» »

Kater zimske gume?

Kater zimske gume?

«
1
2

miraldinjos ::

Bliža se čas za zimsko obutev avtomobilov pa me zanima katere gume naj kupim in katere se mi sploh splača kupiti gre pa za 155/70/13. Čez zimo prevozim okoli 15k kilometetrov.
Nekako se odločam za Fulda Montero 2 in Goodyear UG7+ sam nevem kok so kej dobre v teh dimenzijah(za to dimenzijo itak noben ne testira). Če je kdo mev kej podobnega gor nej kr piše.

Gray_Warden ::

imel sem fulda kristall montero 2, dimenzije 175/64 r14 in lahko povem da so se odlično obnesle v vseh vremenskih razmerah.
Why so serious?

miraldinjos ::

Meu sem tud jaz Fulda kristll montero 2 v dimenziji 185/60/14 pa sm biu zadovoljen z njimi, sam nevem kako se odnesejo v dimenziji 155/70/13 ker to je kar velika razlika.
Gledu sem test od motorevije iz leta 2007 pro vza mojo dimenzijo in so najbolj priporočljive Dunlop SP Winter Response

RockyS ::

Ne moreš gledat testa iz 2007.

miraldinjos ::

Zakaj ne? Sej se gre ustvari za isto gumo katero še danes delajo in prodajajo. Novejših testov za mojo dimenzijo pa itak ne delajo več.

RockyS ::

Zato ker so zunaj že boljše gume,profili,materiali itd... V letu 2007 mislim da je celo sava kotirala zelo visoko.

miraldinjos ::

Ja sam ta Dunlop SP Winter Response ma še zmer odlično oceno sam so drugačne dimenzije.

http://www.auto-news.de/bigpicture.jsp?...

Gray_Warden ::

na praktično vsakem testu se continental ts800 uvrsti izjemno visoko že od leta 2005. Na letošnjem testu je zopet pri samem vrhu (dejansko je zmagala ta pnevmatika).

Mene je to prepričalo da sem letos montiral Continental ts800 na avto...
Why so serious?

miraldinjos ::

Vidm ja da so continental ts800 dobr ocenjene. Sem mau poklicu vulkanizerje okol Lj pa jih noben nima. Kje si jih pa ti kupu?

;-) ::

RockyS je izjavil:

Zato ker so zunaj že boljše gume,profili,materiali itd... V letu 2007 mislim da je celo sava kotirala zelo visoko.

aja, ker si se z isto fuldo in avtom vozo 2007 normalno, se zdaj zaradi novih gum nemoreš več :))

Gray_Warden ::

miraldo66, jaz sem jih kupil 2 tedna nazaj ravno zato da sem jih še dobil, pa še to sem 2 dni čakal da so jih dostavli k vulkanizerju. So zelo dobre pnevmatike in se prodajajo kot vroče žemljice, tako da oprosti vendar nevem kje jih še imajo na zalogi.

;-) Fulda montero 2 je bila dobra pnevmatika, sem bil izjemno zadovoljen z montero 2 saj sem po snegu prišel dobesedno kamorkoli sem hotel, tudi če je bilo treba gaziti po polnem snegu:) Je pa res, da se je nekoliko slabše obnese na navadni mokri cesti, saj nima toliko bočnega oprijema (še vedno pa je neprimerno boljša kot Sava)......moraš pa upoštevat da je bil tisto star model, zdaj se prodaja FULDA KRISTALL MONTERO 3. kakor vem, se montero 2 ne prodaja več...
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Brias ::

jaz sem danes brez uspeha precesal Ljubljano, da kupim ADAC-ovega zmagovalca ali drugouvrscenega ...

zmagovalca in drugouvrscenega v Dimenziji 175/65 R14
http://www.gumaguma.si/blog/test-zimski...

seveda CONTIWINTERCONTACT TS 800 ali Michelin Alpin A4 ...

