» »

HDMI problem

HDMI problem

geteus ::

Zdravo,

Imam pc in ga hocem povezat z lg ekranon LG M2762D-PC preko hdmi kabla. Grafična ima tudi hdmi izhod in ekran im hdmi vhod, je full HD 1080p. Vendar ko sem povez ekran in pc in ko prižgem pc je slika zelo motna. Črke so zelo motne in pojavi se tudi črn okvir(overscan). Sm probal nastimavat resolucje, vendar nemorem nastavit 1920x1080. Prosil bi za pomoč.

Grafična: Ati hd 5850

Janac ::

Zivjo, imam enak problem. Crn okvir, resolucija nastimana full hd(native monitor), po monitorju pride signal full hd 60hz, kaj naj naredim?

Robi :P ::

Janac je izjavil:

Zivjo, imam enak problem. Crn okvir, resolucija nastimana full hd(native monitor), po monitorju pride signal full hd 60hz, kaj naj naredim?

v ati driverjih daš overscan na 15%

Janac ::

Ko v monitorju vklopim overscan na ON je malo boljše, vendar še več kot en centimeter. Preko DVI je na isti resoluciji vse OK.

krof1 ::

Pozdravljeni!

Malo si bom spododil temo.

3 dni nazaj se mi je pojavil problem, ko sem hotel povezati TV in laptop preko HDMI kabla. Ko povežem skupaj mi sploh ne zazna povezave- prej se mi je vedno povečala resolucija na laptopu in je vse delalo normalno. Na TVju sem sprobal vse 3 HDMI prkiljučke in še vedno nedela. Najprej sem pomislil da je zanič HDMI kabl in sem si ga sposodil od soseda in še kar ni delalo (malo je pokazalo sliko, samo se je tresla). Kaj storiti? nekako dvomim da je kaj narobe s tvjom.

Hvala za odg.!

DamijanD ::

Včeraj doživel sorodne težave:

Ker sem malo pospravljal, sem moral odklopit hdmi kabel od PCja do TVja. Ko sem zadevo priključil nazaj, sem dobil šum (posnetek). Zanimivo je da ko reštartam PC, potem je na TVju OK slika (bios, windows startaup,...). Potem pa ob določeni točki nalaganja windowsov (verjetno ko windowsi aktivirajo driverje za kartico), se pojavi tale šum.
Zgodba se pojavi na vseh hdmi vhodih TVja in tudi z drugim kablom. Kartica je ATI HD6xxx, OS win7.

Ima kdo kakšno idejo? Je možno, da se je nekako DVI izhod pokvaril, da omogoča samo signal nizke kvalitete?

kloko ::

Poskusi z drugim kablom.

L.p., Kloko

DamijanD ::

Sem poskusil, pa ne pomaga (sem že zgoraj napisal)

AngelOfDeath ::

Si nastavil dodatni izhod v driverjih ?
edit: Slovnica

DamijanD ::

Seveda - TV ni javljal ni signala, ampak je prikazoval ta šum...

krof1 ::

pri meni še kar nedela, sprobal vse možne varijatne. pa lih hotel sem kupiti blue-ray predvajalnik pa vse skupaj povezati...

Gigahertz ::

enako pr men na 42lv4500+hp625 2-3cm črn okvir, probavu use živo..
"670#2500#8"

Janac ::

Gigahertz je izjavil:

enako pr men na 42lv4500+hp625 2-3cm črn okvir, probavu use živo..


OverScan tudi? To bi moglo pomagat ful. No, vsaj meni je.

Gigahertz ::

bom jutr probu. a ti čist do roba raztegne sliko prek hdmi?
"670#2500#8"

Zgodovina sprememb…

AngelOfDeath ::

Slika preko HDMI je ponavadi čisto do roba. Problem je v tem da je privzeto nastavljen 10% Underscan. In ga moraš ročno znižat na 0%.
edit: Slovnica

MKC00 ::

Še jaz bi primaknil eno vprašanje glede HDMIja.

Povezal sem PS3 in TV sprejemnik s 3 m dolgim 1.4 HDMI kablom. Ko zaženem PS3, na TV zaslonu napiše nekaj v smislu da "lahko da nekaj ne deluje v redu in da naj povežem oz. uporabim kabel krajši od 5 m". Slika in zvok je. Ali je lahko sploh kaj narobe oz. če kdo ve kaj je narobe, če sploh?

