» »

Socialna podpora in smrt - država bo zahtevala denar nazaj

Socialna podpora in smrt - država bo zahtevala denar nazaj

Temo vidijo: vsi
««
4 / 21
»»

Ramon dekers ::

torej ti bi za tiste generacije ki so zbirale skupaj za hiše, gradile in delale, zaradi sedanje situacije pobral vsem tem ki sedaj ne morejo dobiti službe in živijo na račun socialnih transferjev?!wtf?kriva pa je država s svojimi nesposobnimi investicijami!

kako lahko to določiš, mi lahko poveš? koliko je vredna 20 let stara oprema, ki je recimo pri nas doma? vse lepo funkcionira in ni potrebi po menjavi? stanje nepremičnin pa se tako ali tako spreminja, trg pravi eno država drugo. Nevem kaj bi sploh s tem rad povedal, dosegel?

Pšenični ::

"torej ti bi za tiste generacije ki so zbirale skupaj za hiše, gradile in delale, zaradi sedanje situacije pobral vsem tem ki sedaj ne morejo dobiti službe in živijo na račun socialnih transferjev?!wtf?kriva pa je država s svojimi nesposobnimi investicijami!"

Nekateri bi naredili tako. Upam da ne bo tako. Drugače to posledično pomeni veliko povečanje kriminala, saj bo veliko ljudi na cesti. Dobesedno. Če bi radi takšno družbo, polno kriminala in nesreče jaz pravim, hvala ne, jaz jo ne želim. Vsak dan mi je tud bolj žal, da sem glasoval za samostojno Slovenijo. Tole vse skupaj nima ne repa ne glave. Slovenci nismo ustvarjeni za državo. Vsaka elita poskrbi namreč tud za rajo. Teli pa znajo samo polnit svoje žepe in lagat.

http://www.dnevnik.si/novice/kronika/10...

Tole postaja naš vsakdan, če ni trafika je pošta, če ni pošta je pa kaj drugega. Kar poberte folku za kruh pa mlek, pa boste videli kaj bo...

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

OK, pustimo hišo.

Jaz imam na banki 500.000 EUR, vezanih za 5 let. ŽAl sem ostal brez službe in nimam za kruh.

Torej - šel bom po socialno podporo. Ker če prekinem vezavo prej, bom dobil manj obresti. To pa ne gre!

In po 5 letih - bom še vedno rabil socialno podporo. Ker če ne se mi utegne kupček denarja na računu zmanjšati. To pa tudi ne gre.
sudo poweroff

lexios ::

btw kako veš kako je v Rusiji? si bil tam:)? rusija ima vsaj stalne prihodke od nafte s tem pa lahko ustvarja če že ne realna delovna mesta pa vsaj navidezna!


Bil... Predvsem navidezna! Nekoč velesila, na šus prisiljena v hardcore kapitalizem; super jim gre in se še kako pozna na ulici!;(( Pridemo za njimi, vsaj delno...

Izven centrov večjih mest v Rusiji ali Ukrajini (pustimo Moskvo ali Kijev, to je razred zae in se lahko Ljubljana samo skrije) ljudje ponekod niti vode nimajo! Vodo ponekod v revnih četrteh "odprejo" za par uric na dan in gotovo! Za vse ostalo imaš šterno... Brez heca! Da ne govorimo o stanju daleč izven mest na podeželju! Dobiš popolnoma nov aspekt o kriminalu in korupciji! Če imamo pri nas bogate in reveže, imajo v Rusiji Bogataše (z ogromnim B) in "pse" (toliko je namreč marsikje vreden človek)...

bronco40 je izjavil:

Okapi
Če bi nezaposleni ljudje, ki imajo nepremičnino (eno v kateri bivajo) bili prisiljeni jo prodat bi bili še večji socialni problem.

Razkril ti bom eno skrivnost. Prodaš hišo za 200 jurjev in kupiš tako za 100 jurjev. Kot po čarovniji imaš 100 jurjev keša + še vedno imaš nepremičnino, v kateri lahko živiš.

Se podpišem.To je edini in jasen odgovor za vse, ki neupravičeno molzejo državo.Prodaj svoje in kupi ceneje,
pa magari v nekem zaselku, kjer so nepremičnine poceni, da ti bo ostalo za življenje.


Se sicer delno strinjam, zakaj delno sem že pojasnil! Ti bom pa razkril še eno skrivnost, po tvoji logiki, ko imaš baje probleme s štipendijami...
Nikoli nisem dobil nič od države, vedno je bil dohodek na meji cenzusa, moji otroci zopet nimajo štipendij,smo zopet na meji, pa zakaj za vraga so drugi toliko boljši, da jim država plačuje življenje in šolanje, mojim moram pa to omogočit sam.


