» »

Pahorizmi

Pahorizmi

1
2
»

@nny ::

Cela plača gre za kofe sodelavcev.

JanezekNovak ::

Pa kaj me zdej veze, če ima Pahor prenizko plačo za svoj položaj.

Dejstvo, je da je izjava neumna in nepremišljena.

V kaki drugi državi, bi verjetno politik zaradi take izjave kmalu podal odstopno izjavo.

Sploh v državi, kjer je povprečna plača pod 1000 EURO.
http://www.euroairsoft.com/

Gandalfar ::

JanezekNovak je izjavil:


Sploh v državi, kjer je povprečna plača pod 1000 EURO.


Povprečna plača za marec
bruto: 1.499,23 EUR
neto: 967,32 EUR

za celih 33 evrov zgresi 1000 evrov...

Utk ::

Gandalfar je izjavil:

Je to bruto ali neto?

Evo tu si se prvič izkazal z občutkom za plače v Sloveniji, zdaj pa še s tem neto 967 serješ...kot da to ni pod 1000. Pa tudi če bi blo 1033, isti bi blo. Sej nima niti Pahor točno 3 jurje. Itak si je pa za jo sam kriv. Bruto ima kar lep, da živimo v najbolj obdavčeni državi na svetu je pa tudi malo sam kriv.

keworkian ::

Jaz sem se vedno mnenja, da je Pahor dejansko popravil nekaj kar je gospod Janša posral. In tudi njegova izjava ni tako neumna kot nekateri smatrate. Meni se je sprva zdela silno smesna, samo ko pa jo dejansko razumes pa ni. V Sloveniji se vedno ISCE krivca, da bi se pa vsak zase malo zamislil, to pa ne, je lazje iskat.
Obscenities in B-Flat

Gandalfar ::

Utk je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Je to bruto ali neto?

Evo tu si se prvič izkazal z občutkom za plače v Sloveniji, zdaj pa še s tem neto 967 serješ...kot da to ni pod 1000. Pa tudi če bi blo 1033, isti bi blo. Sej nima niti Pahor točno 3 jurje. Itak si je pa za jo sam kriv. Bruto ima kar lep, da živimo v najbolj obdavčeni državi na svetu je pa tudi malo sam kriv.


Kaj pa, ce bi se nehali dret: "niti jurja ni!" in raje kaj konstruktivnega naredil. To je bil moj point.

Utk ::

Do leta 2012 je težko kaj s tem v zvezi konstruktivnega naredit.

Gandalfar ::

in kaj tako cudeznega bo leta 2012 po tvoje?

Utk ::

Ja nove volitve.

djordjevic ::

Ah, ja. Kako dolgo še do prihoda svitlega odrešitelja, prinašalca dobrot in blagostanja za vse Slovence?!
No grave is deep enough to keep us in chains.

Gandalfar ::

in zato je zdaj edina pametna poteza do 2012 sedet na rokah in tulit populizme v zrak? :)

Utk ::

Da je Pahor neumen ni populizem, ampak dejstvo. Že celo večina levičarjev je to ugotovila.
Djordjevic, tu je bistvena razlika med levičarji in desničarji. Desničarji ne rabimo odrešitelja, ampak samo nekoga, da zmanjša vtikanje države v vsako malenkost, s tem drago državo, visoke davke itd. Desničarji verjamemo, da so ljudje dost sposobni, da bojo preživeli. Levičarji tega ne verjamejo in rabijo odrešitelja, ki bo skrbel za vse njih. Zame ne rabi noben skrbet. Sploh pa ne tak bedak kot skrbi zdaj.

opeter ::

Gandalfar je izjavil:

in zato je zdaj edina pametna poteza do 2012 sedet na rokah in tulit populizme v zrak? :)


Da in ne. Konec Sveta pa bo itak decembra 2012.
Če bo do takrat še ostal na čelu vlade, pa je odvisno od različnih stvari.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

djordjevic ::

