» »

Nov intervju: Chris Bryant

Nov intervju: Chris Bryant

Chris Bryant

Slo-Tech - Tokrat krajši intervju s Chrisom Bryantom. Chris Bryant je direktor produktnega vodenja za pisarniški paket Microsoft Office.



Z njim smo se pogovarjali zakaj je Office 2010 najboljši pisarniški paket doslej in kako bo s časom postal še boljši. Komentarji dobrodošli.

74 komentarjev

«
1
2

Han ::

Mah, odkar so ukinili menije, je Office eno veliko sranje! ;(

ToniT ::

Office 2010 ima en kup izboljšav na področju obdelave podatkov...
Moram reči, da sem zelo prijetno presenečen. (Čeprav menim, da je za običajno pisarniško delo dovolj OpenOffice.)

Mavrik ::

Office 2010 je hiter, stabilen s kul izboljšavami vmesnika, ki mi omogoča delati stvari precej hitreje. Še posebej Outlook je kul :) Pa celo copy + paste dela za razliko od OOo!
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Iskanje v Outlooku za svoje delovanje prav tako ne potrebuje povezave s spletom, ne potrebuje moči strežnika, da najde vse te zadetke, saj je vsa pošta shranjena v Outlooku. To smo res dobro izpilili.

Kakšne so na tem področju prednosti/novosti v primerjavi s Thunderbirdom...?

V glavnem imam občutek, da gre tu predvsem za odpravo starejših bugov (peščena ura, hehe) in nekaj napol izpiljenih novih idej (na pol delujoč Social Connector v stilu Gwibberja).

Tudi glede SkyDrive imam občutek, da le posnemajo Ubuntu One.

Je pa lepo priznati (posredno) priznanje predstavnika Microsofta, da je edina prednost novega MS Offica pred OpenOffice.org ta, da zna bolje copy-pastati. LOL!

Se pravi - nekaj malega novosti (za bolj zahtevne uporabnike - Pivot Tables), nekaj odpravljenih hroščev in nekaj na pol delujočih novih idej. Pa malo posnemanja konkurence. Vse skupaj zapakirano v nov design.

No ja, saj ni tako slabo. Ampak človek bi pričakoval več, mnogo več.
sudo poweroff

Mavrik ::

Tudi glede SkyDrive imam občutek, da le posnemajo Ubuntu One.


Saj ne da je SkyDrive obstajal precej prej kot se je Ubuntujevcem sprdnilo...


Je pa lepo priznati (posredno) priznanje predstavnika Microsofta, da je edina prednost novega MS Offica pred OpenOffice.org ta, da zna bolje copy-pastati. LOL!


Ja žalostno da tisti "ekvivalenten, superiorni" pisarniški paket niti copy/pastanja ne obvlada po vsem tem razvoju.
Kakšne so na tem področju prednosti/novosti v primerjavi s Thunderbirdom...?


Iskanje v Thunderbirdu je smeh. Ko bo thunderbird imel integracijo z indeksnim sistemom in omogočal tako preprosto iskanje s kjerkoli na mojem sistemu z uporabo tako močnega jezika... potem se lahko šopirijo.

In kdaj bo TB dobil koledar ter kontakte in to tako da se bodo sihronizirali na daljavo s katerim od servisov?
The truth is rarely pure and never simple.

pecorin ::

In kdaj bo TB dobil koledar ter kontakte in to tako da se bodo sihronizirali na daljavo s katerim od servisov?


za koledar si namestis extension...

cyber_killer ::

Nisem še probal novega Offica, samo imam občutek, da se bodo morali uporabniki z vsako novo verzijo bolj izobraziti kot s prejšnjimi izdajami.

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

Saj ne da je SkyDrive obstajal precej prej kot se je Ubuntujevcem sprdnilo...

Morda res. Ampak osnovni Ubuntu One lahko ŽE DANES dobi vsak uporabnik Ubuntuja zastonj. In zadeve dejansko dela.

Mavrik je izjavil:

Ja žalostno da tisti "ekvivalenten, superiorni" pisarniški paket niti copy/pastanja ne obvlada po vsem tem razvoju.