NIMAJO .... NIKJER... bil sem okoli BTCja pri 2 vulkanizerjih, pri parih petrolih, pri buzgi, pri spanu, na dolenjki pri dveh, v stegnah, v merkatorju, pri avtohisah citroen, renault, .....

nakoncu sem v BTCju obupal in sem kar HOTEL iti na mimovrste narociti .... IN ...

tudi tam nimajo ...

vsepovsod da je nestardardna velikost za slovenijo ( renualt Clio 1.2 ) :)


za finish ....

SPAR ima PREMISLJENO od 200 moznih dimenzij in col v akciji savine gume samo v 9 kombinacijah ...


in glej ga zlomka imajo tudi 175/65/14


so much about nestandardna dimezija ...


5 minut nazaj sem poslal mail michelinu SLO in conti SLO da naj zaprejo firmo ( ce mi ne povejo kje v Lj oz. okolici jih lahko kupim ... )


pa da vidimo jutri :)

Good Guy ::

taki maili gredo v spam, tko da kupi sava pa jokaj naprej
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

dinho1992 ::

miraldo66

Priporočam ti gume Semperit Master Grip ki so posebej narejene za majhne,kompaktne avte.Sicer si že malo pozen ampak še vedno dobiš za nizko ceno,jaz sem jih dobil za 43 evrov,kjer pa jih nimajo več:(.Brez skrbi majo tudi drugje npr. tu klik http://www.gume-popgom.si/nakup-pnevmat...

Lahko pa si prebereš nekaj o tej pnevmatiki:
http://www.semperit.com/generator/www/d...

Zgodovina sprememb…

dinho1992 ::

Ne razumem pa nekaterih da hočejo top gumo saj pa ne boste plužli ceste.Meni je samo važno da me ne poprek neslo pri vsakem zaviranju ali ap spremembi smeri.Nimam pa namena driftat.

WarpedGone ::

5 minut nazaj sem poslal mail michelinu SLO in conti SLO da naj zaprejo firmo ( ce mi ne povejo kje v Lj oz. okolici jih lahko kupim ... )

Vstopi v 21. stoletje in začni gume naročat preko spleta od mednarodnih diskontarjev ala gume-direkt itd.

Ne razumem pa nekaterih da hočejo top gumo saj pa ne boste plužli ceste.Meni je samo važno da me ne poprek neslo pri vsakem zaviranju ali ap spremembi smeri.Nimam pa namena driftat.

Res je, ne razumeš. Dobro se drifta z zanič gumami, bolša kot je guma, težje je driftat.
Zbogom in hvala za vse ribe

dinho1992 ::

WarpedOne

Hotel sem povedat dabom gume imel za to da me ne vrže iz ceste.Ne znaš brat med vrsticami ne?!ne, ne znaš

WarpedGone ::

Dokler nimaš čunga lunga zadev al pa zadev iz prejšnjega tisočletja... peace brother!
Zbogom in hvala za vse ribe

RockyS ::

;-) je izjavil:

RockyS je izjavil:

Zato ker so zunaj že boljše gume,profili,materiali itd... V letu 2007 mislim da je celo sava kotirala zelo visoko.

aja, ker si se z isto fuldo in avtom vozo 2007 normalno, se zdaj zaradi novih gum nemoreš več :))


Ne se ne morem, ker vem da niso najboljše oz. verjetno je boljši izraz varnejše. Zase in svoje sopotnike pa želim kar se da poskrbet za varnost. In če misliš da je to samo počasna in varna vožnja se motiš.

;-) ::

haha!


Tu varnost in mešanje sopotnikov v temo nima veze, to da so vsake 1,2,3 leta gume boljše je bullshit in marketing, ki ga potrjujejo tudi testi-seveda saj dobijo nekaj za to.

Če so ti neke gume bile dobre leta 2007 so ti tudi sedaj isto dobre na istem avtu in nič slabše, in če se takrat nisi ubil zarad tistih gum se tudi danes neboš.

