» »

Kam prijavit gostilne ki kupujejo lastne študentske bone

Kam prijavit gostilne ki kupujejo lastne študentske bone

«
1
2

gendale ::

Evo ena moja ne troll tema
verjetno vsi študenti poznate tiste tipe, ki na prodajnih mestih bonov dajejo študentom po par e, da za njih kupijo bone, potem pa preko teh bonov dobijo od države subvencijo, čeprav dejansko ne postrežejo obroka nikomur
no mene to moti in me zanima komu je to treba prijavit, da kaznujejo te gostilne (in a ima to sploh smisel ali pa se jim ne bo zgodilo nič)
  • polepsal: Mavrik ()

blackbfm ::

alien01 ::

ne vem kam jih je potrebno prijaviti vendar podpiram tvojo odločitev, ker mi grejo na k****

guest #44 ::

Hmm, zakaj mislim da se je men to zadnjič zgodil?

Mislim, direktno me ni oškodoval, ker sem še mal zalsužu. Sam nisem tega vedu, da to počnejo.

Pyr0Beast ::

Te je pa oškodoval indirektno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kmetek ::

Jaz tudi poznam nekaj takih mest.

Gwanaroth ::

Mene je tudi tako en "peljal scat".

Bone kupim 1x na 2 meseca, pa še to le za dostavo - kakšna pizza na dom, ko se ti ne da kuhat. Sicer ne jem na bone in imam vedno vse kapacitete bonov neuporabljene.

Enkrat me je na vhodu v prodajalno bonov v Rožni Dolini en tip vprašal če mam kaj bonov fraj, pa če bi mu jih kupil za Kitajsko Zvezdo, da mi da še malo več keša. Sprva sem pomislil, če je kak "inšpektor".. no, potem sem mu vseeno nasedel in mu naredil to vslugo. Šlo se je pa za restavracijo Kitajska Zvezda.

Kurci eni.
Lights often keep secret hypnosis..

mihec87 ::

Hehe mislim da ga ni v Rožni da se nebi nasankal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

temameseca ::

Sami zavestni državljani - res lepo

Zgodovina sprememb…

zee ::

Mene niso nikoli nasrali na ta način.

Sem pa od kakšnega študenta (običajno je bil to kak prijatelj, prijateljica) kupil še kakšen dodaten bon tu pa tam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Steinkauz ::

Mene je tudi tako en "peljal scat".

Bone kupim 1x na 2 meseca, pa še to le za dostavo - kakšna pizza na dom, ko se ti ne da kuhat. Sicer ne jem na bone in imam vedno vse kapacitete bonov neuporabljene.

Enkrat me je na vhodu v prodajalno bonov v Rožni Dolini en tip vprašal če mam kaj bonov fraj, pa če bi mu jih kupil za Kitajsko Zvezdo, da mi da še malo več keša. Sprva sem pomislil, če je kak "inšpektor".. no, potem sem mu vseeno nasedel in mu naredil to vslugo. Šlo se je pa za restavracijo Kitajska Zvezda.

Kurci eni.


No mogoče je res rabu bon. Če je pol odšel pol je že tako. Eni se pa dajo pred prodajalno bonov in cel dan fehta za bone. To pa veš da pol proda gostilni

boogie_xlr ::

Zakaj pa potem zahtevajo študentsko čist v vsaki gostilni/prehranjevalnici? A ni dost da dobi bon v roke?

T0RN4D0 ::

Če te kdo prosi za bon ali dva še ne pomeni, da jih prodaja gostilni. Lahko mu jih je pač zmanjkalo. Če te kdo prosi za 10 bonov za abecedarium, potem je pa očitno koliko je ura. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

TekO ::

Jooooj, kok mi grejo te tipi na kur**!!!

En in isti je res staaaaalno v Rožni ali pa pri FDVju, da sem si ga že na videz zapomnu. Ne rečem, se lahko zgodi komu da mu zmanjkata bon ali dva, samo odpret biznis s tem, halo?! Naj gre delat nek normalen študentski šiht. A res ni nikjer nobenih inšpektorjev?!

Jim pa vedno rečem, da sem že use porabil..pa tud če grem šele notri v ŠS v vrsto:D
Ideas are bulletproof.

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

M-XXXX ::

Saj ravno zaradi tega se bo uvedel nov način koriščenja oziroma nakupovanja z boni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Pakc ::

Jap, ta tip na rožni je vsak dan tam.. vsi moji kolegi so mu nasedli..

gendale ::

spodaj je mail naslov:
http://www.sou-lj.si/novo/index.php?Ite...

temu souu jst ne zaupam nč
sem siguren da oni dobro vejo kaj se dogaja (navsezadnje se jim dogaja pred nosom) in ne naredijo 0, ker osebe na pravih mestih profitirajo od tega

Sem mogoče http://www2.gov.si/mg/tirs/tirs.nsf/f1?...

sem oddal prijavo tuki, čeprav kokr vidim tist seznam zakonov na njihovi strani ni med njimi nobenega o študentski prehrani

Saj ravno zaradi tega se bo uvedel nov način koriščenja oziroma nakupovanja z boni...

upam da res

destroyer2k ::

Pakc

Slučajno tisti, ki čaka vedno venih in kadi kot turk zraven?