Če ne moreš vzdrževati svojega življenskega stila ti ostanejo opcije:

a) menjaj službo s tako, da padeš tik pod cenzus
b) preseli se v stanovanje z manjšo najemnino, ti bo ostalo več za otroke
c) prodaj avto in uporabljaj javni prevoz
d) izobrazi se in najdi boljšo službo
e) vzemi dolgoročni kredit za šolanje otrok
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Manu ::

GregiB je izjavil:

Manu je izjavil:

Pretiravaš. Poleg tega si pa nasprotuješ. Kdo so bogati siromaki? Tisti, ki imajo nepremičnino (eno v kateri bivajo) in so hkrati brezposelni?

Ok... pa dajmo drugače... Koliko časa bi po tvojem mnenju rabil delavec na minimalcu, ki ne živi v lastni nepremičnini, obenem pa redno plačeval v socialno blagajno rabil, da pride po aktivi (leva stran bilance stanja) na isto, kot brezposelni lastnik nepremičnine, prejemnik (nepovratne) socialne podpore?

To je popolnoma druga tema. Da si je nekdo zgradil hišo je tudi moral delati in si trgati od plače. Ampak on je to počel v preteklosti. Ti pa to počneš zdaj. On že ima hišo, ti pa še ne, ker šele varčuješ. So drugi časi in imamo sistem, ki smo ga izbrali. Tako pač je in tako smo izbrali.


GregiB je izjavil:

Manu je izjavil:

Tak človek je v stiski, ker nima prihodka, da se nahrani, ogreje itd Torej je pomoči potreben....

Tu se popolnoma strinjava, le da pozabljaš dejstvo, da ta človek ima sredstva, da si sam pomaga, preden pritisne na pomoč davkoplačevalcev.
Katera sredstva? Nepremičnino? Namen nepremičnine je bivanje. Če pa ima ostala sredstva, potem je to popolnoma druga zgodba. Ampak verjetno socialno pomoč ne bi dobil, če bi imel sredstva. Če pa laže, potem pa ga je potrebno prijaviti. Zato pravim: namesto, da se spravljamo na sodržavljane (če so res v stiski in imajo nepremičnino v kateri bivajo) iščimo rešitev. V tem trenutku je to UTD.

GregiB je izjavil:

Manu je izjavil:

Kaj bi ti hotel? Da nekdo, ki je nezaposlen in ima nepremičnino (eno v kateri biva) ne dobi pomoči? Naj proda nepremičnino? ....


Kaj pa bi hotel? Da nekdo, ki je nezaposlen in ima prihranke ne dobi pomoči? Da prihranke zapravi?...
Tu se pa strinjam s tabo. Če varčuje za stanovanjski problem, potem naj se mu pomaga. Če se mu ne je pa to problem v zakonodaji in pomanjkanja "konsistentne pravične pravne države". Ampak ni rešitev v tem, da napadamo sodržavljane (ki so res v stiski in imajo nepremičnino v kateri bivajo). Namesto tega iščimo rešitev, ki bo koristna za vse. V tem trenutku je to UTD.

GregiB je izjavil:

Manu je izjavil:

Če bi nezaposleni ljudje, ki imajo nepremičnino (eno v kateri bivajo) bili prisiljeni jo prodat bi bili še večji socialni problem. Pravzaprav je nelogično, da jo prodajo. Naj gredo v najem? Zakaj pa, če pa že imajo nepremičnino?

Da bi bili večji socialni problem, ne razumem, vsekakor pa bi bil pritisk na socialno blagajno, ki jo vzdržujemo aktivni prebivalci manjši. In zakaj naj gredo v najem, če že imajo nepremičnino? KER JO NE MOREJO VZDRŽEVATI!!!!

To se nikogar ne tiče. Ne mene, ne tebe, ne države ne zanima stanje njegove nepremičnine. Socialna pomoč se ne daje, da bi jo lahko vzdrževal, ampak da se lahko nahrani, ker hrane se zastonj ne dobi.

Za te probleme: bivanja, preživetja, nezaposlenost itd... še najbolje reši UTD.

k4vz0024 ::

Torej - šel bom po socialno podporo. Ker če prekinem vezavo prej, bom dobil manj obresti. To pa ne gre!



To spet ni primerljiva primerjava. Hiša v kateri bivaš ti ne prinaša donosa.

Pa še to pozabljaš, da je lastnina s ustavo zavarovana dobrina, bančni donosi ali prihranki pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

lexios ::

poweroff je izjavil:

OK, pustimo hišo.

Jaz imam na banki 500.000 EUR, vezanih za 5 let. ŽAl sem ostal brez službe in nimam za kruh.

