» »

majhni ljudje z velikimi psi

majhni ljudje z velikimi psi

«
1
2 3 4

papasmrk ::

Včeraj sem šel na sprehod s svojim mladičkom Boston Terrierja, trenutno je v velikosti mačke, zraste pa približno še za pol mačke. Pride en tipo majhne rasti, malo mišičast z enim velikim Rotweillerjom. Uglavnem ta rotvajler je čist popizdu ko je vidu unga mojga malega cucka, tip je komaj brzdal svojega psa in ga je pes nekaj cajta malo vlekel po tistem pesku. No potem sem jaz spokal, da nebi slučajno prišlo do kakšne pizdarije. Zdaj pa se sprašujem, pa kaj za koji k*** folk rabi velke kužetine, ko jih niso zmnožni brzdat niti psihično niti fizično. Jaz bi določene pasme psov dovolil samo v posebne namene (vojska in policija), za ostale, če bi jih hoteli imeti pa bi zaračunaval 200 € mesečno za zavarovanje, ker se jim lahko vsak čas utrga in naredijo lahko precejšnjo škodo. Pa saj če bi folk rad imel velike pse si lahko nabavijo labradorce...so dost veliki, lepi, inteligenti in prijazni
Kaj vi mislite o tem ?

švrk ::

majhni ljudje z velikimi psi


Temu se reče napoleonov kompleks:)

Dejan_007 ::

Pasma psov nima nekega pomena če je pes normalno vzgojen in se ga da kontrolirat. Sam imam zlatega prinašalca, pa se mi je že velikokrat zgodilo, da so tile majhni psi čisto ponoreli in skakali v mojega. Vsak lastnik psov bi moral na izobraževanje, psi pa bi morali biti kontrolirani že v obdobju odraščanja glede agresivnosti. Psi, ki bi bili že v osnovi agresivni bi morali biti obvezno na vrvici z nagobčnikom. Imam veliko dobrih izkušenj z rotvajlerji, dobermani in ostalimi "nevarnimi" pasmami. Največ težav sem imel z nemškimi ovčarji, ker so zelo nepredvidljivi. Težave sem imel že z dalmatincem ter mešanci.

Isotropic ::

zakaj nisi klical policije, OP? pa naj se jebe potem, ce ne zna psa dresirat.

mgermo ::

Zakaj bi že klical policijo? Zato ker se je pes zaletaval na povodcu?
OP, zakaj imaš ti terierja? A ne bi rajš meu čivavo?

Keyser Soze ::

Dejan_007 je izjavil:

Pasma psov nima nekega pomena če je pes normalno vzgojen in se ga da kontrolirat. Sam imam zlatega prinašalca, pa se mi je že velikokrat zgodilo, da so tile majhni psi čisto ponoreli in skakali v mojega. Vsak lastnik psov bi moral na izobraževanje, psi pa bi morali biti kontrolirani že v obdobju odraščanja glede agresivnosti. Psi, ki bi bili že v osnovi agresivni bi morali biti obvezno na vrvici z nagobčnikom. Imam veliko dobrih izkušenj z rotvajlerji, dobermani in ostalimi "nevarnimi" pasmami. Največ težav sem imel z nemškimi ovčarji, ker so zelo nepredvidljivi. Težave sem imel že z dalmatincem ter mešanci.

Ma ja, samo kontrolirat čivavo in enega močnega, 60 kilskega psa je pa mal razlika? Al ni?

Normalnemu človeku se lahko strga, pa se psu ne bo. Tele garancije, da se tvojemu psu ne bo nikoli poslabšalo in imaš vseskozi 100% kontrolo nad njim so čist OK. Dokler se ravno tebi ne zgodi kakšna pizdarija in rata nepopravljiva škoda. Pes je zver, opremljena z vsem potrebnim, da ti lahko povzroči obsežne poškodbe oz. te ubije. Folk nima tega v glavi in vidi samo enega partnerja, nadomestek otroka, igračko, sredstvo proti dolgčasu, u name it.
OM, F, G!

papasmrk ::

Že z tega vidika da moj terrier ko odraste ima 8 kg, rotvajler pa 50 kg in je očitno da rotvajler lahko naredi precej večjo škodo, sploh pa je treba vedet da so rotvajlerji že v osnovi agresivni. Zdaj bodo rekli eni...neeee to je odvisno od vzgoje. My ass. Rotvajlerji, Dobermani, nemški ovčarji, belgijski ovčarji pa še bi se našlo so pač nepredvidljivi psi, lastniku valjda nebo nič naredil, ampak takole odzunaj se jim pa lahko utrga kar tako iz lepega. Učinek 50 kg rotvajlerja ali pa 5 kg čivave je pa precej različen.

