» »

tikanje babic in dedkov v vzgojo naših otrok in krščanstvo

tikanje babic in dedkov v vzgojo naših otrok in krščanstvo

«
1
2 3

Dr.S ::

Fino, vse veselo ob rojstvu.

2 tedna rastemo in uživamo, potem pa že prvi poskusi vtikanja v vzgojo babice in dedka.
Najprej male stvari: KAR NAJ JOKA, SAJ RAZVIJA GLASILKE,...
Že takoj jim odgovoriva, naj se ne vtikajo,...

Zdaj pa že mal bol resno poseganje: KDAJ PA BOSTA ŽIVO KRSTILA?
Kaj? Ne bova je prepisala nobeni verski skupnosti!

KAJ? POTEM SI PA NIMAMO VEČ KAJ POVEDATI!
-------
Imate tudi vi podobne izkušnje?
Kaj vi mislite o krstu otroka?
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

Mati ::

Pravilno sta se odločila. Se bo Živa že sama šla krstit, če bo potreba po tem!

Djuro ::

Sam bom svojega (uf, žena ima ravno danes rok) dal. Ker sva se z ženo tako dogovorila.
Ampak, take dogmatske verske vzgoje, kot sem jo bil deležen sam, pa ne bom dal. Nič ni narobe z (kakršnokoli) vero, dokler je v mejah strpnosti in normale. In dokler misliš z lastno glavo. Tega ne dosežeš s siljenjem v cerkev in podobne ustanove.

Če pa sta se odločila da otroka nočeta krstiti pa je to izključno vajina odločitev. Stara starša sta se odločala za svoje otroke (vaju), vidva pa se bosta za svoje.

Torej, odločitev je popolnoma in samo vajina, 'pametni' (stari) starši pa bi morali to spoštovati.
Ampak žal večina staršev misli, da njihovi otroci nikoli nimajo in ne bodo imeli prav. To je pa že druga zgodba.

nodrim ::

to krščenje je kriminal :)

komaj rojenega otroka neki prijavljat v neko vero pa to.. kr neki in po mojem mnenju sploh ni moralno ...

če glasovat ne smeš pred 18. letom pol tut v cerkev ne bi smel hodit... še manj bi te pa moral silit...

BigWhale ::

> KAR NAJ JOKA, SAJ RAZVIJA GLASILKE,...

To je urbana legenda... Razvijanje pljuc in glasil z jokom...

Jaz ne pustim, da se vmesavajo... :)

tratto ::

"AJ? POTEM SI PA NIMAMO VEČ KAJ POVEDATI!"

Upam, da sta tako samostojna in neodvisna od staršev, da lahko rečeta:

"PRAV, PA NIČ! SAJ BOSTA VIDVA POGREŠALA VNUKINJO!"

kopernik ::

Dr.S:
Pri nas tudi nismo dali nič krstiti. Zdi se mi, da se mora otrok sam (ko je starejši) odločiti o veri. Pri nas se tudi nihče ni vtikoval v to.

Babica in dedek (tvoja starša) pa nimata pravice vmešavanja v take stvari. Seveda se vse skupaj zakomplicira, če babica in dedek finančno, lokacijsko, ali kako drugače podpirata mlado družinico. Saj razumeš, kaj hočem povedati ?

Thomas ::

Tikanje babic je hecna stvar. Taščo vikam, otroci jo pa tikajo ... krivica ... krivica. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tratto ::

Thomas, dlakocepiš!

Thomas ::

Če bi dlakocepil, bi ne spregledal napak v naslovu teme:

tikanje babic in dedkov v vzgojo naših otrok in krščanstvo

Tako sem jih pa in jo pravilno prebral kot:

tikanje babic in dedkov in vzgoja naših otrok in krščanstvo

Če ste vi off topic ...

Kot je rekel nek gaspar Dubrovački, ko je hodil brez dežnika po neurju:

Ako je vrijeme ludo, ja nijesam!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tratto ::

Saj ... tudi moja opomba je bila namenjena napaki v naslovu. Iz konteksta se lahko razbere prava tema.

||_^_|| ::

Uff..neki tazga prcakujem tut jst ko bova mela nekoc otroke..mislm da bo s tem kar precejsen problem, ampak o tem po tem..

