» »

katero srednjo šolo?

katero srednjo šolo?

«
1
2

jan94 ::

Lep pozdrav!
To šolsko leto sem končal 9. razred z odličnim uspehom in se vpisal na gimnazijo. Zelo me zanimajo računalništvo in programiranje, zato imam po SŠ v planu študij računalništva. Predvsem me zanima poklic programer :D Zadnje čase pa slišim da veliko več znanja dobiš na računalniški srednji šoli (elektronik računalništva) in sem res v dvomih. Prosim da odgovorite če se slučajno kdo spozna na te stvari.

Aljaz1980 ::

govorima o splošni gimnaziji?
če je tako bom rekel, da bos tam mešal drek, ok sej te nekaj naučijo, ampak splošno o vsem, torej neke osnove se dotakneš

je pa tako, da kar te v šoli naučijo ni dovolj in je treba kar malo samo motivacije, da se marsikaj tudi sam naučiš ali da nadgradiš znanje iz šole

za vpis za naprej, mislim da ni panike, kvečjemu na gimnaziji dobiš vec znanja iz matematike kar je na faksu velik + pesaš pa v bol praktičnih predmetih, ampak ni problema se da vse priučiti
za višjo solo in visoko ni problema za faks pa moraš met se 5 predmet naret, če se vpišeš naprej iz tehniške šole
ne vem kako je če se vpisuješ z gimnazije

sicer to bol drzi za elektroniko a mislim, da se nekako bistveno ne razlikuje od racunalniških smeri
me pa lahko z veseljem popravijo tisti, ki vedo več

KandazaR ::

za višjo solo in visoko ni problema za faks pa moraš met se 5 predmet naret, če se vpišeš naprej iz tehniške šole
ne vem kako je če se vpisuješ z gimnazije


Kje pa izvajajo viskoko šolski študij kot na fakultetah? Za univerzitetni pa res rabiš opraviti dodatni 5 predmet če si zaključil 4 tehnično šolo. Če si naredil spološno (gimnazijsko) maturo pa ni nobenih omejitev za uni študij.

Zadnje čase pa slišim da veliko več znanja dobiš na računalniški srednji šoli (elektronik računalništva) in sem res v dvomih.


Najbolj pomembno je koliko si se pripravljen učit oz te veseli programiranje. Nič te ne omejuje da že med gimnazijo začneš ljubiteljsko programirat. Tako da ne preveč komplicirat.

jan94 ::

Torej bo dovolj če grem na gimnazijo pa se sam učim programirat in se vpišem na uni oz. faks...?
Hvala za odgovore :)

cewapcic ::

če mene vprašaš je najbolš kaka gimnazija bežigrad, al pa kaka gimnazija k majo bl poudarek na
tehničnih predmetih, recmo vegova gimnazija

baje so najboljši programerji prav matematiki...
ja vmes se pa še sam kej programirat naučiš ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

Aston_11 ::

Ma kakšna srednja šola. Če vam je za denar, potem kakšne ploščice direkt po OŠ h kakšnemu mojstru polagat, če bi radi naredili kaj iz sebe, pa malo manj denarja kasneje, potem je kakšna splošna gimnazija + nek resen faks (ne razni FF v stilu mešanja megle + sončne uprave) tudi v redu. Vse ostalo pa je za te namene jajc.

Računalničarjev je kot dreka. To je danes že vsak, saj je osnovno znanje potrebno za servisiranje računalnikov.

Uspeh v OŠ je tudi irelevanten. Faks naredi tisti, ki zna sedeti na riti, ne tisti, ki je bil odličen v OŠ. Oziroma če ga naredi, je v praksi neuporaben. Taki so tudi na faksu navadne riti - prakse jim manjka, to pa se jim pozna celo življenje. Ne ločijo stružnice od pekača za kruh.

AJA: še odgovor na vprašanje: ker po srednji šoli nisi nič, je odločitev o splošni gimnaziji pravilna, kot podlaga za faks, šele potem bo tvoje znanje dovolj široko, da se boš lahko spopadel s faksom. Prdci, ki so šli direkt na srednjo računalniško, pa bodo večinoma opleli že pri prvem izpitu iz fizike, ker jih enostavno v srednji šoli niso nikoli dovolj gnali, da bi bilo kaj iz njih....

