» »

Googlov eksperiment z ozadjem predčasno končan

Googlov eksperiment z ozadjem predčasno končan

TechCrunch - Google je včeraj poizkusil izvesti eksperiment, ko je želel za en dan uporabnikom brskalnika namesto belega ozadja prikazati različne slike za ozadje. Uporabnikom je želel tako pokazati, da si lahko nastavijo poljubno fotografijo kot ozadje, a ti spremembe niso sprejeli najbolje (hudovanje na našem forumu). Na forumih so se razplamtele debate, polne začudenja in ogorčenja. Google ga je dodatno polomil, ker zaradi hrošča v kodi večina uporabnikov ni videla pojasnila, zakaj je iskalna spletna stran dobila novo ozadje. Nasprotovanje uporabnikov je bilo tako vehementno, da je Google predčasno zaključil eksperiment.

64 komentarjev

«
1
2

Vice ::

Tist ki ga je tako motila slika ozadja je zrel za kakšen strokoven pregled.

narodno ::

Malo spremembe pa mora bit, itak se naveličaš monotonosti.

alexa-lol ::

meni je bila sprememba všeč

WamPIRe- ::

Hja to da obstaja možnost nastavitve ozadja je OK, ampak da se ga ne da izklopit pa ni OK.
Jaz zadeve sploh nisem opazil, dokler nisem na forumu zasledil, ker iskanje poteka nekako takole: CTRL + T ali CTRL + K -> vnos besedila -> Enter in že vidim zadetke :)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Rotty ::

Sprememba je bila carska...sedaj pa spet nazaj na dolgočasno belo odzadje :(

Blisk ::

kao se ga ne da odstranit, levo spodaj imaš gumb za to. In meni še vedno deluje!

JohanP ::

Čez kakšen mesec znamo brati, da so vložene skupinske tožbe proti guglu zaradi tega ozadja. Najmanj stotim se je zaletela ribja koščica in so skoraj izdihnili, in bilo je nekaj spontanih splavov zaradi obilnega razburjenja, ker so mislili da je bingl kupil gugl.

mkoco ::

No verjetno je bilo nalaganje strani za uporabnike z nizkim DL prav božjastno počasno... Kaj to pomeni za dostopanje prek UMTS ali GPRS? Zato pa je bil experiment, hehe
Money will say more in one moment than
the most eloquent lover can in years.

Tody ::

Jah kdo pa še uporablja front page? Itak vsi iščemo preko brskalnika oz raznih widgetov? Ali res vtipkate vsakič google.com in šele potem iščete?

steev ::

Ne vtipkamo. Pritisnemo alt+home.
:|

ProGTX ::

Meni Google sploh ni delal. Mogoče nisem bil dovolj potrpežljiv, vendar če ponavadi dobim rezultate takoj, včeraj pa se stran niti po pol minute ni naložila, to pač ni dobro. Ampak samo iskalnik - Gmail je delal normalno. Sem pa malce Bing preizkusil :D

A SOZE M ::

Meni je bila spremeba kar všeč :)

Blisk ::

Bing ma nek čudn sistem iskanja. Ko sem vtipkal firefox, mi je dal zadetek šele tam nekje na sredini.

keworkian ::

Kaj si google vse upa, kaksna predrznost, zeli narediti nekaj novega PFUJ! NA GRMADO S TAKIMI NOVOSTMI!!!!
Obscenities in B-Flat

A SOZE M ::

keworkian je izjavil:

Kaj si google vse upa, kaksna predrznost, zeli narediti nekaj novega PFUJ! NA GRMADO S TAKIMI NOVOSTMI!!!!


Zakaj pa nebi bile novosti?! ...od vsakega posameznika odvisno bo uporabljal ali ne :)

Destroyers ::

Smeh... Me zanima, kdo so ti bedaki, ki tako radi pljuvajo čez vse...
...They wanna build the prison!...

Izi ::

Mene pa čudi, da večina še vedno ni prešla na zaščiteni protokol, ko imajo pa nekateri vedno toliko za povedati glede zasebnosti.
Da niti ne omenjamo, da te pri nezaščitenem protokolu Google vedno samodejno preusmerja na Slovensko stran.
Z ozadji namreč eksperimentirajo samo na HTTP, na HTTPS še nič ne eksperimentirajo.

