» »

katera Banka

katera Banka

1 2 3
4
»

SmeskoSnezak ::

A je kje kaksna nova razpredelnica, katero banko in bancni racun se splaca odpreti? Revo in N26 se tud ze ima. Isce se klasicno banko z cimvec bonitetami, magari tudi v Italiji ali Avstriji, saj smo bliz teh meja doma.
LP,
Snezinka
@ Pusti soncu v srce... @

tt33 ::

Če ima kdo Sparkasse, vprašanje glede spletne banke Net.Stik:
1. Ali se ob vpisu IBAN številke v plačilni nalog avtomatsko vnesejo ostali podatki za pravno osebo (naslov itd.)?
2. Ali prispele e-račune vidiš kot uporabnik lepo pregledno zbrane recimo nekje na prvi strani, ali je treba precej preklikati?
3. Ste kdaj naleteli na tehnične probleme s spletno banko?

Razmišljam namreč o menjavi banke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tt33 ()

mm100 ::

1. Da.
2. V rumenem okvirčku na prvi strani, po enem kliku se odpre stran z vsemi e računi.
3.Nikoli

WiseBear ::

Lahko kdo ki je na Intesi poda primerjavo stabilnosti in preglednosti njihove spletne banke z npr. NetStik in Bankanet.

bosmla ::

stara verzija: spletna obupno zastarela in dokaj nepregledna, mobilna tak tak; satabilnost? ko rabis dela ok
nove verzije so vidati veliko bolj tako kot Bankanet - se nisem preizkusil

SoundBlaster ::

Pozdravljeni,

kako se vam zdi kaj SKB za osebni račun? Kako je kaj njihovo spletno bančništvo? Stroški? Če je mogoče kdo pri SKB...

Hvala!

vofra ::

NKBM je sporocila, da bo menjala EC/MC kreditne kartice za VISA.
Se mi je ze zgodilo, da kje nisem mogel placati z Viso, zato za rezervo EC in obratno.
Sedaj pa bi imel 3 Vise, bancno, kreditno in predplacnisko na drugi banki.
Lahko kje dobim kreditno EC, ne da bi odprl racun?

Greg91 ::

Morda Curve? Na Curve pa povežeš ostale kartice.

DjTonic ::

tt33 je izjavil:

Če ima kdo Sparkasse, vprašanje glede spletne banke Net.Stik:
1. Ali se ob vpisu IBAN številke v plačilni nalog avtomatsko vnesejo ostali podatki za pravno osebo (naslov itd.)?
2. Ali prispele e-račune vidiš kot uporabnik lepo pregledno zbrane recimo nekje na prvi strani, ali je treba precej preklikati?
3. Ste kdaj naleteli na tehnične probleme s spletno banko?

Razmišljam namreč o menjavi banke.

 stik

stik


 stik2

stik2



Tako je pri Sparkasse. Meni se zdi enostavno, dobiš obvestilo, ni pa težko najti. Imam že več, kot 10 let pri njih primarni račun in se ne spomnim, da bi imel kakšen zaplet. Če te še kaj zanima, ZS.

vofra ::

Greg91 je izjavil:

Morda Curve? Na Curve pa povežeš ostale kartice.


Hvala, izgleda da
"Curve is a Mastercard® debit card."

to pa zna bit problem pri kakem rent-a-car, ki ne sprejema debetnih kartic, predvsem zato sem
imel kreditno MC.

Greg91 ::

Te razumem, tudi sam sem v podobni situaciji. Curve sem predlagal kot backup, če kje visa kartice ne bi delovale. Ja, za rezervacijo rent-a-car pa je problem drži. Alternative, kje dobiti kreditno MC, brez odprtja računa pa še nisem našel.

svetidej ::

Če bo po sreči boš lahko za nekaj mesecev naročil pravo brezplačno Revolut kreditno Viso/Mastercard.