KruceFix ::

Zdravo,

doma imam rotvajlerja! Je dresiran pes, ima pa še zmeraj izpade. Recimo, ko vidi sebi enakega psa, je bolj umirjen, res pa da še vedno laja kot nor, če ga ne umiriš! Kar se pa tiče majhnih pasem psov, pa čisto podivja. Rotvajlerji niso za v bližino majhnih psov, to potrjujejo tudi raziskave. Vedno ponorijo oz. se jim odtrga!

bender rodri ::

url do raziskav?
glede odtrganosti pa niti ti mali-živc psi ne zaostajajo... razni kokeršpanjeli zelo radi grickajo...
guez

Goldee ::

papasmrk je izjavil:

Včeraj sem šel na sprehod s svojim mladičkom Boston Terrierja, trenutno je v velikosti mačke, zraste pa približno še za pol mačke. Pride en tipo majhne rasti, malo mišičast z enim velikim Rotweillerjom. Uglavnem ta rotvajler je čist popizdu ko je vidu unga mojga malega cucka, tip je komaj brzdal svojega psa in ga je pes nekaj cajta malo vlekel po tistem pesku. No potem sem jaz spokal, da nebi slučajno prišlo do kakšne pizdarije. Zdaj pa se sprašujem, pa kaj za koji k*** folk rabi velke kužetine, ko jih niso zmnožni brzdat niti psihično niti fizično. Jaz bi določene pasme psov dovolil samo v posebne namene (vojska in policija), za ostale, če bi jih hoteli imeti pa bi zaračunaval 200 € mesečno za zavarovanje, ker se jim lahko vsak čas utrga in naredijo lahko precejšnjo škodo. Pa saj če bi folk rad imel velike pse si lahko nabavijo labradorce...so dost veliki, lepi, inteligenti in prijazni
Kaj vi mislite o tem ?


Pa kaj je s tabo? Ne more met en tough guy labradorca. To pač ne paše zraven. Bi zgledal poženščen, a veš! :)
Tipičen profil = tough guy + rotvajler :-)

No, to seveda ne velja za vse.
Tud js osebno mam zlo pozitivne izkušnje z "nevarnimi" pasmami in se precej strinjam z Dejanom (o treniranju psov in o malih tečnih mešancih). Zdej druga stvar pa je to, ko majo taki tipi te pse res samo za okras, ko grejo v mesto, pa se mal pokažejo, drugače pa pes sameva doma in grize in trga vse kar mu pride pred gobec.
Vendar pa psu res ne moreš nikoli zaupati, tudi če je še tako zdresiran. Lepega dne bo tak pes napadel lastnika.
But then again, saj tudi ljudem ne moreš zaupat 100% :-/
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

KruceFix ::

bender rodri je izjavil:

url do raziskav?
glede odtrganosti pa niti ti mali-živc psi ne zaostajajo... razni kokeršpanjeli zelo radi grickajo...


preglej revije Moj pes ... nevem točno v kateri številki je bilo, vem pa da sem bral ...

Blazz ::

ravno nasprotno dejan007. Pasma psov ima ogromen pomen pri dresuri. So pasme, ki jih je težje oz. skoraj nemogoče popolnoma zdresirati. Kinologi tudi ločujejo pasme na tiste zveste človeku in tiste, ki to niso. Ti piše v vsaki 101 bukli za pse.

