» »

Nov način kupovanja študentskih bonov

Nov način kupovanja študentskih bonov

1 2
3
4 5

kihc ::

Pyr0Beast je izjavil:

Še enkrat;
Klik - predlagam.vladi.si - Nadomeščanje slabih načinov subvencioniranega plačevanja obrokov z bolj ustrezno rešitvijo


To bi bila najboljša rešitev. Takoj podpišem.

Ampak ne, bumbarji raje daje 2 mio (ozirama nevem kolikor pač že) Ultri, da elektronificira bone, rezultat bo pa popolna disfunkcionalnost še tega kar je do sedaj s paprijem lepo delovalo.
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

sidd ::

kkk7 je izjavil:

sidd je izjavil:


Torej:
študentska kartica prevzame vlogo nove bančne kartice z lastnim ttr računom (ni sprememb, so že vse opremljene z magnetnimi trakovi)
na ta račun bi tako država nakazovala teh 50€ subvencije
kartico bi se dalo uporabiti v registriranih lokalih (tako ali tako so že zdaj vsi registrirani, torej ni sprememb)
50€ mesečno bi se dalo porabiti po mili volji
vsak mesec se stanje resetira na vrednost 50€.

Da bi se še rešili plačevanja hrane po lokalih, bi lahko spedenali ta račun ter uredili možnosti plačevanja celotnega zneska.


sidd ti pa znaš zabluzit. Si proti nakazovanju na TRR, nimaš pa nič proti nakazovanju na "tvojo ljubo študentsko" in plačevanju z njo (a se ti ne zdi lažje plačevanje s kreditno kartico, ki je danes standard tudi v Sloveniji? To bi ti moral vedeti, glede na to, da si prevandral vso Evropo in imaš izkušnja iz 5 držav.:D). Znaš zakomplicirat stvari u PM.

V predlogu Pyr0Beast se ne strinjam samo s tem, da vsebuje možmost nakazila staršem, kar je skrajno neumno. Pomeni pa samo, še bolj biti odvisen od staršev in si omejiti svodobo. Verjetno bi bilo potrebno vstaviti v predlog še kako varovalo proti izkoriščanju subvencij (recimo, da bi bili upravičeni samo študenti, ki redno opravljajo v vseh semestrih. Če ponavljaš, pavziraš, se ti prekine subvencija za tako, dolgo dokler ne prideš v naslednji letnik.)


Kompliciram samo toliko, da se namenska subvencija porabi namensko. To je edina moja poanta. Drugač mi je predlog od Pyr0Beast kar všeč - kdo pa bi se branil zastonj vsak mesec prejet 50€. Sploh za take ljudi, če dobro pomislite, ki praktično ne živijo po študentih in živijo pri starših ter študirajo (pač LJ in MB z okolico do 30 km al koliko je že omejitev). To je praktično zastonj denar! In jaz recimo porabim bonov na mesec, da se jih prešteje na eno roko. Moja poanta je samo to, da če je nekaj namensko, naj bo tako tudi zasnovano. Drugač pa lahko to poimenujejo splošna študentska pomoč, pa takoj podpišem. Se to lahko pretvori v splošno študentsko štipendijo, katero bi konec koncev lahko izplačali enkratno na začetku študijskega leta :). Tudi ne bi bilo slabo!
Drugače pa kje kompliciram, da bi sedaj študentsko, s katero se moraš identificirati, potegnil skoz čitalec in s tem hkrati še plačal svoje kosilo ali nakup v trgovini z živili? Tole ni kompliciranje. Študentsko moraš pokazati v vsakem primeru, tudi če ti država mesečno nakaže 300€ za prehrano :). In potem moraš ven potegniti še bančno kartico, oziroma dandanes telefon....

Se pa strinjam z določenimi omejitvami, katere si sam omenil. Torej redno delanje izpitov oz dokaj redno, ter podobne cvetke, če bi se uvedel Pyr0Beast-ov predlog.

Predlog pa bom vseeno podprl, da bo vsaj poslan dalje vladi oz. pristojenmu organu. Je vseeno boljši kot trenutni sistem, pa še vse posrednike, pardon, prisklednike se eliminira. :)
no idea for signature
signed
I

Pyr0Beast ::

V predlogu Pyr0Beast se ne strinjam samo s tem, da vsebuje možmost nakazila staršem, kar je skrajno neumno. Pomeni pa samo, še bolj biti odvisen od staršev in si omejiti svodobo. Verjetno bi bilo potrebno vstaviti v predlog še kako varovalo proti izkoriščanju subvencij (recimo, da bi bili upravičeni samo študenti, ki redno opravljajo v vseh semestrih. Če ponavljaš, pavziraš, se ti prekine subvencija za tako, dolgo dokler ne prideš v naslednji letnik.)

