» »

Iz redne zaposlitve na s.p.

Iz redne zaposlitve na s.p.

«
1
2 3

bastadu ::

Zaposlen sem za nedoločen čas v uspešnem slovenskem podjetju, sedaj pa iščem možnosti, kako bi to redno zaposlitev pretvoril v s.p., s tem da ne spreminjam trenutnega stroška delodajalca do mene, meni bi pa tako ostalo bistveno več, s tem da bi lahko potem še za kakšno drugo podjetje opravljal storitve. Najprej sem v mislih imel biti normiranec in nezavezanec za DDV, torej da bi plačeval državi 4% od vsake izdane fakture + prispevke seveda, ampak ko sem začel malo računati sem prišel do ugotovitve, če strošek trenutnega delodajalca do mene ostane nespremenjen, da bi ti prihodki znašali čez 50kEUR letno, torej bi moral biti tudi zavezanec za DDV. Zanima me, kaj to v praksi pomeni, bom obdavčen bolj, koliko bolj? Sem lahko zavezanec za DDV in hkrati normiranec? Zanima me tudi, če ima že kdo informacijo, če so v letu 2016 predvidene kakšne subvencije za samozaposlitev? Hvala za nasvete!
  • zaklenil: Mavrik ()

Spajky ::

Obdrži službo in odpri "popoldanski" S.p , če se še da, pa normirani/ne-DDV zavezanec ... Še vedno lahko spremeniš IMHO s.p v normalnega, če te brcnejo iz službe ... Če ne delas konkurence službenem delu, ne bi smel bit problem ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

St235 ::

Za popoldanski s.p. kjer boš delal s konkurenčnimi podjetji rabiš soglasje (konkurenčna prepoved).

Zanima me, kaj to v praksi pomeni, bom obdavčen bolj, koliko bolj?

Žal je kristalna krogla na servisu in je nemogoče uganit kakšna bo obdavčitev neznanega dela na neznanem kraju. Če nisi normiranec to pomeni, da moraš vodit ustrezno računovodstvo, res poenostavljeno to pomeni torej prihodke od katerih odbijaš stroške in od razlike plačaš dohodnino.

Sem lahko zavezanec za DDV in hkrati normiranec?

Omejitev 50k na leto velja za normiranca, če to presežeš načeloma ne moreš bit normiranec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

deadbeef ::

lansko leto so dvignili na 100k

Letalec ::

Ni res. Še vedno je 50k po osebi. Da se ti prizna 100k moraš nekoga zaposliti.

v davčnem letu pred tem davčnim letom njegovi prihodki iz dejavnosti ne presegajo 100.000 evrov in je bila pri zavezancu obvezno pokojninsko in invalidsko zavarovana vsaj ena oseba za polni delovni čas neprekinjeno najmanj 5 mesecev.

Invictus ::

Spajky je izjavil:

Obdrži službo in odpri "popoldanski" S.p , če se še da, pa normirani/ne-DDV zavezanec ... Še vedno lahko spremeniš IMHO s.p v normalnega, če te brcnejo iz službe ... Če ne delas konkurence službenem delu, ne bi smel bit problem ...

Če ga bodo brcnili iz službe, mu bo država avtomatsko "popoldanski" s.p. spremenila v normalnega. Ker popoldanca ob statusu nezaposlenosti pač ne moreš imeti.

Letalec je izjavil:

Ni res. Še vedno je 50k po osebi. Da se ti prizna 100k moraš nekoga zaposliti.

Ni res.

ZA mejo 100k moraš biti DDV zavezanec, biti samozaposlen vsaj 5 mesecev ali imeti vsaj enega zaposlenega.