Je pa še vedno res: če isti čas porabiš pri profiču za uvajanje v polaganje ploščic, potem, če ti je vseeno, kaj bo s tebe, je povsem OK. V petih letih postaneš mojster, da te kap.
Ali pa za kamine zidat...

Na forumih jih je precej, ki stavka ne znajo zložiti skupaj, vendar ploščice pa bi že lahko polagali npr..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

ABX ::

Za bit programer ni važno v katero srednjo šolo greš. Matematika ti zna pomagat, ampak ni obvezna.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Aston_11 ::

Ma kakšen Bežigrad--- da prideš s srednje šole poln samega sebe, je Bežigrad OK, važen pa je odnos do šole - če znaš sedeti na riti, je vsaka SŠ OK.

V praksi, potem ko prideš s faksa, je nekaj stvari važnih: boj se prepotentnih, boj se teoretikov, boj se magistrov (teoretiki) in boj se doktorjev (teoretiki, da te kap) (ne medicincev, temveč ostalih).

Vendar faks in potem služba že spolira razne prepotentneže ala Bežigrad in potem se vse umiri...

jinzo ::

Jaz pa bi rekel, da če 4 leta vržeš bek na gimnaziji, nemoreš biti taki strokovnjak ko nehče, ki je že 4 leta obiskoval neko računalniško šolo ( ter se dejansko interesiral za to kaj mu povejo + še sam doma delal ).
Vsaj jaz vem, da me je računalniška šola "prisilila" se naučit določene stvari, katerih si sam nebi pogledal, znajo pa bit zelo uporabne ( ASM, tipi omrežij/delovanje... ).
Res nevem zakaj bi bek vrgo 4 leta, za učenje stvari ki jih v življenju neboš rabil če res želiš biti in boš "programer".

ABX ::

Ker življenje je dosti več kot bi samo "programer".
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Aston_11 ::

Ha ha, ma kakšen strokovnjak po 4 letih srednje šole. Kdo te pa hoče? Prdca mozoljastega s srednjo šolo?

4 leta resne srednje šole je namenjeno temu, da si ustvariš pogoje za to, da lahko postaneš strokovnjak - brez faksa si namreč figa, pa ni važno, kaj te nauči srednja šola.

Šele s faksom imaš pogoje, da se v naslednjih 4 letih po faksu udelaš, da si res uporaben za kaj pametnega narediti.

jinzo ::

@ABX,
vsekakor je, a naprimer stvari ki so me naučili pri kemiji, verjami ali ne - še do sedaj nisem nikjer uporabil.
Pa tudi dvomim, da mi bodo razna poimenovanja struktur in nevemkajševse pomagalo kdarkoli.

@aston
Narobe si me razumel, jaz menim da nehče ki naredi fax + 4 leta računalniške šole ve več o računalništvu kot nehče ki naredi gimnazijo + fax.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jinzo ()

ABX ::

Samo pravim naj se uči kar ga zanima in naj nima ozkih pogledov na svet.

V srednji šoli nisem imel pojma kaj bom ko bom velik.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

KandazaR ::

Res nevem zakaj bi bek vrgo 4 leta, za učenje stvari ki jih v življenju neboš rabil če res želiš biti in boš "programer".


Splošno znanje je tudi koristno. Pa lahko da se bo čez 4 leta premislil pa ne bo hotel biti programer (sam sem tudi iz srednje računalniške šel naprej na gradbeni faks). Tako da če boš naredil gimnazijo ne boš vrgel stran 4 leta.

ABX ::

Če ne drugo v gimnaziji bo videl kako pupo, kar za računalničarja je redka izkušnja. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Aston_11 ::

Res nevem zakaj bi bek vrgo 4 leta, za učenje stvari ki jih v življenju neboš rabil če res želiš biti in boš "programer".


