» »

katera Banka

katera Banka

1
2
3 4

zee ::

Unicredit, Sparkasse...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dronyx ::

Jaz sem bil nekaj časa na Sparkasse, ker so mi ponudili najvišje obresti. Sedaj sem šel pa na Abanko iz istega razloga (za eno leto mi Sparkasse nudi 3,33; Abanka pa 4%). Sem pa vzel še elektronsko bančništvo in me je skoraj kap, ko sem videl, kako drage so rešitve za hranjenje certifikata (USB ključ ali kartica, oboje te pride okrog 50 EUR). Mi pa na misel ne pade, da bi certifikat hranil v brskalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fosil ::

Menjava banke sploh ni tako komplicirana zadeva, kot bi nas banke rade prepričale.
Za odpret račun greš v poslovalnico in v par minutah zrihtaš vse. Isto je z zapiranjem.
Ljudi ki bi ti nakazoval denar na tvoj račun verjetno ni veliko, najbrž samo tvoja služba, torej tudi z obveščanjem ni nekega hudega dela.
Skratka menjava banke ni neka doživljenska stvar, lahko jo zamenjaš vsako leto.
Tako je!

FeniksX ::

Da ne bom odpiral nove teme, bom napisal kar tukaj. Pač verjetno študiram, da se bom v celoti prestavil iz Banke Celje na Abanko (trenutno to uporabljam le za Viso Electron), pa me sedaj najbolj zanima kako je kaj s tarifo za dvig na drugih bankomatih kot od Abanke? Ne vem koliko je to res, ampak se mi nekje zdi da sem zasledil, da naj bi bilo vseeno na katerem bankomatu dvigneš (odstranjena tarifa?).

madog ::

Sam sem ravno danes prekinil razmerje z NLB ker sem že pred časom presedlal na BKS, zaenkrat zadovoljen, spletna banka je preprosta in mi nudi vse kar rabim, edino kar mi ni ravno jasno je prenos sredstev med računi različnim bankam (bom že pogruntal).

Dvig na vsakem bankomatu znotraj EU brezplačno (Activa card maestro),
za paypal imam mastercard (malo dražje kot pri nlb - letna članarina 20€, vendar se pokrijejo ostali stroški ki jih banka ne zaračunava).

Brezplačno plačevanje položnic preko spletne banke,
brezplačni trajni nalogi,
lepe obrestne mere za depozit,
visok limit dnevnega dviga(800€ za premium račun),....
Kot sem gledal tudi najugodnejši pri kreditu (+ 1,6% pribitka euriborju brez pogajanj)
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

cortez ::

@ FeniksX : dvig z Abanka kartico na drugem bančnem avtomatu je 0,46€

DarkSite ::

Tudi sam se odločam za zamenjavo banke in imam par vprašanj. Trenutno sem pri NLBju in bi jo rad zamenjal. Situacija v NLBju je očitno napeta zaradi velike luknje. Nimam več dobrega občutka do te banke. Vem, da bi to moral že prej storiti :) Proti nesposobnemu vodstvu lahko protestiram le na tak način. Ne gre mi pa le za protest ampak predvsem za nižje stroške.

1) Razmišljal sem o Unicredit-u. Ali je to dobra banka v primerjavi z NLBjem(ali ima nižje stroške)?
2) Ali država jamči tudi za to banko za vloge(do katere višine)?
3) Tisti, ki jo uporabljate ali ste zadovoljni?
4) Koliko so stroški za mastercard na leto, stroški plačila položnic preko neta, dvig gotovine na bankomatih znotraj EUja(recimo preko NLB bankomata)

Tnx za odgovore.

kmetek ::

Ima katera banka to opcijo:
- ne odpreš TRR, ne prejemaš plače gor.
- izključno za potrebe plačevanja položnic, pač položiš gor kolikor rabiš in plačuješ ugodneje položnice.

Je kakšna banka?