BTW. vsaki dve leti lahko presežeš mejo 100k, in še vedno obdržiš status normiranca.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

K0K0 ::

ampak ko sem začel malo računati sem prišel do ugotovitve, če strošek trenutnega delodajalca do mene ostane nespremenjen, da bi ti prihodki znašali čez 50kEUR letno, torej bi moral biti tudi zavezanec za DDV. Zanima me, kaj to v praksi pomeni, bom obdavčen bolj, koliko bolj? Sem lahko zavezanec za DDV in hkrati normiranec?


Isto kot če nisi zavezanec + 22% ddv-ja od vsake izdane fakture. Torej če boš kot zavezanec zaračunal 50.000€ boš plačal dobrih 9000€ ddvja.

bastadu ::

Obdržati redno službo in obenem odpreti popoldanski sp mi je totalni nesmisel, ne vem kaj bistvenega bi s tem pridobil razen, da lahko delam še za druga podjetja, kar mi pa ni primarni cilj ... prvotni cilj je, da ob trenutnih stroških, ki jih ima delodajalec z mano, meni ostane več kot sedaj, ko sem pri njem redno zaposlen. V pokojninsko blagajno bom potem plačeval sam. Namreč ob dejstvu, da so moji neto prihodki ca. 50% manj kot ima delodajalec z mano stroškov, enostavno moram nekaj narediti, država je tu enostavno preveč požrešna. Jasno mi je, da za delo z konkurenčnimi podjetji rabim določena soglasja, to bom že uredil in ni debata te teme, kakor tudi ne "da lahko pri sp-ju čez noč ostanem brez dohodkov". Zavedam se, da bom na tak način imel manjšo socialno varnost, ampak to bom vzel v zakup.
Lahko nekdo napiše razliko pri obdavčitvi v primeru, če izdaš vsak mesec račun za recimo 4.000 EUR, enkrat normiranec nezavezanec za DDV in drugič zavezanec za DDV, koliko ostane v enem in koliko v drugem primeru? Hvala!

iKst ::

Ampak bo ta DDV podjetju tudi zaračunal, tako, da ne bo razlike. Če je naročnik zavezanec, DDV ne predstavlja dodatnega stroška.

s tem da bi lahko potem še za kakšno drugo podjetje opravljal storitve.


Dejansko boš moral opravljati storitve za druga podjetja, sicer boš v prekršku. Če za podjetje opravljaš redno delo, ki ima vse lastnosti redne zaposlitve, moraš biti pri njih redno zaposlen. Zadnje čase so inšpektorji kar precej pozorni na to. Če hočeš biti miren, delo opravljaj s svojimi "osnovnimi sredstvi" (računalnik, avto, kramp, whatever, ne uporabljat službene opreme), izdajaj račune drugim firmam in poskrbi, da boš delo definiral pravilno, kot dolgoročni projekt, svetovanje ali kaj takega.

torej bi moral biti tudi zavezanec za DDV. Zanima me, kaj to v praksi pomeni, bom obdavčen bolj, koliko bolj? Sem lahko zavezanec za DDV in hkrati normiranec?


V praksi pomeni, da moraš plačati nekaj 10€ na mesec za računovodjo, da se tebi ne bo treba ukvarjati s knjigovodstvom. Poleg tega to pomeni, da bodo vsi tvoji računi imeli 22% DDVja, ampak, če delaš z drugimi zavezanci, to ni problem. Lahko si normiranec in DDV zavezanec.

Zanima me tudi, če ima že kdo informacijo, če so v letu 2016 predvidene kakšne subvencije za samozaposlitev?


Tudi, če so, zate ne pridejo v poštev. Subvencije za samozaposlitev so namenjene brezposelnim osebam, pogoj je, da si določeno obdobje prijavljen na zavodu.

Lahko nekdo napiše razliko pri obdavčitvi v primeru, če izdaš vsak mesec račun za recimo 4.000 EUR, enkrat normiranec nezavezanec za DDV in drugič zavezanec za DDV, koliko ostane v enem in koliko v drugem primeru? Hvala!