Splošno znanje je tudi koristno. Pa lahko da se bo čez 4 leta premislil pa ne bo hotel biti programer (sam sem tudi iz srednje računalniške šel naprej na gradbeni faks). Tako da če boš naredil gimnazijo ne boš vrgel stran 4 leta.


Sem ravno mislil citirat. Se strinjam. Splošno znanje je glavno. S tem živiš. S specialnim znanjem delaš v službi za denar.

Yes @Oxygenium, teoretično imaš prav, da je rač srednja + rač faks več kot gimnazija + rač faks, kar se računalništva tiče. Praktično pa ne. Rač faks te tako spolira, da tisto, kar si se naučil v 4 letih SŠ, se moraš na faksu praktično (ponovno) v 14 dnevih, tu pa, 100%, ima prednost gimnazijc s ledersitzom na riti zaradi pristopa do zadeve itd.
Spet teoretično.
Sam sem mnenja, da je popolnoma vseeno, katero SŠ si pred katerimkoli faksom obiskoval. Stvar delovnih navad, pač. Faks pa te itak odpelje v take vode, da je popolnoma vseeno, ali si bil prej na SŠ Rač ali gimnaziji, ker so po 14 dnevih vsi enakopravni: SŠ Rač, ki misli, jaz to znam, pa vzame z levo roko, pa mu pol faks dokaže na prvem kolokviju, da temu ni tako, GImn pa, ker si misli, da ne zna, pa potem pritisne in ima v kratkem času vse in še več naštudirano, kar rabi... v glavnem, stvar delovnih navad...

jinzo ::

@aston
Sicer sam še nisem prilezel do faksa, so mi pa znanci ki so prišli iz različnih šol na isti faks ( FERI ) znali povedati, da so tisti iz računalniških šol imeli prvo leto lažje delo ( tako VS kot UNI ).
Vsekakor pa dvomim, da ti 14 dni faksa lahko prinese 4 leta izkušenj in znanja ki jih pridobiš če aktivno delaš izven pouka ( in vsekakor lahko zatrdim, da določena tehniška šola lahko ponudi več izven šolskih projektov ( pa tudi šolskih če smo pri tem ) pri katerih lahko dobiš znanje in izkušnje ).

Aston_11 ::

To bi se strinjal. Razen prvega odstavka, kjer je določeno protislovje - kaj se je zgodilo drugo leto? Faks te zdrma, brez panike, še vsakega je, je hitro povsem vseeno, od kje si prišel...

Problemi so drugje - ko smo bili še mi na faksu, se je (pri sošolcih, ki so jamrali, jaz nisem hodil na FERI) hitro pokazalo, da so vsi imeli iste težave v prvem letniku pri splošnih predmetih, matematika, fizika itd..., s tem, da je gimnazija tu bila v prednosti..

Pa še nekaj, dodatno aktivno izven pouka, to so redke izjeme, svaka jim čast, pač v smislu moje trditve, da je vseeno od kje prihajaš, s katere srednje šole, če imaš delovne navade - večina SŠ pa tega (dodatno po pouku) ne dela in tu se pri vsaki SŠ pokaže manjko. Važne so delovne navade...

__Devil__ ::

SERŠ :D

jinzo ::

@__Devil__
Kaj hočeš povedat ? ne strašit bogega človeka, da nebo kot še ena zgubljena duša pricepljal na tehniško gimnazijo :D

cewapcic ::

heh jih je pa bl mal takih k hodjo na srednjo rač. šolo pa še doma delajo izven pouka
saj na vegovi smo doma večinoma igrce igral... s par izjemami
takrt se je men res jebal še za to programiranje...
itah lohk pol na faksu 2x hitrej nadoknadiš pomoje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

ERGY ::

Za astona in še ostale, ki ne vejo kaj kaki "drek" se "meša" na srednji tehnični računalništva naj bodo tiho. Ko sem jaz bil v srednji na računalništvu, torej vegova, smo mešali računalničarji in verjetno tudi štromarji isti drek ko gimnazijci pri fiziki in matematiki.

