» »

Kljubovanje, zakaj in koliko?

Kljubovanje, zakaj in koliko?

Wasted ::

Sicer nisem imel boljše ideje kak naj dam naslov teme ... :D

Zanima me kaj mislite na splošno o odzivih drugih ljudi na spletu. Imamo recimo kup raznoraznih portalov, preko katerih lahko vsak izrazi svoje mnenje od neki stvari ali problematiki "anonimno", nekateri so celo dovolj vztrajni, da to izvajajo na raznih forumih.

Mene pa zanima zakaj. Zakaj na primer neko začne zatirati, žaliti ali kako drugače javno NEspoštovati neko skupino ljudi in povzročati nestrpnosti? Naprej, kdaj je po vašem mnenju bolj motiviran za kljubovanje, nagajanje, kakor koli bi temu rekli ... če ima več odziva ali manj odziva in kakšno vlogo ima pri tem vrsta odziva. Recimo nekateri niso motivirani če najdejo somišljenike, ampak želijo povzročati nestrpnosti, če jih ni se umaknejo, drugi pa recimo uživajo v tem, ko skupaj z nekom lahko začnejo kakšno takšno nestrpno debato.

Tako na splošno me zanima kaj mislite o tem, ter če obstajajo kakšne študije glede tega. :D
When I'm done there will be nothing left of you...

solatko ::

Do nestrpnosti prihaja, ko zmanjka argumentov. Vsi smo taki, da hočemo na nek način izpostavit svoje poglede na različne stvari. Nekateri v debatah ne uporabljajo svoje glave, temveč zagovarjajo neka stališča nekih drugih "visoko" rangiranih glav. V takih debatah se argumenti izredno težko prebijejo na površje, saj so posti polni žalitev in nerazumevanj.

Wasted ::

Torej manipulacija? In potem takšnem so takšni ljudje sužnji? Če prevzamejo mnenje "visoko" rangirane glave in se ne ozirajo na dejansko stanje in "dokaze", ki so v nasprotju z njihovim mišljenjem. Če vse to drži, takšnemu človeku kakršnikoli argumenti sploh ne pomagajo, ker to ignorirajo? Skoraj zagotovo pa bi lahko trdil, da na izražanje vpliva tudi "anonimnost" oziroma stopnja le te.

Na primer na kakšnem manjšem forumu, kjer se ljudje načeloma poznajo med seboj najdeš dosti manj takšnih osebkov, kot tam kjer jih je težje izslediti - ali celo nemogoče brez sodnega naloga.
When I'm done there will be nothing left of you...

gruntfürmich ::

naslov teme bi moral biti: nestrpnost v sloveniji. in ja, ogromno je je. 80-90% ljudi je nestrpnih. zakaj? ker so neumni. ker je slovenija dežela hlapcev.
zato je temu tako.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamax ::

80-90% ljudi je nestrpnih. zakaj? ker so neumni. ker je slovenija dežela hlapcev.

Če bi kdaj preletel 4chan ali kakšno podobno mednarodno anonimno skupnost, bi opazil, da nestrpnost ni omejena le na Slovenijo.

innerspace ::

Nestrpnost je reakcija, izkaz nesprejemanja ki bazira na pomanjkanju razgledanosti in sprejemljivosti, lahko je tudi izkaz kolektivne traume.
Slovenci se mi ne zdijo toliko nestrpni, bi rekel da smo tudi tukaj precej povprecni.
Neumen clovek ni nujno nestrpen, ce nima zelje po nadvladi...
Nestrpnost bi lahko primerjal z lajanjem psa na vrvi.

Kdo nas zateguje, ali sebe zategujemo?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

solatko ::

Večina argumentov, tudi v skupnosti, kjer se poznajo, ne velja kaj dosti. Večina jih zagovarja mišlenje svoje "velike glave", saj lastne jih večina ne zna, ni sposobno ali pa je posredi strah, ne uporablja.
Lep primer so volitve vsake 2. leti. V 20-ih letih se je na slovenskem volilnem prostoru samo v nekaj primerih zgodil čudež (Popovič, Jankovič, pa še kakšen župan), vse ostalo pa je preigravanje istih igralcev, z vsakokratno pogruntano in do malenkosti naštudirano kampanijo.
Tisti, ki razmišljamo, že nekaj časa ne hodimo na volitve, saj kolikor toliko poštenega izbora ni, potem je pa samo še odvisno, katera "velika glava", spravi več ovc na volišče, pred tem pa se obklada na vseh mogočih forumih, iz prav vseh topov in nobena cenzura ne bi naredila reda.

donfilipo ::

Nestrpnost ni v takih časih tako nenavadna. Po eni strani je ugleden filozof iz zapiskov Brentana in Heideggerja ugotovil, da smo fenomenološko v bistvu okupirani, po drugi strani pa opažam, da se od Jezusa Kristusa, ki je iz rodu kralja Davida, ta pa je khm...iz osrednje regije, pričakuje da nas reši judov. Tistih 5, ki so se v znamenju prijateljstva z izraelom tako spet deklarirali, so pa že par sto let poslovenjeni. Pa se potem čudi:))

Navidezna in potem prava bitka med enakimi ali zelo podobnimi, je nadomestek za dejanske razlike, ki rastejo praktično čez noč, to je razlike med 'winnerji' in 'looserji' liberalizacije in turbokapitalizma. Te so postale sveti gral. No navidezne delitve pa pač ne:)) Te so postale ventil!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

gruntfürmich ::

hamax je izjavil:

Če bi kdaj preletel 4chan ali kakšno podobno mednarodno anonimno skupnost, bi opazil, da nestrpnost ni omejena le na Slovenijo.

vendar po gledanju tujih forumov se mi zdi da smo slovenci vendarle bolj nestrpni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tsh2 ::

gruntfürmich je izjavil:

hamax je izjavil:

Če bi kdaj preletel 4chan ali kakšno podobno mednarodno anonimno skupnost, bi opazil, da nestrpnost ni omejena le na Slovenijo.

vendar po gledanju tujih forumov se mi zdi da smo slovenci vendarle bolj nestrpni...


zelo odvisno od vrste foruma. slovenci smo po svoje precej zajebani (kompleks inferiornosti), ampak brezosebno nesramni so po moje še najbolj američani. evropejci imajo vseeno nek občutek za sočloveka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kaj je nestrpnost v Sloveniji ?

Oddelek: Loža
91961 (1687) Mavrik
»

Sovražni govor v Slovenski zakonodaji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14920897 (18463) ABX
»

Nestrpnost naj bi bila posledica sprememb v možganih

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
135418 (4694) Bistri007
»

Nestrpnost v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1017712 (6354) jype

Več podobnih tem