» »

HDMI - naknadna vgraditev v prenosni računalnik

HDMI - naknadna vgraditev v prenosni računalnik

sopran ::

Mene pa zanima, ali je mogoče naknadno vgraditi HDMI v prenosnik in kolikšna je cena .
  • zaklenil: KoMar- ()

AngelOfDeath ::

Kupi drugega :)
edit: Slovnica

sopran ::

Zakaj pa bi, če bi bila možnost da se ga samo vgradi? ;)

LuGi ::

In kako bi ti to izvedel? Zamenjal integrirano grafično ter zvrtal luknjo za HDMI v prenosnik? :|

sopran ::

Saj, zato pa vas sprašujem, če je to sploh mogoče in če je smiselno. In bi bila vesela, če bi mi lahko pomagali z nasvetom.

LuGi ::

Ne.. kupi drugega.

Garibaldi ::

Sicer izvedljivo z zunanjim scan konverterjem iz vga na hdmi ki je smet in drag. Nix full hd in audio, povezljivost pa le je! :/
Torej možnost je, všeč ti ne bo, pa da je vsaj gledljivo ne bo manj kot 200EUR.

LuGi ::

Recimo http://www.hdfury.com/ ampak to ni "nadgradnja"..je že zograj omenil kko in kaj =)

Ampak nisem preprican ce je VGA->HDMI ali samo HDMI->VGA..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

sopran ::

Hvala za Vaše odgovore in nasvete. Zdaj pa "zgodba" okoli tega računalnika. Preko spletne strani mimovrste, sem naročila prenosnik Toshiba, natančno smo pregledali tehnične podrobnosti artikla v katerih je med drugim tudi navadeno, da ima prenosnik HDMI, vendar ko smo računalnik dobili, ga odpakirali smo ugotovili, da ga le ta nima. Torej so nas zavedli - nimajo pravilne specifikacije računalnika. Predvidevam,da je potem take bolje, da prenosnik zavrnem, ker želim, da ima HDMI.

LuGi ::

Vrni ga če nima obljubljenih specifikacij.

jRk0 ::

glej, prej so imeli prenosniki vga + s-video, potem so cist vsi (ko so prisli dual core proci) imeli vga + dvi. zdaj imajo vga+hdmi. po vsej verjetnosti imas taksnega, ki ima DVI in ce ima dvi, sploh ni noben problem priklopit hdmi gor, ker rabis samo pasivni konverter, ker je DVI itak in digitalen in analogen. aktivni konverter, kot je HDFURY rabis samo za analogen signal
You fuck up once, you loose two teeth.

Z1g1smund ::

Če v specifikacijah piše da ima HDMI, ti si ga dobila in HDMI-ja ni, ga reklamiraj in se ne ukvarjaj z raznimi vmesniki... Računalnik vrni in si poišči drugega, takega, ki bo imel HDMI...

Ne vem zakaj bi se ukvarjala s temi zadevami zaradi njihove napake, pa po moje ti tudi ne bodo nič komplicirali oz. se lahko probaš izpogojat tudi da ti dajo popust na kakšnega, ki ima HDMI in bi ga vzela saj si imela zaradi njihove napake kar nekaj dela... Ni pa nujno da ti bo to uspelo... :))

jRk0 ::

model naj rajsi pove
You fuck up once, you loose two teeth.

sopran ::

Hardstyle ::

Napaka pri mimovrste. Ta model nima HDMIja sploh. Mislim da celotna serija nima.

Pokličeš,poveš in vrneš.

Zgodovina sprememb…

sopran ::

http://bl.computers.toshiba-europe.com/...

Tukaj sem našla PRAVO specifikacijo računalnika. Seveda, računalnik bom vrnila in tudi zahtevala, da pod tem računalnikom umaknejo lažne tehnične podrobnosti artikla, ker nas s temi njihovimi podatki zavajajo. Hvala za Vašo pomoč.

vasquez ::

Je že popravljeno. V googlovem kešu se pa še najde :)

jRk0 ::

res zanimivo, da ma cist novi model laptopa samo VGA O_o pa ma se GMA HD serijo graficne
You fuck up once, you loose two teeth.

Invictus ::

Kupiš si zunanjo grafično kartico, če imaš mini PCIe

S HDMI seveda ... ;)

LP I.

SuperVeloce ::

vasquez je izjavil:

Je že popravljeno. V googlovem kešu se pa še najde :)

Nic ni popravljeno. v opisu se vedno pise
Kot zadnje pa velja omeniti, da ima za vsestransko povezljivost vgrajen HDMI in eSATA priključek.


Ce se ne motim, ta racunalnik prav tako nima eSata!
Zavajajo kupce, da se kar kadi!