Ramon dekers ::

Dejan_007 je izjavil:

Pasma psov nima nekega pomena če je pes normalno vzgojen in se ga da kontrolirat. Sam imam zlatega prinašalca, pa se mi je že velikokrat zgodilo, da so tile majhni psi čisto ponoreli in skakali v mojega. Vsak lastnik psov bi moral na izobraževanje, psi pa bi morali biti kontrolirani že v obdobju odraščanja glede agresivnosti. Psi, ki bi bili že v osnovi agresivni bi morali biti obvezno na vrvici z nagobčnikom. Imam veliko dobrih izkušenj z rotvajlerji, dobermani in ostalimi "nevarnimi" pasmami. Največ težav sem imel z nemškimi ovčarji, ker so zelo nepredvidljivi. Težave sem imel že z dalmatincem ter mešanci.



ima pomen, je razlika ali te ugrizne zlati prinašalec ali pitbul, kakorkoli vsakemu od njiju se lahko utrga in človek pač nima vedno vpliva!

Avenger ::

Jaz poznam tough guya s čivavo.

Moris, še nisem slišal da bi se kateremu zlatemu prinašalcu tako strgalo, da bi grizel vse po spisku. Enostavno tega nima v genih.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Pyr0Beast ::

Pri psu je velikega pomena šolanje. Večina pač samo kupi cucka za status in kar bo pa bo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

folk ima ponavadi zajebane cucke iz istega razloga kot (pre)velike avte: osebnostni komplexi - najpogosteje premali tič & low IQ.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Ponavadi vidim bolj vzgojene velike pse res pa da tist ko je podivjan je orng,medtem ko čivave in podobno se zaganja pa laja nad vsakega ki gre mimo(hm ne potrebuje toliko vzgoje kot en večji zgleda,pa manj nevaren),in pol bruhu ko večji pes vrne nazaj njihovi čivavici.

Valda da se psu strga če ga en mali obdeluje..

Ne vem pa zakaj ne naredijo oz zahtevajo za pse ki so znano nevarni, za lastništvo le teh letni psihotest za lastnika in psa(za tega še kaj več) pa še kako dodatno zavarovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Dejan_007 ::

Keyser Soze; Večja verjetnost je, da se boš poškodoval v prometni nesreči, kot da ti bo pes povzročiv resno poškodbo. Pes pa je še marsikej drugega kot nadomestek otroka, igračko, sredstvo proti dolgčasu, u name it. "Pes je zver, opremljena z vsem potrebnim, da ti lahko povzroči obsežne poškodbe oz. te ubije." Pes, ki ni v tropu ni nevaren nobenemu odraslemu človeku, še večjemu otroku ne. Sam pes tudi zelo redko napade tako, da bi mu bil namen ubiti nekoga. Pes ponavadi samo ugrizne in če to ni obraz, večje škode ne more biti. Res pa je da je to zelo neprijetno. Človeka se je potrebno bolj bati, ker nam oz ti je bolj nevaren !!

papasmrk; Terrier spadajo tudi med bolj problematične pse, glede ugrizov. Tudi 8. kilski terrier lahko naredi veliko škode, ker ima za svojo velikost zelo močan ugriz. Njegov ugriz bi zadoščal, da bi nekemu otroku odgriznil obraz !!

Blazz; Vsaka pasma se da zdresirat samo volja je potrebna. Za bolj problematične je pač potrebno več truda in volje. Sicer pa "poplna" dresura po moje ne obstaja. Pač pes ima kosmata ušesa in nikoli ne veš, kaj se mu kisa po možganih.

gruntfürmich; Verjetno je tud kej na tem.

Pyr0Beast; Točno tako.

mihec87; Točno tako. Majhnih psov res ne vidim na šolanju, veliki oz srednje velikih je dosti več. Majhni psički imajo že v osnovi komplek majhnosti in se zelo radi zaganjajo v večje pse, takrat pa lahko pride tudi do katastrofe.