Matek ::

Mja, se strinjam z večino. Starši, ki so sami verni in želijo to vero prenesti na otroka, ga dajo krstiti. Starši ki niso verni, ali pa menijo, da je otroku bolje pustiti izbiro, se za krst ne odločijo. Vsekakor pa je to njihova odločitev. Kakršnakoli provokacija s strani starih staršev se mi zdi nesmiselna.

Krst pravzaprav ne pomeni nič, če otrok kasneje v življenju ni deležen krščanske vzgoje.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

DavidJ ::

Jaz svetujem, da pretehtata, ali se vama splača zaradi tega kregat. Če je tako, da stanujete v isti hiši in sta stara starša zamerljiva, potem se je dobr vprašat, ali želita imet ogenj v strehi zaradi tega. To zna otroku bolj škodit kot krst.

(In tudi če bo Živa hotela stopit v kakšno drugo vero, tam zelo verjetno ne bo pogojev, ki bi prepovedovali vstop bivšim kristjanom.)

Zdej sta v zelo neprijetni situaciji. Če se uklonita, se bodo 'tastari' navadli in vtikanja bo čedalje več, če ne, bo doma bolj tiho. God speed!

;)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

NoUse4AName ::

Tako kot je davids rekel. Ce sta na kaksen nacin odvisna od starsev (financno, stanovanjsko,itd.) potem bi raje dal krstit.
Ce sta pa cisto neodvisna, potem bi jim jas cisto preprosto rekel, da se to njih ne tice. Po mojem mnenju so stari starsi preprosto prestari, da bi jim prevec zaupali vzgojo mladih.

kolesar ::

Ce bosta popustila pri tej intimni stvari, ki je ocitno zelo otrokova oziroma vajina, potem se lahko pripravita na bodoce vmesavanje na vseh koncih in krajih...

Pustimo krst ob strani, tudi ce bi slo za kaj drugega - je nek cas ko mora clovek sam zaceti sprejemati odlocitve po svoji vesti. To pa sta ocitno ze zacela, saj se za otroka nista odlocila na prigovarjanje starsev (upam...to bi bilo grozno).

Upostevanje volje starsev proti svoji volji je pri takih letih in okoliscinah (druzina) osebnostni samomor.

Ne strinjam se z NoUse4AName, stari starsi niso prestari za vzgojo. Je pa res da morajo imeti glavno besedo starsi. Starsi in nova druzinica mora imeti svoje zivljenje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kolesar ()

C_maniak ::

kok mi grejo taki (=stari starši) na k****.:\ kot je že nekdo rekel: prestari so za vzgojo otrok. toliko starokopitni, da ne znajo tehtno presojat.

@ljash ::

se popolnoma strinjam.... (=same here :\ )

ripmork ::

u got that right!:| ...stari starši se niti slučajno nimajo kaj vtikat,če pa je situacija bolj zapletena,je izjemoma bolje skleniti kompromis ali majhno žrtvovanje,navsezadnje je to samo krst.

Vem kako je,če živiš blizu zelo starokopitnega človeka(stara mama) in vam povem da je včasih obup:( ,...100% pa ne mori s takimi:Potem se pa nimamo več kaj pogovarjat...
To je en najbolj hinavskih in egoističnih odgovorov kar jih je:\

T0RN4D0 ::

LOL, jst poznam enga starega, ko se vedno na vnuka dere ker ma skateke hlače, pa rit do kolen kao pa po hlačah hod... da ga ni sram :D :D :D

jst se pa sam smejim. pa tud se mi zdi da se mu nebi dal dopovedat da je to normalno. :\

drugač pa, če sta rekla da si nimate kj za povedat... sta milo rečeno smotana. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

NoUse4AName ::

drugač pa, če sta rekla da si nimate kj za povedat... sta milo rečeno smotana.

Se en razlog zakaj jih ni dobro spustit prevec blizu otroku. Pa tisto debilno z jokanjem, jao.