Sicer je pa opcija bunq: navzven (za prodajalce) kreditna kartica, za uporabo pa se obnaša kot debetna kartica:
https://denar.svetidej.com/sl/fintech-s...
https://denar.svetidej.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetidej ()

Gogo ::

https://phv.si/ ima najceneje TRR z MC
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

jocoj ::

JimmyO ::

Eno vprašanje, je kdo dobil obrazce za posodobitev osebnih podatkov pri banki BKS (prej alta-invest) ? Gledam obrazce in izgleda kot neka anketa (višina prilovov, gotovine, odlivov, izvor sredstev, posli, zakonski stan, osebni status, izobrazba, delovno mesto,...) je mogoče to kdo že izpolnjeval? zmoti me njihovo zanimanje o mojih osebnih podatkih.

epps1337 ::

Zdravo,

zanima me feedback kakšnega komitenta Intese Sanpaolo in BKS banke. Kako ste kaj zadovoljni z banko na sploh in s spletno/mobilno banko?

Intesa ima sploh nek sumljivo ugoden Digital paket, kjer je ubistvu vse kar potrebujemo za samo 3€ (vodenje, spletna/mobilna banka, vključeni nalogi preko weba, dvigi). Pa še Apple Pay imajo. Kje je keč?

Dober dan ::

Jaz tudi razmišljam, da bi šel na inteso. Fora je samo v tem, da moraš račun odpreti preko spleta, posluješ pa lahko samo do 15k. Bolj mi je lopovsko poslovanje s karticami.. fee za skoraj vsako vrsto transakcije. Malo si preberi. Kje so našli mesečno vodenje kartice 10 centov, ali pa npr. instant topup na revolut ti zaračunajo 1€... igre na srečo tudi lupijo, edino na Loterijo slovenije lahko nakažeš zastonj. Ne vem, kako jemljejo npr. nakup kripta na Binancah s kartico.. tudi pod igre na srečo? Kdo to ve povedat?

epps1337 ::

OK, vzeto na znanje glede iger na srečo / drugih plačilnih inštrumentov, ampak me to niti ne prizadane.

Mesečno vodenje kartice je pomoje všteto v Digital paket (vsaj tako piše). Kaj točno si mislil s poslovanjem do 15k? Na spletni strani piše da je omejitev pri plačilnih nalogih 50k, je še kaj drugega?

frke ::

Banka N26.
Nobenih stroškov za položnice, trajnike. Imam jo 5 let, zelo zadovoljen.

willowman ::

Ima kdo Unicredit? Kako ste zadovoljni s spletno banko?

Dober dan ::

epps1337 je izjavil:

OK, vzeto na znanje glede iger na srečo / drugih plačilnih inštrumentov, ampak me to niti ne prizadane.

Mesečno vodenje kartice je pomoje všteto v Digital paket (vsaj tako piše). Kaj točno si mislil s poslovanjem do 15k? Na spletni strani piše da je omejitev pri plačilnih nalogih 50k, je še kaj drugega?


Poglej droben tisk na spletni strani kjer imaš opis digitalnega paketa. Lepo piše:

Omejitve pri poslovanju z osebnim transakcijskim računom, odprtim prek spleta:
Poslovanje na osebnem transakcijskem računu, odprtim prek spleta, je omejeno do vključno zneska 15.000 EUR. Če na osebni transakcijski račun, odprt prek spleta, prejmete ali izvršite plačilno transakcijo, višjo od 15.000 EUR oz. je skupni dnevni znesek izvršenih ali prejetih plačilnih transakcij višji od 15.000 EUR, bo banka izvršitev posameznega plačilnega naloga ali plačilnih transakcij zavrnila. Če želite z osebnim transakcijskim računom, odprtim prek spleta, poslovati brez omejitev, se morate oglasiti v poslovalnici banke in opraviti identifikacijo oz. poglobljen pregled, skladno z veljavnimi predpisi o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma.