Tebi v obeh primerih pod črto ostane isto. V prvem primeru boš izdal račun za 4000€, v drugem pa za 4880€. Tistih 880€ boš konec meseca plačal državi.

Tvojemu delodajalcu bo za tistih 880€ verjetno vseeno, ker jih bo poračunal z vstopnim DDVjem, efektivno bo tudi on pod črto plačal samo 4000€. Edino cash flow se malenkost spremeni, kar načeloma ne bi smel biti problem, če je firma kolikor toliko dobro stoječa.

jernejl ::

Če boš delal za uspešno slovensko podjetje, je zanje praktično vseeno, če boš zavezanec za DDV ali ne.
DDV boš sicer naročniku zaračunal (račun bo torej 4.000€ + 22% DDV), ampak ta DDV bo naročnik tako ali tako dobil povrnjen.

Zate to (zavezanec za DDV) pomeni, da boš na eni strani imel malo več birokracije z oddajanjem obračunov za DDV, na drugi strani pa boš lahko kupoval sredstva (npr. računalnik oziroma kar je pač povezano s tvojim delom) brez DDV-ja.

So pa lahko dacarji sitni, če bi ugotovili, da ima tvoje "poslovanje" elemente delovnega razmerja.
http://www.informiran.si/portal.aspx?co...

iKst ::

na drugi strani pa boš lahko kupoval sredstva (npr. računalnik oziroma kar je pač povezano s tvojim delom) brez DDV-ja.


Tudi, če je normiranc?

technolog ::

Ne.

cekr ::

Malo pomisli:
Kaj se zgodi, če greš na bolniško. Sedaj ni problem. Če boš SP, imaš pa lahko hitro izpad.
Potem: sedaj dobiš regres, ga boš tudi potem?
Se sploh zavedaš, da so tudi stroški z SP?

Ne igraj se z zaposlitvijo za določen čas. Misli tudi v naprej.
Raje vzemi popoldanski SP, če bi rad še kaj počel. Še vedno ga lahko zapreš.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Smurf ::

cekr je izjavil:

Malo pomisli:
Kaj se zgodi, če greš na bolniško. Sedaj ni problem. Če boš SP, imaš pa lahko hitro izpad.
Potem: sedaj dobiš regres, ga boš tudi potem?
Se sploh zavedaš, da so tudi stroški z SP?

Ne igraj se z zaposlitvijo za določen čas. Misli tudi v naprej.
Raje vzemi popoldanski SP, če bi rad še kaj počel. Še vedno ga lahko zapreš.

To je ena taka slovenska mentaliteta. Pri 50k€+ letno imas itak denarne rezerve za bolniske. Regres in stroske S.Pja je pa verjetno ze uposteval (hint bolj se ti splaca biti S.P kljub temu stroski). Naceloma vec kot zasluzis, bolj si lahko fleksibilen z neredno sluzbo.

bastadu ::

Smurf je izjavil:

cekr je izjavil:

Malo pomisli:
Kaj se zgodi, če greš na bolniško. Sedaj ni problem. Če boš SP, imaš pa lahko hitro izpad.
Potem: sedaj dobiš regres, ga boš tudi potem?
Se sploh zavedaš, da so tudi stroški z SP?

Ne igraj se z zaposlitvijo za določen čas. Misli tudi v naprej.
Raje vzemi popoldanski SP, če bi rad še kaj počel. Še vedno ga lahko zapreš.

To je ena taka slovenska mentaliteta. Pri 50kEUR+ letno imas itak denarne rezerve za bolniske. Regres in stroske S.Pja je pa verjetno ze uposteval (hint bolj se ti splaca biti S.P kljub temu stroski). Naceloma vec kot zasluzis, bolj si lahko fleksibilen z neredno sluzbo.