Material, se bistveno ne spreminja od leta do leta.

dinho1992 ::

WarpedOne

ja se strinjam razne kormoran zadeve tmeu tudi jaz ne bi zaupal peace ;)

Gray_Warden ::

Dinho1992, top gumo hočem imeti zato, ker za njo PLAČAM. In za svoj denar hočem dobiti najbolj kar se da dobiti. Če pa pnevmatik ne kupuješ sam pa verjamem da so dobre tudi Sava Eskimo, ki so izjemno poceni...samo da je nekaj na avtu.

Dokler ne boš poizkusil vožnje s kvalitetnimi gumami ne boš vedel kakšna je razlika...

;-) prav imaš, guma ki je bila dobro ocenjena leta 2007, se bo tudi danes vozila tako kot je bila takrat ocenjena. Pa vendar si verjetno opazil, da se modeli spreminjajo, na trg so prišli boljši modeli...zaradi katerih je pnevmatika ki je bila 2007 videti dobro...zdaj mogoče videti slaba. Continental in Michelih se držita na vrhu testov že doooolgo, medtem ko kakšna Sava je bila leta 2006 uvrščena je dokaj visoko, danes pa je na večini testov urvščena precej klavrno.

Kot recimo takole....telefon ki je bil leta 2007 najboljši na trgu, bi bil danes videti kot največji šrot, pa čeprav bi deloval isto kot leta 2007.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

Jaz sem kupil Sava Eskimo HP. Na videz in otip profil izgleda vredu, imajo tudi ojačitev boka (višina 50), kako se bodo pa obnesle bomo pa videli.
Izdelujejo pa samo v dimenzijah od 15 col naprej. Na Poljskem.

miraldinjos ::

Mislm da si bom kupil Dunlop SP Winter Response ker imajo zelo dobre rezultate in so že nekaj let med najboljšimi. Zdej morm sam poiskat kje jih bom kupu ker savo zihr nam gor daju ker sem jo že mel enkrat in je jadna guma na mokrem preveč.
Brias če boš najdu kje majo kej dunlop, michelin al pa continental gume mi sporoč.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Baje ima Span še 4 na zalogi. Alpin a3 tudi, pa ultragrip 8.

Nimaš kaj falit s temi. Jaz se drugč vozim s Toyo Snowprox s952.
Life is as complicated as we make it...

WarpedGone ::

Gume so v različnih dimenzijah. In če nucaš eno dimenzijo, ti mal drugačna na zalogi koristi točno nič.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pithlit ::

miraldinjos je izjavil:

gre pa za 155/70/13

Zdej se pa zjokaj. OK? 4 so bile na zalogi ob pol dveh zjutraj. Glede na njihovo spletno stran/trgovino. Za michelin pa goodyear je pisalo pa samo "na zalogi".

Zaloga je v tem trenutku še vedno popolnoma enaka.
Life is as complicated as we make it...

T0RN4D0 ::

Cel projekt za ene gume za enga bozga cliota. :))
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brias ::

miraldinjos je izjavil:

Mislm da si bom kupil Dunlop SP Winter Response ker imajo zelo dobre rezultate in so že nekaj let med najboljšimi. Zdej morm sam poiskat kje jih bom kupu ker savo zihr nam gor daju ker sem jo že mel enkrat in je jadna guma na mokrem preveč.
Brias če boš najdu kje majo kej dunlop, michelin al pa continental gume mi sporoč.


dunlop SP winter response je vsaj vceraj imel vulkanizer .... http://www.gume-pnevmatike.com/texts.ph...

Mal je taka YU tipe radionica, ampak ma model lasten "uvoz" iz Osterreich, in SLO ... tud na listi je od michelina ... :)

jst doskrat dobim gume pri njemu, ne pa vedno ...


skratka meni se je tudi situacija resila ... :)

po vcerajsnjem poslanem mailu na kontinental EU in michelin SI so se mi javili iz kontinentala da me bo poklicu njihov representer za SLO in CRO ( stajerc :) )




ta je rekel da naj si v svoji blizini izberem enega ki je pac pooblascen da prodaja conti gume ...

in da naj povem svoje ime oz. na koga poleg firme prevzema naj se glasi dobavnica ...