Dr_M ::

jest sm krscen in se tega ne sramujem, ceprov ne hodim v cerkev in ne verujem v boga. ampak tko se je moja mat odlocila (fotr cisti ateist, ampak ocitno ni meu nc proti).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gumby ::

zakaj bi se tega sramoval sploh?

Boki_ ::

Js sm tut krščen, pa se ne sramujem. Itak se mi jebe za vse. Kaj češ lepši.
I'm back

LoneWolf ::

IMHO gre tule za dve precej locene stvari - vpliv in posledice (ne)krsta na Zivo, in odnosi med mlado druzino in starimi starsi.
Kar se tice krsta kot dejanja samega, mislim da je precej brez pomena za Zivo. Ce pogledam sebe - bil sem krscen, na zeljo mame, veren niti slucajno nisem, v cerkvi me vidijo v najboljsem primeru ce grem kam pogledat kaksne lepe freske, cisto turisticno. Dejstvo, da sem bil krscen je zame brezpredmetno, mene takrat noben ni nic vprasal, bolj vseeno kot mi je mi ne bi moglo bit. Mislim, da za Zivo velja isto, krst je bolj stvar, ki jo pocnejo starsi iz svojih ambicij in razlogov, Ziva bo lahko pozneje sama povedala in ustrezno ukrepala.
Druga stvar je odnos med vama in starimi starsi. Nekje bosta morala postavit meje, prej ali slej, vprasanje je bolj, ali je krst za to ustrezna tocka. Vsekakor se strinjam, da je koncna odlocitev vajina in stari starsi lahko v najboljsem primeru *svetujejo* - na tej tocki odlocno vztrajajta, drugace ne bosta nikoli imela miru. Ali krstit ali ne, to lahko najbolje ocenita sama, vidva bolje poznata karakter in ozadje starih starsev. Dejstvo je, da so nekateri starejsi ljudje globoko verni, vera ima veliko ce ne glavno vlogo v njihovem zivljenju, in zavracanje krsta lahko vzamejo kot zelo grobo zalitev in osebni neuspeh. Kaksne posledice bi zavrnitev imela, par tednov kuhanja mule ali mocno skrhane odnose, to morata ocenit. Tudi ce tokrat popustita zavoljo ljubega miru in starim starsem na ljubo (in jima data primerno odlocno vedet, da je to izjemen primer pac zaradi tega, ker *njima* to toliko pomeni), Zivi bo na koncu koncev zelo verjetno precej vseeno, tako ali drugace.
Vso sreco.

Dr.S ::

Sem zelo vesel, da sodelujete pri temi in naju spodbujate. KURC JIH GLEDA (res)! ;((
Vsa samostojna in vse odločitve BODO NAJINE!
Sem bil tolk jezen, da sem takoj prebrskal net in našel tole:

> Jezusov krst
Jezus je odraščal v Nazaretu in je verjetno postal tesar. Ko je bil star 30 let, je prosil bratranca Janeza, da ga krsti v reki Jordan. Pri krstu so krščenca potopili v vodo, kar je pomenilo očiščenje grehov in začetek novega življenja. Janez je Jezusa spoznal za Odrešenika, ki so ga pričakovali ljudje.

KAKŠNO OČIŠČENJE GREHOV IN ZAČETEK NOVEGA ŽIVLJENJA NEKI! KOT BI BLA NAJINA ŽIVA Z GREHOM SPOČETA (itak), ZDEJ JO BOMO PA ŠLI Z VODO UMIVAT. PA NE ME ZA NORCA MET!

in
> Zakrament krsta
(45) "Sveti krst je temelj celotnega krščanskega življenja, velika vrata k življenju v Duhu in vrata, ki odpro dostop k drugim zakramentom."5 Krstna pastorala je zato temeljnega pomena v življenju in delovanju Cerkve, obenem pa je tudi vzorec pastorale ostalih zakramentov uvajanja.