Točno tako, v ceno urne postavke bi imel vračunane vse stroške, ki jih ime trenutno delodajalec z mano, kar pomeni tudi dopust, regres, praznike ... glede bolniške je pa potrebno narediti kompromis, pač nekaj dni na leto si vračunaš v ceno urne postavke, ostalo kriješ z rezerv. Je pa tako, če imaš bolniško več kot 1 mesec, dobiš od 1 meseca dni naprej nadomestilo od ZZZS ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Okapi ::

technolog je izjavil:

Ne.

Tudi normiranec je lahko zavezanec za DDV.

Smurf ::

Ostaja pa tvoj problem to kar je iKst povedal. Ce bos delal samo za eno podjetje si v prekrsku.

Okapi ::

Ni čisto res. Delaš lahko izključno za eno stranko, ne sme pa to delo imeti elementov redne zaposlite (da hodiš vsak dan delat k tej firmi, da delaš na njihovi opremi, po njihovem urniku, da imaš tam šefa, ki ti sproti pove, kaj moraš delati, vsak mesec dobiš enako "plačo" ...). Pisatelj lahko recimo vse svoje romane izda pri isti založbi, pa to nima elementov redne zaposlitve. Kdaj ima delo elemente redne zaposlitve, presoja inšpektor od primera do primera.

Če delaš od doma, in delo prek leta razdeliš na nekaj različnih "projektov", ne bi smelo biti problema. Še zlasti, če poleg tega delodajalec poskrbi, da si za vsak projekt izbran v konkurenci drugih zunanjih izvajalev (razpis, zbiranje ponudb ...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ZaphodBB ::

Kdaj ima delo elemente redne zaposlitve, presoja inšpektor od primera do primera.

Pa še to samo, če se pritoži delavec.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Okapi ::

Ne vem če. Na kršitev lahko opozori tudi konkurenca ali kdorkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ZaphodBB ::

Okapi je izjavil:

Ne vem če. Na kršitev lahko opozori tudi konkurenca ali kdorkoli.

Lahko, ampak AFAIK v praksi je dovolj, da delodajalec delavcu ponudi pogodbo za nedoločen čas.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

iKst ::

cekr je izjavil:

Malo pomisli:
Kaj se zgodi, če greš na bolniško. Sedaj ni problem. Če boš SP, imaš pa lahko hitro izpad.
Potem: sedaj dobiš regres, ga boš tudi potem?
Se sploh zavedaš, da so tudi stroški z SP?

Ne igraj se z zaposlitvijo za določen čas. Misli tudi v naprej.
Raje vzemi popoldanski SP, če bi rad še kaj počel. Še vedno ga lahko zapreš.


Pri 50 jurjih letno dobiš pri normirancu ven okoli 40 jurjev. Pri redni zaposlitvi dobiš ven okoli 25 jurjev. S 15 jurji razlike letno, lahko narediš en pameten plan za bolniško.

Poleg tega, človeku, ki je pri nas vreden 50+ jurjev letno verjetno ni ravno problem najti službe.

Okapi je izjavil:

technolog je izjavil:

Ne.

Tudi normiranec je lahko zavezanec za DDV.


Lahko si zavezanec za DDV. Ne moreš pa kupovati stvari "na firmo". Fora normiranih stroškov je ravno v tem, da ti v naprej priznajo vse stroške. Torej, laptopi, letalske karte itd. brez davka odpadejo. V take namene je dobro imeti zraven še en d.o.o., ki je zavezanec za DDV (sem slišal od kolega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iKst ()

Okapi ::

Narobe si slišal. Mirno lahko kupuješ opremo z odbitnim DDV, tudi če si normiranec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

iKst ::

Ja, očitno je res. Še en bonus za normirance, nice.

prtenjam ::

Pozdravljen,

Okapi je izjavil:

Narobe si slišal. Mirno lahko kupuješ opremo z odbitnim DDV, tudi če si normiranec.

Lahko to le malce bolj razložiš.