Frke: nismo vsi za te spletne banke. Kot dodatek ja(Revolut), za primarno banko pa zagotovo ne.

BCSman ::

Pri NoviKBM je v 4,99 eure kompletu vse vključeno, vodenje, mobilna banka, provizije na položnice...a je res vredno za par eur zgubljat živce in se ukvarjat z nekimi tujimi bankami, kjer nikoli ne veš kdaj bo kak zakon preprečil poslovanje, ali pa poceni domačimi bankami, kjer zaradi upokojencev nikoli ne prideš na vrsto za šaltarjem, izgubljat živce?

epps1337 ::

Dober dan je izjavil:

epps1337 je izjavil:

OK, vzeto na znanje glede iger na srečo / drugih plačilnih inštrumentov, ampak me to niti ne prizadane.

Mesečno vodenje kartice je pomoje všteto v Digital paket (vsaj tako piše). Kaj točno si mislil s poslovanjem do 15k? Na spletni strani piše da je omejitev pri plačilnih nalogih 50k, je še kaj drugega?


Poglej droben tisk na spletni strani kjer imaš opis digitalnega paketa. Lepo piše:

Omejitve pri poslovanju z osebnim transakcijskim računom, odprtim prek spleta:
Poslovanje na osebnem transakcijskem računu, odprtim prek spleta, je omejeno do vključno zneska 15.000 EUR. Če na osebni transakcijski račun, odprt prek spleta, prejmete ali izvršite plačilno transakcijo, višjo od 15.000 EUR oz. je skupni dnevni znesek izvršenih ali prejetih plačilnih transakcij višji od 15.000 EUR, bo banka izvršitev posameznega plačilnega naloga ali plačilnih transakcij zavrnila. Če želite z osebnim transakcijskim računom, odprtim prek spleta, poslovati brez omejitev, se morate oglasiti v poslovalnici banke in opraviti identifikacijo oz. poglobljen pregled, skladno z veljavnimi predpisi o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma.

Frke: nismo vsi za te spletne banke. Kot dodatek ja(Revolut), za primarno banko pa zagotovo ne.


OK, thnx, ampak spet to ni problem ker se reši z obiskom v poslovalnici.

BCSman je izjavil:

Pri NoviKBM je v 4,99 eure kompletu vse vključeno, vodenje, mobilna banka, provizije na položnice...a je res vredno za par eur zgubljat živce in se ukvarjat z nekimi tujimi bankami, kjer nikoli ne veš kdaj bo kak zakon preprečil poslovanje, ali pa poceni domačimi bankami, kjer zaradi upokojencev nikoli ne prideš na vrsto za šaltarjem, izgubljat živce?


Ne boš verjel, sedaj imam ta paket in razmišljam o menjavi. Pa ne zato ker naj bi za 2€ manj pri Intesi dobil isto, ampak ker so mi pri stanovanjskem kreditu dali daleč najslabšo ponudbo in še nesramno mi ga pogojujejo s Primium paketom. Pa NKBM je ravno toliko tuja banka kot ostali našteti dve. Pri meni je BKS v igri ker imam tam borzni račun, Intesa pa izgleda trenutno najbolj ugodna - zato sprašujem za kakšno info s prve roke.

BCSman ::

Ja to je res, bojda je pri Intesi najbolj ugoden (fiksna obrestna mera) kredit in to ze par let. Ostalih info nimam, razen da je z Inteso ZAENKRAT vse ok.

lithium ::

willowman je izjavil:

Ima kdo Unicredit? Kako ste zadovoljni s spletno banko?


Uporabljam kakšen mesec. Prej sem bil na Sberbank...

Spletna banka je še OK, mobilna pa je nekoliko slabša, ima po mojem okusu premajhne črke, slabo vidne transakcije sive barve, ki so v čakanju...
Pa pop-up notifikacija za kartico ne pride ob izvedbi transakcije, ampak šele čez kak dan ob potrditvi. Vsaj meni moteče v glavnem.