Za jana pa takole. Na gimnaziji ponavljaš osnovno šolo na malo višji ravni, na računalništvu/štromu pa se počasi že specializiraš za ta poklic. Če boš želel postat to kar si želiš, boš postal, ampak le če te bo zanimalo.

__Devil__ ::

pa jaz nevem kaj vidite tak narobe na SERŠ-u ?? wtf? kuj neke jaz hodim na serš pa mi je do sedaj vse kul! 8-O

jan94 ::

Ste me bol prepričali za gimnazijo :) pa če bo pretežko se lahko še vedno prepišem na računalniško...
Hvala za tolko odgovorov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan94 ()

ABX ::

Ste me bol prepričali za gimnazijo :) pa če bo pretežko se lahko še vedno prepišem na računalniško...
Hvala za tolko odgovorov


Pejdi na kakšno ki ima manj dijakov, da ne boš samo številka.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jinzo ::

@__Devil__
Jaz tudi hodim na SERŠ.
Narobe ? Mah kar, od prostorov, do "izgubljenih duš" na tehnični gimnaziji, ki so se sem vpisale samo zaradi tega ker je gimnazija in ni omejitve. Kar pa se tiče podanega znanja, zahtev in priložnjosti pa sem tudi jaz zadovoljen :)

@ERGY
itak nebodo nikol verjeli, pa če jim rečem da sta dva sošolca bila med top 30 matematiki v sloveniji lani ( in ne, ne poklicna "konkurenca" ampak gimnazijska), bodo tudi rekli da ni res... Pa kaj češ, naj živijo v utravi da je Gimnazija "dobra stvar".

__Devil__ ::

Oxygenium: ker letnik? ker program? ker ziher te poznam vsaj navidez :D

EDIT: na serš idi pa mir, če pa si piflar TOTAL (ne žalim te :P ) pol pa definitivno 1. gimnazija. -.-

En lep pozdravček! ;)

Zgodovina sprememb…

jinzo ::

@__Devil__
4 zaj ( prej 3 ). Tehniška gimnazija, cg.
Amap ok pustmo offtopic, da ga ne zmedemo čist :)

jan94 ::

Oxygenium: ker letnik? ker program? ker ziher te poznam vsaj navidez :D

EDIT: na serš idi pa mir, če pa si piflar TOTAL (ne žalim te :P ) pol pa definitivno 1. gimnazija. -.-


Serš ne pride vpoštev ker sem iz Ptuja.

__Devil__ ::

Oxygenium: ker letnik? ker program? ker ziher te poznam vsaj navidez :D

EDIT: na serš idi pa mir, če pa si piflar TOTAL (ne žalim te :P ) pol pa definitivno 1. gimnazija. -.-


Serš ne pride vpoštev ker sem iz Ptuja.


Tudi prav, je itak že gužva na serš-u =)

jinzo ::

Oxygenium: ker letnik? ker program? ker ziher te poznam vsaj navidez :D

EDIT: na serš idi pa mir, če pa si piflar TOTAL (ne žalim te :P ) pol pa definitivno 1. gimnazija. -.-


Serš ne pride vpoštev ker sem iz Ptuja.

Jaz sem tudi iz Ptuja in se kar lepo vozim, pa gre ;)

Gandalfar ::

Pojdi na splosno gimnazijo in poslusaj pri predmetih, kot so psihologija in biologija itd. Ce je dobra gimnazija, ti bo dala super osnovo za razmisljat o tem kar hoces naprej studirat in bos v nekem trenutku videl, da te morda zanimajo faksi in studij o stvareh za katere zdaj se nisi niti slisal.

Ce hoces samo iz narovoslovne stroke, razne bio-kemije, kemijsko-inzinirstvo itd.

Meizu ::

Za ERGY-ja in še ostale, ki ne vejo kaj kaki "drek" se "meša" na gimnaziji naj bodo tiho.


Citiram nazaj malce predelano tvojo trditev.


Za jana pa takole. Na gimnaziji ponavljaš osnovno šolo na malo višji ravni, na računalništvu/štromu pa se počasi že specializiraš za ta poklic. Če boš želel postat to kar si želiš, boš postal, ampak le če te bo zanimalo.


