» »

Scientology v Sloveniji

Scientology v Sloveniji

Heavy ::

Leta nazaj smo se lahko smejali tej religiji in butastim ljudem (američanom) ki v to verjamejo. Dramatična Enciklopedija, Anonimneži, South Park, YouTube so nam dali pogled še z druge strani, tako da smo se lahko izobrazili in obenem pošteno nasmejali.

Vse lepo in prav, dokler danes nisem na vrata dobil dva frut-kejka. Sprva sem mislil, da sta standardna "jehovca" in za foro sem jih vprašal: Kaj sta saentologa? In odgovorila sta da ja! Brez besed sem zaprl vrata, saj sem opazil da se mi je drugi preveč približal.

Kdaj se je to sranje razpaslo do nas? Je še kdo drugi bil obiskan? Jaz sem z obale mimogrede.

amigo_no1 ::

Že lani (predlani) sem v lokalni knjižniici zasledil cel kup njihovega free materiala (knjig, dvd-jev), ki so jih pustili tam za promocijo.

Zheegec ::

ne vem, kaj se sekirate.
Eni idioti verjamejo pač v "krščanskega" Boga, drugi v "muslimanskega" Boga, tretji pa v scientologijo.
Nobena od teh ver ni bolj ali manj neumna, vse so enako neumne.
vsa vaša opravičila za "vstavi tukaj" vero so osnovana na tem, da ste bili v takšnem okolju vzgojeni, kjer je ta vera bistveno prevladujoča. Kot zunanji opazovalec pa boste ugotovili, da so vse vere idiotizem...
Ljudje, ki jim sledijo pa so ali idioti, ali pa zavedeni/brainwashed že od otroštva.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nevermind ::

Religije, kot institucije bi se morale prepovedat. Naj vsak siri svojo resnico, ne pa copy paste.

Avenger ::

Zheegec je izjavil:

Kot zunanji opazovalec pa boste ugotovili, da so vse vere idiotizem...
Ljudje, ki jim sledijo pa so ali idioti, ali pa zavedeni/brainwashed že od otroštva.


Budizma ne bi ravno enačil z idiotizmom, scientologija je načrtno zasnovana tako, da je one way street. Še nobenemu katoličanu ni noben grozil, če ni več šel v cerkev. Težava s scientologijo pa je ravno v tej nadležnosti in nasilnosti - a je odveč povedat, da je osnovna štorija neverjetna bedarija?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

c3p0 ::

Mislim, da je že daljna leta nazaj na Tedniku bil prispevek o njih, torej so že dalj časa prisotni.

Priporočam ogled Panorama: Scientology and me, lanski dokumentarec in letošnje nadaljevanje.

jype ::

Avenger> Še nobenemu katoličanu ni noben grozil, če ni več šel v cerkev.

Oh, how I wish that were true.

hendriks ::

jype je izjavil:

Avenger> Še nobenemu katoličanu ni noben grozil, če ni več šel v cerkev.

Oh, how I wish that were true.


500 let nazaj so seveda grozili, sedaj pa je vse odvisno od staršev ali svoje otroke priganjajo k maši ali ne.

Mercier ::

Rahla razlika med telimi in standardnimi jehovci je v tem, da teli hočejo dinar. Ni dinarja, ni razsvetljenja. Oziroma, koliko dinarja, toliko razsvetljenja. Hm, pravzaprav religija za današnjo rabo.

guest #44 ::

Uganite kje ima Scientološka "cerkev" v sloveniji svoj HQ? ...Koper.


Zakaj menim, da je Scientološka vera bolj nevarna od krščanske, vsaj trenutno...ker oni imajo politiko zastraševanja in napadanja nasprotnikov...BY ALL MEANS NECESSARY.
Skratka če se jim zameriš, končaš na njihovem hit listu, ne pa samo ignore listu.

amigo_no1 ::

Saj je pri islamu enako. Lahko fašeš fatvo.
Politiko zastraševanja in napadanja nasprotnikov pa furajo že od začetka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

guest #44 ::

Zheegec ::

guest #44 je izjavil:

Uganite kje ima Scientološka "cerkev" v sloveniji svoj HQ? ...Koper.


Zakaj menim, da je Scientološka vera bolj nevarna od krščanske, vsaj trenutno...ker oni imajo politiko zastraševanja in napadanja nasprotnikov...BY ALL MEANS NECESSARY.
Skratka če se jim zameriš, končaš na njihovem hit listu, ne pa samo ignore listu.

Bolj "nevarna" in bolj očitno se ji gre za denar - že mogoče. Bolj idiotska pa ne, ampak enako idiotska.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

guest #44 ::

Pardon maš prav...idiotska je enako.


Kristjani uporabljajo izraz "excommunicate"
Scientologi uporabljajo "disconnect"

Same stupid shit.

guest #44 ::

Kakšenkrat me prav razžalosti s čim se mora človeštvo ubadati namesto, da bi veselo napredovalo. We need more suicide cults! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krščanstvo in Protestantizem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12724858 (22352) donfilipo
»

Kako prepričat starše? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823375 (19735) imagodei
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278275 (68033) gruntfürmich
»

Scientologija: STRUP za razumnost in neodvisnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9315344 (12541) Alek
»

tikanje babic in dedkov v vzgojo naših otrok in krščanstvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1088686 (6508) cbelica

Več podobnih tem