PaX_MaN ::

sem siguren da oni dobro vejo kaj se dogaja (navsezadnje se jim dogaja pred nosom) in ne naredijo 0, ker osebe na pravih mestih profitirajo od tega

Kaj pa bi, po tvoje, morali narest? (Kak pravilnik/zakon/akt bi bil na tem mestu dobrodošel).

amigo_no1 ::

Če ne šou, potem poglej še na Ministrstvo za šolstvo in šport ; http://www.mss.gov.si

gendale ::

sem siguren da oni dobro vejo kaj se dogaja (navsezadnje se jim dogaja pred nosom) in ne naredijo 0, ker osebe na pravih mestih profitirajo od tega

Kaj pa bi, po tvoje, morali narest? (Kak pravilnik/zakon/akt bi bil na tem mestu dobrodošel).

vsaj:
-na prodajnih mestih postavit dobro vidna opozorila, kaj točno se dogaja
-te osebe odstranit iz svojih prostorov

če jim zakon omogoča pa še nehati prodajat bone za restavracije, ki to počnejo

zee ::

Kaka prodajna mesta? Pise se leto 2010, kar pomeni, da lahko studenti pricakujejo, da se bodo boni kupovali elektronsko tako, da se bo na studentsko kartico nalozilo nek kredit, ki se bo ob obisku izbrane prehranjevalnice ustrezne zmanjsal.

Leta 2010 smo, ne pa 1990.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

LuGi ::

Kaka prodajna mesta? Pise se leto 2010, kar pomeni, da lahko studenti pricakujejo, da se bodo boni kupovali elektronsko tako, da se bo na studentsko kartico nalozilo nek kredit, ki se bo ob obisku izbrane prehranjevalnice ustrezne zmanjsal.

Leta 2010 smo, ne pa 1990.


Not.. "placal" bos preko telefona.

zee ::

Not. Ne bom placal...ever. Nisem vec student. :))

Me pa neizmerno zabava, kako SOU pelje studente zejne cez vodo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

LuGi ::

Pa drugi (morebitni) studentje =)

guest #44 ::

Mene je tudi tako en "peljal scat".

Bone kupim 1x na 2 meseca, pa še to le za dostavo - kakšna pizza na dom, ko se ti ne da kuhat. Sicer ne jem na bone in imam vedno vse kapacitete bonov neuporabljene.

Enkrat me je na vhodu v prodajalno bonov v Rožni Dolini en tip vprašal če mam kaj bonov fraj, pa če bi mu jih kupil za Kitajsko Zvezdo, da mi da še malo več keša. Sprva sem pomislil, če je kak "inšpektor".. no, potem sem mu vseeno nasedel in mu naredil to vslugo. Šlo se je pa za restavracijo Kitajska Zvezda.

Kurci eni.


Jp mislim, da gre za istega tipa. Neke kitajske se spomnem. Mogoče se motim, sam zdi se mi, da res.

Tear_DR0P ::

ŠOU nima pristojnosti za kaznovanje teh tipov, policija pa je podala uradno izjavo da ne gre za njihovo pristojnost - sem pa to bral v dobrojutro al pa v urnalu, tko da mogoče ni tko zlo točno
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Utk ::

Kater zakon pa ta tip krši, da ga bi lovila policija? ŠOU mu pa nič ne more, jasno, kaj mu bi pa lahko. Še za osebno ga ne sme vprašat.

BCSman ::

"Uporaba: Ob naročilu hrane bo študent v mobilni telefon vtipkal štirimestno številko, ga prislonil ob terminal in unovčil subvencijo. Ceno bona bo plačal v restavraciji."

Lol, kaj poleg tipkanja neke številke, bo treba še z gotovino plačevat... to bodo šele vrste v menzah heh.
Poleg tega se verjetno ne bo dalo več kupit bonov "na zalogo", recimo en mesec si bil bolj malo v Lj in si vseeno kupil kaj bonov pa za naslednji mesec. No bomo pač na 31. v mesecu šli v Ali babo in se nažrli kebapov da se izkoristi vse bone :D

Utk ::

Super. Sploh ne boš več rabil statusa za jest.

Steinkauz ::

Zakaj že? Verjetno boš mogu pokazat študentsko...

Utk ::

Študentska, mobitel in gotovina? Mater, to pa je profit. Ta Ultra in ŠOU pa res znata poenostavit zadeve. Zakaj potem ne bi enostavno plačal s študentsko?

Steinkauz ::

Ja mal je WTF tole. K bi blo vsaj brez telefona, sam študentska, se ti poveže na terminal, pa plačaš.
Da bi kr na študentski mel kao dnar je možno pa sam, da bi mel na "računu" v centrali denar. Ker drugače bi hitro pršlo do kakih zlorab.