Kot že pravim, če nisi bil na gimnaziji, potem bodi tiho, ker težavnostno gledano, se višje šole vse skupaj skrijejo pred gimnazijo. Gimnazija je za pridne ljudi, ki želijo nekaj postati. Če ti v gimnaziji ni šlo, si se pač prepisal na višjo šolo. Dijaki, ki so imeli v gimnaziji splošni uspeh npr. 2, so meli v višji šoli min. 3. Tko, da ne ti nekaj v prazno streljat in trdit, da v gimnaziji obdeluješ malce višjo raven od OŠ. Bejž no. A je zastojn gimnazijska šola uveljavljena kot najtežja od vseh? Verjetno ni, ane?

Aston_11 ::

@Meizu ima popolnoma prav.

M-XXXX ::

Moj nasvet je definitivno srednja šola. Na koncu greš enostavno naredit 5ti predmet in imaš splošno maturo, ob enem pa dejansko nekaj znaš iz te stroke. Tako na uč je vsaj 10 kolegov "preklelo" gimnazijo in reklo da če bi še enkrat izbirali bi šli srednjo šolo (da ne bo pomote- 10 ki jih je ginmnazijo naredilo).

Etid: damn pa ta netbook in majhna tipkovnica:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Gandalfar ::

karkoli te bodo naucili na strokovni srednji soli, se bos mirno lahko naucil v prvem semestru ustreznega faksa. Predmeti, ki ti bodo manjkali na srednji soli in bi jih dobil na gimnaziji pa ne bodo prisli na vrsto na faksu.

ERGY ::

Za ERGY-ja in še ostale, ki ne vejo kaj kaki "drek" se "meša" na gimnaziji naj bodo tiho.


Citiram nazaj malce predelano tvojo trditev.


Za jana pa takole. Na gimnaziji ponavljaš osnovno šolo na malo višji ravni, na računalništvu/štromu pa se počasi že specializiraš za ta poklic. Če boš želel postat to kar si želiš, boš postal, ampak le če te bo zanimalo.


Kot že pravim, če nisi bil na gimnaziji, potem bodi tiho, ker težavnostno gledano, se višje šole vse skupaj skrijejo pred gimnazijo. Gimnazija je za pridne ljudi, ki želijo nekaj postati. Če ti v gimnaziji ni šlo, si se pač prepisal na višjo šolo. Dijaki, ki so imeli v gimnaziji splošni uspeh npr. 2, so meli v višji šoli min. 3. Tko, da ne ti nekaj v prazno streljat in trdit, da v gimnaziji obdeluješ malce višjo raven od OŠ. Bejž no. A je zastojn gimnazijska šola uveljavljena kot najtežja od vseh? Verjetno ni, ane?


Bejž no, na vse ostale srednje šole, ki niso gimnazija se pa vpisujejo lenuhi, ki bodo kasneje pometali cesto ?!?!?!?
Sej nima veze kaki uspeh imajo ti ljudje v srednji šoli. Če te zanima si lahko kasneje doktor, pa si mogoče še biu zadosten v srednji. To je čisto odvisno od posameznika. Jst nikje ne vidim, da bi bla gimnazija med najtežjimi, sej zato pa imajo na koncu ljudje z končano srednjo strokovno 5. stopnjo, tko kot vsak "priden" gimnazijec.

Meizu ::

Gimnazija ni med najtežjimi, ker je najtežja.

http://www.mojucitelj.net/clanki/clanek...

Preberi si noter, kaj si mislijo o gimnaziji, ter srednjih šolah.

Torej, da povzamem - Strokovne šole ti dajo tisto ozko, specializirano znanje o določeni stvari, ki jo (kot so rekli že ostali v tej debati), kot gimnazijec, z lahkoto pridobiš že v prvem letniku faksa.