AngelOfDeath ::

Slikaj napako. Po drugi strani pa me zanima kako veš da je kabel HDMI 1.4 ?
edit: Slovnica

MKC00 ::

Bom fotkal (ko bom lahko).
Kabel sem pa kupil TALE

Janac ::

Gigahertz je izjavil:

bom jutr probu. a ti čist do roba raztegne sliko prek hdmi?


Da.

Mel identičen problem in je to pomagalo.

Gigahertz ::

Zrihtano, hvala!
"670#2500#8"

DamijanD ::

Pri meni pa se je pokazalo, da je problem v TVju (starejši LG). PC preko HDMIja (hdmi2) dela, dokler ne gremo na hdmi1 (cisco od Telemacha). Ko ugasneš TV in greš na novo na hdmi2(PC) je vse ok. Torej očitno en in drugi hdmi vhod nista povsem neodvisna. Je pa zanimivo, da teh težav nismo opazili, ko sta bila na TV priklopljena dva PCja, vsak na svojem hdmiju.

Alen Lina ::

Živjo !
imam sledeč problem .. prej sem imela na prenoscu win 8, pol mi je končno ratalo formatirat ga, ker sem hotla imet win 7 .. prej na win 8, je normalno delal hdmi (PC-TV), zdej pa ko use inpute (HDMI-1-2) sprobam, mi se sam na tv-ju izpiše VIDEO NI NA VOLJO !!

Help me please! :)

TV je Sharp, PC pa HP 655.

ST-777 ::

@Alen Lina, ko povežem moj DVD predvajalnik s TV-jem, video tudi ni na voljo, če nimam pri obeh napravah nastavljeno na HDMI. Verjetno je pri tebi podobno, obe napravi PC in TV nastavi na HDMI.

Alen Lina ::

In kako to nastVim na PC? Ker mi tega prej ni bilo treba. Nekaj sem nasla na PC povezano z HDMI pa mi pise ko so vsi kabli povezani al pa tud ce niso : "not plugged in"

ST-777 ::

@Alen Lina, prej ti ni bilo treba tega narediti zato, ker je Win 8 to naredil namesto tebe. Imam Win 7, vendar nanj nimam priključenega TV-ja, ker je v drugi sobi.

Poskusi urediti HDMI priklop preko grafične kartice. Imam NVIDIA grafično in pri njej vidim, da se priklopljeni zasloni urejajo preko NVIDIA nadzorne plošče. Tam imaš opcijo: Zaslon in identificiraj zaslone.

rogerg ::

Hey,
Vprasanje zastavljam za sestro in sicer:

Preko HDMI kabla ima povezan Laptop in TV 55" Smart TV, za ogled npr. HBO.....! Prej ie gledala en film in vse delalo ok, sedaj je pa ponovno zelela pogledat eno serijo in ima zvok samo na Laptop-u.....na TVju pa ni zvoka. Nic ni na mute ali kaj....! Kaj ji lahko svetujem, da pogleda/naredi?
HDMI je ze izstekala in nazaj vstekala, ponovno zagnala HBO na compu....zvoka na TVju se vedno ni (bil je pa pred 1h)! A je lahko kaj z HDMI kablom?

Vsak nasvet in ideja dobrodosla....!

Hvala

Han ::

Zvok na prenosniku naj nastavi na video izhod (HDMI)...

rogerg ::

Han je izjavil:

Zvok na prenosniku naj nastavi na video izhod (HDMI)...


Hvala za odgovor. Ji bom prenesel info.

Zanimivo je, ker pred cca. 1h je delalo normalno in brez, da bi se kaj nastavljajo, naenkrat ni vec bilo zvoka....

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564180 (3509) anjica
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110863 (3428) acookook
»

Ps 4 pro in tv

Oddelek: Zvok in slika
101286 (891) sulicar
»

zanimam se za nakup televizije - nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677997 (5811) Ijus
»

1920x1080

Oddelek: Zvok in slika
121396 (958) solatko

Več podobnih tem