(48) Osnovni cilj krstne pastorale je pomagati ljudem do osebne vere,6 ki se razodeva v poslušnosti božji besedi, v stalni hoji za Kristusom in v živem čutu pripadnosti Cerkvi. Krstna pastorala mora imeti na Slovenskem enotne kriterije, saj jih zahtevajo verski čut vernikov, cerkveni dokumenti, zlasti pa sedanja kultura, v kateri je po zaslugi hitrih informacij in dobrih komunikacij celoten slovenski prostor postal bolj enovit.

NO COMMENT!
s.

Dr_M ::

ne se tok razburjat....skoduje zdravju.
raj poskrbi, da bo Ziva mela dolg fotra zivga :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr.S ::

O.K.

Dr_M pridi v Škofjo Loko pa bova spila eno PIVCE ZA ŽIVCE!

Dr_M ::

zal ne morem piva pit...sm namrec mladi voznik ;) :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

C_maniak ::

čez 20 let se lahk vidmo, e? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

PrimozR ::

Jest sm krščen, opravu sm pru obhajil, učas grem u cerkev, sm šou tut h birmi (hvala bogu, sm dobu bicikl za 175k >:D ), u cerkev pa hodm sam še za kšne obletne maše tisth k so umrl. Čist tko iz lepšga ne grem več. Mal več sm hodu prej, pred birmo.

balocom ::

Meno so tastari krst- o.k, sm kako je pa fotrer težil da treba it k maši pa popizdeval zka nočrm pa da rabem un listek , jou ka je težil 8-O , pdpust mu nebom NIKOLI!!!;(( Ko pa treba plačat darilo ob Birmi je pa druga stvar;( ;( .
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

T0RN4D0 ::

hehe, sej jst sem bil pr krstu, obhajilu, in birmi (no ja, dobrih 100k je padl) :)

samo sta tastara rekla, če hočeš hod (pol kasnej), če me pa čne. Samo sem hodu, če sem že začel... sej mi ni nč falil, pa tud pr maši... mal družba, rteba je tak gledat na te stvari :) (drugač me pa boli k* za boga >:D )

Pa res, ne se preveč razburjat... :\ ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ripmork ::

ko sem bil mali so mi tete skoz govorile kako je un sosedov Janezek dobil taboljšo ročno uro za birmo-jst sem pa kot otrok mislil da duhovnik podari darilo birmancem:P ....dandanes je ravno obratno,samo spomnite se tistega fajmouštra ki je prijavil da so ga oropal za toliko denarja da še sam ni vedel koliko..seveda naj bi šel denar za obnovo cerkve:| ...ampak pustimo to za kako drugo temo>:D

v cerkev grem vsako leto za veliko noč,to pa samo in samo zato da vidim svojo babi zadovoljno...problem pa je ker mi gre ponavadi v cerkvi zelo na smeh:8) ,toda v cerkvi se je strogo prepovedano smejati,kot pa vemo je zadrževanje smeha najbolj jalovo početje kar ga je:P ...enkrat sem moral dobesedno zlaufat ven in se zakrohotat>:D
-se opravičujem-malo odstopam od teme:\

flipflop ::

Zadnja 4 leta zelo poredko grem k maši, parkrat na leto mogoče. Me je minilo, same stare babe pa deci, tam so pa sam zato, da lahko obirajo.

No v glavnem, jst mislim da je vajina hčerka in jo vzgajajta tak kot sama mislita, samo da ji ne škod,ane. Nimata se kaj vmešavat, to jima daj kr jasno vedet, ker če ne vama bosta ves čas pamet solila kako in kaj. Svetujeta že lahko, z raznimi "potem se nimamo pa več kaj menit" pa bi bilo dobro da kar takoj nehata, ker to ni noben način...


bolocom, ti pa res mal pretiravaš?8-O

Alexius Heristalski ::

Eh, krščanstvo z vtikanjem starih staršev v bistvu nima veliko - sta pač tečna in četudi bi bila druge vere (ali pa brez), bi se kar naprej vtikala. Po moje je najbolje, da se pogovorite in jim nekako postavite meje, kolikor je to sploh možno. Ma, to je hudič (evo, dokaz, da obstaja>:D)!
Sicer pa krščanstvo samo po sebi ni slabo - je zaokrožen sistem vrednot, ki ponuja odgovore na nekatera življenjska vprašanja. Ali se bo otrok (še posebno v odraščanju) našel v njem, je odvisno tudi od vzgoje.
Upam, da boste težave rešili. Za konec: radi se imejte!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

matvoz ::

fora bo mogoce samo v tem, ce jih bo vecina v vrtecu in kasneje v osnovni soli krscenih.
pri nas, se spomnem, sta bila samo dva (ali morda trije), ki takrat niso hodili k verouku..
na zacetku je bilo malo cudno, samo smo se potem vseeno hitro navadili..