Manu ::

Takemu računu se reče gotovinski osebni račun.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

fosil ::

Račun moraš odpret, kam pa bi sicer polagal denar?
Z ugodnejšim plačevanjem pa verjetno misliš na e-banko?
To ima vsaka banka, imena so sicer različna. Nekatere imajo celo zastonj vodenje, moraš pa sicer plačat za spletno banko.
Jaz bi recimo v tem primeru vzel elektronski račun pri abanki, kjer zraven dobiš še viso electron s katero lahko kupuješ na netu.
Tako je!

kmetek ::

Povsod težijo z davčno. IDEJA: položim denar, plačam online položnice, rešeno.
Kje?

chrush ::

na pbs vem, da lahko to narediš, ampak moraš trr vseeno odpret, druga možnost pa je spet pošta, ampak plačujše in-line in on-line :)
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

bluefish ::

kmetek je izjavil:

Povsod težijo z davčno. IDEJA: položim denar, plačam online položnice, rešeno.
Kje?
Čim boš odpiral tak ali drugačen račun, bodo želeli davčno.

kmetek ::

krneki.

B0rg ::

SKB spet (s 1.3.) draži storitve, pa resno razmišljam da bi zamenjal banko. Katere banka uporabljajo t.i. identifikacijsko kartico (certifikat mi ni všeč)? Vem za poštno banko in SKB. Kakšna pametna alternativa SKB?

kalko ::

Se pridružujem vprašanju. SKB zadnjih par let konstantno dviguje cene, medtem ko nivo storitev ostaja enak ali se celo krči (število brezplačnih dvigov na non-SKB bankomatih, zapiranje poslovalnic, ...). Čeprav sem bil dolgo zadovoljen z njimi, je počasi napočil čas, da glasujem z denarnico. Imam pa enak pogoj kot B0rg, torej ID kartico za dostop do online banke.

Invictus ::

In zakaj je že ne zamenjate?

Sam sem šel iz NLB in SKB, ker so njune storitve zanič. Beri neodzivne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuglvinkl ::

kam?

cortez ::

Zakaj vztrajate z ID kartico ? A ID ključ ni v redu za vas ?

kalko ::

Ne vem, če se razumemo. Govorim o "kalkulatorju" za generiranje OTP. Ki ga lahko uporabim za dostop preko katerekoli naprave. Kako naj ključ ali smartcard čitalec vtaknem v tablico, telefon?

Tilen ::

Zakaj bi pa ključ sploh kam vtikal? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bosmla ::

kalko je izjavil:

Ne vem, če se razumemo. Govorim o "kalkulatorju" za generiranje OTP. Ki ga lahko uporabim za dostop preko katerekoli naprave. Kako naj ključ ali smartcard čitalec vtaknem v tablico, telefon?

"kalkulator" in aplikacijo za pametne telefone ima B. Koper. Sem presaltal k njim ko so imeli akcijo eno leto zastonj (vodenje, dvigovanje na drugih bankomatih, predplacniska kartica,...). Nisem sicer pretirano zadovoljen s sposobnostjo zaposlenih, pa tudi spletna (namizna) banka ni najboljse narejena. Androidna oz. IOS aplikacija pa je ok. No na splosno je vse skup kar v redu ob upostevanju, da imam veliko stvari dzabe - ko se to leto iztece bom pa verjetno pogledal malo naokoli.

Alec999 ::

OK imamo SKB, Poštno banko in Banko Koper, še kakšna z generatorjem kode a.k.a. kalkulatorjem?

cortez ::

NKBM

MOBIKING ::

Alec999 je izjavil:

OK imamo SKB, Poštno banko in Banko Koper, še kakšna z generatorjem kode a.k.a. kalkulatorjem?


HYPO NET, BKS NET

Kaboom ::

NKBM +1

dobra online aplikacija
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

OZZY ::

Tko bom reku.. razmislite o Delavski hranilnici..

