» »

avtooptika, montaža gum in nakup novih zimskih pnevmatik

avtooptika, montaža gum in nakup novih zimskih pnevmatik

jcb ::

Kje bi lahko vse to zrihtal? Boltez Kranj?
Katere gume mi priporočate za okoli 40 evrov/kom?
Vozil se bom, čez celo leto, torej rabim gume, ki imajo manjšo obrabo.
Letno delam le cca 10-15.000km, 1x/mesec AC.
Kaj pravite? Samo dat en najboljše gume na staro kripo je nelogika, ampak OK ni veliko razlike v ceni.
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=4...

Fizikalko ::

no, vsaj dimenzije povej

jcb ::

Saj sem dal link na katerih so napisane dimenzije,

BTW 175/70/13

Gume bi montiral že drugi mesec, ker imam trenutne uničene (na eni strani gume ni profila). Najbolje bi bilo, da prej uredim optiko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

Fizikalko ::

Vsekakor priporočam, da ne vozišistih gumcelo leto. Menjaj letne/zimske...

jcb ::

Razmišljal sem tudi, da bi dal na avto najcenejše gume, samo da so nove, ker ne vem, koliko časa bi avto imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

matobeli ::

za zimo imam v tej velikosti fulda crystal montero. vsaj se mi zdi. so kar dobre, in cenovno precej ugodne.

SkIDiver ::

Za zimo v tej dimenziji priporočam Nokian W+. Ne razočara pa cenovno zeloo ugodna glede na to kaj ponudi in zmore. Samo za poletje bo pa kriza, ker jo bo znalo konkretno pobirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

jcb ::

Saj zato iščem gumo, ki ima min.obrabo.

joze28 ::

zimske pnevmatike poleti pozabi, kot da bi imel zvecilke na kolesih. Pnevmatike kupi preko spleta ter pojdi k vulkanizerju, ki ima tudi optiko.

jcb ::

Jaz nimam tako slabih izkušenj z zimskimi sredi poletja, po suhem so neverjetno dobre, po mokrem še kar...res pa je da sem bolj umirjen voznik, zimske za čez celo leto rabim, ker včasih gre avto tud po kakšni grdi cesti-blatni.

SkIDiver ::

BTW ne rabiš vulkanizerja z optiko. Optika je nastavljanje geometrije podvozja. Pri zamenjavi pnevmatik se samo centrira platišče z novo pnevmatiko.

Iskanje zimske pnevmatike, ki se poleti ne bi hudo rabila je nekaj kar ne obstaja. Po večini imajo vse zimske pnevmatike v svoji gumeni zmesi siliko, ki pa pri višjih temperaturah terja svoj davek obrabe. Takorekoč je takšno iskanje nesmiselno in si raje poglej za pnevmatiko, ki ima dobro razmerje med kvaliteto in ceno. Obraba bo več ali manj identična pri vseh. No tam kjer bo manj € bo tudi manj muzike;)

joze28 ::

Ce se mu zdajšnje gume ne obrabljajo enakomerno po celotni sirini rabi "optiko".

SkIDiver ::

Drži. Pravim, da za premontažo pnevmatik ne potrebuje optike.

JohanP ::

Jaz sem lani zimske gume nabavil v Ljubljani pri http://www.gume-pnevmatike.com/search/c...
, ker je največji vulkanizer v Gorici za podoben model gume hotel skoraj duplo denarja (da ne omenjam da je bila DOT oznaka za leto 2008).
Nahaja se v Šiški - priporočam - tudi glede montaže je zelo ugoden.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15149440 (39239) theBill
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724237 (21603) krneki0001
»

Kater zimske gume? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9212625 (10469) Gray_Warden
»

Gume poleti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212243 (9957) slowie
»

Katere zimske gume 205/55 R16 91H ?

Oddelek: Loža
236861 (6535) El Barto

Več podobnih tem