Psi, (kateri koli) MORAJO biti privezani v urbanih naseljih sploh, kjer se zadržujejo otroci, pa če je to čivava al pa Rotvajler. Velikokrat se izkaže, da če je problematičen pes je tudi človek, žal. Problematični psi, ki so že ugriznili drugega psa oz človeka pa bi morali biti obvezno pripeti ter imeti nagobčnik. Ne krivimo psov, ki so zagrešili ugriz oz še kaj hujšega temveč lastnika. Pes je odras človeka, lastnika !!!

rezator ::

Ja to tudi mene zanima, kaj ti če tak velik cucek. Mogoče ma tip pizdarije in je stalno po pički dobivau, pa si je nabavu cucka-mrcino. Drugače pa kaj bi šelej reku če bi argentinsko dogo (Great dane) srečau, tako kot sem jaz danes sred bežigrada, ko je jo neka stara mama šetala in še ta ni bila privezana. To ti je krava od cucka. Sej a ni nek zakon da mora imet vsak pes nagobčnik, ko ej v mestu med ljudmi? Folk se preveč zanaša na to, sej ti nebo nič, sej je pridn. Jaja...

Mojga prjatla je enkrat napau neki cucek, neka mešanca med nemškim ovčarom pa nevem čem. Prjatel ma pa mobsa, ki še mački nebi mogel nič. No in prvo je ta velik ps napedel mobsa, frend ga je branu, vzeu palco tolku po psu, ps napadel še njega ga hitil natla, na srečo je prišel lastnik in ga nekako zvlekel stran. Mali mobs je krvavel iz vrata in desno oko so mu morali amputirati, tako da ima sedaj še samo levo. Na srečo je preživel. Zdaj se tožita. Frend je zmetal 600E oz še več za operacije za mobsa. On je na srečo prišel skozi brez "praske". Res je, da mobs ni bil privezan, prav tako kot tudi ne tisti mešanec. Vendar tudi, če bi bil mobs privezan, a mu bi lahko zbežala? Mislim da ne, ker je mešanec itak hitrejo od obeh. Mislim katastrofa, policija itak nemore nič oz nima kaj, stvar se vleče samo na sodišču in zdaj tožita eden drugega, saj lastnik mešanca zdaj toži frenda, da mu je grozil da ga bo ubil. Vse kar lahko rečem je svašta.

Ko se jaz odpravim na sprehod z mojim zlatim prinašalcem imam vedno nož v žepu. Če bi mojega psa napadel kateri drugi ps, sem ga pripravljen zaklati, ne glede na nadaljne pizdarije in zaplete.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Ramon dekers ::

glej ko pes enkrat napade mora nujno pod inekcijo, ker če je to naredil enkrat bo tudi drugič.
Vse je odvisno od vzgoje, in psi v zavetiščih imajo vsi po spisku travme najbolj pa tisti fizično zlorabljeni, in pes niti človek se ne spremenita.

Pes, ki ni v tropu ni nevaren nobenemu odraslemu človeku, še večjemu otroku ne
Kako da ne? Če ti psa tepeš vsak dan in ga kasneje spustiš na prosto, res nebo nevaren ne, ali več če bo ves čas na ketni in sam potem pa ga spustiš tudi nebo nevaren.

rezator ::

Ramon dekers je izjavil:

glej ko pes enkrat napade mora nujno pod inekcijo, ker če je to naredil enkrat bo tudi drugič.


Nevem kje to piše. Potem bi ta mešanec, o katerem sem prej pisal, moral že zdavnaj po gobe.
Some people feel the rain. Others just get wet.

papasmrk ::

Jaz bi lastnikom velikih psov precej otežkočil pridobivanje dovoljenj za posedovanje takega psa. Zaračunal bi jim obvezna zavarovanja pa vsakoletno oceno raznih strokovnjakov če je pes socializiran, se pravi za test bi jim dal čivavo in če jo pusti namiru je OK in ima lahko lastnik še nadaljne leto v posesti tega psa...Rotvajler se mi zdi sploh ena taka popizdevična pasma, ki popizdevajo na ljudi in pravtako na druge cucke. Pa zakaj se moram jaz umikat takim ljudem ki imajo popizdevične pse, drugič bom poklical policijo in jim pač povedal da me ogroža lastnik s svojim psom...

Ramon dekers ::

rezator je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

glej ko pes enkrat napade mora nujno pod inekcijo, ker če je to naredil enkrat bo tudi drugič.