Torej - šel bom po socialno podporo. Ker če prekinem vezavo prej, bom dobil manj obresti. To pa ne gre!

In po 5 letih - bom še vedno rabil socialno podporo. Ker če ne se mi utegne kupček denarja na računu zmanjšati. To pa tudi ne gre.


Ti si FDV-jevc, mlad si še, se boš že znašu, me ne skrbi zate! >:D:D
Povej kam ciljaš babici s 65 leti brez izobrazbe iz Prlekije, ki je vplačevala v pokojninsko blagajno 35+ let in dlje od Spodnjega Dopleka še ni prišla... Lahk pa gre za kelnarco?;)

k4vz0024 ::

Dokler nekdo uporablja lastno hišo/stanovanje za namen bivanja, gledano strogo civilno pravno, država sploh ne bi smela pogojevati s kakršnimikoli bremeni v zameno za pomoč.

Mnogi civilni pravniki, upravnemu pravu odrekajo legitimnost, saj pravo, ki ščiti v prvi vrsti državo in njene institucije neposredno trči v stvarno in civilno pravo v ožjem pomenu besede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

djordjevic ::

poweroff je izjavil:

babici s 65 leti brez izobrazbe iz Prlekije, ki je vplačevala v pokojninsko blagajno 35+ let

Tole bo sicer zvenelo kot provokacija, ampak bi bilo fino videti, koliko prispevkov so dejansko ti ljudje (odstotkovno gledano) plačali? Ker, roko na srce, če že zaslužili niso bogvekaj, penzija tudi ne more biti biser. Kar vidim socialne nemire čez 10-15 let, ko se bo upokojevala prva 'kapitalistična' generacija, ki je dobivala na račun minimalno plačo, ostalo pa v kuverti, in se je večini še fajn zdelo, ker kako da njim več ostane. Si bodo potem oni tudi 'bogi, bogi'?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Manu ::

poweroff je izjavil:

OK, pustimo hišo.

Jaz imam na banki 500.000 EUR, vezanih za 5 let. ŽAl sem ostal brez službe in nimam za kruh.

Torej - šel bom po socialno podporo. Ker če prekinem vezavo prej, bom dobil manj obresti. To pa ne gre!

In po 5 letih - bom še vedno rabil socialno podporo. Ker če ne se mi utegne kupček denarja na računu zmanjšati. To pa tudi ne gre.

Problem pri tvojem primeru je ta, da enačiš nepremičnino (katere namen je bivanje), s prihranki. Sem že zgoraj napisal, da je res problematično, če nekdo varčuje za nepremičnino in izgubi službo, prihranki pa so v banki. Ampak ni problem v osebi, ki ima nepremičnino (samo eno v kateri biva) in je brez službe. Problem je v sistemu,.. v zakonodaji.

Zakaj se potem spravljamo na te ljudi, ne pa na sistem in usmerimo moči v iskanje pravične rešitve?

lexios ::

djordjevic je izjavil:

poweroff je izjavil:

babici s 65 leti brez izobrazbe iz Prlekije, ki je vplačevala v pokojninsko blagajno 35+ let

Tole bo sicer zvenelo kot provokacija, ampak bi bilo fino videti, koliko prispevkov so dejansko ti ljudje (odstotkovno gledano) plačali? Ker, roko na srce, če že zaslužili niso bogvekaj, penzija tudi ne more biti biser. Kar vidim socialne nemire čez 10-15 let, ko se bo upokojevala prva 'kapitalistična' generacija, ki je dobivala na račun minimalno plačo, ostalo pa v kuverti, in se je večini še fajn zdelo, ker kako da njim več ostane. Si bodo potem oni tudi 'bogi, bogi'?


Se strinjam, ampak dejmo še pogledat kam je vse skup ($$$) poniknilo, če smo že pri tem...

...če dobimo na vpogled vse dokumente, bilance in račune za preteklih 20 let gre najbrž marsikdo pred zid, po hitrem postopku - brez sodbe!

In pazi! Ta
'kapitalistična' generacija, ki je dobivala na račun minimalno plačo, ostalo pa v kuverti...
je tule najbolj glasna in bi vsem ukinila socialo, pokojnine, prispevke itd! Bomo videl kaj bodo zahteval čez 20 let...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Ramon dekers ::

kam le za investicije stožicam podobne! banke hočejo svoj denar, država je pa pri marsikaterem butastem projektu porok!