Gimnazijec, pa pridobiva na splošnem znanju, pridobiva širok spekter znanja, kar mu omogoča, da se na koncu šole lažje odloči za nek poklic oz. neko smer, oz. odkrije nove smeri/teme za katere prej, v OŠ sploh še ni vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

blackbfm ::

Moj nasvet je definitivno srednja šola. Na koncu greš enostavno naredit 5ti predmet in imaš splošno maturo, ob enem pa dejansko nekaj znaš iz te stroke. Tako na uč je vsaj 10 kolegov "preklelo" gimnazijo in reklo da če bi še enkrat izbirali bi šli srednjo šolo (da ne bo pomote- 10 ki jih je ginmnazijo naredilo).


Tvoj nasvet je zgrešen. Splošne mature ne morš narest kar tako v izi s srednjo šolo, ker pol stvari sploh ni v programu. Če je komu fajn proti koncu šolanja kri scat za tisto maturo potem ok (da ne rečem da itak ni nobene vzpodbude z nobene strani), drugače je pa boljše it na gimnazijo.

Kar se tiče pa znanja iz stroke je pa zelo relativno..tak konkretno recimo na srednji medijski, program medijski tehnik, 3/4 dijakov na koncu ne zna osnov photoshopa pa samo to drkajo vsa 4 leta. Še pojma "pixel" nihče ne razume oz. so samo nadudlani. Si predstavljam da je na drugih šolah podobno.

M-XXXX ::

Tvoj nasvet je zgrešen. Splošne mature ne morš narest kar tako v izi s srednjo šolo, ker pol stvari sploh ni v programu. Če je komu fajn proti koncu šolanja kri scat za tisto maturo potem ok (da ne rečem da itak ni nobene vzpodbude z nobene strani), drugače je pa boljše it na gimnazijo.

Tvoj post je zgrešen. Verjemi- govorim iz izkušenj. Edina razlika je da za določene šole rabiš določeni 5ti predmet (ne moreš recimo s tehničnim predmetom it na nek popolnoma drug fax), te pa vsaka univerza jemlje kot dijaka s splošno maturo (kot sem rekel- dokler se vpisuješ na tak fax, ki je povezan s tvojim petim predmetom.)

blackbfm ::

Ja govoru sm za splošno maturo. Peti predmet je nekje vmes med poklicno in splošno maturo...ampak še vedno imajo gimnazijci večjo izbiro in več možnosti da jih sprejmejo na fax. Če misliš delat fax je v vsakem primeru pač boljše imet gimnazijo.

Mipe ::

Gimnazija bo dobra izbira, ampak se ne smeš izgubiti v njej, vse preveč ljudi gre po gimnaziji na filofaks ali kaj podobnega in pol od njih ni nič koristnega v življenju. Če se zanimaš za računalništvo, se uči sam izven šole (ne samo cajta na igrah zabijat, če bi rad programiral, začni takoj s preprostimi primeri in tutoriali). Matematika in tehnični predmeti pomagajo, pa tuji jezik je tako rekoč obvezen (angleščina).

bluefish ::

Če ciljaš na faks, potem pojdi na gimnazijo - bodisi klasično ali pa tehnično.

alexa-lol ::

klasična gimnazija, faks pa FRI...pa bos programer...ce bos sou na tehnicno gimnazija bos se zelo dalec od programerja

Mipe ::

Jaz sem šel na elektrotehnično srednjo v Novem mestu, so me prejeli na FRI brez problema. Za faks ne rabiš nujno gimnazije. Ampak opozorilo - FRI falira. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

subby ::

Če že misliš resno glede programiranja, potem ti priporočam smer Elektrotehnik računalništva(4-letna računalniška). Prva dva letnika je malo elektrotehnike zraven stroke, potem pa samo še programiranje. Pa če si priden v srednji računalniški(jaz nisem bil) ti velika večina tudi na faksu prav pride.

Pegaz ::

Če se res želiš naučit programiranja, ti srednja elektro šola ne bo nič pomagala. Zakaj? Zato, ker se boš sam popoldne v enem tednu naučil toliko, kot v šoli v pol leta. Zato ne izbiraj šole na podlagi tega, da ima za predmet programiranje.

jype ::

Ej, jan94, jaz se strinjam z Gandalfarjem. Širše znanje ti bo tudi kot programerju (no, vse življenje ziher ne boš samo kucal, sčasoma moraš biti sposoben prebrat stranko in razumet njene probleme, čeprav jih niti sama ne) veliko pomagalo.

