» »

kateri paket za otroka?

kateri paket za otroka?

mitzi ::

Kateri paket/ponudnika mi svetujete, da bi najceneje prišla skozi? Razmišljala sem o nakupu samo SIM kartice, ker telefon že imam. Uporabljal bi ga pa otrok, za minimalno število klicev. Hvala, LP

bluefish ::

Mobitel, Simobil,...? Načeloma predplačniška kartica, ker se naročnina za minimalno število klicev ne splača.

Wox ::

Nobenga. Otrok naj se igra, ne pa da telefonira.
Commodore 64

d0rK ::

Debilizem, kar kupi mu telefon. Če ne drugače, lahko pokliče v primeru kakšnih težav.

En mobi paket pri Mobitelu recimo. Potem se pa vidi, koliko zapravi na mesec. Izbor ponudnika naj bo odvisen od največ klicanih številk.

Garibaldi ::

Morda kak predplačniški kjer je kakšna funkcija da brez dinarja lahko pokliče vsaj starše na njihov račun. Omejitev prometa + klic v sili ko je sila.

imagodei ::

Odvisno od starosti otroka. Če je star manj kot 10 let, je res vprašanje, če sploh potrebuje GSM. Tam proti koncu osnovne šole, ko ima že malo več svobode, je pa fino, da ga lahko pokličeš in preveriš, kako in kaj (oz. da otrok pokliče).

Kakemu srednješolcu se mogoče splača že kakšno orenk zadevo, da lahko vzpostavita video klic in da preceniš, ali je že totalno pijan/zadrogiran, ali še dokaj trezen >:D No, resno, da se ti ravno ne laže, da je pri punci doma, če je pa npr. v neki lovski koči z jointom v ustih in z iglo v roki...
- Hoc est qui sumus -

djordjevic ::

Malo off-topic, ampak vseeno. Sem že pred časom, tam nekje okoli uvedbe videotelefonije, teoretiziral, da bo deca bodočnosti mobitele začela 'puščati doma' ali pa jim bodo skrivnostno 'ugašale baterije'. Nadzor je do neke mere OK, pretiravati pa vseeno ni treba. Vsi smo bili nekoč mladi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

Wox je izjavil:

Nobenga. Otrok naj se igra, ne pa da telefonira.


Točno tako, pred 5 razredom OS nima kaj delat z GSM.

dzinks63 ::

Otroci so dandanes izredno tehnično napredni. Nečakinja je pri 9 letih že pravi maher za svoj mobi, tudi pc ji ne dela problemov, surfa in igra otroške flash igrice po netu bp.

Predplačniški debitel. Uporablja mobitelovo omrežje, klici so po 0,12900 €/min za v vsa omrežja, Pošiljanje sporočila je 0,09000 €. Sama debi kartica pa je 10€. Telefon po želji, otroku lahko daš tudi kakšnega malo vrednega rabljenega.

Wox ::

To ni nič posebnega. Nekaj desetletij nazaj so devetletniki znali molsti krave. Sicer pa mi je najbolj smešno/žalostno, ko se nek starš hvali, kako njegov nadebudni froc obvlada svoj mobilnik u nulo. Ne ga srat s takimi, no.
Commodore 64

dzinks63 ::

Ja kaj češ, prihajajo nove generacije, katere bodo za nas govorile kako smo starokopitni, prav tako kot smo mi našim starejšim. To je vedno bilo in bo.

Wox ::

S starokopitnostjo to nima nobene veze. IMHO naj otrok živi življenje, mobilca bo imel itak kasneje poln kufer. Počasi jim ga bodo začeli vgrajevati serijsko v... rit.
Commodore 64

kmetek ::

Pri 18 pa še GPS modul, da ga bo BIG BROTHER imel 24/7 pod kontrolo. 8-O

TOČNO TAKO kot pravi WOX, naj otrok živi življenje.

bluefish ::

Ah, pretiravati pa spet ne.
Sem svoj mobilnik dobil pri 12. letih, pa zaradi tega nisem postal kak odvisnež s tipkanjem SMS-ov,...

Sicer avtorica ni povedala, koliko je otrok star, vendar je proti koncu OŠ čisto kul.

Bethrezen ::

Mislim da bi bilo najbolje vzeti predplacnisko kartico, s tem bos mitzi ze vnaprej dolocila mejo porabe, za kaj vec bo pa po dogovoru z otrokom :)
www.urbanterror.net

Bananovec ::

bluefish je izjavil:

Ah, pretiravati pa spet ne.
Sem svoj mobilnik dobil pri 12. letih, pa zaradi tega nisem postal kak odvisnež s tipkanjem SMS-ov,...

Sicer avtorica ni povedala, koliko je otrok star, vendar je proti koncu OŠ čisto kul.

Enako pri meni s to razliko, da sem si ga jaz sam kupil in tudi sam kupoval kartice. In po pravici povedano sem imel telefon samo zato, da sem bil IN in ne zato, ker bi ga rabil.

jan01 ::

Obvezno predplačniški!
Najcenejši je(trenutno) izimobil(uporablja mobitelovo omrežje) -na petrolu v akciji po 4,5EUR, pogovori in sms po 0,08EUR(60/15s interval... http://www.izimobil.si/izistoritve.cp2?...

JanK ::

Okoli generacij je verjetno najlepse povedal pokojni Douglas Adams: "Anything that is in the world when you're born is normal and ordinary and is just a natural part of the way the world works. Anything that's invented between when you're fifteen and thirty-five is new and exciting and revolutionary and you can probably get a career in it. Anything invented after you're thirty-five is against the natural order of things."

Daren ::

dzinks63 je izjavil:

Otroci so dandanes izredno tehniÄno napredni. NeÄakinja je pri 9 letih Ĺže pravi maher za svoj mobi, tudi pc ji ne dela problemov, surfa in igra otroĹĄke flash igrice po netu bp.


Ristanc > otroške flash igrice.

imagodei je izjavil:

npr. v neki lovski koÄi z jointom v ustih in z iglo v roki...


Si tudi ti dobil mobitel pri 10-ih, da klatiĹĄ take neumnosti ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daren ()

imagodei ::

@Daren,

ne vem, izračunaj. Moja leta niso skrivnost.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravice kriminalistev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13026642 (22770) Trololololol
»

Dekriminalizacija marihuane za rekreativno uporabo v USA(col, was) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13426863 (23572) jype
»

Kaj je nenaravno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9014851 (12992) tt2advanced
»

Informacijski pooblaščenec vložil zahtevo za oceno ustavnosti retencije prometnih pod

Oddelek: Novice / NWO
3716712 (14189) FrizzleFry
»

problem s policijo in travo... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30761937 (38845) donfilipo

Več podobnih tem