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

Ne vem, zakaj vsi nekako privzemate, da mora nekdo biti lastnik lastne strehe nad glavo?!?
Torej je predlog ta... če jutri izgubim službo, brž dvignat in vnovčit vse prihranke, ki jih imam, se preselit iz najemniškega stanovanja v to... kupljeno in zaprosit za socialno podporo...? Da me bodo (živeli) tisti, ki sicer delajo, a ne morejo na mesec dati niti eura na stran???
Sicer pa... če ti banka da kredit, ki ga ne moreš odplačevati... se ti tudi usede na lastnino... je to tudi nepravično???
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

djordjevic ::

lexios je izjavil:

In pazi! Ta
'kapitalistična' generacija, ki je dobivala na račun minimalno plačo, ostalo pa v kuverti...
je tule najbolj glasna in bi vsem ukinila socialo, pokojnine, prispevke itd! Bomo videl kaj bodo zahteval čez 20 let...

Močno dvomim. S takimi stvarmi se igrajo predvsem v proizvodnih podjetjih. Sej, kaj, tisti pametni že sproti vplačujejo v raznorazna dodatna varčevanja, ker jim je jasno, da od države z vplačili od delodajalca do poštene penzije ne bodo prišli. Najbolj glasni tule imo so tisti, ki danes plačujejo visoke dajatve, nimajo niti S od socialne varnosti / države in nič kaj perspektive, da bi se v bodoče na tem področju kaj spremenilo. Ergo, X in Y generacija.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

GregiB je izjavil:

Ne vem, zakaj vsi nekako privzemate, da mora nekdo biti lastnik lastne strehe nad glavo?!?
Torej je predlog ta... če jutri izgubim službo, brž dvignat in vnovčit vse prihranke, ki jih imam, se preselit iz najemniškega stanovanja v to... kupljeno in zaprosit za socialno podporo...? Da me bodo (živeli) tisti, ki sicer delajo, a ne morejo na mesec dati niti eura na stran???
Sicer pa... če ti banka da kredit, ki ga ne moreš odplačevati... se ti tudi usede na lastnino... je to tudi nepravično???


pa mi povej komu se usede banka če je kredit vzame država? meni? tebi? je to upravičeno? ne klobasaj

potem pa naj še študentje vrnejo neupravičeno subvencionirano prehrano, prevoz, štipnedije in ostale socialne transferje. Šole naj bodo vse plačljive in bo to pravičen sistem!

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

Ramon dekers je izjavil:

potem pa naj še študentje vrnejo neupravičeno subvencionirano prehrano, prevoz, štipnedije in ostale socialne transferje. Šole naj bodo vse plačljive in bo to pravičen sistem!


Ne... naj se daje socialna podpora tudi tistim, ki imajo 10.000 delnic Krke, novega Mercedesa klase S, vikend na Krku, pol milijona na računu... a so se znašli v problemih z likvidnostjo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

lexios ::

djordjevic je izjavil:

lexios je izjavil:

In pazi! Ta
'kapitalistična' generacija, ki je dobivala na račun minimalno plačo, ostalo pa v kuverti...
je tule najbolj glasna in bi vsem ukinila socialo, pokojnine, prispevke itd! Bomo videl kaj bodo zahteval čez 20 let...

Močno dvomim. S takimi stvarmi se igrajo predvsem v proizvodnih podjetjih. Sej, kaj, tisti pametni že sproti vplačujejo v raznorazna dodatna varčevanja, ker jim je jasno, da od države z vplačili od delodajalca do poštene penzije ne bodo prišli. Najbolj glasni tule imo so tisti, ki danes plačujejo visoke dajatve, nimajo niti S od socialne varnosti / države in nič kaj perspektive, da bi se v bodoče na tem področju kaj spremenilo. Ergo, X in Y generacija.


No ja, ti pa predstavljajo 1/3 populacije! Po mojem mnenju pa vsaj 1/2 populacije ne gleda trezno, zna pa dobro reciklirat idejo medgeneracijskega spora, z opranimi možgani...

Še zmer bo zanimivo videt kaj bodo natanko ti zahteval čez 20 let... ;) Najbrž precejšen delež (preostanek srednjega razreda in trenutni delavski razred, ki se mu tako ali drugače ne bo izšlo) natanko to kar bi sedaj po neki logiki (ker se mu danes ne splača) ukinili! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Manu ::

GregiB je izjavil:

Ne vem, zakaj vsi nekako privzemate, da mora nekdo biti lastnik lastne strehe nad glavo?!?


Nekdo mora bit lastnik! Najbolj pravično je, da je vsak lastnik svojih bivalnih prostorov.

Ramon dekers ::

GregiB je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

potem pa naj še študentje vrnejo neupravičeno subvencionirano prehrano, prevoz, štipnedije in ostale socialne transferje. Šole naj bodo vse plačljive in bo to pravičen sistem!