kakorkoli ze, po najboljsih poteh se vedno tezko hodi..
zelim vama vso sreco tako v vzgoji otroka, kot tudi v odnosih z bliznjimi sorodniki!

lp

]ViRiana[ ::

Osebno sem mnenja, da krst ne bo slabo ali negativno vplival na vajinega otroka. Obred zadnje čase ni več zgolj verskega pomena, ampak je postal neke vrste kulturni ritual v današnji družbi, ki je večinsko pač krščanska. Krst jemljem kot neki duševni začetek življenja, kot obred, s katerim si sprejet v našo kulturo. Deklica se bo navsezadnje lahko kasneje sama odločala, ali bo živela v skladu s krščanstvom, pa tudi če ne bo, krst zagotovo ne bo vplival nanjo ali ji zaprl kakšnih drugih vrat.

Na vse stvari je pač potrebno gledati nekoliko širše in v vsem najti neke svoje ideje in lastno interpretacijo. Otrok ne bo v nobenem primeru trpel, stari starši bodo zadovoljni, pa še majhno slavje v krogu najdražjih ob dobri kaplijici ne bo manjkalo. Jaz osebno bi gledala na krst kot na neke vrste družinski praznik, ko se lahko ponovno zberemo ob lepi priložnosti.

Vtikovanje staršev v tvoje življenje pa bi moral preprečiti že pred rojstvom vajine deklice. Skrajni čas je, da postaviš meje zasebnega življenja - seveda pa postavitev meje ne pomeni samo kontriranje vsaki ideji tvojih staršev (denimo, da sedaj nalašč ne bi krstil otroka, čeprav si ga morda kdaj celo nameraval), ampak tudi odkrit pogovor z dobrimi argumenti.

Lp.
Vsi se rodimo blazni. Nekateri takšni ostanejo. (Samuel Beckett: Čakajoč na Godota)

BigWhale ::

> KAKŠNO OČIŠČENJE GREHOV IN ZAČETEK NOVEGA ŽIVLJENJA NEKI!
> KOT BI BLA NAJINA ŽIVA Z GREHOM SPOČETA (itak), ZDEJ JO BOMO
> PA ŠLI Z VODO UMIVAT. PA NE ME ZA NORCA MET!

V rimokatoliski cerkvi velja prepricanje, da se clovek rodi z izvirnim grehom, zato ga treba krstiti, da se ga ocisti grehov. Ker, ce se clovek ni spovedal in spokoril oziroma krstil ne pride v nebesa. Zato se cloveka pac cim prej krsti, da bo sel v nebesa. To je slo do te mere, da so v srednjem veku skofje krstili otroke se ko so bili v maternici, za vsak slucaj, ce bi umrli med porodom. Ne me vprasat kako so to poceli....

Tako razmisljanje ni nic kaj biblijsko ampak je zraslo na zelniku nekega papeza. Krst naj bi bil ponovno rojstvo ampak za krst bi se moral clovek odlociti sam, takrat ko je sam pripravljen za to. V to naj ga ne bi pahnili starsi ali pa stari starsi. Je pa tudi res, kar je ze Viriana povedala, da se bo deklica sama odlocala kaj bo in kako bo. Krst sam po sebi se ne pomeni pranja mozganov in nevem cesa ze...

Jaz sam sem bil krscen, bil pri obhajilu in birmi ampak otroka vseeno nisva dala krstit. Se bo sam odlocil za to, ko bo dovolj star. Ce se bo odlocil za to.