Nevem kje to piše. Potem bi ta mešanec, o katerem sem prej pisal, moral že zdavnaj po gobe.


saj ni, moralo bi pa biti. Sploh če napade človeka bi moralo biti tako. Znanca je ugriznil mislim da bordojska doga, in sedaj če hoče dobiti odškodnino mora hodidt k psihiatru, ko je zahteval brezplačno pomoč so ji pregledali finančno stanje cele družine, čeprav živi sama...nevem no kot da imajo lastniki takšnih butastih psov več pravic. Žesnka pa je sprva trdila da jo sploh ni ugriznil in da njen kužek ni nevaren, a vse je bilo na slikah, dokumentirano od zdravnika...na sodišču se pa čaka...ne me jeb....

rezator ::

Dada, to ti pravim, katastrofa.
Some people feel the rain. Others just get wet.

JebatGa ::

Doma imamo mešanca med nemškim ovčarjem in rotvajlerjem. Oče, brat in jaz ter pes smo vsi hodili v pasjo šolo. Pes je socializiran, ne napada nobenega še mačke ne. Naučili smo se ga obvladat. Res pa je tudi da smo prej zmeraj imeli bolj mirne pasme kot zlati prinašalec, na katerih smo se učili. Tega psa smo dobili ko smo šli v zavetišče in so imeli samo tega malce večjega. Vedno bom trdil, da je pes odraz vzgoje lastnika. Če je lastnik popolnoma nesposoben bo pes nevzdržen. Če bo lastnik sposoben in hodil v pasjo šolo bo pes skoraj popolnoma obvladljiv. Ravno zadnjič me je od prijateljice čivava ugriznila čez hlače in raztrgala hlače. Takoj se je videlo da je nesposobna lastnica psa in sem ji takoj predlagal obisk pasje šole da bo videla kako se vzgoji psa.

mihec87 ::

Saj glih to je tudi včasih problem..Da se ljudje zgražajo nad velikimi psi ipd..
Ko se pa njegova čivava razmetava pa peni od lajanja in zagajanja v človeka ali pa psa se pa smeje..

T-h-o-r ::

"Sej a ni nek zakon da mora imet vsak pes nagobčnik, ko ej v mestu med ljudmi"

ja, pa če ni na kumpli


lahko direkt kličeš policijo 112
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ramon dekers ::

mihec87 je izjavil:

Saj glih to je tudi včasih problem..Da se ljudje zgražajo nad velikimi psi ipd..
Ko se pa njegova čivava razmetava pa peni od lajanja in zagajanja v človeka ali pa psa se pa smeje..



no tisto čivavo lažje obvladaš in brcneš kakor pa negekega 50 kilsgeka idiota ki podre otroka ki ima 30kil...super.

bluefish ::

V obeh primerih se gre za glupe lastnike, ki niso zmožni krotiti psov. In da, čeprav čivava ne more povzročiti neke škode, je nadležno poslušati lajež vsakih pet minut.

T-h-o-r ::

50kilskega idiota, ki lahko podre nekoga, ki ima 90 kil

bluefish je izjavil:

V obeh primerih se gre za glupe lastnike, ki niso zmožni krotiti psov. In da, čeprav čivava ne more povzročiti neke škode, je nadležno poslušati lajež vsakih pet minut.


ampak na žalost je v sloveniji 90% lastnikov psov glupih

psa imajo kot verižico, ne pa kot psa
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Ramon dekers ::

T-h-o-r je izjavil:

50kilskega idiota, ki lahko podre nekoga, ki ima 90 kil

bluefish je izjavil:

V obeh primerih se gre za glupe lastnike, ki niso zmožni krotiti psov. In da, čeprav čivava ne more povzročiti neke škode, je nadležno poslušati lajež vsakih pet minut.


ampak na žalost je v sloveniji 90% lastnikov psov glupih

psa imajo kot verižico, ne pa kot psa



se nebi mogel bolj strinjati, kupijo najlepšega, največjega psa potem pa imajo zaprtega v pesjaku ali na ketni v nedeljo pa ga peljejo za 1 uro ven(če sploh). Včasih dobi še kakšno brco ker je lastnik slabe volje. No kako naj potem sploh bo pes normalen, boljše če bi imeli vrtnega palčka!