DA iz DE lagerja posljejo par teh "nestardardnih" gum, katere bom po planu prevzel jutri :) Da gre sleper na pot nocoj, in da ce ne bo odletel iz ceste oz. da ga ne bo kdo ukradel :)

on je poklical to firmo v kateri bom prevzel in jim rekel da je "stvoril" par teh gum zame :)



jaz sem mu samo se rekel da mi pove naslov da mu za novo leto posljem pol kile bar-caffeja :)

miraldinjos ::

Evo jutr grem do Špana po Michelin Alpin A3 al pa po Dunlop Winter Response jih ma na zalogi, kere bom uzel pa itak useen k so oboje dobre tko da rešen problem:)

Brias :: danes, 15:39:13

skratka meni se je tudi situacija resila ... :)

po vcerajsnjem poslanem mailu na kontinental EU in michelin SI so se mi javili iz kontinentala da me bo poklicu njihov representer za SLO in CRO ( stajerc :) )


ta je rekel da naj si v svoji blizini izberem enega ki je pac pooblascen da prodaja conti gume ...

in da naj povem svoje ime oz. na koga poleg firme prevzema naj se glasi dobavnica ...

DA iz DE lagerja posljejo par teh "nestardardnih" gum, katere bom po planu prevzel jutri :) Da gre sleper na pot nocoj, in da ce ne bo odletel iz ceste oz. da ga ne bo kdo ukradel :)

on je poklical to firmo v kateri bom prevzel in jim rekel da je "stvoril" par teh gum zame :)



jaz sem mu samo se rekel da mi pove naslov da mu za novo leto posljem pol kile bar-caffeja :)

Haha prov zate jih bo extra prpelu smehi:)

Zgodovina sprememb…

Brias ::

Gume sem danes prevzel na mestu ki sem si ga izbral in nisem pricakoval rabata glede na dano situacijo, a sem vseeno dobil 35% rabata in namesto cca 180 EUR placal 119 EUR za obe gume :)

win / win / win situation

( cakam se naslov da posljem pol kile barcaffeja za zahvalo :) )

miraldinjos ::

Sam da si dobu. Jz pa isto biu prej pr Španu pa uzel Dunlop Winter Response dva komada za 109 EUR tko da mislm da sm se prov odloču:) kere gume boš meu pa odzadi?

Gray_Warden ::

ma čakej vi2 bosta imela spredaj nove gume in zadaj rabljene gume in to še celo drugačne kot spredaj? sm mislu da to delajo le kekci.

ma kaj namenoma delate samomor al kaj? Na gumah se ne špara!!!!!!!!!!
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

miraldinjos ::

Odzadi bom mev 1 let stare gume Fulda Kristall Montero 2! Prednje sem pa zameju z novimi in stem ni nč narobe če mam zadi en let stare Fulda spredi pa nove Dunlop.

Zheegec ::

Heh, imeti različne gume na avtu je pa res malo tvegano, se ti ne zdi? Če imaš dosti elektronike mogoče ni tako hudo, če ti pa avto bremza (na primer) zadaj dosti bolj, kot spredaj in te začne po snegu nositi postrani pa ni ravno tako dobro.
Če že daš tistih 400€ za 2 gumi daš pa še 400€ zraven pa si ziher, vsaj jaz se držim tega načela :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

miraldinjos ::

Ma nezdi se mi tok tvegano. Zdj mam tud letne gume prednje pa zadnje različne znamke pa nism nč opazu da bi blo kej drgač pri sami vožnji al pa pr bremzanju je blo use normalno.

Zheegec ::

Ja saj normalna vožnja ni problem, problem je ko te nekdo izsili in rabiš bremzanje na polno...
Pa razlike med gumami so presenetljivo velike v ekstremnih situacijah. Sem dosedaj imel 3 različne "performance" gume pa so te trenutno na vsaki mokri podlagi neverjetno boljše od prejšnjih.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

prox ::

>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

WarpedGone ::

Zdj mam tud letne gume prednje pa zadnje različne znamke pa nism nč opazu da bi blo kej drgač pri sami vožnji al pa pr bremzanju je blo use normalno.

Ehja, ljudje...