Morda res. Morda pa kdo ne zna uporabljat copy-pastanja... kakorkoli že - podobne kuriozitete se najdejo tudi v MS Officu. Brez skrbi. Celo kakšni napačni izračuni v Excelu ali nerodnosti pri delu z grafi (so me konkretno enkrat fejst zaj*** v službi). Dejstvo je,d a večjih razlik za povprečnega uporabnika ali povprečno podjetje ni. In to posredno priznava celo Microsoft.

Mavrik je izjavil:

Iskanje v Thunderbirdu je smeh. Ko bo thunderbird imel integracijo z indeksnim sistemom in omogočal tako preprosto iskanje s kjerkoli na mojem sistemu z uporabo tako močnega jezika... potem se lahko šopirijo.

Govorim seveda o TB 3. Verjetno ne veš kakšne novosti je prinesel, ne?

Mavrik je izjavil:

In kdaj bo TB dobil koledar ter kontakte in to tako da se bodo sihronizirali na daljavo s katerim od servisov?

To je resna pomanjkljivost. Ki se jo da omiliti, a le omiliti z dodatki, npr. Lighting. Saj se bo rešilo, a trenutno še ne. Vprašanje pa, če to res vsi rabijo.
sudo poweroff

Jux ::

Jaz že nekaj časa uporabljam 2010 beta in sem zelo zadovoljen. Boljši od 2007, ribon interface je spimpan, office je stabilen in dela hitro. Samo še za linux naj ga nardijo pa so zmagal. Najboljši office paket ever, openoffice (pa se redno matram da bi ga uporabljal) tako smrdi da ne moreš verjet.

poweroff je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Saj ne da je SkyDrive obstajal precej prej kot se je Ubuntujevcem sprdnilo...

Morda res. Ampak osnovni Ubuntu One lahko ŽE DANES dobi vsak uporabnik Ubuntuja zastonj. In zadeve dejansko dela.


SkyDrive lahko že danes dobiš zastojn (25GB placa če se ne motim) in danes dela. Tako kot Dropbox, ki ga uproabljam sam - saj dela na windowsih in linuxu in macu in mojem mobitelu (Android in iPhone klienti). Tko da ne vem kaj je taka velka prednost ubuntu one, razen da je "open". Jst sicer sinhroniziram moje Tomboy notese, ampak to je pa tud to - vsi ta kulj featurji (recimo sinhronizacija telefona) so plačljivi, kot tudi prilična oropanost s prostorom. Edino kar je kul je "ubuntu" značka.

BTW: Dropbox je fenomenalen - če se registriraš prek tega linka dobiva obadva še dodatnih 250mb.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

Jux ::

poweroff je izjavil:

Mavrik je izjavil:

In kdaj bo TB dobil koledar ter kontakte in to tako da se bodo sihronizirali na daljavo s katerim od servisov?

To je resna pomanjkljivost. Ki se jo da omiliti, a le omiliti z dodatki, npr. Lighting. Saj se bo rešilo, a trenutno še ne. Vprašanje pa, če to res vsi rabijo.


Edini res kul mail klient na linuxu je default ephiphany, ker je dobr pointegriran v sistem s tem da je po feature parrityu dovol blizu outlooku. So še kakšne cake (sinhroniziranje kontaktov), ampak sem se že navadil na vsakondnevno uporabo in outlooka ne pogrešam več. Thunderbird je za moj okus premalo zmogljiv, ok če potrebuješ simple mail klient - pol kul, drugače je pa treba naložit še en kup pluginov.

PS: A thunderbird se že zna povezovat na Exchange?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Dami ::

A se da exportat mejle iz TB v Outlook?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ToniT ::

Da se... Vendar preko ovinka - Outlook express ali Windows Mail.

blaz87 ::

Eni pozabljate eno pomembno stvar. MSOffice se palača. Zato se od njega tudi pričakuje perfekcija, ki pa tudi zna zatajiti.

To da je OOo slabši paket, ne bom trdil. Se da z njim tudi komot brez problema delati. Seveda je problem mnogih da ne zglada tako lepo. Spet drugih, da kakšna malenkost ne dela dobro. Saj OK. Ni panike.

Se je pa potrebno zavedati, da OOo lahko pomagate razvijati tudi vi oz. dopolniti tisto kar vas moti, oz. ste lahko TIHO in ne blatite po nepotrebnem.

Kolikor sem jaz uporabljal copy/paste ni bilo problemov že od OOo 2.0.

MyotisSI ::

Open office / Office.
Naj se vsak za svoje odloči.