bluefish ::

T-h-o-r je izjavil:

50kilskega idiota, ki lahko podre nekoga, ki ima 90 kil

bluefish je izjavil:

V obeh primerih se gre za glupe lastnike, ki niso zmožni krotiti psov. In da, čeprav čivava ne more povzročiti neke škode, je nadležno poslušati lajež vsakih pet minut.


ampak na žalost je v sloveniji 90% lastnikov psov glupih

psa imajo kot verižico, ne pa kot psa
Ja, se strinjam.
Zanimiva situacija je recimo pri nas - v sosednjem bloku so frocu kupili čivavo, kaj hitro se je seveda prikazala še druga pri njihovih sosedih,... Za froce in tudi starše pa je očitno pes prej ko ne le igrača - prosto laufanje psa naokoli, nepobiranje kakcev,...

mihec87 ::

Ko tista par kilska čivava všene, več kilskega vemo kaj se zgodi, in pol lastnik čivavo zagrabi ta več kilski pes pa vse skupaj..

P.s. Da ne bo gdo mislil da zagovarjam velike pse ter glupe lastnike, gre se zato da so tudi nevzgojene čivave lahko problem ki izzovejo napad pa čeprav je po lastnikovo samo malo polajala, prav tako se je tavelik odzval na provociranje.

guest #44 ::

Nisem strokovnjak za pse, ampak da vidimo kaj se da poučeno ugibat.

pitbull



Kr en pes



Pitbul ima večje razmerje mišica/teža. Pitbull je bil primarno vzgojen za nasilna dela, umirjanje bikov kasneje borb. Od vsega začetka se je umetno selekcioniralo najmočnejše in najnasilnejše pse.

Tisti drugi pes...kr ena pasma, ki se je either po estetiki selekcionirala oz cute obnašanju, mogoče po brihtnosti.

Beli morski pes tudi ni tako napadalen kot ga v filmih kažejo, sam on poskuša stvari tako da jih ugrizne...en njegov nedolžen ugriz ti lahko odstrani roko. Fizično gledano, je pitbull bolj nevaren.

Glede karakterja ne morem preveč govorit...ampak borbene pasme so ble vzgajane z enim samim namenom!


Če te napade 60kg agresivne mišice z zobmi...si ga nasrkal.

Poznam psa...nek mešanec med haskijem in še nečim, ki je zlo kul prav kokolo bi rekli. Smo bli na nekem koncertu in on tam mirno sedi folk hodi mimo brez frke, pride ker en tip mimo in pes se zalaufa v njega.
Bog si vedi zakaj je 50 ljudi ignoriral tega pa ne. Vonj, pogled, dolgčas,...
Raje vidim da me napade 30kg cucek, ki se mu je mal sfučkal...kot pa 60kg mašina breed to kill, pa naj bo prijazen do drugih kolikor hoče.

Lockable jaw bitchez!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

d0rK ::

Jaz bi lastnikom velikih psov precej otežkočil pridobivanje dovoljenj za posedovanje takega psa. Zaračunal bi jim obvezna zavarovanja pa vsakoletno oceno raznih strokovnjakov če je pes socializiran

Kolk mi taki kreteni dvignete pritisk. Moj pes ma 53 kil, pa tvojga bozga terierčka ne bo pojedu. Ubistvu je tko nežen, da se špila s trikilskimi čivavami. Zakaj bi torej jaz moral imet otežkočeno pridobitev takega psa in neke dodatne stroške? Nič boljši nisi kot opice ki komplekse zdravijo s tem da kupijo veliko pasmo samo zato da izgledajo bolj zajebani. To se rešuje na ravni posameznika.

guest #44 ::

d0rK je izjavil:

Jaz bi lastnikom velikih psov precej otežkočil pridobivanje dovoljenj za posedovanje takega psa. Zaračunal bi jim obvezna zavarovanja pa vsakoletno oceno raznih strokovnjakov če je pes socializiran

Kolk mi taki kreteni dvignete pritisk. Moj pes ma 53 kil, pa tvojga bozga terierčka ne bo pojedu. Ubistvu je tko nežen, da se špila s trikilskimi čivavami. Zakaj bi torej jaz moral imet otežkočeno pridobitev takega psa in neke dodatne stroške? Nič boljši nisi kot opice ki komplekse zdravijo s tem da kupijo veliko pasmo samo zato da izgledajo bolj zajebani. To se rešuje na ravni posameznika.


