» »

1920x1080

1920x1080

GiGaBaJt ::

Imam TV phillips, ki je seveda HD-1920x1080. Ko priklopim Račinalnik (ne prenosnik) na TV in nastavim resolucijo na 1920x1080 mi sliko odreže. Kaj moram narediti da bom imel sliko v FULL hd formatu ? Drugače pa povežem seveda preko HDMI kabla. Povežem pa samo na televizijo, monitor izklopim. Najvišja resolucija pri kateri kaže celo sliko je 1360x768. ??
M.S Gigabyte 280x

Machete ::

na tvju nastavi format slike

Furbo ::

Si ziher da imaš FullHD tv in ne samo HD?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

GiGaBaJt ::

TV je FULL HD LED.

Noben format ne pokaže cele slike, samo odreže jo in slika je še vedno grda.
M.S Gigabyte 280x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GiGaBaJt ()

Mavrik ::

Težavo imaš zaradi overscana. Ker nisi napisal kakšno grafično imaš ti lahko samo na pamet povemo, da sta dve rešitvi:

1.) TVju poveš, da imaš na vhodu računalnik (v nastavitvah poiščeš nastavitev "overscan" in daš na "off" oz. na HDMI vhodu nastaviš, da je to računalnik oz. priklopiš na HDMI namenjen računalnikom).

2.) Driverju za grafično poveš, da ima TV overscan in ga skonfiguriraš, tako da bo cela slika znotraj okvirja.
The truth is rarely pure and never simple.

GiGaBaJt ::

Imam grafično AMD radeon r7 240.
M.S Gigabyte 280x

GiGaBaJt ::

Zdej sm zrihtu da je cela slika, sam se mi zdi da je slika mal mejhna pa grda !
M.S Gigabyte 280x

Mavrik ::

Še dobro da si povedal, kaj točno si naredil. Ker zdaj ti ful lahko pomagamo kar tak na pamet.
The truth is rarely pure and never simple.

GiGaBaJt ::

Naredil sem to kar si mi rekel ti.
2.) Driverju za grafično poveš, da ima TV overscan in ga skonfiguriraš, tako da bo cela slika znotraj okvirja.
M.S Gigabyte 280x

Mavrik ::

GiGaBaJt je izjavil:

Naredil sem to kar si mi rekel ti.
2.) Driverju za grafično poveš, da ima TV overscan in ga skonfiguriraš, tako da bo cela slika znotraj okvirja.


No prva opcija je tipično boljša glih zaradi tega kar ti opažaš :)
The truth is rarely pure and never simple.

Yohan del Sud ::

Isti problem na Samsungu enako rešen (pravzaprav je bilo treba narest oboje). Žal pa je res, da je slika grda, napram profi rešitvam. Za intenzivne sodobne špile je čisto v redu, ni pa za tapkat domačih nalog, brat knjig, surfat po internetu ... Se da, ampak ni to to. Ne vem no, meni rata slabo čez cajt, ko bi nekaj rahlo valovilo ves čas.
www.strancar.com

diNero ::

panasonic plazma, ne spomnim se več 100% ampak nekako takole: amd catalyst / digital flat panels / overscan / in daš na 0%, v štartu mislim da je bilo okoli 15%. (nimam več amd kartice in ne morem preverit), v glavnem slika od roba do roba in izgledala je popolno.

solatko ::

Overscan deluje samo pri predvajanju filmov in videa, posnetega za to resolucijo. Če hočeš desk na TV, moraš izklopit display na prenosniku in na TV pritisnit avtomatsko nastavitev. Grafična kartica ti namreč ven pošlje full HD sliko, tvoj displey od prenosnika pa tega ne dopušča.
Če želiš full, moraš TV postavit kot edini display in bo špilalo kot je treba.
Desk in vse kar boš delal na pc, bo na fullHD.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
273155 (1234) rogerg
»

FulHD TV kot monitor

Oddelek: Strojna oprema
373774 (1524) Silck
»

Resolucija in osvežitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
6991 (489) MrStein
»

Razteg slike iz pc čez cel tv zaslon

Oddelek: Zvok in slika
91607 (1478) jklč
»

Problem z resolucijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
252256 (2068) Janac

Več podobnih tem