Glede ozadij pa je moje mnenje, da le ta ne sodijo v iskalnik, le popolna belina je tisti pravo :D

jakaspaka ::

Vse dela. doodle

Daedalus ::

Tist ki ga je tako motila slika ozadja je zrel za kakšen strokoven pregled.


A ma kako dodano vrednost pri searchu? Nima. Torej je lahko kvečjemu balast. Ampak ajde, folk ma pač rad načičkana orodja... pol pa verjetno tud doma uporabljajo fluffy roza hiltije in psihadelično mavrična kladiva:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Poldi112 ::

Izi je izjavil:

Mene pa čudi, da večina še vedno ni prešla na zaščiteni protokol, ko imajo pa nekateri vedno toliko za povedati glede zasebnosti.
Da niti ne omenjamo, da te pri nezaščitenem protokolu Google vedno samodejno preusmerja na Slovensko stran.
Z ozadji namreč eksperimentirajo samo na HTTP, na HTTPS še nič ne eksperimentirajo.

Glede ozadij pa je moje mnenje, da le ta ne sodijo v iskalnik, le popolna belina je tisti pravo :D


Https ti v praksi bolj malo pomaga pri zasebnosti. Dvomim da ISP-ji shranjujejo tvoj promet, medtem ko za google to vemo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Izi ::

Poldi112 je izjavil:

Https ti v praksi bolj malo pomaga pri zasebnosti. Dvomim da ISP-ji shranjujejo tvoj promet, medtem ko za google to vemo.

ISP-ji seveda shranjujejo loge dostopov in poslanih ukazov kar za nekaj let nazaj, ker jih k temu zavezuje celo naš zakon.
Jasno je, da Google ve kaj iščeš, če pa iščeš na njihovih serverjih, tukaj ni kaj narediti, ni pa treba, da tudi vsi ostali, razen Googla, vedo kaj iščeš. Sicer pa gre tukaj bolj za varnost kot pa za zasebnost. Phishing in raznorazna preusmerjanja so z uporabo zaščitenega protokola precej manj verjetna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Bistri007 ::

Na google.si se ozadja ni dalo odstraniti. Sem porabil dve minuti, za iskanje po pomoči, CTRL+F. Vsaj na FF 3.6 ni bilo nikakor za odstraniti. Mogoče je slovenski prevajalec pozabil to prevesti...

Na strani z rezultati pa je bilo itak belo ozadje.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

JesusChrist ::

keworkian je izjavil:

Kaj si google vse upa, kaksna predrznost, zeli narediti nekaj novega PFUJ! NA GRMADO S TAKIMI NOVOSTMI!!!!


A ko pa si upajo ponuditi zastonj maile, prostor na netu, galerije itd pa ne pljuvaš čez njih? retardiranost na vrhuncu ... Če vam kaj ne paše uporabljajte bing al pa yahoo.

[D]emon ::

JesusChrist je izjavil:

keworkian je izjavil:

Kaj si google vse upa, kaksna predrznost, zeli narediti nekaj novega PFUJ! NA GRMADO S TAKIMI NOVOSTMI!!!!


A ko pa si upajo ponuditi zastonj maile, prostor na netu, galerije itd pa ne pljuvaš čez njih? retardiranost na vrhuncu ... Če vam kaj ne paše uporabljajte bing al pa yahoo.


@ninjeti: Popravi si sarcasm detector. ;D
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

amacar ::

Tudi mene je motilo ozadje, pa sem si v slikarju naredil čisto belo sliko in jo dal kot ozadje in ni bilo problema. pač se je treba včasih malo znajti...

AlesSLO ::

Blisk je izjavil:

Bing ma nek čudn sistem iskanja. Ko sem vtipkal firefox, mi je dal zadetek šele tam nekje na sredini.

Meni čist lepo dela.

@nny ::

Meni je bilo všeč!
Hočem slikce nazaaaaaaaaaaaj! :)

Lion29 ::

@nny je izjavil:

Meni je bilo všeč!
Hočem slikce nazaaaaaaaaaaaj! :)


jaz imam default belo ozadje kot vedno... spodaj v levem kotu pa moznost, da si nastimam slikco!

tako bi mogli narest od vsega zacetka...

da pa je slo za eksperiment pa se samo smejem... ubrali so isto taktiko kot pr BUZZ, torej najprej vse posilijo s tem, da se vname eno vlko razburjenje in debata - na tak nacin vsi uporabniki hitro spoznajo to funkcijo, in potem umaknejo in dajo kot dodatek... ce bi ze v startu dali tak link spodaj v kot, ga vecina se opazla nebi!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

pivmik ::

Fuj slikce... je pa kul da kdor hoče kič si ga lahko nastavi za ozadje.
Jaz raje gledam naravo v živo kot na računalniškem zaslonu.
Ozadje namizja imam črno, brez ničesar. Za domačo stran pa tudi nimam nič (about:blank ftw).