Nevem če si opazu, ampak vse kar je zabavno v življenju ene par bedakov mora zajebat. Pa to ne mislim na prejšnjega citiranega, ampak na tiste opice.

Jaz bi brez težav vozu 1000ccm motor, sam nekdo se je odloču da nisem sposoben. Go figure

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Goldee ::

Npr. pitbul je bil vzgojen z metodo selective breeding-a, kar pomeni, da so rod nadaljevali samo najmočnejši in najagresivnejši samci, da smo prišli do te stopnje, kot jih poznamo danes. Matrali smo se 200 let (govorim na pamet), da smo dosegli to stopnjo, sedaj pa se matramo, da bi te pse spet umirili in da bi bili čim manj nevarni za okolje. Če so napadalni, se jih odstrani.

Še kdo vidi ironijo, or is it just me? :-)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

bluefish ::

Problem je, da ima sedaj lahko tovrstne pasme vsak - od zelencev, ki še čivave ne znajo kontrolirati, do omejencev, ki si nabijajo ego.

guest #44 ::

Goldee je izjavil:

Npr. pitbul je bil vzgojen z metodo selective breeding-a, kar pomeni, da so rod nadaljevali samo najmočnejši in najagresivnejši samci, da smo prišli do te stopnje, kot jih poznamo danes. Matrali smo se 200 let (govorim na pamet), da smo dosegli to stopnjo, sedaj pa se matramo, da bi te pse spet umirili in da bi bili čim manj nevarni za okolje. Če so napadalni, se jih odstrani.

Še kdo vidi ironijo, or is it just me? :-)


Me prav zanima, kako se kaj deselekcionira? Enostavno povedano, v borbah je blo dosti denarja gojilo se je na veliko. Sedaj ljubitelsko pa je bolj tko, in veliko je še takih ki si želi borbene pse.
300 let skoraj profesionalnega dela, proti 20 letom semi-ljubiteljskega. Računica se ne izide.

Borbeni psi so borbeni psi.

mihec87 ::

bluefish je izjavil:

Problem je, da ima sedaj lahko tovrstne pasme vsak - od zelencev, ki še čivave ne znajo kontrolirati, do omejencev, ki si nabijajo ego.


Na konc pridemo do dela kjer ugotovimo srž problema, in sicer da je to človek oz lastnik sam.


Jverne ubije oz napade ter raztrga te lahko tako eden kot tadrug(pri enem je prej konec).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

d0rK ::

Po drugi strani je imel pa moj brt pitbula 13 let, ki je bil krotek ko miška.

Vse je v lastniku!

T-h-o-r ::

ja, zato pa ne bi smel kar vsak idiot, ki ima 5 minut časa, dobiti psa, ki lahko ubije človeka v par sekundah
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

rezator ::

jeverne ta prvi pes na sliki se mi zdi da je ameriški staford terier ne pitbull, sam nima veze:D


ja pa še to, to krvoločno zverino, "narejeno" v laboratoriju, za krvave borbe (pittbull) se da dobit za 100E oz malo več, medtem ko boš za naprimer zlatega prinašalca moral odšteti več kot 300E, ker če ga dobiš ža 300E si srečen. tako da je pittbull najceneji "čistokrvni" pes! za zamislit a ni?

nedolgo nazaj sem bral, da je v ameriki letos umrlo 45 lastnikov psov. od tega jih samo 15 ni bili lastnikov pittbulov. kolega ima 7 mesecov starega in od mojega zlatega prinašalca, ki je star 8 mesecov posluša veliko bolje, kar spoh nisem mogel vrjeti. vendar mu je to prvi pes in še tega ne misli pelati v šolo, kar mu vsi odsvetujemo, nevem kako bo če se cucku slučajno zmeša...

jeverne vzamem nazaj, sta si full podobna z staford terierjem, sam jih ne ločim naj bolje
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

rezator ::

cena pitbulla gre celo še nižje... našel za 60 evrov. medtem ko šola stane 160 evrov, vsaj pri nas.
Some people feel the rain. Others just get wet.

gruntfürmich ::

d0rK je izjavil:

Po drugi strani je imel pa moj brt pitbula 13 let, ki je bil krotek ko miška.