Edino kar je za plačevanje preko neta rabiš certifikat.. žal ne ponujajo druge zadeve. Lahko pa uprabiš NLB, sigenca - je zastonje, poštarca itd..

Drugače pa mam v službi primerjavo ponudb za vse banke v SLO v excel tabeli.. glede nadomestil, itd..

Glede obrestnih mer.. V DH se da marsikaj zmenit za višjo.. Samo je treba reč in počakat dan dva na odobritev...
Go with the flow.

Daedalus ::

Jaz sem hepi user Delavske Hranilnice (osebni račun). Certifikat sicer ni najbolj prenosljiva rešitev, sam ajde, se da preživet. IIRC so med cenejšimi opcijami za navadne smrtnike.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

cortez ::

Sej certifikat se lahko inštalira na portable firefox, vse skupaj pa na USB. Tko da je kar prenosljiv .

A mogoče pozna kdo kak program, ki bi ga lahko inštaliral na live usb s firefoxom, vse skupaj pa bi bilo kriptirano na usb ključu ?

madog ::

BKS bank ima ravno tako "kalkulator" za secure plačevanje preko spleta tako da lahko kjerkoli plačujš ali delaš pač karkoli boš delal :D
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

JamesTheMan ::

Osebni račun imam odprt pri Sparkasse. Zakaj? Ker so zaenkrat najbolj ugodni. Imam "udobni račun", ki me na mesec stane 3,5eur. V sklopu tega računa imam dvige na vseh bankomatih (tudi od drugih bank) brezplačno, prav tako preko spletnega bančništva plačujem vse položnice brez provizije.


Off topik: Ko si boste urejali spletno bančništvo, pri bilo kateri banki, vprašajte glede certifikata. Ker so vsepovsod barabe in ti ponujajo razne plačljive certifikate, nihče pa ti ne ponudi certifikat, ki ti kot navadnemu državljanu država omogoča ZASTONJ, samo na občini izpolniš eno vlogo in to je vse. Tu imate link do brezplačnega certifikata: http://www.sigen-ca.si/

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Sparkasse ima možnost sigen-ca certifikata?
Namreč udobni račun plus mi vsakič bolj zgleda(dzabe spletno bančništvo,mastercard,dvig na bankomatih)

JamesTheMan ::

"mihec87" ima možnost Sigenc-ca certifikata in Postarca. Samo da je prvi brezplačen, za drugega boš pa moral plačati.

CyberDuck ::

Kaj certifikat od delavske hranilnice ne moraš imeti na recimo treh računalnikih? Ko eni govorijo, da ni prenosljiv?

Daedalus ::

Lahko ga imaš na 100 mašinah, če hočeš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

CyberDuck ::

Ok, hvala.

pronto ::

Pozdravljeni. Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprašal če je možno jutri(ponedeljek) odpreti racun na banki. V torek nakazati denar in ga dvigniti ter zapreti racun.

kogledom ::

Upoštevaj, da te zaprtje računa stane.

mihec87 ::

Odvisno od banke..ni na vseh potrebno plačati zaprtja..

McHusch ::

Po navadi računajo zaprtje, če nimaš odprtega 12 ali več mesecev

pronto ::

mihec87 je izjavil:

Odvisno od banke..ni na vseh potrebno plačati zaprtja..

Mogoče ves katere?

mihec87 ::

Na sparkasse sem gledal ni nič..samo ne vem pa če je vezano na časovno obdobje kot pravi McHusch-pomoje najbolje da pokličeš..

jest10 ::

pronto je izjavil:

Pozdravljeni. Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprašal če je možno jutri(ponedeljek) odpreti racun na banki. V torek nakazati denar in ga dvigniti ter zapreti racun.