Fixed !

Je bilo mišljeno nakazilo staršem če oseba nima računa, samo to je spet podlaga za manipulacije. Do not want.

Predlagani sistem pa ta subvencionirani znesek - 50EUR (20 obrokov po subvencioniranih 2.5EUR) upravičencu nakaže na _izključno_ njegov bančni račun.

Predlog pa bom vseeno podprl, da bo vsaj poslan dalje vladi oz. pristojenmu organu. Je vseeno boljši kot trenutni sistem, pa še vse posrednike, pardon, prisklednike se eliminira. :)

To je tudi velik cilj tega sistema :)

Pitaj boga če se z eliminacijo teh prisklednikov ne prihrani dovolj keša da se lahko na tak način BP subvencionira _VSE_ študente ? ;)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Zakaj pa samo 50 evrov? Če že vsevprek talaš denar, daj vsaj 100.:P

O.

sidd ::

Pitaj boga če se z eliminacijo teh prisklednikov ne prihrani dovolj keša da se lahko na tak način BP subvencionira _VSE_ študente ? ;)

Optimirati stvar pa bo dovolj denarja za vse. Z LAHKOTO! :)
Če pa tole ne gre skozi, ker država ne misli nakazovati golega keša, pa se lahko predlaga mojpredlog, ki je dosti bolj konzervativen, ter še vseeno se eliminira prisklednike. Banke bojo služile v vsakem primeru.... :D
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

Tody ::

Okapi ker tudi zdaj dobijo 50 eurov :)

Okapi ::

Vem, ampak zakaj biti skromen. Če fantaziraš, fantaziraj z domišljijo>:D

Sicer pa se moraš postaviti v kožo, ko bonov več ne boš dobival, ampak jih boš s svojimi davki plačeval. A si res prepričan, da hočeš s svojim denarjem vsem študentom deliti denar, tudi tistim, ki ga imajo mogoče več kot ti oziroma ga sploh ne potrebujejo. Ali res hočeš študentom plačevati pijačo in drogo? Zaradi mene lahko dobijo bone za hrano, za obleko, za literaturo, za računalniško opremo, za najem stanovanja ... Ampak ne pa kar keša, ki ga potem večina zapije. In dobro vem, kako je to, ker sem kot študent doživel prvo uvedbo bonov, ki so veljali kot keš, vsi smo jih dobili, in večinoma so šli za pir:-)

O.

sidd ::

Okapi, zato sem jaz načeloma za namensko porabo subvencije, temu primeren moj predlog. Samo da pa bi po skupaj spisal ter podal na predalgaj.vladi.si in podobne zadeve pa se mi res ne da...tako ali tako tega ne koristim skorajda nič, drugo kot drugo, tega hitro več ne bom koristil nikoli :).
Direkt keš pa bo itak šel za alkohol pr študentih, sej to je znano :D
no idea for signature
signed
I

Tody ::

Sej tudi jaz nisem rekel, da je to smislno, porabilo bi se pomoje veliko več denarja. Kaj točno se bo v prihodnje zgodilo pa tudi nevem oz me ne zanima kaj dosti ker sem že ven iz sistema :)

jrtjtejtt ::

no sm danes sprobal prvič. je šlo hitro, tako da ni panike dokler ne bo gužve. upam samo da majo po več teh terminalov v gostilnah. je pa smotano ker morš met pr roki telefon, kartico/denar in še študentsko

zuz3k ::

meni je sistem super, ker mi ni več potrebno hodit po bone, samo prislonim telefon !
Life is a psychological game.

hadhad ::

se mojih 5 centov, ki mogoce malce bolj poznam celotno zgodbo.. mogoce sistem ni maksimalno optimalen, vendar narocnik ima vedno prav in je treba slediti temu, kar si on zeli in pricakuje od sistema..