Vsekakor pa, po moje, čez 80% ljudi rabi pisarniške pakete za zelo banalna opravila, kot pisanje dopisov, pa kaka seminarska in podobno. Tako doma kot v službi (Matthai in še kdo bi znal to potrditi).

Večina ljudi ima MS Office na domači mašini zato, ker pač "padejo iz tovornjaka".

V službi smo vsi na Op. O. in ni težav. Je pa res, da zaradi narave našega dela rabimo pisarniške pakete bolj za osnovna opravila (kot sem zgoraj napisal). MS Offica nimam nameščenega ne doma ne v službi že cca 6 let. Če pa kaj res ne morem odpret imam naložen WordViewer in nato kopiraj/prilepi v Open Office

Skratka, če MS Offica ne bi bilo mogoče dobiti iz "alternativnih virov", bi se zadeve pokazale v zelo drugačni luči. Me zanima, kdo bi dal najmanj 100 EUR zato, da bo imel najnovejši super-duper MS Office ki ima XY novih fensi fičurjev .. ;D
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

Smeagol ::

Zakaj najmanj 100eur? Jaz sem dal 26e ali nekaj takega (+/- 2e), za polno verzijo 2010. (placilo stroskov posiljanja, pakiranja).

Sicer pa redki rabijo najnovejso verzijo.

r0ker ::

torej če kaj ne moreš odpret je še vedno program dober, saj pač odpreš nekje drugje pa prekopiraš nazaj v tvoj program pa še malo popraviš da zgleda pravilno in je ok.
ja, res je dober tale TB.
dajte nehat srat v svojo (že-itak-polno-lukenj) skledo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

MyotisSI ::

r0ker je izjavil:

torej če kaj ne moreš odpret je še vedno program dober, saj pač odpreš nekje drugje pa prekopiraš nazaj v tvoj program pa še malo popraviš da zgleda pravilno in je ok.
ja, res je dober tale TB.
dajte nehat srat v svojo (že-itak-polno-lukenj) skledo


TB? Govora je bilo o Open Office /MS Office

Saj vem, da vernikov nimaš kaj prepričevat, ma že ko provociraš ... ;)
WordViewer sem moral uporabiti ene 10x v zadnjih par letih ...

In nikjer nisem trdil da je Open Office najboljša izbira za vsakogar.
ZAME je trenutno čisto dovolj dober program. Ti pa hitro kupit MS Office 2010, da boš v trendu.

Ceno pa sem našel tukaj Sem pa šele sedaj, videl da ni ravno aktualna novica. Kakšne pa so potem dokončne cene za paket v SLO?
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

driver_x ::

Pri Outlooku 2007 sinhronizacija z Windows Mobile telefonom ni delovala, oziroma še huje, je delovala narobe. Ob prehodih na letni/zimski čas so se celodnevni dogodki pomikali za eno uro naprej in nazaj. Velika katastrofa za poslovno uporabo. Šlo je za dobro znanega hrošča, ki je bil prisoten vsaj od Outlooka 97, pa se ga jim ni zdelo vredno odpraviti. Pri nas smo uporabili work-around, ki se nam je izplačal še v drugih pogledih: prehod na Google Apps in telefone z Androidom.

Drugače pa tip samo naklada in iz odprave pomankljivosti dela slona.

Jux ::

MyotisSI je izjavil:

Open office / Office.
Naj se vsak za svoje odloči.

Vsekakor pa, po moje, čez 80% ljudi rabi pisarniške pakete za zelo banalna opravila, kot pisanje dopisov, pa kaka seminarska in podobno. Tako doma kot v službi (Matthai in še kdo bi znal to potrditi).

Večina ljudi ima MS Office na domači mašini zato, ker pač "padejo iz tovornjaka".