A. Smith ::

"Uporaba: Ob naročilu hrane bo študent v mobilni telefon vtipkal štirimestno številko, ga prislonil ob terminal in unovčil subvencijo. Ceno bona bo plačal v restavraciji."
Ko smo že pri tem: razlaga, zakaj ravno moneta.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

ahac ::

In kaj če nimaš možnosti uporabe Monete?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

d0rK ::

Potem pa NO SOUP FOR YOU!

49106 ::

In kaj če nimaš možnosti uporabe Monete?


Nimaš telefona?

šernk ::

In kaj če nimaš možnosti uporabe Monete?


Nimaš telefona?


kaj če sem ga doma pozabil? cel teden brez hrane? a ultra super stari telefoni to sploh omogočajo (nokia 3330)?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

d0rK ::

Podpira Moneta sploh narocnike drugih operaterjev?

LuGi ::

Mislim da to ni od mobitela moneta.. le sistem je njihov oz. podoben.. i think :|

Dela na vseh mobilcih.. tudi ce imas SE GA628 (moj prvi) :))

nejck ::

sploh je to fajn ce gres jest pa ti lih predn hocs placat baterije sfali ;)

DonMatejo ::

LuGi - ko si ti imel GA628 je bil Ericsson čist lepo na svojem btw.

Točno to sm mislu rečt glede mobitela. A pol bodo dal vsakemu študentu mobitel? Al pa recimo tistim, ki ga nimajo? Ker to, da ga pozabiš, je pač tvoj problem IMHO enako, kot če bi pozabil študentsko. Ti pač ne dajo za jest pod tistimi pogoji. To mi je logično. Samo recimo mamo pa ljudi, ki ne želijo svojih zasebnih stvari dajat v tako uporabo. Da ne govorimo o tistih, ki pač žal nimajo telefona, samo tako je. Kaj potem? a uni bodo pa še vedno dobili tako bone, v fizični obliki? Kaj pa, če imam samo slušbeni telefon (preko napotnice delam) in ga recimo ne uporabljam za zasebno uporabo?

bullshit
peace, f.

ahac ::

Mislim da to ni od mobitela moneta.. le sistem je njihov oz. podoben.. i think


Aja.. če deluje z vsemi operaterji potem recimo, da je OK.
Čeprav še vedno obstaja možnost, da nekdo nima telefona. :|

ps. Telefon se ti lahko tud pokvari, ti ga ukradejo, ...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Matek ::

A ima kdo kak uraden vir, da bo plačevanje z mobitelom ena in edina opcija? Je ŠOU to kam že objavil?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Utk ::

V tem sistemu ni mobitel bistven za plačevanje, ampak za preverjanje, če ti sploh smeš jest na bone. Kako boš to lahko še drugače preveril v gostilni, ne vem. Ok, lahko bi z veljavno študentsko, ampak potem ne bi Ultra nič zaslužila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

M-XXXX ::

A ima kdo kak uraden vir, da bo plačevanje z mobitelom ena in edina opcija? Je ŠOU to kam že objavil?

Da, zadeva naj bi se plačevala samo še s "telefonom". Bo pa nekaj mesečno "uvajanje" v ta način, je pa stvar taka, da če greš enkrat na telefon, ne moreš it več nazaj na normalne bone. Je pa več prenosti pri tem načinu (slovenija ne bo več ločena na regije) kar pomeni, da bo lahko študent ki se šola v Kopru jedel na bone tako v Ljubljani kot, NM kot Mariboru, kar zdaj ni bilo mogoče, prav tako pa bo država na ta način prišparala letno okoli 600k € (glede številke nisem čisto ziher).

Pyr0Beast ::

Ja država bo prišparala 600k€, študentje pa 'zapravili' 2.000k€ :P
In tak sistem še vedno dopušča možnost zlorab.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BCSman ::

Da, zadeva naj bi se plačevala samo še s "telefonom".

in kaj če maš izimobil, bo treba presedlat na drugega operaterja, ki podpira moneto al kako?

amigo_no1 ::

Kaj če bi si vzel tistih 20 sekund in pogledal ?
http://www.moneta.si/predstavitev/upora...

Uporaba Monete
Naročniki Mobitela, Debitela GSM/UMTS in Si.mobila



tuš, izi mobila ni nikjer omenjenega.
Še bo pestro :D.


Uporaba: Ob naročilu hrane bo študent v mobilni telefon vtipkal štirimestno številko, ga prislonil ob terminal in unovčil subvencijo. Ceno bona bo plačal v restavraciji."

Moneta je za plačevanje, tako boš pa moral še posebej plačati. Super res ;)

Tole bodo zakomplicirali v 3 krasne, saj na študentski je slika tako da je točno vidi če je tvoja ali ne ter če je veljavna.
Dodatna koda za mobitel + ultra zraven je nekaj takega kot novi, zelo varen klik pri NLB-ju . Kodno ime te opracije je "Project FAILED".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

studentska prehrana - sistem fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013135 (11076) fosil
»

Subvencionirana prehrana in moneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527402 (5631) martincek1
»

Nov način kupovanja študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24744332 (36511) šernk
»

Nove cene študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29022266 (13806) nobodyelse
»

Ljubljana: kje jesti kot študent? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012694 (8499) suntrace1

Več podobnih tem