kako vse skupaj poteka v praksi je bilo ze parkrat napisano - to da bodo nastajale guzve, pa je precej podoben argument kot pred meseci, ko se je zacela uporabljati kartica urbana v ljubljani - zgodba je bila precej podobna in precej kritik je bilo na sam sistem.. po dolocenem casu se clovek navadi (sploh ko nima vec druge izbire) in je stvar sprejeta na povsem drug nacin.. zanimivo je, da se turistom zdi taksna resitev odlicna..

idealna resitev za vse tiste, ki uporabljajo bone "preko telefona" bi bila povezava z moneto.. da z eno transakcijo naredis avtentifikacijo in placas preostanek zneska s telefonom preko Monete.. in potem ne bi bilo tudi problemov z vracanjem drobiza..

pa se glede predloga vladi, da naj bi nakazovali studentom mesecni znesek.. no ja, saj ideja ni tako slaba, ampak definitivno ne bo nikoli realizirana.. namrec po dosedanjem sistemu je drzava placala stevilo porabljenih subvencij (unovcenih bonov), ki pa je precej manjse kot pa je skupno stevilo studentov in njim pripadajocim bonom.. glede na to, da smo v casu "recesije", dvomim da bi upala vlada narediti taksno potezo, ko se krci povsod.. poleg tega pa je pri papirnatih bonih obstajala se moznost goljufije, ki jo elektronski sistem anulira - odkupovanje lastnih studentskih bonov, ki je prinasalo dolocenih podjetjem precejsnje zasluzke na racun subvencioniranja..

in ko sem se ze razpisal.. bi bil pa precej zadovoljen, ce kdo, ki je ze jedel/ze je preko "telefona" napise svojo izkusnjo in tezave, ce je slucajno naletel na njih.. kajti v koncni fazi ima vsak svoje mnenje in poglede na celotno zgodbo in je vcasih zanimivo videti se drugo plat.. hvala ze vnaprej!

šernk ::

hadhad je izjavil:


idealna resitev za vse tiste, ki uporabljajo bone "preko telefona" bi bila povezava z moneto.. da z eno transakcijo naredis avtentifikacijo in placas preostanek zneska s telefonom preko Monete.. in potem ne bi bilo tudi problemov z vracanjem drobiza..


to sem mislil tudi sam da bo tako in bil nadvse vesel, nato pa šok...telefon služi le za štetje subvencij :O

hadhad je izjavil:


in ko sem se ze razpisal.. bi bil pa precej zadovoljen, ce kdo, ki je ze jedel/ze je preko "telefona" napise svojo izkusnjo in tezave, ce je slucajno naletel na njih.. kajti v koncni fazi ima vsak svoje mnenje in poglede na celotno zgodbo in je vcasih zanimivo videti se drugo plat.. hvala ze vnaprej!


na prvi in drugi strani sem sam na kratko opisal moje izkšnje, zaenkrat sem le 2x testiral sistem, predvsem pa me zanima kako bo stvar delovala v največji gužvi v menzi.

glede urbane pa mi je všeč to, da deluje skozi denarnico (le kovancev ne smeš imeti na poti), in to mi je izjemen plus nastal, ni treba več odpirati denarnice, jo le prisloniš h terminalu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hadhad ::

@šernk: problem pri urbani je lahko tudi kaksna druga brezkontaktna kartica v isti denarnici.. k smo testirali smo opazili ta problem, vendar ce zelis imeti samo omejen obseg lovljenja signala, ne mores narediti drugega..

hvala, sem prebral tvoje komentarje :)

thramos ::

Meni delujeta brez problema Urbana in še ena kartica.

šernk ::

glede drugih brezkontaktnih kartic ne vem, trenutno pa ena druga lepo deluje, kljub temu da je v istem "žepu v denarnici" kot urbana. je pa res, da ta druga kartica deluje tudi skozi torbo, za kar dvomim da urbana deluje :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jrtjtejtt ::

no prva težava ki sem jo opazil je crkovanje teh terminalov za bone, to se mi je v emonski nardilo in pol je morala neki za šank jit in nvem kaj narest

pa ko sem jo vprašal, če moram telefon gor dat je rekla da ma ful dosega. me zanima kako bo to v gužvi delovalo, če bosta dva slučajno na enkrat klicala 1808???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

sidd ::

Ful dosega? Jaz sem zadnjič malo zmaknil telefon z naprave na sredini "klicanja", pa je bilo potem potrebno še enrkat opraviti "klic" da se je zadeva registrirala....
no idea for signature
signed
I

jrtjtejtt ::

ja tako je rekla,ko sem vprašal če naj telefon gor dam. jst sm ga pol vseen gor dal. bom drugič probal od daleč, pa da vidim

sidd ::