Kaj recimo to pomeni pri (reciva računalniku), ki se prodaja po 1000€ (končna cena) in ima torej že vračunan 22% DDV oz. je njegova cena 820€. Ali ti praviš, da bi lahko normiranec ta računalnik kupil po 820€? Kje pa bi potem država dobila 180€? Tole nekako ne pije vode oz. očitno nekaj razumem narobe.

Hvala.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

ZaphodBB ::

Kje pa bi potem država dobila 180€? Tole nekako ne pije vode oz. očitno nekaj razumem narobe.

Pojdi brat davčno zakonodajo. To na kakšen način ti vodiš stroške in plačuješ dohodnino z DDV pač nima nobene veze.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

Če normiran zavezanec za DDV kupi kaj brez DDV, je edina razlika z normalnim v tem, da tega ne da v stroške.

Kot je pa ZaphodBB napisal, DDV nima nobene veze z stroški, dobički ali dohodnino.

Treba se je samo zapomnit da je amortizacijska doba za DDV 5 let, in če prej zapreš s.p., plačaš sorazmerni DDV, ki še ni bil amortiziran.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

prtenjam ::

Ok, vidim

Invictus je izjavil:

Če normiran zavezanec za DDV...

Spregledal sem 'zavezanec za DDV'. Avtomatično v glavi pri normirancih razmišljam, da nismo zavezanci za DDV, kar pa vem da ni nujno res...
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Okapi ::

prtenjam je izjavil:


Kaj recimo to pomeni pri (reciva računalniku), ki se prodaja po 1000€ (končna cena) in ima torej že vračunan 22% DDV oz. je njegova cena 820€. Ali ti praviš, da bi lahko normiranec ta računalnik kupil po 820€? Kje pa bi potem država dobila 180€? Tole nekako ne pije vode oz. očitno nekaj razumem narobe.
Verjetno ne razumeš dobro, kako deluje sistem DDV. Drugače pa, kratek odgovor je, da država svoje €€€ dobi, ko ti prodaš izdelke oziroma storitve, narejene s tem računalnikom, ker moraš pač zraven strankam zaračunati še DDV.

Če imaš kot s.p. manj kot 50k prometa, in nisi obvezno vključen v sistem DDV, je ključnega pomena, komu prodajaš svoje izdelke/storitve. Če jih prodajaš drugim firmam, se ti splača biti zavezanec za DDV. Imaš sicer malo dodatnega dela (voditi moraš evidenco prejetih računov, ki ti je sicer ni treba, in 1x ali 3x mesečno moraš na preprostem obrazcu prijavit DDV), ampak to hitro notri prineseš s cenejšo nabavo sredstev, ki jih potrebuješ za svojo dejavnost.

Če posluješ s fizičnimi osebami, se ti pa ne splača biti zavezanec, ker si v tem primeru 22% dražji (v primerjavi s tekmeci, ki niso zavezanci).

ZaphodBB ::



Treba se je samo zapomnit da je amortizacijska doba za DDV 5 let, in če prej zapreš s.p., plačaš sorazmerni DDV, ki še ni bil amortiziran.

Moram te popravit. Jaz sem lani zaprl eno firmo, ki je bila zavezanec za DDV in je računovodja naredil to napako zaradi katere sem moral še ene papirje pošiljat na FURS.

Za amortizacijska doba velja za primer, če podjetju preneha status zavezanca za DDV. Pri zaprtju podjetja, pa to nima nobene veze - za robo ki je zamortizirana seveda. Kar tudi piše v zakonu ampak ga računovodje narobe interpretirajo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:


Za amortizacijska doba velja za primer, če podjetju preneha status zavezanca za DDV. Pri zaprtju podjetja, pa to nima nobene veze - za robo ki je zamortizirana seveda. Kar tudi piše v zakonu ampak ga računovodje narobe interpretirajo.