Ne... naj se daje socialna podpora tudi tistim, ki imajo 10.000 delnic Krke, novega Mercedesa klase S, vikend na Krku, pol milijona na računu... a so se znašli v problemih z likvidnostjo...


no torej predlagaš naj nekdo s hišo vredno 80k vse skupaj proda, gre v najame, odplača socialne transferje, in kam potem ko ni več za najemnino? v šotor?

djordjevic ::

lexios je izjavil:

Po mojem mnenju pa vsaj 1/2 populacije ne gleda trezno, zna pa dobro reciklirat idejo medgeneracijskega spora, z opranimi možgani...

Se strinjam, je pa dejstvo, da bo v odsotnosti neke daljnosežnejše družbene pogodbe do spora prišlo slej ko prej. Mlajše generacije v zameno za stabilne makro-življenjske razmere (mir v državi, še kaj?) v največji meri fašemo 'ugodnosti' zategovanja pasu.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Manu ::

GregiB je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

potem pa naj še študentje vrnejo neupravičeno subvencionirano prehrano, prevoz, štipnedije in ostale socialne transferje. Šole naj bodo vse plačljive in bo to pravičen sistem!


Ne... naj se daje socialna podpora tudi tistim, ki imajo 10.000 delnic Krke, novega Mercedesa klase S, vikend na Krku, pol milijona na računu... a so se znašli v problemih z likvidnostjo...

Bivalni prostori so potreba, Mercedes pa ne. Clio te ravno tako pripelje od točke A to točke B. Vikend na Krku pa lahko prodaš, da si kupiš bivalne prostore v državi, kjer si se znašel v stiski. Pol milijona na računu lahko uporabiš za nakup nepremičnine (če jo nimaš) in za nakup hrane.

Če pa imaš le bivalne prostore in nič drugega, potem imaš problem, ker ni denarja za hrano in zdravstveno varstvo.

Treba je razumet in sprejet temeljne človeške potrebe in jih ločit od želja. Bivanje, hrana in voda ter zdravstveno varstvo so temeljne človeške potrebe. Tukaj lahko še dodamo izobraževanje (osnovna, srednja šola), ker brez tega pademo nazaj v kameno dobo. Vse ostalo je dodana vrednost.

Problem pa je, ker na bivalne prostore in hrane gledamo kot na kapital namesto, kot na temeljne človeške potrebe. Zato pa imamo tako sranje z nenormalno visoko najemnino v primerjavi s plačami in stroški ter kvaliteto hrane (poceni hrana, nezdrava hrana).

Pyr0Beast ::

Da bi bili večji socialni problem, ne razumem, vsekakor pa bi bil pritisk na socialno blagajno, ki jo vzdržujemo aktivni prebivalci manjši. In zakaj naj gredo v najem, če že imajo nepremičnino? KER JO NE MOREJO VZDRŽEVATI!!!!

Kar ni res.
Vzdržujejo nepremičnino lahko, v bistvu jo niti ni treba vzdrževati.
Samo kruha hočejo.

Jaz imam na banki 500.000 EUR, vezanih za 5 let. ŽAl sem ostal brez službe in nimam za kruh.

You WISH ! :D

Če si si s !!!Poštenim!!! delom zaslužil 500kEUR si v državno kaso zmetal še dodatnih 400kEUR, če ne še več.
400kEUR na 20 let sociale je 2000EUR na mesec ! :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Mlajše generacije v zameno za stabilne makro-življenjske razmere (mir v državi, še kaj?) v največji meri fašemo 'ugodnosti' zategovanja pasu.
Jebiga, starejši so svoje zategovanje pasu že doživeli, eni celo dvakrat. Vedno je aktivni del prebivalstva tisti, ki mora reševati situacijo. Sicer pa se lahko vprašaš, kdo je v resnici kriv, da je treba zategovati pas.

O.

Aston_11 ::

k4vz0024 je izjavil:

Dokler nekdo uporablja lastno hišo/stanovanje za namen bivanja, gledano strogo civilno pravno, država sploh ne bi smela pogojevati s kakršnimikoli bremeni v zameno za pomoč.

Mnogi civilni pravniki, upravnemu pravu odrekajo legitimnost, saj pravo, ki ščiti v prvi vrsti državo in njene institucije neposredno trči v stvarno in civilno pravo v ožjem pomenu besede.


Bla bla bla. Prvi odstavek brez repa in glave. Drugi odstavek s polno praznimi besedami, spet brez pomena.

GregiB ::

Ramon dekers je izjavil:

no torej predlagaš naj nekdo s hišo vredno 80k vse skupaj proda, gre v najame, odplača socialne transferje, in kam potem ko ni več za najemnino? v šotor?


Odplača socialne transferje? Ne, hrano naj si kupi... Ko pa nima več za najemnino... ja, takrat je pa v stiski in takrat naj zaprosi za socialno pomoč... S tem pa kot davkoplačevalec brez nepremičnin nimam problema...