Bom tole jaz tudi naslednjič testiral...enkrat ko bom sam kje v restavraciji, drugače me kelnar in vsi gostje živega odrejo :D
no idea for signature
signed
I

mirage ::

Kolko sem uspel ugotovit ima ta terminal ob izvajanju transakcije dva načina delovanja, glasni kjer se sliši piskanje in hreščanje podobno 56k modemu in tihi kjer ni slišat nič. Ne vem pa, od česa je odvisno v kerem načinu dela. Možno, da ma v tem glasnem načinu večji doseg.

Pyr0Beast ::

mogoče ultrazvočni, samo ne vem ali moba to sploh zna predvajat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

w00tnes ::

en nacin je "voice povezava" - kadar se terminal se ni povezal na GPRS omrezje se podatki poslejo preko telefona v obliki zvocnega signala
drug nacin je delovanje preko GPRSja (kjer se telefon samo avtenticira, ostali podatki gredo pa preko paketnega prenosa)
To my knowledge ofc...

Pyr0Beast ::

Zanimivo-


Samo zakaj se mi zdi nekako čudno da se je ta trenutni sistem postavil tako hitro ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mavrik ::

Zakaj se pa ne bi? Kaj točno tako grozno nepoznanega in nepreizkušenega pa rabi?
The truth is rarely pure and never simple.

Pyr0Beast ::

Avtentikacija na daljavo in postavitev (in zasnova) terminala ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Lonsarg ::

Saj gre za isto stvar, kot Voice Moneta, tista ki se na LPP uporablja, ter na parkomatih. Naprava, ki jo imajo v gostilni ni sploh nobena znanost, je čisto preprosta, reče se ji mobitel:D, ki pokliče na centralo in pošle tvoj zvok, no pa po zvoku nazaj dobi tudi avtentikacijo, da je bilo uspešno.

hadhad ::

mirage je izjavil:

Kolko sem uspel ugotovit ima ta terminal ob izvajanju transakcije dva načina delovanja, glasni kjer se sliši piskanje in hreščanje podobno 56k modemu in tihi kjer ni slišat nič. Ne vem pa, od česa je odvisno v kerem načinu dela. Možno, da ma v tem glasnem načinu večji doseg.



tocno tako kot je razlozil w00tnes - ce ni gprs signala, potem gre skozi voica transakcija, ki traja okoli 7 sekund.. ce je gprs, potem traja okoli 1 sekundo.. odvisno je predvsem od tega kje se nahaja lokal - bili narejeni testi in postavljeni repetitorji na dolocenih lokacijah..

@Pyr0Beast: zadeva je patentirana in se uspesno uporablja ze precej let..


pravilen nacin je, da se prisloni telefon na terminal.. in da ne das telefona v roke natakarju, da on opravi transakcijo! vse ostalo je napacna uporaba..

sidd ::

Mavrik je izjavil:

Zakaj se pa ne bi? Kaj točno tako grozno nepoznanega in nepreizkušenega pa rabi?


Sej pa so jo obljubili že pred pol leta, pa je komaj sedaj prišla v obratovanje.
Drugače pa sedaj je poletje. Počakajte na gužve sredi študijskega leta, pa se bo videlo koliko je to dejansko učinkovito. Pomoje bo guuužva >:D
no idea for signature
signed
I

Pyr0Beast ::

Ja. Saj ji bo še teplo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matako ::

Subvencioniranje študentske prehrane v običajnih restavracijah bo vedno neoptimalno, kar se porabe denarja tiče. Ne pozabite, da so bon, kot jih poznamo pri nas, bolj izjema, kot pravilo. Tradicionalno se je študentska prehrana vedno stregla v univerztetnih restavracijah, financiranih od univerze ali neposredno države in rezerviranih izključno za študente in zaposlene - ali pa tudi ne, odvisno od primera do primera. Namenoma ne uporabljam besede "menza", ker pridejo nazaj spomini... Ampak dostikrat po svetu so te restavracije prav presenetljivo v redu! Sem imel priliko uporabljati eno tako v Franciji in je bila ena boljših, prijetnejših restavracij v mestu, v zelo lepom okolju in s smešno nizkimi cenami v primerjavi s tistimi v "mestu". No saj ideja je bila očitno tudi pri nas enaka - od tod legendarna Menza v R.Dolini in manjše po fakultetah. Čeprav se verjetno današnjemu slovenskemu študentu zdi ideja zdaj grozljiva, je v resnici dokaj racionalna - ker država financira prehrana direktno v "kontroliranem" okolju je raznih postranskih stroškov in izgub manj.