Kolega je zaprl S.P. 3 leta potem ko je postal zavezanec, in je moral plačati sorazmerni del DDVja za 2 leti. Opozorilo DURSa. Čeprav potem niso imeli pojma kateri obrazec izpolnit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ashrack ::

Kaj pa ce kot SP delas izkljucno za podjetje iz tujine (Nemcija, Finska, ...) aka RemoteWork? S prihodki 50k letno.
Je potem kak problem z zakonodajo da delas v delovnem razmerju?
....

Okapi ::

Z našo zakonodajo ne.

680x0 ::

bastadu je izjavil:

kakšne subvencije za samozaposlitev?


Ni ravno subvencija, ti pa v 2 letih prihrani kakega jurja in pol:
http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...

Lonsarg ::

Saj zadeva ni toliko komplicirana. Rabiš samo vedit da obstajata dva ločena sistema.

Eden je sistem dohodnine:
- ne-normiranec izračuna osnovo kot razliko med prihodki in stroški
- normiranec izračuno osnovo kot fiksen % od prihodkov.

Čisto ločen je DDV(davek na dodano vrednost) sistem:
- ne-zavezaned za DDV ne vodi nima niti vhodnega, niti izhodnega davka, vhodnega pa seveda plača kot vsaka navadna fizična oseba!
- zavezanec za DDV vodi vhodne in izhodne DDVje in plača razliko na koncu leta(oziroma lahko že sproti in na koncu poravna z državo)

Se pravi lahko imaš poljubne kombinacije obeh sistemov(glede na zakonske omejitve seveda), v primeru zavezanca za DDV pri dohodnini seveda upoštevaš zneske brez DDVja, v primeru nezavezanca pa upoštevaš celotne zneske, ker DDVja ne vodiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Zakaj ne bi plačeval pošteno visoke davke kot mi vsi redno zaposleni? Zakaj nas hočeš goljufat?
Quack !

iKst ::

Ker ni ovca?

bastadu ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj ne bi plačeval pošteno visoke davke kot mi vsi redno zaposleni? Zakaj nas hočeš goljufat?

Bi bilo zate oz. za državo bolje, če se izselim iz nje?

N-E-O ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj ne bi plačeval pošteno visoke davke kot mi vsi redno zaposleni? Zakaj nas hočeš goljufat?


Ni goljufanje. Pri plačevanju minimalnih prispevkov skozi celotno delovno razmerje, bo tudi penzija nižja. Trenutno bi to prišlo cca 430 eur na mesec. Po tem sistemu, ki se ga zdaj gremo in je tako kul, lahko pričakujemo pravo socialno bombo čez 40 let, ko bodo vsi, ki so zdaj na sp-jih (z minimalnimi prispevki) živeli pod pragom revščine.

ZaphodBB ::

ko bodo vsi, ki so zdaj na sp-jih (z minimalnimi prispevki) živeli pod pragom revščine.

Ja, grozno bo. Leta 2014 nas je bilo 250!!!!!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

bastadu ::

N-E-O je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zakaj ne bi plačeval pošteno visoke davke kot mi vsi redno zaposleni? Zakaj nas hočeš goljufat?


Ni goljufanje. Pri plačevanju minimalnih prispevkov skozi celotno delovno razmerje, bo tudi penzija nižja. Trenutno bi to prišlo cca 430 eur na mesec. Po tem sistemu, ki se ga zdaj gremo in je tako kul, lahko pričakujemo pravo socialno bombo čez 40 let, ko bodo vsi, ki so zdaj na sp-jih (z minimalnimi prispevki) živeli pod pragom revščine.

Mene bolj kot to skrbijo takšni, katerih zaposlitev je vezana na javni sektor, če sem bolj specifičen moja žena, stara 33, profesor geografije in sociologije, ne dobi službe sploh, že nekaj let totalno brez prihodkov ... in potem sem tukaj jaz, ki preživljam celo družino sam in logično iščem načine, kako bi mi država pobrala čim manj ... če ne mi res ne bo preostalo drugega kot spokat kompletno družino in se preseliti v neko delavcu bolj prijazno državo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj ne bi plačeval pošteno visoke davke kot mi vsi redno zaposleni? Zakaj nas hočeš goljufat?

