» »

Cooler Master V10 + Asus Crosshair IV + G.Skill

Cooler Master V10 + Asus Crosshair IV + G.Skill

trance4life ::

Posedujem Cooler Master V10 ter imam namen kupiti m/b crosshair IV ter nadstandard RAM od G.Skill serijo Trident ali pa Flare ko pridejo seveda na tržišče.
Namreč pojavil se je problem ravno zaradi "nadstandardnih" oz visokih RAMov pri instalaciji z Cooler Masterjevem V10 saj so previsoki da bi bi pasali pod ta hladilnik ki je seveda prvotno namenjen tudi hlajenju CPU-ja.
Prišel sem seveda do neke varijante, ki sem jo hotel posredovati tudi na ASUS tech podporo in Cooler Masterju, vendar ne pridem do njih enih ali drugih samih,ker imajo samo opcijsko FAQ, če pa že mora biti pa zadeva torej hladilnik sam pokvarjen/oškodovan ter podobne bedarije.
Po treh 10 dneh vandrajnja po googl-u sem se odločil da pridem z zadevo na ta forum, kaj menite VI

Ena izmed opcij je, da bi CM V10 obrnil da bi extended site gledala oz ne hladila RAMov ampak southbridge/northbridge. Zanima me če je to možno,saj je tudi pri CH IV hlajenje za sb/nb precej visok.

Plate ter RAMa še nimam vendar bom koj kmalu naročil,saj se tudi za komponente dolgo čaka da pridejo.
Če je kdo bil/ ali je/ v podobni situaciji naj mi prosim sporoči kaj narediti

Cooler Master V10 še ni bil uporabljen,vendar razpakiran,neuporabljen ter star kake 2 tedna.
Imam tudi račun,garancijo,vse. Opcijsko ga prodam za 80€, če zadeva ne gre skozi oz ne najdem ustrezne informacije.

Hvala
T4L

popster ::

ce sem prav razumel ti ne gre haldilnik notr, zaradi ramov?
najboljš da odrežeš hladilnik, k z rami bo težka:)

69charger ::

Daš ram v najbolj oddaljene slote ali pa kupiš druge rame.

bukev ::

dva različna proizvajalca in še nadstandard - nič čudnega da ne gre skupaj.
že pri istem proizvajalcu zadeve ne gredo skupaj.
jaz imam asus plato M3A78, kupil sem grafo asus ati 5870 in ko sem jo vgradil, sem ugotovil, da mi pokrije polovico sata izhodov (trije od šestih so nedosegljivi)
pa je isti proizvajalec;(
tako da grem naslednjič nabavljat robo za računalnik z metrom v roki:)
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika do 1500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13320862 (18131) Pr0xim0
»

Nakup gaming PC za 1100 - 1200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8013339 (12283) IvoJan
»

Gaming Laptop!

Oddelek: Kaj kupiti
408351 (7694) fr4nc
»

Nakup PC

Oddelek: Kaj kupiti
282223 (1614) R O N I N
»

i7 specificna vprasanja

Oddelek: Kaj kupiti
162275 (1285) Macketina

Več podobnih tem