Manu je izjavil:

Bivalni prostori so potreba, Mercedes pa ne. Clio te ravno tako pripelje od točke A to točke B.

Tudi pol manjše najemniško stanovanje ti nudi streho nad glavo

Manu je izjavil:

Treba je razumet in sprejet temeljne človeške potrebe in jih ločit od želja. Bivanje, hrana in voda ter zdravstveno varstvo so temeljne človeške potrebe.


In kje se javim, da dobim hišo...? Saj vendar razumeš, da jo potrebujem...!?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

djordjevic ::

Okapi je izjavil:

Mlajše generacije v zameno za stabilne makro-življenjske razmere (mir v državi, še kaj?) v največji meri fašemo 'ugodnosti' zategovanja pasu.
Jebiga, starejši so svoje zategovanje pasu že doživeli, eni celo dvakrat. Vedno je aktivni del prebivalstva tisti, ki mora reševati situacijo. Sicer pa se lahko vprašaš, kdo je v resnici kriv, da je treba zategovati pas.

O.

Seveda se lahko, samo potem obstaja nevarnost, da hitro zapadeš v demagoške vode. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

k4vz0024 ::

Aston_11, zate zagotovo:))

Okapi ::

Bivalni prostori so potreba,
Ja, 30 kvadratov za enega, 45 kvadratov za dva, 60 kvadratov za tri ...

Moji stari starši so, ker je bila penzija nizka, prostora v hiši, ko so šli otroci zdoma, pa precej, pol pritličja (dve sobi) oddajali. Zato me ne bo nihče prepričal, da se tega sedaj pa kar naenkrat ne da več.

O.

lexios ::

Mlajše generacije v zameno za stabilne makro-življenjske razmere (mir v državi, še kaj?) v največji meri fašemo 'ugodnosti' zategovanja pasu.


Se strinjam, balonček pa bo vsekakor še enkrat, dokončno, počil... Zna pa to še trajat, na postopne spremembe narod ne trza! Dokler zares ne poči zna preteči tudi 10-20 let, mogoče dlje, ko bo vsem bolj jasno kam jo krenemo! Za mnoge bo takrat ravno prav; čim kasneje, tem bolje... ;((

Medtem ko "čakamo" pa pričakujem vsaj "nacionalizacijo"; kmalu tako, ki vzame vsem (mic po mic bi reku okapi), kasneje, mnogo kasneje (najbrž šele ko bo balonček, ki ga krpamo, počil drugič) tudi tako, ki ima raje "izbrance" (in vzame veliko, nič več mic po mic)!

Nč, reši se kdor se more; jst grem na FDV, tm zgleda mastno služijo!:))

In kje se javim, da dobim hišo...? Saj vendar razumeš, da jo potrebujem...!?


V Prlekiji, recimo... Dobiš za ceno 1 kar 2! Pa še kje... Aja, sori, ti bi bil v Lj!? ;((

Moji stari starši so, ker je bila penzija nizka, prostora v hiši, ko so šli otroci zdoma, pa precej, pol pritličja (dve sobi) oddajali. Zato me ne bo nihče prepričal, da se tega sedaj pa kar naenkrat ne da več.


Seveda lahko, večina natanko to počne! Sicer na črno, pšt! Pa gre zgleda komu v nos... In natanko to trdimo nekateri, preveliko hišo se da še kako izkoristit sebi v prid, ko ne gre ali gre na tesno (vseliš še eno družino, oddajaš sobe, vzgajaš otroke do 50 leta...), drugi bi pa kr prodajal in delal "siromake"... :D

Sicer pa glej:
Če je problem, da socialno pomoč prejemajo neupravičene osebe, zakaj se ne spremeni zakona in cenzusov?

Osebe s kakršnimkoli lastnim premoženjem (karkoli:avto, obleke, hiša, denar, obveznice,hobi...) nad recimo 40k niso upravičene do prejemanja socialne pomoči, pa je? Zakaj raje uvajamo zakon, ki pavšalno celotni Sloveniji obdavči lastnino...? Meni je to jasno, vam?

Tule se daje nerealne (oz. hipotetične) primerjave med prejemniki socialne pomoči z 80k na bančnem računu in 80k vredno hišo... Kaj pa če imam 20k vreden avto? Za 5k oblek? Hobi, kjer zbrano (starine, znamke, fosili, kinder...) dosega vrednost 50k? Dejmo še to obdavčit?

Mislim, da nekateri malce pretiravate s kapitalističnimi ideali! Neglede koliko mi grejo razno razne novodobne eksotične "pravice" na k., se vsi zavedamo, da imamo opravka z ljudmi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pšenični ::

"Moji stari starši so, ker je bila penzija nizka, prostora v hiši, ko so šli otroci zdoma, pa precej, pol pritličja (dve sobi) oddajali. Zato me ne bo nihče prepričal, da se tega sedaj pa kar naenkrat ne da več."