Sicer pa spremembe sploh nisem opazil, ker iščem direkt iz smart address bara v Chromeu (CTRL+T, tipkaj iskane besede in enter) - Chrome mi itak bere misli, po eni ali dveh vtipkanih črkah ve točno na katero stran želim it oz. predlaga iskalni niz.

BTW: Kako naštimat, da iskanje preko smart-address-bara v Chrome-u gre preko HTTPS? (nočem dodatneg search keyworda, ampak dejansko native iskanje prek https)
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

@nny ::

Hja...svet ni sestavljen samo iz suhe moške pragmatičnosti, ampak tudi iz barvitega ženskega smisla za lepoto. Ali kič. Kakor vam drago.

Hudič je v detajlih, kot vedno. Chrome uporablja manjši delež žensk, zato je eksperiment neslavno propadel. :D

Do naslednjič.

Daedalus ::

Hja...svet ni sestavljen samo iz suhe moške pragmatičnosti, ampak tudi iz barvitega ženskega smisla za lepoto. Ali kič. Kakor vam drago.


Beh. Pa mejte w.google.com, magari cel v roza odtenkih:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tr0n ::

Hmm, to mate vi nek cudn Google. Google/IG (personal) nima teh eye-candijev. :)

@nny ::

Daedalus je izjavil:

Hja...svet ni sestavljen samo iz suhe moške pragmatičnosti, ampak tudi iz barvitega ženskega smisla za lepoto. Ali kič. Kakor vam drago.


Beh. Pa mejte w.google.com, magari cel v roza odtenkih:P


To bi bilo idealno. Z povezavo do aktov uporabnikov Slo-techa. :))

matejdro ::

Jaz uporabljam iGoogle, tako da spremembe nisem videl. Je pa tudi res da večinoma iščem kar iz naslovne vrstice ali pa pač stisnem hišico :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

CyberPunk ::

Jaz pa sem hotel vklopiti ozadje, ker ne maram kricece beline ozadja, pa ni slo. A to dela samo ce si logiran v Google account?

JohanP ::

CyberPunk je izjavil:

Jaz pa sem hotel vklopiti ozadje, ker ne maram kricece beline ozadja, pa ni slo. A to dela samo ce si logiran v Google account?



to se zgodi samo v primeru, če furaš piratsko verzijo gugla :))

//hec off

McGregorSL ::

prve 2 sekunde... wtf... uu kull
ostele sekunde kako za vraga se to izklopi :D... no in v 5 sekundi naprej sem uporabljal www.google.com in ne SI :D

Icematxyz ::

Hvala Google da upoštevaš mnenje svojih uporabnikov. In ko vidiš da si brcnil v temo to priznaš. To je cool.

Matev ::

meni slika ni bila všeč
ker odvrača pozornost in moti koncentracijo

če želim slike jih lahko najdem samostojno

to je kot da bi ti nekdo narisal grafit na steno...

saj je kul za pogledat, ampak samo za prvi hip

Lion29 ::

Icematxyz je izjavil:

Hvala Google da upoštevaš mnenje svojih uporabnikov. In ko vidiš da si brcnil v temo to priznaš. To je cool.


preberi zgoraj moj komentar.. tisti ki verjamete v to, da je googole naredil napako, se motite!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jRk0 ::

pa sem ze vceraj vsem napisal da https://www.google.com cist normalno vedno dela, niti ne menjajo slikic :>
You fuck up once, you loose two teeth.

Icematxyz ::

preberi zgoraj moj komentar.. tisti ki verjamete v to, da je googole naredil napako, se motite!


No ja. Bistvo te novice je da je Google predčasno prekinil svojo demonstracijo. Ni trajala 24ur kot so predvidevali. Se pravi s tem se strinjam da je šlo za demonstracijo. In prikaz neke nove "pridobitve". Ki jo boš kasneje sam lahko vklopil ali pač ne.