Napaka, CrniE. Odrešitelja rabijo nesposobneži in bedaki. Kar mi rabimo, je ena korektna in sposobna vlada, ki bo delala stvari z dolgoročno vizijo (ekonomsko in socialno gledano). In če se na trepalnice postaviš, ni bil Janša nič manjši populist (volilni bonbončki, pa take fore) in očitno nič kaj pretirano sposoben ekonomist (v smislu širšega vodenja vlade in države), kot je Pahor. Pa da ne bo pomote, slednjega ne maram spljoh. Lahko je s polno ritjo srat, potem pa se zdirat na druge, ki morajo pucat posrano stranišče. In da zaključim - če si res kaj želim pod smrekico, je to 8 let kolikor toliko primerljivih gospodarskih razmer in vsaki vladi en mandat. Potem pa ocenjujmo.

edit: hehe, honest mistake - manjši populist, itak
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Volilne bombončke je Janša dostavljal kar celotni mandat, Pahor pa jih jemlje celotni mandat.

Od Janše si imel tudi ti djordjevic več koristi, vendar boš raje volil za tiste, ki so za partizane, ter se trudijo da bi iz krize izšli kot zmagovalci.

Vsak si nej natančno izračuna koliko mu je kakšna vlada dala in koliko vzela, ter naj na naslednjih volitvah voli striktno glede na izračune. Ko bo to delalo celotno volilno telo, se bodo še kako začeli truditi.
Dve šivanki...

BigWhale ::

Utk je izjavil:

Da je Pahor neumen ni populizem, ampak dejstvo.


Torej, jaz bi rad kako potrdilo za tako izjavo. Ker drugace krsis drugi clen pravil tega foruma. Poleg tega je tvoje zaljivo in neargumentirano nabijanje potrata pasovni sirine.

Izkazi se!

Utk ::

Tisto niso bli nobeni bonbončki, ampak stvari, ki smo si jih zaslužli. Če se spomneš, takoj na začetku Janševe vlade, so znižali dohodnino za vse razrede, za višje še malo bolj. In še bolj bi znižali, če se ne bi Rop in Semolič skoraj razpočila. No, ker se tu več ni dalo nič naredit, smo dobili nekaj nazaj malo drugače.

BigWhale, kdor je predsednik vlade (ali karkoli drugega) pod izgubo, in pravi, da ne more preživet v Sloveniji s 3000 evri, je neumen. Lahko pa najdem še 10 tudi ne preveč pametnih izjav.

BigWhale ::

Utk je izjavil:

BigWhale, kdor je predsednik vlade (ali karkoli drugega) pod izgubo, in pravi, da ne more preživet v Sloveniji s 3000 evri, je neumen. Lahko pa najdem še 10 tudi ne preveč pametnih izjav.


Ne, to pomeni, da ni ravno najboljsi retorik in da ima zanic PR.

Utk ::

Zakaj bi bil slab retorik? Kar se mene tiče je čisto lepo povedal. Ampak je povedal neumnost. Povedal je, da kuri prihranke. Kako bi to dober retorik lepše povedal? Da ne bi izpadlo neumno? No, prosim, izkaži se.
Sicer ga pa čisto komot primerjamo z Bushem, katerega se je čisto lahko imelo na tem svetem forumu za neumnega brez posledic.

djordjevic ::

Smo si zaslužili tudi napihovanje gradbenega sektorja, ki so ga poganjali praktično samo in izključno krediti (z izdatno in blagohotno podporo državnih bank), da smo imeli famozno gospodarsko rast, ko pa je šlo zaradi krize vse skupaj v K, pa moramo taiste banke reševati državljani (da se ne utopimo v dreku (tudi) zaradi zgornjega sranja z zgoraj omenjeno polno ritjo, pa je naenkrat kriva ta vlada? Ki je grda, grda in skuša zvleči denar z vseh kotičkov, da bi pokrpala primanjkljaj? Daj, no, CrniE. Tvoj intelektualni domet vendarle seže dlje.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Utk ::