Pa pazi na tole v splošnih pogojih:

5. Ali v primeru videoelektronske identifikacije in odprtja računa v celoti online nastopijo kakršnekoli omejitve?
Če boste postopek odpiranja bančnega računa dokončali z video identifikacijo prek spleta, bo poslovanje na tem računu do vašega prvega obiska poslovalnice omejeno; posamezna transakcija ne bo smela preseči 15.000 EUR. V primeru, da posamezna transakcija preseže 15.000 EUR, je banka dolžna ugotoviti in preveriti vašo istovetnost ob vaši osebni navzočnosti v poslovalnici banke. Zato se morate v primeru, da s tega računa ali na ta račun izvedete transakcijo, ki preseže omejitev 15.000 EUR, v roku 15 dni od izvajanja transakcije oglasiti v poslovalnici banke in šele potem lahko dostopate do denarja oziroma se transakcija tudi izvrši.

Ob prvem obisku poslovalnice in opravljenim poglobljenim pregledom stranke v poslovalnici banke se bo status vašega osebnega bančnega računa spremenil v račun brez omejitev pri poslovanju.
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

willowman ::

@lithium lepa hvala za deljenje izkušenj. Kateri paket si pa izbral? Glede identifikacije, pa jo bom opravil v poslovalnici.

Invictus ::

willowman je izjavil:

Ima kdo Unicredit? Kako ste zadovoljni s spletno banko?

V redu je. Deluje brez nekih čudnih zadev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

BCSman je izjavil:

Pri NoviKBM je v 4,99 eure kompletu vse vključeno, vodenje, mobilna banka, provizije na položnice...a je res vredno za par eur zgubljat živce in se ukvarjat z nekimi tujimi bankami, kjer nikoli ne veš kdaj bo kak zakon preprečil poslovanje, ali pa poceni domačimi bankami, kjer zaradi upokojencev nikoli ne prideš na vrsto za šaltarjem, izgubljat živce?

Saj NKBM je poceni domača banka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lithium ::

willowman je izjavil:

@lithium lepa hvala za deljenje izkušenj. Kateri paket si pa izbral? Glede identifikacije, pa jo bom opravil v poslovalnici.


Paket Digital, ki ga imajo pod posebno ponudbo in ga lahko odpreš samo preko spleta.
https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

chrush ::

Trenutno sem na Unicredit Banki in sem zadovoljen, vendar me moti, da ne morem trgovati na LJSE borzi. Danes sem delal analizo, na katero banko naj prenesem poslovanje, kjer omogočajo tudi trgovanje na LJSE borzi. Mesečno rabim nekje 10 direktnih bremenitev in dve nakazili v tujino, spletno in mobilno banko in okrog 3 dvige na bankomatu.
Najprej BKS, paket Napredni za 8,99 pa je potrebno doplačati še vsako direktno bremenitev 0,23€ in vsak trajni nalog 0,3€. Absolutno preveč, torej odpade.
SKB za 9,5€ pokrije moje potrebe, ampak ne vem, koliko me potem še stane trgovanje na LJSE in moti me, ker nimajo aplikacije, ampak je potrebno za vsako transakcijo klicati in oddajati naročila preko telefona. Torej odpade.
NKBM paket komplet drag ko žafran, takoj odpade.
NLB sumljivo poceni. NLB digital paket za 0,99€, vsak trajnik 0,33€, nakazilo v tujino 0,40€ in dva dviga na bankomatih brezplačno. Skupno torej okoli 5,50€. Kolikor sem zasledil, tudi za trgovalni račun ne računajo nič, v kolikor imaš paket. Ima še kdo paket digital in z njim tudi trguje na LJSE. Vem, da potem obstajajo provizije pri nakupu/prodaji ampak te so itak povsod. Ima še kdo paket Digital in trguje na LJSE?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

permit ::

Ima kdo promocijsko kodo za Unicredit Paket Digital?

buttcrack ::

kakšno promo kodo?

po menjavi delodajalca, moram odpret račun v SLO (žal dinozaver dela na računovodstvu) in je tale digitalni najcenej opcija, dokler ne uspejo posodobit sistema...