Ampak gre se za to da zadeva ni vzdržala predvidenih 24 ur. Torej je Google popustil in priznal napako. Se pravi da kaj takšnega si ne zasluži niti 24ur demonstracije in posiljevanja uporabnikov. Brez možnosti izklopa.

In to je OK. Da se odzovejo. Pa četudi gre za zadevo ki obremenjuje uporabnike "le 24ur". Težava (zakaj sem tako proti). Je bila predvsem v tem. Ker imam na več brskalnikih izklopljeno shranjevanje piškotov in zgodovine. In ker nisem vpisan v svoj Gmail račun. Sem moral za vsako "sejo" z brskalnikom ali to gledati ali iti spodaj znova prestavljati. Na nek približek ki pa ni original. In to nikamor ne vodi.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Vice je izjavil:

Tist ki ga je tako motila slika ozadja je zrel za kakšen strokoven pregled.

Zakaj? Ozadje in logotip, iskalno polje ter tekst niso bili barvno skladni in je kar težko gledati nekaj takšnega. Pri Bingu vsaj lepo izgleda in te ne moti pri iskanju.

Lion29 ::

kaj pa ce so vedli, da bo na to zelo buren odziv in so natvezli, da bo akcija 24h in potem kao "na zeljo uporabnikov" predcasno izklopli... in si stem zmanjsali negativno reklamo in povecali simpatije?

mislis, da pr googlu niso tolk pametni?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Icematxyz ::

Lion29 je izjavil:

kaj pa ce so vedli, da bo na to zelo buren odziv in so natvezli, da bo akcija 24h in potem kao "na zeljo uporabnikov" predcasno izklopli... in si stem zmanjsali negativno reklamo in povecali simpatije?

mislis, da pr googlu niso tolk pametni?


Ne.

Lion29 ::

Icematxyz je izjavil:

Lion29 je izjavil:

kaj pa ce so vedli, da bo na to zelo buren odziv in so natvezli, da bo akcija 24h in potem kao "na zeljo uporabnikov" predcasno izklopli... in si stem zmanjsali negativno reklamo in povecali simpatije?

mislis, da pr googlu niso tolk pametni?


Ne.


jaz pa mislim, da so, in da je bila ta poteza prestudirana in izvedena perfektno
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Icematxyz ::

Verjemi da nimajo mojih simpatij za to kaj so naredili. Tudi če so se odzvali. To da so se odzvali je že samo po sebi +. Ampak niti slučajno ne nadomesti slabe reklame in vtisa ki so ga naredili na mene..

Pa misliš da 99% uporabnikov iskalnika ve da je bil demo predviden 24ur. Končal pa se je ne vem čez 18 ur in 15 minut? Ni šans.

Lion29 ::

tudi ce jih ve 10% so bili s tem zelo uspesni, saj so vedli, da bodo s takim vsiljevanjem vbudili ogromno ogorcenja.. torej da vsaj malo omilijo zadeve nso se odzvali "kao predcasno"..

po mojem... ker sem preprican, da njihov marketinski oddelek dela 100//h in so zadeve res pripravli... preprican sem tudi, da so nacrtno vrgli ven PR da je to bil experiment za 24ur...in tudi to, da so predhodno zakljucli
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BigWhale ::

Daedalus je izjavil:

Hja...svet ni sestavljen samo iz suhe moške pragmatičnosti, ampak tudi iz barvitega ženskega smisla za lepoto. Ali kič. Kakor vam drago.


Beh. Pa mejte w.google.com, magari cel v roza odtenkih:P


Pa sej tebe nic ne moti, ce si jest spremenim ozadje googla v roza metuljcke. Ce te pa moti en link za nastavljanje tega, si ga pa z mastno opico sfiltriraj. ;>
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google oddaljeno spreminjal nastavitve telefonov

Oddelek: Novice / Android
249084 (4504) semrola
»

Brez izhoda: Google sledi vsem uporabnikom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
16046153 (33553) r3dkv1c4
»

Stran ki pokaže kako določena stran zgleda

Oddelek: Omrežja in internet
101423 (1011) Netrunner
»

Chrome 9 na voljo tudi običajnim uporabnikom

Oddelek: Novice / Brskalniki
84707 (3792) filip007
»

Googlov eksperiment z ozadjem predčasno končan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6416470 (13503) __Devil__

Več podobnih tem