» »

Stran ki pokaže kako določena stran zgleda

Stran ki pokaže kako določena stran zgleda

Zeratul ^^ ::

Ali obstaja kaka stran ki ti pokaže kaj se nahaja na določeni strani? Da bi lahko pogledal kaj se skriva na kakih sumljivih linkih in jih šele potem odprl :)

Lp
#yolo

bluefish ::

In kako nameravaš na podlagi slike strani presoditi, če je sumljiva?

Zeratul ^^ ::

Npr. če so kaki homoseksualci gor ali pa ena od tistih bednih for ki te prestraši.. Bolj sem na to mislil..
#yolo

NeMeTko ::

Problem zares problematičnih 'sumljivih linkov' je to, da ne boš ničesar videl na sami strani. Koda, ki ti bo naredila štalo, se prenese v ozadju in sploh ne veš, da je bila prenešena.

Da pa bi bil problem še večji, se to že dolgo ne dogaja zgolj na 'sumljivih straneh', temveč lahko barabe okužijo tudi kakšno 'spodobno stran', tako da ti sam 'predogled' ne bo rešitev pred morebitnim malware.

Drugo je, če si s 'sumljivo' mislil na reklamarske nadloge, ampak ta ti bo čas ukradla enako za predogledovanje, kot bi ga vzelo za zaresni ogled.

Za domačega uporabnika je naboljše zdravilo pametna preventiva - redno posodabljanje vsega programja na računalniku, spodoben antivirus in prenašanje izključno takih datotek, za katere si prepričan, da ne vsebujejo česa sumljivega.

Včasih, ko se ni moč izogniti in moramo prenesti nekaj sumljivega (recimo kakšno zanimivo orodje, ki dela točno to, kar si iskal že mesece - je pa na voljo na sumljivi povezavi), pa je pametno imeti na razpolago kakšno virtualno mašino, in stvar tam razpakirati in preveriti za AV (najraje z dvema različnima), če se ni zraven prikradlo še kaj, kar nebi želel namestiti na svojo delovno mašino.

Drugače pa ima Google v svojem iskalniku vgrajeno možnost predogleda strani, ki pa je prvenstveno namenjen temu, da hitreje ob plevju najdeš zrnje - torej tisto, kar si dejansko iskal.

Zeratul ^^ ::

Bolj sem ciljal na nobrain.dk in .swfje.
Ce je kaksna stran ki ti v nekem.majhnem npr. 200x100 okencu pokaze preview strani.
#yolo

pisoy ::

Misliš nekaj takega? http://www.mywot.com/

Pesimist ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Npr. če so kaki homoseksualci gor ali pa ena od tistih bednih for ki te prestraši.. Bolj sem na to mislil..


lol?

Mipe ::

Očitno mu je nekdo dal link do lemon party-ja...

garamond ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Bolj sem ciljal na nobrain.dk in .swfje.
Ce je kaksna stran ki ti v nekem.majhnem npr. 200x100 okencu pokaze preview strani.

Če je kakšna zares grozna stvar, kot recimo odprta čreva z vsebino zajtrka, je boljše 50×30px.

VoidRay ::

Mipe, ni lemonparty edini. Nobrain, you're an idiot in podobne strani.
Pa tist zelen otrok v .swfju ko se dere.

Netrunner ::

mogoče to hidemyass ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšne barve paprika je to?

Oddelek: Loža
232284 (1104) b3D_950
»

calix izsiljevalski virus

Oddelek: Informacijska varnost
172877 (1671) mtech7
»

Huawei Aspiegel

Oddelek: Mobilne tehnologije
61772 (1497) borisk
»

Nov način ribarskega napada

Oddelek: Novice / Zasebnost
145173 (3732) mitja
»

Ne gre mi zbrisat avi file!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71003 (893) david

Več podobnih tem