Zheegec ::

ja res komaj čakajo, da stranke zadevo reklamirajo in jo morajo potem vzeti nazaj, ker je njihova napaka je lahko tudi brez embalaže in popraskan pa morajo vseen vrniti kupnino.
Jim je pač dobavitelj poslal napačen opis, glede na to da je to spletna trgovina (kjer ni klasičnega svetovanja, ampak pošiljajo stranke v bigbang naj si prenosnik pogledajo pa prodajalca izprašajo, pa potem pridejo nazaj k njim kupit) nimajo potrebe, da bi artikle dejansko tudi poznali.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SuperVeloce ::

Svetovanje gor dol, podatke je potrebno preveriti :). Saj pa morajo vedeti, kaj prodajajo?! Ali pa da imajo dovolj cistega dobicka, da jih boli dzoka...

Dami ::

Da si sposodim temo. Jaz mam tole pa me zanima, če laufa prek displayporta tud audio in če, kje se dobi DP > HDMI adapter.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

sopran ::

ALIEn3001 - kar se tiče te spletne trgovine in "klasičnega svetovanja", sem jaz pred nakupom tega računalnika poklicala v eno izmed njihovih prevzemnih mest, ter jih vprašala kako in kaj je s tem računalnikom kaj ima itd,...in so mi povedali tako kot so bili podatki na njihovi strani. Moje mnenje je, da če nekaj prodajaš potem moraš vedeti kaj prodajaš, ne da podajaša napačne informacije kupcu, saj konec koncev ta spletna trgovina ne ponuja "mačka v žaklju", ali pač???:).

Relanium ::

Tudi mene zanima če se dobi displayport > HDMI adapter
Namreč večina novih prenosnikov ima display-port, monitorji pa niti ne ;((

jRk0 ::

seveda se dobi
You fuck up once, you loose two teeth.

Blazz ::

folk, mimovrste tako kot vse večje štacune vlečejo info o artiklih direktno iz ene strani, kateri letno plačujejo ornk denarce. Torej oni vnesejo model oz ime izdelka in se zadeve avtomatsko prenesejo s tiste strani, tako da bomo težko tle rekl da namenoma zavajajo kupce. Očitno je nekje prišlo do napake in so jo popravl, res se ni treba pizdit na njih. Vrne se prenosnik in bo. Zihr ga bodo zaradi take napake vzeli nazaj...

pa mirno kri luka88 :)

69charger ::

Na mimovrste imajo 30 dni vrnjeno brez vprašanj tako da samo pošlji nazaj pa je.

Zheegec ::

sopran - prevzemno mesto je prevzemno mesto. Tam se prevzema. Če pokličeš ti preberejo specifikacije, najbrž mislijo, da nimaš interneta in to je to.
Poglej, koliko imajo samo modelov prenosnikov na njihovi strani. dobavitelj jim pošlje specifikacije in ceno, oni pa to objavijo.
To je koncept spletne trgovine - nobenih svetovalcev, seminarjev, izobraževanj, promocij, posebnih pakiranj,... Samo web page in handlanje z robo. Za svetovanje so klasične trgovine, kjer si izdelek lahko tudi ogledaš, plačaš pa za to več.

oziroma pri nas ne plačaš več. Greš v fizično trgovino, eno uro sprašuješ in probavaš vse mogoče (ja kakšna je pa tipkovnica, joj lahko ekran vidim na sončni svetlobi, ja dejmo baterijo sprobat, kolk je pa teža z baterijo, kolk se pa greje bla bla), potem se začneš čudit, zakaj je v fizični trgovini dražje in greš kupit preko spleta.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Mavrik ::

Kar nikakor ne pomeni da smejo imeti napačne specifikacije izdelka objavljene. Dejansko so prodali produkt, ki nima specifikacij, ki so jih navajali na spletni trgovini in jasno se ta izdelek lahko vrne.
The truth is rarely pure and never simple.

jRk0 ::

vsak izdelek se itak lahko vrne v roku 15 dni
You fuck up once, you loose two teeth.

sopran ::

Tako, zadevo sem uredila, računalnik bo vrnjen, kupnino dobim povrnjeno, za v bodoče pa mi bo v poduk, kako in na kakšen način se kupuje preko "spletne" trgovine, čeprav daleč od tega, da je bil to moj prvi nakup preko spleta. Zagotovo vem samo to, da spletni trgovini mimovrste - njihovim specifikacijam ne zaupam!

Hardstyle ::

Na podlagi česa se odločiš za nakup določenega artikla? Jaz vem, da preden kupim zadevo preberem par testov in strani ter se potem odločim...

KoMar- ::

No, problem smo "rešili", hvala vsem za svoje komentarje :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Kaj kupiti
4503898740 (2626) D3m
»

Vračilo blaga v enaa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9238013 (2982) tomaz-
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8030391 (21717) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368174073 (158903) zoot
»

Nova Toshiba C650

Oddelek: Kaj kupiti
7774 (653) Stupo

Več podobnih tem