niti na treninge ne morejo več hodit ker imajo skos kake domače naloge za delat pa to...
in enega izrednega sm slišal jamrat da pač je fri vsš pretežek. če jim v par dneh na teden zmečejo vso snov...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Meizu ::

Jst ne vem kako je blo včasih, ker sem na bolonjskem programu, ampak bolonjski fri je več al manj no-life. Razen mogoče za tiste, ki razturajo že od prej, pa naredijo vse stvari z levo roko od leve roke.

Kakšno študentsko delo skozi teden odpade, ker so itak predavanja (nekatera) in vaje obvezne, urniki so pa takšna katastrofa, da si delovnega urnika z delodajalcem niti v sanjah ne bi skupaj spravil.

Spet, izjeme so tu razna dela, kjer lahko delaš od doma.

Potem je edina varianta, da vsak letnik razlomiš na pol, ter podaljšaš študij iz prvotnih 3h let na 6 (v primeru, da tudi vse narediš v tistem letu).

gendale ::

nas, ki bi mogli 2011/12 bit 4. letnik so dali skupi z bolonjskim magisterijem, pa se mi ni zdelo niti priblizno tok hudo kot pišete nekateri

je pa res, da je tud ful odvisno od izbire predmetov, mal si poglej na fri-info forumu opise predmetov in vzemi nekaj kar te zanima in ma hkrati razumne zahteve za opravit
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ZaphodBB ::

Meizu je izjavil:

Matematika je đabe za tistih 10, ki jih je naredilo. Ostali smo pač... ostali. :)

Matematika je bila đabe za tistih 10, ki so se učil.

Meizu ::

ZaphodBB je izjavil:

Meizu je izjavil:

Matematika je đabe za tistih 10, ki jih je naredilo. Ostali smo pač... ostali. :)

Matematika je bila đabe za tistih 10, ki so se učil.


Je v redu.

Blinder ::

ZaphodBB je izjavil:

Meizu je izjavil:

Matematika je đabe za tistih 10, ki jih je naredilo. Ostali smo pač... ostali. :)

Matematika je bila đabe za tistih 10, ki so se učil.


ki so se jo učil na gimnaziji in šli delat maturo od matematike na višjem nivoju
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ZaphodBB ::

Blinder je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Meizu je izjavil:

Matematika je đabe za tistih 10, ki jih je naredilo. Ostali smo pač... ostali. :)

Matematika je bila đabe za tistih 10, ki so se učil.


ki so se jo učil na gimnaziji in šli delat maturo od matematike na višjem nivoju

Sam sem se je učil na Vegovi, ocene so bolj kot ne korakale (brez vaje ne moreš bit briljanten pri Matematiki). Pa sem kljub temu vse matematike (VSŠ) opravil brez hujših pretresov, Diskretne sem naredil iz prve. Analizo I sem ponavljal, ker nisem dovolj resno delal. Analizo II sem ponavljal, ker se mi ni dal it vpisat ocene in je prfoks okrog padu, ko sem se prikazal čez pol leta.

tony1 ::

Analizo II sem ponavljal, ker se mi ni dal it vpisat ocene in je prfoks okrog padu, ko sem se prikazal čez pol leta.


Jezus kristus, kakšen k....... od prfoksa ;(( No, mogoče je pa problem, da sem iz druge univerze... :|

sandmat ::

če si oceno imel v elektronskem indeksu, verjetno ne bi bilo problema. Sicer pa prvič slišim za kaj takega.

vorantz ::

gendale je izjavil:

nas, ki bi mogli 2011/12 bit 4. letnik so dali skupi z bolonjskim magisterijem, pa se mi ni zdelo niti priblizno tok hudo kot pišete nekateri

je pa res, da je tud ful odvisno od izbire predmetov, mal si poglej na fri-info forumu opise predmetov in vzemi nekaj kar te zanima in ma hkrati razumne zahteve za opravit


fri info na žalost izumira, zahvaljujoč glupi facebook generaciji :|
namesto, da bi delali vse prek fri-info in puščali informacije za folk za njimi grejo delat facebook grupe kjer bodo šle vse informacije v penis

lambda ::

Share-alike je pri zadnjih generacijah šel v k*. Male private grupe, bognedaj da bi kaj delili na forum, da nau še kdo drug kj zvedu.

awy ::

Ni fora v tem, da folk ne bo hotu pustit informacij za zanamce. Lani je nekaj profesorjev bralo forum, kjer seveda pride tudi do obrekovanja le-teh in je potem dost čudna situacija. Pa tudi zato, ker pri nekaterih predmetih ni vzorcev izpitov, ker jih ne smeš vzet domov, vendar se ponavadi najde vsaj eden pogumnež, ki ga kljub temu odtuji in ga potem lahko bolj kot ne brezskrbno naloži na profesorjem nedostopne kanale :))

lambda ::

To je le izgovor, na e-studij lahko naloži vsak, IPjev menda profesorji ne bodo šli zahtevat od providerja (pa saj jih tudi ne bi dobili). Tudi za forum imaš lahko fake username, ki ga uporabiš za kak upload ali napisat kako zadevo, kjer nočeš uporabit svojega pravega accounta. Ampak FB generaciji je to pretežko težko ...

Gre za to, da se vse preseli na privatne kanale, tako obrekovanje, kot vse ostale, sicer koristne informacije.

genesiss ::

Brez fri-infota bi bla težka :) Je bil prav en tak vibe, vse se je sharalo, vsi smo si med sabo pomagali in vzpodbujali. Super forum je (bil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

awy ::

@nubes: verjemi, da je šla zadeva v zanimive vode. Študent x se je zmrdoval nad profesorjem in njegovim delom, ta pa ga je za tem na spletni učilnici imenoval z imenom in priimkom (razkril je njegovo identiteto) in povedal, da ve, kaj se dogaja...

Drugače pa glede izpitov sem bolj mislila na to, da potem, ko opazijo, da se izpiti znajdejo, kjer se naj ne bi, popolnoma spremenijo tip nalog in vse, kar je možno.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341195 (3387) nejc_nejc
»

FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7113876 (5418) PH03N1X
»

Matematika FRI vs FS?

Oddelek: Šola
247476 (5306) o3n3o
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420131 (16541) SimplyMiha
»

Izbira med FRI, FE in FS

Oddelek: Šola
127050 (5865) lemonaid

Več podobnih tem