» »

Prodaja prek interneta in firma

Prodaja prek interneta in firma

shadeX ::

Pozdrav!

Začel bi prodajat prek interneta info produkte, pa me zanima če za to rabim firmo, da bi blo vse v skladu z zakonom. To bi bli moji produkti. Ubistvi vem, da rabim firmo po zakonu sam tko je. Nebi rad odpiru firme še preden bi začel prodajat ker nevem al bi se to obneslo al ne. Zanima me kako drugi poslujejo. pač take majhne strani k prodajajo eknjige pa to. A majo usi firmo al ne? povejte mi prosim mal izkušnje pa to, ker nebi pršu rad navzkriž z zakonom :D :D :D :D

hvala :D

Lion29 ::

po zakonu moras imeti vsaj SP...ce si student ali kje zaposlen, je najbolje, da si zrihtas kje popoldanski SP, da placujes tiste res minimalne prispevke... pa potem vidis, ce gre zadevo primerno nadgradis
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

shadeX ::

ja sam jaz sem že zaposlen. 40 ur tedensko.. se pravi mi firma že plačuje zdravstevno zavarovanje in kar je potrebno. kaj je potem treba meni?

sem gledal neki po netu sam mi ni čist jasno :D teh zakonov je ratalo zame že preveč. če lahko kakšen poenostavi :D

Lion29 ::

ma sej je zelo preprosto... pejdi na davcno in najdi referentko za samostojne podjetnike in ti bo vse razlozila kako pa kaj...

v tvojem primeru ker si zaposlen in ti firma placuje ze vse prispevke je res najbolje, da odpres "popoldanski" SP (sp kot dopolnilna dejavnost) in bos za to placeval minimalne pmesecne prispevke, tudi racunovodstvo si bos lahko vodil sam, je zlo enostavno, ce nimas dosti prometa..

pejdi tja, ti bodo vse razlozili...priporocam pa ti forum mladi podjetnik, so tam bolj usposobljeni za tovrstno svetovanje ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

shadeX ::

najlepša hvala lion29 :))

dëych ::

Na portalu evem imas nekaj podatkov. Boš pa moral it na obrtno zbornico. Tukaj imas seznam, greš na najbližjo: http://www.ozs.si/prispevek.asp?IDpm=12

Potem boš potreboval še dodaten TRR račun, ki ga odpres na eni izmed bank (banka koper mislim, da ima zastonj prvo leto, pri drugih imas neke dodatne stroške za plačevat).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823162271 (127091) jype

Iz redne zaposlitve na s.p. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14422564 (18806) Mavrik
»

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815072 (12362) St235
»

Samostojni podjetnik S.P.

Oddelek: Loža
218197 (7278) BluPhenix

Več podobnih tem