Avtoceste se delajo že več kot 20 let. Hrvati so jih tolk naredili v par letih. Kako napihovanje? Kaj drugega se je pa še delalo? Da je bilo to predrago kar se je delalo, je pa res in druga stvar.

djordjevic ::

Se norca delaš? Gradilo se je na vseh koncih in krajih. Tudi razni Celovški dvori. ALLES na puf. Ampak, hej, to so bili zlati časi, ane. Hudič je, da je zdaj treba plačati račun za vse to. Kamor kajpak sodi tudi ljubljanski stadion, da ne bo pomote.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Utk ::

Pa kaj se je Janša zapufal za celovške dvore? Kaj ima država s tem? Še direktorja te boge banke ni mogel zamenjat, da bi to preprečil, tudi če bi hotel.
In sploh ni problem, če se zapufa in s tem nekaj zgradi. Avtoceste bi recimo treba končat že vsaj 10 let nazaj, tudi če bi ble zato pol dražje (pa ne bi ble, če ne bi dovolili raznih Zidarjev), bi bil to čisti profit. Tolk manj mrtvih, manj pokurjenega bencina, manj zgubljenega časa, več pobranih cestnin,...avtoceste so posel, ki prinaša denar, ne pa zgubo. In vse druge pametno zgrajene ceste tudi.

BigWhale ::

Utk je izjavil:

Zakaj bi bil slab retorik? Kar se mene tiče je čisto lepo povedal. Ampak je povedal neumnost. Povedal je, da kuri prihranke. Kako bi to dober retorik lepše povedal? Da ne bi izpadlo neumno? No, prosim, izkaži se.
Sicer ga pa čisto komot primerjamo z Bushem, katerega se je čisto lahko imelo na tem svetem forumu za neumnega brez posledic.


Povsem enostavno. Tega ne bi povedal.

Oznacevanje kogarkoli za neumnega tako iz nekaj izjav je, hja no, neumno. :)

djordjevic ::

Glej, sej meni je jasno, da se delajo investicije (v veliki meri) na puf. Ampak za časa Janše so se te stvari vzpodbujale prek vseh meha in dodatno pregrevale gospodarstvo. Delež gradbeništva v BDP-ju se je v tistih letih duplo dvignil (v primerjavi z Nemčijo, recimo, na nevzdržno stopnjo). In govoričit, da je za talanje pufov bil odgovoren samo in izključno Kramar, je neumnost. Denar se je delilo za vse živo, ker naj bi bila rast itak večna, s tako sanjsko vlado, pa bi se pufi kar sami odplačali. In ja, zaradi marsikatere na videz super poteze bivše vlade (da bajne Virantove reforme, za katero lahko rečemo samo, da je pot v pekel tlakovana z dobrimi nameni, sploh ne omenjam), je najebala tale. Zavoljo komplet finančne in gospodarske krize pa še tem bolj. Ampak ne, itak je najlaže tuliti, da je ta vlada zanič in nesposobna in se ukvarja sama s sabo in blablabla. Pa da ne bo pomote. Marsikaj od naštetega drži. Samo v taki državi, kot je naša, je hudič spremeniti stvari, ki so mutne, ampak očitno vsem po male odgovarjajo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

bluefish ::

Utk je izjavil:

Ja nove volitve.
Janša niti v času konjunkture ni naredil nič konkretnega, da bi se plače povišale (pa saj ne, da bi bilo to odvisno samo od vlade, če folk sedi na rokah). Ne vem, zakaj bi bilo po 2012 kaj drugače - isto sranje drugo pakovanje.