Za 99,9% prevoženih (normalnih) kilometrov so čist dobre najslabše, zlizane in 10 let stare kitajske gume. Tudi najslabša guma, ki se še skup drži, nudi dovolj oprijema, da avto ob vožnji po omejitvah pelje "normalno". Sploh po suhem asfaltu.

Problem je tistih 0,01% situacij, za katere nikol ne veš kdaj bojo nastopile, ko pa je treba odreagirat praktično refleksno - sile na gumo so zaradi nenadnih sunkov volana, skakanja po zavorah in podobnih manevorv za velikostni razred višje kot ob običajni vožnji. Tle pa pride do BISTVENIH razlik. Dobro gumo se kupi zato, da tudi v kritičnih situacijah omogoča čim več kontrole - oprijema.

Pa ne mislit, da se lahko s pametjo izognete kritičnim situacijam. Nikjer ne piše, da boste zanje krivi vi - svojo glavo boste menda reševali tut če ne boste krivi za sranje v katerega drvite?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Po predpisih je na vozilo prepovedano namestiti:
Pnevmatike z različno zgradbo, razen izjemoma rezervnega kolesa za začasno uporabo.
Pnevmatiki različne vrste na isto premo, naj gre za enojni ali dvojni kolesi.
Pnevmatike z oznako hitrosti ali indeksom nosilnosti, nižjima od originalnih.


prvo in drugo ne razumem, kaj mislijo z zgradbo in vrsto?
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Gray_Warden ::

problem pri tem da imaš spredaj nove in zadaj stare gume je v tem da te v ovinku izjemno hitro lahko obrne. Kaj šele če imaš spredaj in zadaj popolnoma različne modele pnevmatik.

srčno upam da se v avtu voziš sam in to samo na samotnih cestah, da ne ogrožaš še ostalih.



če že montiraš nove gume različnih starosti, se novejše da zadaj, da te ne more obrniti v ovinku.

To delajo izključno le nesposobni ljudje, ki bi radi povsod privarčevali kakšen euro saj niso zmožni vsakih 10k km rotirati koles, da bi se enakomerno obrabljala.

miraldo66...upam da s svojim neumnim igračkanjem in "varčevanjem" ne boš koga ubil na cesti.

pacificblue...verjetno je mišljen različen profil saj je to smrtno nevarno. Pod vrsto pa je verjetno mišljeno letne/zimske.sklepam da to velja za tovornjakarje.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Kolikor vem, se koles ne sme rotirati :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gray_Warden ::

še en video:



montiranje novih zimskih gum spredaj in imeti zadaj stare je SMRTNO nevarno saj vozilo IZJEMNO HITRO obrne v ovinku. Še bolj smrtno nevarno je imeti spredaj nove gume in zadaj stare ki so celo drug model, saj se pnevmatiki različno obnašata na cesti.

Dajte no, ne delat norca iz sebe.

alien...mora se jih saj je teža na vsakem kolesu različna, zato je različna tudi obraba. Spredaj se ti bodo recimo bistveno hitreje obrabile kot zadaj, če pa jih redno rotiraš, pa razlike v obrabi dejansko ne bo. v kolikor gre za kolesa ki imajo določeno smer, pa jih je treba rotirat tako, da se smer vrtenja ne spremeni.

tu imaš narisano kako:

http://artofmanliness.com/2009/12/08/ho...
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Torzijski moment mors dobr obvladat pa gre..:)

verjetno je mišljen različen profil saj je to smrtno nevarno. Pod vrsto pa je verjetno mišljeno letne/zimske.sklepam da to velja za tovornjakarje.


hvala, me je zanimalo ker mi je na optiki mehanik omenil, da je prepovedana uporaba razlicnih vrst pnevmatik..just checking.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

zaviraj ti v ovinku na polno, na mokri podlagi in ga obdrži na svojem pasu brez da bi spustil zavoro ko ti začne obračat vozilo.
Why so serious?

miraldinjos ::