In ti si zjutraj, preden si šol na faks ob 4 zjutraj razvozil mleko po Ljubljani...s kolesom..Da si lahko študiral...

djordjevic ::

Eni so vsaj študirali ... ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

In ti si zjutraj, preden si šol na faks ob 4 zjutraj razvozil mleko po Ljubljani...s kolesom..Da si lahko študiral...
Če bi bilo treba, bi tudi. Z delom namreč nimam nobenih problemov. Prvič sem en mesec prek študenta med počitnicami delal po 8. razredu osnovne šole, ko sem bil star 14 let (in sem moral delati na študentsko od starejšega soseda, ker sem bil še premlad). In potem med vsakimi počitnicami v srednji šoli najmanj en mesec.

O.

Pšenični ::

"Če bi bilo treba, bi tudi. Z delom namreč nimam nobenih problemov. Prvič sem en mesec prek študenta med počitnicami delal po 8. razredu osnovne šole, ko sem bil star 14 let (in sem moral delati na študentsko od starejšega soseda, ker sem bil še premlad). In potem med vsakimi počitnicami v srednji šoli najmanj en mesec."

Saj smo vsi delali, med počitnicami sploh, jaz tud precej mlad tud tam kol 15 let . Jaz sem tud prebiral pomaranče in limone v Luki Koper, sam da je bil dnar.

Ampak hočem povedat, da vsi nimajo velike bajte in so starejši. Morda bolni, in tak bo rajši umru od lakote, kot podnajemnika. Poleg tega se bom ponovil, mislim da gre tle za majhne denarje, če pogledamo, kako se v naši državi meče dnar skoz okno pa sploh.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ampak hočem povedat, da vsi nimajo velike bajte in so starejši.
Kdor ima samo majhno, malo vredno bajtico, mu itak ne bodo nič jemali v zameno za socialno pomoč, ker bo veljal (oziroma že velja) nek nedotakljiv stanovanjski minimum, ki vsakomur pripada.

Ker je več od tega minimuma, je pa tisto, kar ima tak človek namesto v banki naloženega premoženja v nepremičnini in izgovora, da tega pa že ne da, pač ne moremo sprejeti. Vsaj dokler je situacija taka, da pač manjka denarja za najnujnejše stvari. In nima veze, ali gre tu morda za drobiž, ker vsak evro šteje. V situaciji, kjer smo sedaj, smo med drugim tudi zato, ker se je tako razmišljalo - ah, par sto evrov gor ali dol, saj to se ne bo nikjer poznalo. Ampak se, mic po mic, pa se nabere;)

Morda bolni, in tak bo rajši umru od lakote, kot podnajemnika.
Ravno za take je najbolje, da imajo še kakšnega podnajemnika, da niso čisto sami. Če jih je treba v to na kakšen način prisiliti, jih pač je. Jamrali bodo pa stari itak vedno, na to se sploh ne splača ozirati>:D

O.

Pyr0Beast ::

Okapi je izjavil:

Bivalni prostori so potreba,
Ja, 30 kvadratov za enega, 45 kvadratov za dva, 60 kvadratov za tri ...

Moji stari starši so, ker je bila penzija nizka, prostora v hiši, ko so šli otroci zdoma, pa precej, pol pritličja (dve sobi) oddajali. Zato me ne bo nihče prepričal, da se tega sedaj pa kar naenkrat ne da več.

O.



Heh. Lej, če bi folk hotel, bi mu še zatohlo klet zaračunal kot bivanjski prostor, pa mu na žalost ne morem. Joj ta država pa njeni bivalni kriteriji, samo zavira nas, nas kapitaliste :)

Sem takoj za da se deregulira ta trg in ljudi prisili v bivanje v takih prostorih ! :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ramon dekers ::

"Odplača socialne transferje? Ne, hrano naj si kupi... Ko pa nima več za najemnino... ja, takrat je pa v stiski in takrat naj zaprosi za socialno pomoč... S tem pa kot davkoplačevalec brez nepremičnin nimam problema..."

Fantastična ideja! gre naj pa v Celovške dvore, prej naj pa čaka 5 let na cesti, saj vsak cigan dobi prej stanovanje kot dejansko ogrožena družina!

Ramon dekers ::

Kdor ima samo majhno, malo vredno bajtico, mu itak ne bodo nič jemali v zameno za socialno pomoč, ker bo veljal (oziroma že velja) nek nedotakljiv stanovanjski minimum, ki vsakomur pripada.