Vse je v lastniku!


itq da je čisto vse v lastniku. zato pa bote taki ko si ti -vzorni lastniki- najebali zaradi ostalih 90% zanič lastnikov, ki sploh ne bi smelo imeti psa.
jebat ga, zajebali so te.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

papasmrk ::


Kolk mi taki kreteni dvignete pritisk. Moj pes ma 53 kil, pa tvojga bozga terierčka ne bo pojedu. Ubistvu je tko nežen, da se špila s trikilskimi čivavami. Zakaj bi toreje jaz moral imet otežkočeno pridobitev takega psa in neke dodatne stroške? Nič boljši nisi kot opice ki komplekse zdravijo s tem da kupijo veliko pasmo samo zato da izgledajo bolj zajebani. To se rešuje na ravni posameznika.
c
Gospod Dork, zakaj se moram jaz umikat majhnim bodybilderjem z velimi psi samo zato da ne pride do pizdarije. Kaj mi pomaga ce je tvoj kuza mucek, ce je zadosti da imam slabe izkusnje z velikimi psi, ki so tezko obvladljivi ce popizdijo. To je podobno kot pri pijanih voznikih, zaradi tistih 20% pijancev ki naredijo nesreco zdaj tudi jaz ne smem pijan vozit. Lepo bi uvedel bi davek glede na tezo psa (masa vozila), pa se na pasmo (moc motorja v KW) :-) :-)

bluefish ::

Potem pa še davek na izpust CO2 - bolj glasen je cucek, več dinarjev.

mihec87 ::

Kaj ima sedaj teža ter moč motorja veze s tem da si pijan za volanom..če divjaš si nevaren tako z katrco kot mercedezem...

Pa se nekaj glede na to da se ti zdi pametno pijan sesti za volan, bi te lepo prosil da se zglasiš na najblizji enoti ter vrneš izpit.Vsi pijanci so pametni dok ne nrdi pizdarije pol je pa vse drugo krivo od tega da je drugi imel prešslab avto itd..

Pa zakaj morm jst svojega psa vlečt stran medtem ko se vanga od zad zaganja en mali cucl...

PolentoZer ::

Nikoli, ampak zares NIKOLI ni kriv pes, zato ker je pač pes. Če je majhen ali velik, zanj odgovarja lastnik. Vsekakor se strinjam, da bi bilo najbolje uvesti nekakšno vrsto izpitov, za dovolitev imetja psa. S tem tudi, da se začne z manj zahtevnim psom in šele nato lahko imaš kakšno zahtevnejšo pasmo kot so Haskyji, Pitbulli, Rotweilerji, Bordercoliji in podobno.
Vendar ne zaradi problematike velikih in močnih psov, pač pa zaradi problematike zavrženih psov, ki končajo v zavetiščih in na cesti.

Kar se pa tiče posebaj problematike velikih psov. Večje kazni za napade psov na nelasntnem ozemlju, ker je kriv lastnik, ne pes. Ker prav vsakega psa se da vzgojit, da je poslušen in ubogljiv. Z večjimi kaznimi pa zdaj ne mislim odvzem psa, oz. evtanazija le-tega. Pač pa konkretne denarne kazni izračunane procentualno iz mesečnega prihodka, ki ga ima gospodinjstvo.

Moja malenkost.

solatko ::

Samo takole mimo grede - statistično je največ napadov in ugrizov človeka s strani zlatega prinašalca.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32048794 (44090) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955362 (45209) Massacra
»

Sosed in njegov pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5214364 (12511) francek1
»

kako najhitreje ubiti psa.. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16734842 (29326) Vajenc
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922150 (20399) krneki0001

Več podobnih tem