SKB ima opcijo nekega računa, ki je zastonj. Jasno je zelo omejen kar se tiče uporabe, ker je namenjen bolj kot ne le igranju z vezavo denarja itd. Ampak ker je zastonj, ti ga ni potrebno zapreti;)

pronto ::

Sem odprl na PBS danes in imam prvo leto zastonj vodenje potem bom pa zaprl račun . Mogoče mi se pride kaj prav. Hvala za informacije. Mchush imaš prav če zaprem ta račun pred enim letom moram plačati 6EUR. Po dvanajstim mesecih pa nič. Tako, da sem praktično odprl zastonj račun za eno leto če nimajo kakšnih zank.
Lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pronto ()

mk818764 ::

Mogoče kdo ve ali lahko imaš račun v tujini? Verjetno je za odprtje računa potrebno bivališče v državi kje si? Kdo ve kaj več o tem?
Razmišljam o tej banki: www.easybank.at/easy

OZZY ::

JamesTheMan je izjavil:

Osebni račun imam odprt pri Sparkasse. Zakaj? Ker so zaenkrat najbolj ugodni. Imam "udobni račun", ki me na mesec stane 3,5eur. V sklopu tega računa imam dvige na vseh bankomatih (tudi od drugih bank) brezplačno, prav tako preko spletnega bančništva plačujem vse položnice brez provizije.


Off topik: Ko si boste urejali spletno bančništvo, pri bilo kateri banki, vprašajte glede certifikata. Ker so vsepovsod barabe in ti ponujajo razne plačljive certifikate, nihče pa ti ne ponudi certifikat, ki ti kot navadnemu državljanu država omogoča ZASTONJ, samo na občini izpolniš eno vlogo in to je vse. Tu imate link do brezplačnega certifikata: http://www.sigen-ca.si/


Sigenco pri Delavski hranilnici vsakemu ponudijo/ponudimo kot prvo izbiro.
Go with the flow.

rajc123 ::

Lp zelim odpreti racun na eni banki zdaj ga imam na skb pa me moti to da je provizija za dvig na bankomatih odprl bi pa studentski racun trenutno se odlocam med temi 3 bankami
http://www.sparkasse.si/udobni-studenst...
http://www.delavska-hranilnica.si/DH,,o...
http://www.lon.si/LON_SI,,osebne_financ...

torej katerega izbrati oz. kaksen vas predlog kje odpreti racun me pa zanima tudi za nadljen ko nebi vec bil student katera banka je najboljsa oz. najceneje prides skozi. hvala za odgovore.

Kato ::

Živjo

Jaz sem tudi pri SKB-ju pa so mi nekoliko predragi. Vse plačuješ ,dvige, plačevanje položnic,...

Imam pa odprto Visa Elektron pri Abanki in bi tudi to prenesel tako ,da bi imel oboje pri eni banki in imel vpogled v oba računa. Originalno sem mislil ta mesec pri skb-ju odprt Viso Elektron samo vidim ,da so se ponovno podražili.

Torej iščem eno banko ,ki ima "kalkulator" generator gesel. Mora imeti tudi Viso Elektron. Fino bi bilo ,da imajo tudi kakšno mobilno aplikacijo in pa ,da so cenovno ugodni.

bosmla ::

Kato je izjavil:

Živjo

Jaz sem tudi pri SKB-ju pa so mi nekoliko predragi. Vse plačuješ ,dvige, plačevanje položnic,...

Imam pa odprto Visa Elektron pri Abanki in bi tudi to prenesel tako ,da bi imel oboje pri eni banki in imel vpogled v oba računa. Originalno sem mislil ta mesec pri skb-ju odprt Viso Elektron samo vidim ,da so se ponovno podražili.

Torej iščem eno banko ,ki ima "kalkulator" generator gesel. Mora imeti tudi Viso Elektron. Fino bi bilo ,da imajo tudi kakšno mobilno aplikacijo in pa ,da so cenovno ugodni.


Banka Koper

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Kato ::

Zgleda super. Je še kakšen ugoden kandidat?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139036 (2287) TrumpDonald
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19451718 (28453) MrStein
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228653 (23018) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615543 (13397) ...:TOMI:...

Več podobnih tem