Od kdaj je zakonska ureditev goljufija?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Da pretvoriš redno delovno razmerje v SP? To ni zakonito.

iKst ::

Ni nujno, da vse zadolžitve in pogoji dela ostanejo enaki.

bastadu ::

perci je izjavil:

Da pretvoriš redno delovno razmerje v SP? To ni zakonito.

Zakaj ne? Prekineš redno delovno razmerje, ker bi rad počel še kaj drugega oz. z drugimi prodjetji in pač "prvotno" podjetje še vedno potrebuje tvoje usluge ...

Okapi ::

stara 33, profesor geografije in sociologije, ne dobi službe sploh, že nekaj let totalno brez prihodkov
Ja, je hudič, če ne znaš nič uporabnega delati.>:D

Stikalo ::

@bastadu

s.p. se ti ne splača, če boš delal samo pri enem podjetju. V primeru, da si mlad in zdrav lahko s.p. furaš nekaj časa, hitro se ti pa lahko zgodi, da pač tvojih storitev ne potrebujejo več, ali si pa redno bolan, bolniško ti pa zdravnik prekinja in načenja novo - jeba.

Z delodajalcem se zmeni, da si boš stalno prebivališče spremenil 100km dlje stran, malo ti zniža plačo, ti pa lepo dobiš neobdavčene €€.

To se pravi, plača je obdavčena 50%, kilometrina 0%. To se pravi, zniža ti plačo za 100€, in dobiš 200€ kilometrine.

perci ::

bastadu je izjavil:

perci je izjavil:

Da pretvoriš redno delovno razmerje v SP? To ni zakonito.

Zakaj ne? Prekineš redno delovno razmerje, ker bi rad počel še kaj drugega oz. z drugimi prodjetji in pač "prvotno" podjetje še vedno potrebuje tvoje usluge ...

To potem ni pretvorba delovnega razmerja v SP. Govorim o situaciji, kjer se ne spremeni nič, razen pogodbenega in statusnega razmerja. Se pravi, da opravljaš enako delo na enak način z istimi delovnimi sredstvi za isti subjekt.

SaXsIm ::

bastadu je izjavil:

N-E-O je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zakaj ne bi plačeval pošteno visoke davke kot mi vsi redno zaposleni? Zakaj nas hočeš goljufat?


Ni goljufanje. Pri plačevanju minimalnih prispevkov skozi celotno delovno razmerje, bo tudi penzija nižja. Trenutno bi to prišlo cca 430 eur na mesec. Po tem sistemu, ki se ga zdaj gremo in je tako kul, lahko pričakujemo pravo socialno bombo čez 40 let, ko bodo vsi, ki so zdaj na sp-jih (z minimalnimi prispevki) živeli pod pragom revščine.

Mene bolj kot to skrbijo takšni, katerih zaposlitev je vezana na javni sektor, če sem bolj specifičen moja žena, stara 33, profesor geografije in sociologije, ne dobi službe sploh, že nekaj let totalno brez prihodkov ... in potem sem tukaj jaz, ki preživljam celo družino sam in logično iščem načine, kako bi mi država pobrala čim manj ... če ne mi res ne bo preostalo drugega kot spokat kompletno družino in se preseliti v neko delavcu bolj prijazno državo ...


Pomisli, kaj bo potem čez 40 let, ko boš s svojo pokojnino rabil preživljati oba.
SaXsIm

aguc ::

Če pri delu preko s.p. obstajajo elementi delovnega razmerja potem delo preko s.p. ni dovoljeno.
http://www.informiran.si/portal.aspx?co...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440065 (14940) Recordman
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5419535 (18155) LuiIII
»

Delo po delu

Oddelek: Loža
276500 (5320) St235
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915316 (13936) BlaY0

Več podobnih tem