Otroka dat krstit samo zato, 'ker vsi to pocnejo' ali pa ker so starsi rekli je absurd. Sploh ko za krst pripravijo pozrtijo otroka skupaj z vsem daljnim in bljiznim sorodstvom zvlecejo v eno zakajeno gostilno in mu ze pri treh mesecih pojejo 'kolko kapljic tolko let'.

Kako slovensko! Ne hvala.


PS: Biti slovenec je vcasih prav butasto... Zal.

Aja, Pipi, ce ne ves zakaj si bil pri birmi in ce si bil pri birmi zaradi kolesa je to zalostno...

T0RN4D0 ::

Čeprav, ponavadi se otroci krstijo precej kmalu, in tud če bi se odločla za ''sodelovanje'' v veri, ji bo neprijetno it h krstu... preden pa se bo lahko resno določla bo itak stara 15 let, potem je pa že prepozno se še s tem ''zajebavat''. :)

Je mogoče lažje da gre pač h krstu, in potem neha sodelovat. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ginekolog ::

se strinjam z viriano, ta krst nima toliko religioznega pomena kot pa družabnega. Pri krstu se zbere družina, se malo pomeniš, nazdraviš....

Nič slabega ne vidim v tem, pač del naše kulture. S krstom pa druče potm tudi ni problema, je kolega za cerkevno poroko uredil vse v enem dnevu: krst, birmo pa obhajilo ;)
Divers do it deeper.

Jebiveter ::

Še eden od problemov pri tem je popolnoma birokratsko-statisticni. Namrec, ce otroka krstijo ze kot dojencka, pac ko ne more vplivat na to, je vpisan v cerkvene listine (ok, ne vem kako bi drgac reku). Sicer se formalno lahko kasneje izpise iz cerkve ampak kdo se gre s tem ukvarjat, rajt? No, problem je potem v tem, da je veliko takih, ki so bili krsceni pa dejansko nisp kristjani. Ker pa so formalno se vedno vpisani v cerkev lahko le-ta trdi, da je velika vecina prebivalstva katoliske vere, ceprav dejansko ni tako. Ce cerkev ne bi imela tega argumenta bi se ji zmanjsala politicna moc itd., kar pomeni manjse prihodke s strani drzave ipd. O tem bi bilo vredno malo razmislit...

Sorry, off-topic.:8)

No, pa se on-topic:
Mene niso krstili in nimam prav nic proti. Sicer sem imel v OS zeljo, da bi se vpisal k verouku, predvsem zaradi druzenja z prijatelji a mi starsi niso dovolili in sedaj vidim, da so imeli prav. Pa ne zaradi tega, ker nisem veren ampak zato, ker bi se tja vpisal zaradi napacnega razloga in poslusal zgodbice z napacnim namenom. Bibliske zgodbice so mi sicer zelo vsec pa ne zaradi ideoloskega vidika ampak zaradi literarne vrednosti - pravljice pac.
Skoda se mi zdi cloveka silit v nekaj kar niti ne razume kaj sele, da bi na to imel vpliv.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Caligula ::

STARSI in noben drug imajo do otrokove polnoletnosti prvo in zadnjo besedo. Nimas kaj popuscat. Naj j9ima dolgcas rata pa bo. Tudi ce bi bil od njih odvisen-mislis, da bi res odrekli podporo vnukinji zaradi cesa takega? Pa naj-pa naj se sekirata. Na tebi je, da se boris, da bo mel tvoj otrok cimvec pravic za samoodlocanje, ko bo cas za to. V 21 stoletju smo in zaradi nekih prepricanjtvojih starsev nimas kaj spreminjat vzgoje svojih otrok. Da ne omenjam kaj si bosta sele zacela zmisljevat pa vsiljevat, ce popustis.

Ze to, da sta nastopila kakor sta ti pove, da ju nimas kaj tretirat kot odrasla. Pa naj nimata stikov z njo. Bos videl kako hitro si bosta premislila. Stari so zdolgocaseni pa tud dostkrat povezujejo uveljavljanje svoje volje z dokazilom samim sebi, da so se uporabni in potrebni.

Ne jima dat obcutka, da to lahko potrjujeta samo z vsiljevanjem nekih svojih prepricanj.