Samo kaj, ko naše univerze trenutno ne premorejo vse skupaj enega normalnega kafiča, kaj šele menze.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

sidd ::

Matako je izjavil:

Subvencioniranje študentske prehrane v običajnih restavracijah bo vedno neoptimalno, kar se porabe denarja tiče. Ne pozabite, da so študentski boni relativno nova inovacija. Tradicionalno se je študentska prehrana vedno stregla v univerztetnih restavracijah, financiranih od univerze ali neposredno države in rezerviranih izključno za študente in zaposlene. Namenoma ne uporabljam besede "menza", ker pridejo nazaj spomini... Ampak dostikrat po svetu so te restavracije prav presenetljivo v redu! Sem imel priliko uporabljati eno tako v Franciji in je bila ena boljših, prijetnejših restavracij v mestu, v zelo lepom okolju in s smešno nizkimi cenami v primerjavi s tistimi v "mestu". No saj ideja je bila očitno tudi pri nas enaka - od tod legendarna Menza v R.Dolini in manjše po fakultetah. Čeprav se verjetno današnjemu slovenskemu študentu zdi ideja zdaj grozljiva, je v resnici dokaj racionalna - ker država financira prehrana direktno v "kontroliranem" okolju je raznih postranskih stroškov in izgub manj.

Samo kaj, ko naše univerze trenutno ne premorejo vse skupaj enega normalnega kafiča, kaj šele menze.


No, jaz imam z francoskimi menzami malo drugačne izkušnje. V tisti(h) kaj sem jaz jedel, je bilo bolj tako tako. Pač tipično predpripravljene jedi. No, meni se ni zdelo tako slabo, samo francoski kolegi pa so kar jamrali (treba je priznati, tam so kar na nivoju z hrano drugače, yummy!).

Glede menz pri nas. Na uni mb so recimo že mislili ukiniti dodatek za malico ter uvesti bone za prehrano za zaposlene (recimo feri). Tako bi vsi imeli malico v tako zvani desetki na tehniških. No, trenutno ni še ne duha ne sluha o tem. hvala bogu za zaposlene bi rekel (pa ne da je hrana tam slaba - univerzo bi pač ceneje prišlo kot pa nakazila za malico zraven plače).

Jaz pri nas ne bi ukinjal trenutne ureditve, ker je prav unikatna, in je še do sedaj bila všeč vsem tujim študentom kaj jih jaz poznam. Samo reorganizacija je potrebna.

Kot omenjeno, obesit prehrano na študentske kartice, katere so popolnoma neizkoriščene, pa bo. Ukinejo se vsi posredniki, pardon,priskledniki :)
no idea for signature
signed
I

Matako ::

sidd je izjavil:


No, jaz imam z francoskimi menzami malo drugačne izkušnje. V tisti(h) kaj sem jaz jedel, je bilo bolj tako tako. Pač tipično predpripravljene jedi. No, meni se ni zdelo tako slabo, samo francoski kolegi pa so kar jamrali (treba je priznati, tam so kar na nivoju z hrano drugače, yummy!).


Ja težava nastane, ker bodo imele pač različne univerze/fakultete vedno različno kvalitetne lokale - to je neizogibno. Ampak saj tam kjer sem bil jaz (Montpellier), se mi zdi, da si lahko hodil v katerokoli od njih (tudi če je del druge univerze), če si bil študent oz. zgledal saj približno akademsko, ker se uni na blagajni ni dalo gledati izkaznic. Dalo se je dobiti tudi kupone od posamezne menze. Tista boljša je bila recimo organizirana kot nekakšen "lounge", s samopostrežnimi bari poleg linije za pladnje, vedno te je čakal vrč z vodo povsod, steklene strehe, v parku pa te fore...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

sidd je izjavil:


Kot omenjeno, obesit prehrano na študentske kartice, katere so popolnoma neizkoriščene, pa bo. Ukinejo se vsi posredniki, pardon,priskledniki :)


Ja, v bistvu res. Ker keša na roko v naprej po mojem študentje ne bodo videli že zaradi tega, ker je dejstvo, da vsi ne koristijo prehrane kar pomemben del izračuna, žal. In potem so tu še dobri razlogi ;)

Sta pa še vedno dve varianti potem. Ena je "kartica ugodnosti" tip sistema, kjer moraš še vedno plačati posebej, kartico potegneš samo zaradi evidence (tako je tudi sedaj, s to za 15 eurov), drugi je "Petrol Magna" tip sistema, kjer potegneš kartico, gostinec dobi keš tako kot pri vseh ostalih plačilnih sredstvih, študent pa konec meseca račun za razliko nad subvencijo, jasno lahko na trajnik.

