» »

Skurjen ram slot?

Skurjen ram slot?

Naala ::

Lepo bi prosila za pomoč, glavne stvari pri računalniku so:
Maximus 3 Formula
2x2GB G-skill F3-1600
i7 860
Windows 7 64bit

Ker so pogosti BSODji nakazovali težave z rami sva s fantom rekla da bova najprej probala če sta oba sticka ok in ker je fant hitel je enga zgleda narobe porinil v slot, zato se je ob prižigu računalnika skuril en pin.
Saj je zelo verjetno da lahko drug stick vtakneva v drug slot in prižgeva računalnik ampak raje prej vprašam ker nočem še kaj skurit.

Pa tudi če ima kdo enake komponente in mu dela brez BSODjev, me zanima kake ima BIOS nastavitve, to bi bilo res super.

Že vnaprej se zahvaljujem za kakršenkoli odgovor.

particle ::

Probaj z samo enim stickom, np. Kako pa je to izgledalo da se je skuril en ram slot?

Naala ::

Ja, ko je fant dal stick noter ga je zgleda narobe noter porinil, ne vem kako mu je ratalo, ampak takoj ko je vžgal PC je zasmrdelo in ga je ugasnil. Ta stick ima en pin skurjen, slot v katerem je bil ima pa na odgovarjajočem mestu premaknjeno žičko za kontakt pa ko sva jo probala poravnat je še mal zasmrdelo. Upam da bo z MB vse ok ker res ne bi nove kupovala...

MIHAc27 ::

V tisti slot jaz ne bi več rama dajal, in tisti narobe obrnjen ram tudi ne.

v dobri slot daj dobri ram... to bi skor moral še vedno delat. Če ne.. je plata adijo.

st0jko ::

Kako pa lahko ram narobe obrnjen not vtakneš? Mislim da razlaga nebo dovolj. Hočem video tutorial na jutubu.

Hvala.
keks?

Naala ::

ja, saj sva dala v drug slot in ko prižgeš PC se začne samo ventilator od CPUja vrtet ko nor, in to je tudi vse, dobr da ima plata lučke na kjeri stopnji je post in gori rdeča na CPUju ki je prvi na vrsti. A to pomeni da je plata šla, za procesor se bi mi res čudno zdelo? Pa kako lahko sploh taka plata crkne zaradi enega skurjenega kontaktka...

Thanks za odgovore!!

Han ::

To je uspelo tudi prijatelju z DDR3. Pač porineš zadevo z večjo silo... Očitno je v novejših platah plastika mehkejša. Seveda se je tudi njemu "pokadilo". >:D

Naala ::

Meni tud ni jasno kako se to lahko zgodi...

Ej Han, a je tvojemu frendu pol še delal comp?

Han ::

Ja, njemu še dela. Ima pa Gigabyte plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Naala ::

Kr neki... saj je res čudno da bi kar vse crknilo zaradi ene take stvari...
Po mojem je s tem računalnikom še neki drugega narobe ker je že prej vsak dan enkrat BSODal, po BIOS updatu pa vsake pet minut in še postal ni vsakič normalno...

Han ::

Prijatelj je imel podobne težave z zmrzovanjem, zato je najprej posumil spomin. Bil je tik pred tem, da ga reklamira, a ga je, kot že rečeno, uspel po neumnosti skurit. Po tem je zamenjal še napajalnik, ker se je sistem obnašal skrajno nenavadno po prvem vklopu. V kolikor ga je še pred nalaganjem sistema (Windows) izklopil in ponovno vklopil, je računalnik deloval normalno. No, zdaj še vedno ne ve, ali ima defekten spomin ali plato.

Naala ::

Ha ha, tako kot pri nas, sva tud glih razmišljala da bi reklamirala... zdaj sva pa brez rama in brez plate?

KoMar- ::

Jp, tako kaže. Bo treba novo kupit.

Naala ::

Ja saj sva že naročila novo.
Drugače sva pa vse dol snela in se na zadnji strani plate res vidi ena 2 cm črtica kjer je skurjeno... me zanima če se dajo take stvari popravit, nekak mi jo je škoda kar stran vržt :'(

particle ::

Pol pa v okvir, in na steno! To je lepa maticna :)

Xserces ::

ne sam lepa :) tut dobra xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ugasne/ zmrzne - overclocking failed (nič ni OC)

Oddelek: Pomoč in nasveti
422662 (2037) Han
»

ali je možna okvara napajalnika zaradi napačno nameščenih ramov?

Oddelek: Strojna oprema
131442 (1039) Pyr0Beast
»

1gb RAM ne deluje na ABIT NF7-s

Oddelek: Strojna oprema
141223 (992) _blind_
»

Kaj ste vse uspeli skurit z OC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
885970 (3719) MasterMiG
»

Zagorela grafična + disk !!!!

Oddelek: Strojna oprema
452563 (1652) Pyr0Beast

Več podobnih tem