Utk ::

BigWhale, ok, dober retorik tega ne bi povedal. Ampak človek je neumen že, če tako misli, kaj šele da to pove. Samo da potem ne bi imeli tako očitnega dokaza.
Djordjevic, kako točno je ta vlada zarad tega najebala? Država se ni kaj dost zadolževala. Firme so se zapufale, ja, očitno so res verjele, da bojo dobri časi še trajali. No, če bi takrat imeli Pahorja za predsednika vlade, verjetno ne bi tega verjele :) Sicer se je pa denar delil povsod po svetu. Slovenske firme so se zadolževale tudi v tujini in kakšen predsednik vlade bi to preprečeval? A nismo zato šli v EU, euro, Nato in ne vem kam vse, da bomo bolj zaupanja vredni, ceneje prišli do denarja, itd, itd?
BlueFish, spustil je kakšen davek, dohodnino, davek na plače. Pahor bi pa rad uvedel tudi obvezen drugi steber (kar je dodaten davek, ki pa nima nobene veze s krizo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

lexios ::

Volilne bombončke je Janša dostavljal kar celotni mandat


Recimo?

cekr ::

Mogoče je že kdo omenil Pahorjevo izjavo izpred parih dni:
Davkov ne bomo povečali. Dvignili bomo samo trošarine.

Bi se človek vprašal, kje Pahor živi?

A trošarine pa niso davki?
Za podjetja so še toliko slibši, ker DDV lahko odšteješ, trošarine ti pa skočijo za vrat.
To je izredno spodbujanje gospodarstva, ki na vsak način išče prihranke, potem jih pa država oglobi z 10% višjo ceno elektrike.
Ne vem, če je kje na tem ljubem svetu še kakšna tako butasta vlada, ki pljuva po lastnem gospodarstvu in predvsem po prebivalstvu.
No, v kakšni Venezueli, Severni Koreji...
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Double_J ::

djordjevic a si gradbenik? Zračunaj koliko si dobil ali izgubil od Ropove, koliko od Janševe ter od Pahorjeve vlade.
Dve šivanki...

djordjevic ::

Ne, nisem gradbenik.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Wox ::

Utk je izjavil:

Ja nove volitve.


Tipično razmišljanje ljudi iz držav, ki so pred kratkim prešle v demokracijo. Kot da bo katerakoli vlada kaj naredila zate, če se sam ne boš zmigal. Rusom npr. se toži po diktatorju, pri nas pa tudi nekatere ovce pričakujejo odrešitev s strani velikega vodje. Temu bi lahko rekli demokratični nateg oz. popolno nepoznavanje demokracije, ki je pravzaprav le floskula.
Commodore 64

Utk ::

Jaz se bom zase zmigal. Vlada pa naj dela kar je njeno delo. Jaz ne morem tolk zaslužit, kot vlada lahko zaserje. Lep primer so razne Bolgarije. Kaj si naj tam pomaga nek vrhunski kirurg, več kot 2 jurja plače ne more met. Razen če se odseli, to pa menda ne bomo jemali kot rešitev v neki državi, ki bi rada bla napredna, a ne?

Daren ::

Pahor je študentom tudi dejal, da

"mesečno zasluži 3002 evra, a s svojo plačo ne more preživeti meseca in živi od tega, kar je zaslužil prej".

"Tako da boste vedeli, da niste
edini, ki se borite iz meseca v mesec, ampak se tudi predsednik vlade," je še dodal.

Kje je pa prej zaslužil toliko več, da je našparal ? Ali je to davek življenjskega stila glavnega vladnega pravljičarja ?

Hvala bogu za fuzbal.

opeter ::

Glavno je, da ima toliko prihrankov s katerim lahko preživi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

drejc ::

Another epic fail by Pahorće!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

mihec87 ::

To se je sam mal pohecal..

Podobno kot "ste prej neki žvižgal a? mamo vse posneto vas bomo aretirali"....

Daedalus ::

@Brane - pa dajmo skinit parlament in vlado in prepustimo vse strokovnim službam. Pa bomo vidli, kak daleč pridemo. Meni se pač nekim "ko jebe vse, itak nič ne rabimo" pametnjakovičem ne da razlagat, zakaj je tak sistem, kot ga imamo, še vedno boljši od praktično vseh trenutnih "alternativ". Če ne znaš tega doumet, pol dojameš bolj malo.