No saj to je bilo že vse povedano.

Kampanja za varianto s kešem na navaden račun pa je po mojem izguba časa - čisti "sanja svinja kukuruz" napor. Se ne bo zgodilo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

sidd ::

Matako je izjavil:

sidd je izjavil:


Kot omenjeno, obesit prehrano na študentske kartice, katere so popolnoma neizkoriščene, pa bo. Ukinejo se vsi posredniki, pardon,priskledniki :)


Ja, v bistvu res. Ker keša na roko v naprej po mojem študentje ne bodo videli že zaradi tega, ker je dejstvo, da vsi ne koristijo prehrane kar pomemben del izračuna, žal. In potem so tu še dobri razlogi ;)

Sta pa še vedno dve varianti potem. Ena je "kartica ugodnosti" tip sistema, kjer moraš še vedno plačati posebej, kartico potegneš samo zaradi evidence (tako je tudi sedaj, s to za 15 eurov), drugi je "Petrol Magna" tip sistema, kjer potegneš kartico, gostinec dobi keš tako kot pri vseh ostalih plačilnih sredstvih, študent pa konec meseca račun za razliko nad subvencijo, jasno lahko na trajnik.

No saj to smo že ugotovil zgoraj. V bistvu bi bilo oboje čisto ok!


Jp! In ceneje. Denarja na roko, no, račun pa ne bo. Čeprav je še tako mikavno! Probat ni greh...tole z študentskimi ala petrol magna ne bi bilo slabo. Sej študentske lahko že sedaj služijo kot kreditne kartice...no, bi lahko, tisti magnetek je za okras...

Za francoske menze pa ja, še stari ljudje hodijo tja jest, ker je za njih ceneje. Do sedaj je navadna restavracija bila najceneje kaj sem kdaj jedel 15€. Pa še to so bile famozne bretanske palačinke! Drugače pa kot si omenil za menze - en del je samopostrežen, del postrežejo, zastonj voda/sok, vrči, večina v zgledno urejenih prostorih, .... tiste 3 al 4€ pa tud ni veliko za normalen obrok :)
no idea for signature
signed
I

Matako ::

Hm, no v Franciji je problem, da so znajo biti običajne restavracije res svinjsko drage -od tistih naših 2,5 subvencije bi bilo tam marsikje bolj malo učinka ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

sidd ::

Matako je izjavil:

Hm, no v Franciji je problem, da so znajo biti običajne restavracije res svinjsko drage -od tistih naših 2,5 subvencije bi bilo tam marsikje bolj malo učinka ;)

Praktično ne dobiš niti soka za tole :D. V njihovih menzah pa bi že bilo za pol obroka. Aja, sam tam so menze že subvencionirane, hehe...Ko bo država uvidela da se da tule še kar privarčevat denarja, se bo kar hitro to spremenilo. Aja, sej država nima ambicije varčevati pa racionalno upravljati z denarjem...raje trošarine gor, pa še posledično naslednjih 100 firem v stečaj! Sam da bo študentska raja jedla :D
no idea for signature
signed
I

BCSman ::

In kako bo ta sistem funkcioniral v menzi v Rožni, kjer že zdaj pride ogromna vrsta?

sidd ::

BCSman je izjavil:

In kako bo ta sistem funkcioniral v menzi v Rožni, kjer že zdaj pride ogromna vrsta?