Ali je kakšna posebnost? račun bi imel dejansko samo za prejem plače in jo takoj nakazal na tujo banko.

delavec44 ::

Pa firma ve, da je v prekršku?

permit ::

A je kdo tu, ki uporablja Unicredit Digitalni?

A so kakšni pogoji za spodnje ugodnosti npr. min. znesek plačila itd.?

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: permit ()

WaterBoy ::

chrush je izjavil:

Trenutno sem na Unicredit Banki in sem zadovoljen, vendar me moti, da ne morem trgovati na LJSE borzi. Danes sem delal analizo, na katero banko naj prenesem poslovanje, kjer omogočajo tudi trgovanje na LJSE borzi. Mesečno rabim nekje 10 direktnih bremenitev in dve nakazili v tujino, spletno in mobilno banko in okrog 3 dvige na bankomatu.
Najprej BKS, paket Napredni za 8,99 pa je potrebno doplačati še vsako direktno bremenitev 0,23€ in vsak trajni nalog 0,3€. Absolutno preveč, torej odpade.
SKB za 9,5€ pokrije moje potrebe, ampak ne vem, koliko me potem še stane trgovanje na LJSE in moti me, ker nimajo aplikacije, ampak je potrebno za vsako transakcijo klicati in oddajati naročila preko telefona. Torej odpade.
NKBM paket komplet drag ko žafran, takoj odpade.
NLB sumljivo poceni. NLB digital paket za 0,99€, vsak trajnik 0,33€, nakazilo v tujino 0,40€ in dva dviga na bankomatih brezplačno. Skupno torej okoli 5,50€. Kolikor sem zasledil, tudi za trgovalni račun ne računajo nič, v kolikor imaš paket. Ima še kdo paket digital in z njim tudi trguje na LJSE. Vem, da potem obstajajo provizije pri nakupu/prodaji ampak te so itak povsod. Ima še kdo paket Digital in trguje na LJSE?

Odpri račun na trade republic, kjer omogočajo trgovanje na ljublanski bozi. Sicer nimajo vseh delnic.

chrush ::

Zdaj ze imam na iliriki, tako da zaenkrat ne bom. Meni zanimive so samo Petrol, Telekom, Krka, Cinkarna in Luka Koper.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

bsell ::

delavec44 je izjavil:

Pa firma ve, da je v prekršku?

Na podlagi cesa, s cim jih lahko obvestis?

grablje ::

hej folk, Kupil sem nov telefon, dobim ga jutri or so, kar me skrbi je M Denarnica , bom lahko povezal kartice na m denarnico v novem tel al morem na banko ? kako je že postopek?
Edit. never mind na youtube-u so navodila, čisto enostavno. Sorry za smetenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grablje ()

bemfa ::

permit je izjavil:

A je kdo tu, ki uporablja Unicredit Digitalni?

A so kakšni pogoji za spodnje ugodnosti npr. min. znesek plačila itd.?

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

Ne, edino priliv nad določenim zneskom.

buttcrack ::

delavec44 je izjavil:

Pa firma ve, da je v prekršku?

ve, seveda, ampak sem očitno že v tretji firmi v zadnjih 10ih letih, ki prvi premika dinozavre :( Sem upal, da bom vsaj leta 2023 kdo pred menoj to urejal :(

cortez ::

Pozdravljeni !

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje z intesasanpaolobank...gledam ta digitalni paket za 2,99 € .....pa depozit 3,3%.

Ali obstaja kaj boljšega za manj v Sloveniji ?

Hvala za info.

lp
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139016 (2267) TrumpDonald
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19451706 (28441) MrStein
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228653 (23018) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615542 (13396) ...:TOMI:...

Več podobnih tem