Bogi revčki poslanski. Dajva nardit en poskus- postaviva se na recimo par metrov. Ti mi na vso moč je*i mater, jaz ti bom pa opi*dil par granitnih kock v glavo, nato pa bi se te lotil recimo s sekiro.Aja, pa seveda tudi meni ni treba bit tiho o tvoji matki. javno žalijo koneckoncev tudi policaje. Last man standing naj ima prav. O.K ?


Ne govorima o poslancih. Bralno razumevanje crknilo?

Pa če boš ti mene z granitno kocko, bom jaz tebe nazaj po policijsko. Tako, da te bojo rebra še dolgo lepo bolela. OK?

Zakaj hudiča si s tem v minusu ? Saj si prisegal na demokracijo in svobodno iniciativo posameznika, a ne ?
Saj to je BISTVO tega sistema, da vsak najde mesto zase. Če ta "človek gre", gre tja, kjer bo usvarjal večjo dodano vrednost. Kaj je narobe s tem ?


Ti si resno trd. Se pravi, je v principu vse ok, če v strokovnih službah države delajo teleta, ki jih lahko vsak "obrne", kakor se mu zljubi? Sej rečem, tvoj problem, če ne znaš poštevanke. Meni se takim ne da več očitnih zadev razlagat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::

Daedalus je izjavil:

@Brane - pa dajmo skinit parlament in vlado in prepustimo vse strokovnim službam. Pa bomo vidli, kak daleč pridemo. Meni se pač nekim "ko jebe vse, itak nič ne rabimo" pametnjakovičem ne da razlagat, zakaj je tak sistem, kot ga imamo, še vedno boljši od praktično vseh trenutnih "alternativ". Če ne znaš tega doumet, pol dojameš bolj malo.


Narobe. Jaz pravim, da glejmo na zadeve iz zornega kota naravne evolucije. Kar se ne izkaže za koristno, naj odmre in obratno. Očitno je, da imamo preveč in predobro plačane birokracije, zato bi bilo fino, da začne odmirati, dokler se ne pokaže potreba po napsrotnem trendu.

Če se ti "ne da razlagati", potem pač nisi za na forum.


Pa če boš ti mene z granitno kocko, bom jaz tebe nazaj po policijsko. Tako, da te bojo rebra še dolgo lepo bolela. OK?


Težko. Ti praviš, da je policaj veliko na boljšem od ubogega poslanca/politika/kake druge lutke, ker da ima ščitnike, ubogi poslanec pa trpi verbalne napade.

Če so ti tako zajebani, pa narediva poskus. jaz ti op**dim granitno kocko v glavo, ti pa mi poskušaš narediti večjo škodo z verbalnimi napadi. Saj praviš, da so tako hudo orožje, da zahtevajo veliko višjo plačo za tistega, ki se jim izpostavlja, a ne ?


Ti si resno trd. Se pravi, je v principu vse ok, če v strokovnih službah države delajo teleta, ki jih lahko vsak "obrne", kakor se mu zljubi? Sej rečem, tvoj problem, če ne znaš poštevanke. Meni se takim ne da več očitnih zadev razlagat.


Ti si resno trd. Kje sem to trdil ? Ti si odhod sposobnih ljudi na boljša mesta kazal kot na škodo. Jaz pravim, da je korist. Če si cepec, te ljudje zapustijo, učinek ti pade in tako postaneš izpostavljen kot odvečna veja.
Še vedno bolje, kot da so ljudje vezani nate in prikrivajo tvojo nesposobnost.
On the journey of life, I chose the psycho path.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glasovanje o zaupnici

Oddelek: Problemi človeštva
484300 (2837) Zeberdee
»

Krizanic se poslavlja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22726876 (23182) noraguta
»

Katarina, a sem lahko tvoj prijatelj? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
63463673 (54217) solatko

Več podobnih tem