Bo še večja vrsta? Razen če se bo dodatno zaposlilo nekaj postreščkov :))
Že sedaj traja vsaj pol minute za enega gosta. Pride klapa 5-ih ljudi, pa že traja kar nekaj časa preden se vse pokasira. Vsak posebej. Bo začetek študijskega leta prinesel vse slabosti sistema, če.
no idea for signature
signed
I

JurijTurnsek ::

ena večjih preprek pri tem sistemu je sama "tehnična nesposobnost" večine natakarjev, ki se nove tehnologije zelo bojijo in iz enostavnega postopka naredijo zanimiv cirkus. do 1. oktobra bodo že obvladali, ampak trenutno je kar se tega tiče precej slabo...

sicer pa bo 1. oktober po restavracijah resnično pisan... bi se splačalo posneti :D
http://www.slatnaskejta.com

Double_J ::

In če si zdej uštimaš to stvar, oktobra pa nimaš več statusa avtomatično ne bo delovala 1. okt?
Dve šivanki...

sidd ::

Glede na to da je v sistemu naveden točen datum do kdaj ti velja status, se zna zgodit da ne bo delovalo.
no idea for signature
signed
I

Veron ::

eno kratko vprašanje. kako je s tistimi, ki v naslednem šolskem letu prehajajo na podiplomski študij, predvsem me zanima v primeru, da vzamem to (superdupermega) kartico? pomeni, da bom moral potem ponovno plačat novo kartico ali mi ta ostane (ni treba še 1x plačat 15eur)?

hadhad ::

Veron je izjavil:

eno kratko vprašanje. kako je s tistimi, ki v naslednem šolskem letu prehajajo na podiplomski študij, predvsem me zanima v primeru, da vzamem to (superdupermega) kartico? pomeni, da bom moral potem ponovno plačat novo kartico ali mi ta ostane (ni treba še 1x plačat 15eur)?


ne bo ti treba placati nove!
www.had.si/blog

Pyr0Beast ::

Eto. Razprave je konec, lahko glasujete.

Klik
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

genesiss ::

Se da za naslednje leto zrihtat že septembra?

BCSman ::

Predlog o 50EUR na račun - kot da bi ta denar šel za hrano :D
In pravi študent se prehranjuje v menzah, kjer dobiš največ za najmanj denarja ne pa vsak dan po nekih fensi gostilnah kot kak gospod.

sidd ::

Sej država v tole tako ali tako ne bo šla nikoli, ker bi več denarja šlo kot ga trenutno gre :). Probat pa ni greh...
no idea for signature
signed
I

kixs ::

Vceraj pred mano dva studenta in sem cakal kakor da bi bili stirje normalni gostje. Zdej je komaj konec avgusta, kako bo sele septembra in potem oktobra 8-O Res mi ni jasno, najprej telefon, potem stud. kartica, nato gotovina ali bancna kartica... matr so tole zakompliciral. Uboge blagajnicarke/blagajniki.

Meni je ze zdej slo na k*rac zaradi studentske guzve - cela restavracija polna studentov in se nimas potem niti kam vsest :| Cajta pa tudi nimam cel dan.

Ali naj subvencije za prehrano ukinejo ali pa naj magari izplacajo v cashu. Potem bo manj guzve po "studenstkih" restavracijah in bodo tudi ostale gostilne imele kaj od tega. Sicer sem bolj za prvo varijanto.

lp

šernk ::

manj kot 3 minute v dveh s frendom še nisva plačevala ;((

vedno moramo 4x povedat natakarju kaj sploh hočemo: "imamo telefon, a plačamo s kartico... natakar: "a kartico mata ne telefon?" midva: "NEEEEE s telefonom odobrimo subvencijo, vendar plačamo z bančno kartico". natakar: "ajaaaaaaa a tako, a pol moram vsakemu posebej računat" in gre...

ko pride nazaj...kartica prvič ne prime...drugič ne prime...tretjič le uspe. za eno samo večerjo sem tako v denarnico dobil 5 računov. o tistem da vse skupaj traja par sekund pozabite. Je pa tako vedno plačujem s kartico po novem sistemu, ker tako traja še več časa vsa stvar, vendar me popolnoma nič ne briga, če bo kdo za menoj znorel naj se obrnejo na tiste, ki so ta sistem uvedli.

in ja še to...10x na kosilu...1x pogledali osebno! toliko o tem, da se sistema ne da zlorabit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

studentska prehrana - sistem fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013161 (11102) fosil
»

Subvencionirana prehrana in moneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527428 (5657) martincek1
»

Študentske menze

Oddelek: Šola
395530 (4690) žana
»

Kam prijavit gostilne ki kupujejo lastne študentske bone (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828563 (5778) Pyr0Beast
»

Nove cene študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29022300 (13840) nobodyelse

Več podobnih tem