Zdj si to čist dramo naredu iz tega. Lej nove gume bom meu odzadi skor nove pa odspredi. Nemislm zdj dat keša za use 4 nove gume če mislm met ta avto sam še to leto, kaj une 1 let stare nej pa stran vržem? Pač mi bo odzadi bol držal kokr odspredi! Drgač pa marsker folk jih vidm k majo nevem kere hude velke pa drage avte a pol ga pa modela vidš k mu skorda drajti vn iz gume gledajo al ma pa nevem 10let stare gume gor pa hodi okol do vulkanizerja fehtat če ma kšne rabljene kokr-tok dobre gume za dat. A zdj sem pa jaz kle kao čist nevaren za na cesto k mam pač različne znamke gum spredi pa zadi? Kaj bolš use 4 enake znamke gume stem da majo ene 6mm profila druge dve pa 3mm? Ma dej nisi resn majkemi.

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

miraldinjos je izjavil:

Odzadi bom mev 1 let stare gume Fulda Kristall Montero 2! Prednje sem pa zameju z novimi in stem ni nč narobe če mam zadi en let stare Fulda spredi pa nove Dunlop.



to si rekel prej. Da boš imel spredaj nove in zadaj stare. To je smrtno nevarno.

poleg tega, bi nove Dunlop verjetno boljše prijele kot 1 leto stare fulda, zaradi česar bi ti avto v ovinku brez problema obrnilo.

Tako da ja, vsekakor je bistveno bolj varno imeti 4 popolnoma enake pnevmatike, kot različne znamke, saj se vsaj vse 4 pnevmatike isto obnašajo. Voznik ki ima spredaj 6 mm profila in zadaj 3 mm je pač nesposobn saj ni pravilno rotiral pnevmatik.

Drugače pa že če daš 2 novi spredaj in 2 novi zadaj, različnih znamk, tvegaš da tisti spredaj bolje primeta kot tisti zadaj, zaradi česar tvegaš prometno nesrečo saj ti bo avto definitivno na prvem slabem mokrem asfaltu obrnilo.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Nemislm zdj dat keša za use 4 nove gume


A ne samo za dve novi?

Sicer pa raje imam leto dni stare gume gor, kot pa dve novi in dve stari.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

miraldinjos ::

Gray_Warden :: danes, 01:03:35

Voznik ki ima spredaj 6 mm profila in zadaj 3 mm je pač nesposobn saj ni pravilno rotiral pnevmatik.

To pa povej prejšnjemu lastniku avtomobila ne men aprov! Jaz sam probam rešt kar se da. Pa nismo usi tok nesposobni za volanom da se kr tako razbijemo nekam. Meu sem 2 leti nazaj suzuki swift gti pa sem meu gor 6 let stare gume od Debice pa se mi ni nč zgodil ga je odnašal ja sam eni znamo ulovit avto. Zdj zih nam meu takih problemov.
Drgač pa bi za ta dnar kokr sem dov za dve Dunlopki loh skor štiri sava s3 kupu sam jih nočm vidt k so mi bedne gume!

PacificBlue :: danes, 01:09:21

Sicer pa raje imam leto dni stare gume gor, kot pa dve novi in dve stari.

Ja jz nemislm met odzadi 6mm odspredi pa 3mm profila itak pa tud zakonsko ni dovoljeno.

Gray_Warden ::



za tiste ki nimate občutka kako pnevmatike vplivajo na vožnjo.


miraldo sori samo bi bilo bistveno bolj varno dati na avto 4 SAVA eskimo s3, kot imeti različne pnevmatike, različnih starosti spredaj in zadaj.

še en video zate, če se nisi ugotovil v čem je problem:

pač daš 200 eur za pnevmatike in si varen. Tako pa si dal 110 eur in nisi dosegel ničesar. Glede na to da si imel na prejšnem avtu 6 let stare gume, pa se mi s teboj niti ne da več ubadati, saj si pokazal koliko ti je mar za varnost.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158483011 (14308) Leko
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15148983 (38782) theBill
»

Zimske pnevmatike Sava ali Fulda

Oddelek: Loža
2814648 (14648) kekz

Več podobnih tem