Pojdi na katero od boljših Ljubljanskih gimnazij, vseeno je, na katero. Jaz bi navijal za svojo, ker je najboljša (katera to je pa ne povem), ampak tudi ostale so zelo dobre :)

Pa ne pozabi da je prosti čas namenjen branju knjig o računalnikih in programiranju in teženju po internetu starejšim, bolj izkušenim, glede rešitev, ki si si jih zamislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

slawc ::

Ma kakšna srednja šola. Če vam je za denar, potem kakšne ploščice direkt po OŠ h kakšnemu mojstru polagat, če bi radi naredili kaj iz sebe, pa malo manj denarja kasneje, potem je kakšna splošna gimnazija + nek resen faks (ne razni FF v stilu mešanja megle + sončne uprave) tudi v redu. Vse ostalo pa je za te namene jajc.



Hjao... kot jaz vidim gre tako:
- dnarje tu služijo samo lastniki podjetja za polaganje. Polagalci delajo kot norci, zaslužijo pa bolj malo. Mojster zasluži več, še posebej, ko te polagalce fura v popoldanskem času nekam fušat.
- ni vsak polagalec za mojstra, tako kot ni vsak za programerja,
- še manj je lahko mojster tudi uspešen podjetnik (fuš, ki sem ga omenil prej ni nujno tudi dobra podlaga za lastno podjetje, da bi služil denar in izkoriščal polagalce.

Žalostno je, da vse bolj to prenaša tudi na višje stopničke. Tudi na zaposlene s končanim elektro, računalniškim ali strojnim faksom.

Splošna razgledanost je odvisna predvsem od posameznika in manj od šole. Tako kot to, da te v šoli nič ne naučijo, samo nakažejo ti pot do znanja. Učiš se sam.
LP, Slawc

Meizu ::

Ma kakšna srednja šola. Če vam je za denar, potem kakšne ploščice direkt po OŠ h kakšnemu mojstru polagat, če bi radi naredili kaj iz sebe, pa malo manj denarja kasneje, potem je kakšna splošna gimnazija + nek resen faks (ne razni FF v stilu mešanja megle + sončne uprave) tudi v redu. Vse ostalo pa je za te namene jajc.



Hjao... kot jaz vidim gre tako:
- dnarje tu služijo samo lastniki podjetja za polaganje. Polagalci delajo kot norci, zaslužijo pa bolj malo. Mojster zasluži več, še posebej, ko te polagalce fura v popoldanskem času nekam fušat.
- ni vsak polagalec za mojstra, tako kot ni vsak za programerja,
- še manj je lahko mojster tudi uspešen podjetnik (fuš, ki sem ga omenil prej ni nujno tudi dobra podlaga za lastno podjetje, da bi služil denar in izkoriščal polagalce.

Žalostno je, da vse bolj to prenaša tudi na višje stopničke. Tudi na zaposlene s končanim elektro, računalniškim ali strojnim faksom.

Splošna razgledanost je odvisna predvsem od posameznika in manj od šole. Tako kot to, da te v šoli nič ne naučijo, samo nakažejo ti pot do znanja. Učiš se sam.


Ampak v gimnaziji imaš vseeno bolj širok spekter snovi za se naučit podan. Kakorkoli obrneš, če boš hotel šolo zdelat pozitivno se boš moral neki naučit. In Pri gimnaziji si boš pridobil vseeno širši spekter znanja.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis iz gimnazije na računalniško šolo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10719578 (17582) Smurf
»

Srednja Šola

Oddelek: Loža
304422 (3502) loveJDM
»

Izbira srednje šole - Računalništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6014674 (12362) amacar
»

naprej za šolanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13747782 (45264) Jan987
»

Računalniški tehnik v Celju !!

Oddelek: Loža
392699 (2311) Tomi

Več podobnih tem