Ker je več od tega minimuma, je pa tisto, kar ima tak človek namesto v banki naloženega premoženja v nepremičnini in izgovora, da tega pa že ne da, pač ne moremo sprejeti. Vsaj dokler je situacija taka, da pač manjka denarja za najnujnejše stvari. In nima veze, ali gre tu morda za drobiž, ker vsak evro šteje. V situaciji, kjer smo sedaj, smo med drugim tudi zato, ker se je tako razmišljalo - ah, par sto evrov gor ali dol, saj to se ne bo nikjer poznalo. Ampak se, mic po mic, pa se nabere

o kakšnem minimumu ti govoriš? mi podaš kakšen vir kjer je navedeno koliko premoženja imaš lahko da je to minimum?

Kot sem rekel prodaš lahko hitro hišo, stanovanje za 80.000EUR ali več!kam potem? v šotor?bo država poskrbela zate ko boš klošar?povej mi?kdore jemlje mic po mic je država in slabi oblastniki in potem se nabere. Mi pa gledamo ko ovce, v medijih je pa govora samo o miljonskih plačah, posojilih, kot da so to bonbončki!

Pyr0Beast ::

Kaj potem plačujemo davke, na prihodke, na najemnino, na dobiček če nimamo fakin nič od tega ? Državni aparat futramo, smo kot hrčki, še raje mravljice.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

k4vz0024 ::

Kaj potem plačujemo davke, na prihodke, na najemnino, na dobiček če nimamo fakin nič od tega ? Državni aparat futramo, smo kot hrčki, še raje mravljice.


Mi smo za oblast številke, ki se jim ukazuje koliko smemo imeti veliko jazbino, kako naj se odločamo, da bodo politični lordi kovali dobičke...

Ramon dekers ::

najboljša je pa tista scena, ko gre kresalova najprej iz Milana, potem pa pred medije z novimi uhani za xx.xxx EUR in zbira štolfce za reveže:)no to je to kar imamo tam zgoraj!

lexios ::

Mi smo za oblast številke, ki se jim ukazuje koliko smemo imeti veliko jazbino, kako naj se odločamo, da bodo politični lordi kovali dobičke...


So what? Maš kaj proti? What`s your next move?>:D

Ramon dekers ::

lexios je izjavil:

Mi smo za oblast številke, ki se jim ukazuje koliko smemo imeti veliko jazbino, kako naj se odločamo, da bodo politični lordi kovali dobičke...


So what? Maš kaj proti? What`s your next move?>:D


kaj pa naj naredi? če pride do vojne in je pameten sigurno nebo vzel orožja v roke in se boril za te kozle(tako za rajo kot oblast), če ima pamet se bo rajši skril čimdlje od norcev:)no vsaj jaz bi tako naredil!

k4vz0024 ::

Zaprosil bom za politični azil:D

Okapi ::

o kakšnem minimumu ti govoriš?
O tistem, ki je zapisan v zakonu (oziroma predlogu zakona). Zguglaj si.

O.

Ramon dekers ::

Okapi je izjavil:

o kakšnem minimumu ti govoriš?
O tistem, ki je zapisan v zakonu (oziroma predlogu zakona). Zguglaj si.

O.



v ustavi tudi piše da je Slovenija pravna in socilna država, in?

EDIT: piše tudi o nezdružljivosti poslanskih funkcij z drugimi nepridobitvenimi dejavnostmi! pa so vsi župani! In ti boš sedaj tu pisal meni pravljice!

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

na kar pa se oblast požvižga.

djordjevic ::

Ramon dekers je izjavil:

najboljša je pa tista scena, ko gre kresalova najprej iz Milana, potem pa pred medije z novimi uhani za xx.xxx EUR

So fucking what? Uravnilovka FTW? 110110101!!!!
No grave is deep enough to keep us in chains.

lexios ::

kaj pa naj naredi?


Sam nič! Kolektivno bi se pa dalo pogovarjat o opcijah, sam žal...

Ramon dekers ::

no pa smo pri ovcah, tisti ki imajo svoja ali najemniška stanovanja se jim pa itak fučka, teh je največ pa tudi oni še pridejo.mic po mic

lexios ::

Medtem pa bodo nekateri še zadnji hip izkoristili "svojo" pokojnino! Tudi H.T. recimo... Misliš, da se že kaj trese ob misli na nove obdavčitve in nepremičninski zakon? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()
««
4 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810213862 (143215) Mr.B
»

Socialna pomoč in plomba na nepremičnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13026125 (22292) Alubadar
»

Vracanje socialne pomoci

Oddelek: Loža
417223 (5570) jalovec09
»

Izguba zaposlitve

Oddelek: Loža
478649 (7050) Pithlit
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569523 (60697) jype

Več podobnih tem