Skratka tudi slucajno ne popusti-in ne, Ziva ne zamuja prav nic, ce se ne bo druzila z dedkom in babico, ki sta se ji pripravljena odreci zaradi cesa takega. V zivljenju jo probaj drzat cim dlje od takih ljudi.

Tudi sam se navadi, da vedno uveljavljas svojo voljo proti njim. Izsiljevanje je treba zatirat v kali. Sploh, ko gre za otroka. Jazu ti mirno povem-pa se odlicno razumem z svojima starima starsema-da ju danes povohal nebi, ce bi vedel, da sta kaj takega pogojevala.

Ziva bo enakega mnenja.

Naj se spametujeta. Ne bo dolgo trajalo.

@ljash ::

ali pač...:\

offtopic: Pripadnost krščanstvu bo zlo upadla takoj, ko bodo vsi "člani" (krščeni) začeli dobivati položnice za članstvo...:D
sam to je za v drugo temo.

kopernik ::

viriana in nekateri somišljeniki:
A tisti, ki nis(m)o krščeni, pa nis(m)o del slovenske kulture ? za crknt ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Vesoljc ::

pogani :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

kolesar ::

> VIRIANA:
> Obred zadnje čase ni več zgolj verskega pomena, ampak je postal neke vrste kulturni
> ritual v današnji družbi, ki je večinsko pač krščanska.

OK, v prvem postu sem se namenoma izognil vsebini konflikta - krstu kot takemu. Ampak na tako mnenje ne morem ne odgovorit.

Nasa druzba ni vecinsko krscanska, ta argument podaja Cerkev prav na podlagi tega koliko ljudi je krscenih. Jim gre pac na roko da starsi dajo otroka krstit v smislu: "tako kot vsi ostali, tudi mi" ali pa: "skoditi ne more". To je seveda lazje kot misliti s svojo glavo in se odlocati po svoji lastni presoji.

Tudi argumenti v smislu: "da se zbere in druzi zlahta" so nesmiselni. Zakaj pa se ne more zlahta zbrati v pozdrav novemu otroku? Tako, brez krsta, ko jih starsa pac povabita na druzinsko slavje zaradi lepega dogodka? BTW: stavim da polovica ljudi ki pride na krst (in so tudi sami krsceni), nima pojma cemu sluzi krst in ne ve svojega krstnega imena.

Po mojem je kristjan, ki se ni krscen lahko enako dober clovek in vernik kot nekdo ki je krscen. Za institucijo pa seveda ni...;) .

A ni bolje da se vernik odloci za krst po svoji zelji (kot Kristus) - in takrat je to lahko se lepsi in bolj oseben dogodek zanj.

Mercier ::

Jaz sem se iz večjega v manjši kraj preselil ravno ob času birme. Prej niti nisem vedel, da kdo iz razreda hodi kaj v cerkev, ni to bilo v domeni šole, tu so pa komplet razred zbirmali. (razen dveh brezbožnikov, ki sva se ravno preselila)

Ene dva tedna niso v šoli preverjali znanja zaradi preobremenjenosti mladih kristjanov, potem pa so vsi bli polni razne elektronike in motorizirani.

Dedi pa babi že vesta kaj je za otroka najbolje. ;)

T0RN4D0 ::

LOL toel si ap dobr povedu. >:D :D

pa tisto s položnicam, not gonna happen, iz čistega protesta se takoj ''izpišem''. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Alexius Heristalski ::

Ker pa so formalno se vedno vpisani v cerkev lahko le-ta trdi, da je velika vecina prebivalstva katoliske vere, ceprav dejansko ni tako. Ce cerkev ne bi imela tega argumenta bi se ji zmanjsala politicna moc itd., kar pomeni manjse prihodke s strani drzave ipd.
Kdo ti je natvezil to? Mislim, a ti to res vse verjameš?

Sicer pa vidim, da se tema sprevrača v oslarije (položnice, pa to ...).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Verouk kot oblika pranja možganov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30817792 (13175) Barakuda1
»

Kako izstopiti iz rimokatoliške cerkve? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16615774 (6065) poweroff

Več podobnih tem