V službi smo vsi na Op. O. in ni težav. Je pa res, da zaradi narave našega dela rabimo pisarniške pakete bolj za osnovna opravila (kot sem zgoraj napisal). MS Offica nimam nameščenega ne doma ne v službi že cca 6 let. Če pa kaj res ne morem odpret imam naložen WordViewer in nato kopiraj/prilepi v Open Office

Skratka, če MS Offica ne bi bilo mogoče dobiti iz "alternativnih virov", bi se zadeve pokazale v zelo drugačni luči. Me zanima, kdo bi dal najmanj 100 EUR zato, da bo imel najnovejši super-duper MS Office ki ima XY novih fensi fičurjev .. ;D


Open office je _neuporaben_ če moraš interaktirat z ljudmi, ki uporabljajo MS office. Na žalost. Vsak dan to izkusim, izkusil sem ob migraciji manjšega podjetja (30 kišt) na office in verjamem da OO za resno delo enostavno ni. (NA ŽALOST!) Če mi kdo najde software, ki bo odpiral .docx in .pptx dokumente, brez da jih razsuje, ga takoj začnem uporabljat.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

poweroff ::

Se strinjam. Enako pa je MS ofiice _neuporaben_ če moraš interaktirat z ljudmi, ki uporabljajo Open office.

Jaki argument, ni kaj.
sudo poweroff

nekikr ::

Za večino home userjev OpenOffice ni primeren. Niti malo. Za večino home userjev je povsem dovolj in preveč že Word pad...

sirotka ::

poweroff je izjavil:

Se strinjam. Enako pa je MS ofiice _neuporaben_ če moraš interaktirat z ljudmi, ki uporabljajo Open office.

Jaki argument, ni kaj.


Dober je zato, ker se da uporabnike ooo skoraj na prste preštet, Office je pa pač malo bolj pogosto uporabljen. Ni slab pisarniški paket, samo officu še vedno ne pride blizu.

Sicer pa za domačo rabo je office krepko pod 100€ pa še za na več kišt je.

nekikr ::

Za na 3 računalnike je. Zastonj paket, če pogledaš kaj dobiš.

poweroff ::

sirotka očitno živi v prejšnjem tisočletju... ali pa v ljubi Sloveniji.

V Evropi in svetu gredo državne uprave in velika podjetja (IBM recimo) pospešeno na OpenOffice.
sudo poweroff

sirotka ::

poweroff je izjavil:

sirotka očitno živi v prejšnjem tisočletju... ali pa v ljubi Sloveniji.

V Evropi in svetu gredo državne uprave in velika podjetja (IBM recimo) pospešeno na OpenOffice.


Pospešeno:)? Se najde kje deleže, oz. jih bom sam probal najdet.

Jux ::

poweroff je izjavil:

Se strinjam. Enako pa je MS ofiice _neuporaben_ če moraš interaktirat z ljudmi, ki uporabljajo Open office.

Jaki argument, ni kaj.

Lej, vsak dan se na žalost srečujem s folkom ki pošiljajo MS office naokrog. In MS Office, hočeš nočeš, predstavlja defakto standard pisarniškega softwarea. Zdej lahko se pregovarjava, kako je to neumen argument, ampak nisi nič dosegel s tem (se strinjam drugače). Če hočeš narest pisarniški paket, _moraš_ podpirat MS Office, drugače ga _povprečen_ uporabnik ne more uporabljat.

Je pač tako, da tudi če narediš NAJBOLJŠI office paket na svetu (OpenOffice je daleč od tega ideala), nisi naredil nič če ne moreš odpret tujih MS Office dokumentov.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Icematxyz ::

V bistvu je vseeno kateri Office uporabljaš dan danes. To je manj pomembno vprašanje.

Vsi pomembnejši pisarniški paketi omogočajo normalno izdelavo dokumentov večini uporabnikov pisarniških paketov. Sama izmenjava dokumentov pa tudi ni težavna kot se prikazuje tukaj. Bolj gre za neke ideološke FUD razprave. Če hočeš popolno interoperabilnost zahtevaj PDF. Če hočeš si ogledati vsebino dokumenta in se z njo seznaniti. Je zelo velika verjetnost da pri tem ne boš imel težav. Če pa hočeš urejati dokumente pa poskrbiš da so pretvorjeni v pravi format. In je to to.

Skratka če imaš 30 računalnikov v podjetju. Pa je tukaj resnično težava še manjša. In res ne vredna razprave. Pač imaš 10:20 razmerje. Kot pri CAD programih imajo velika podjetja načrtno več različnih paketov nameščenih. In ne bi hotela drugače.

Saj se ne gre v teh razpravah samo Microsoft Office vs. Open Office. Pisarniških paketov in programja za izdelavo dokumentov je kot smetja. Ne gre le za ta 2 paketa. V bistvu so razprave na to temo že malo smešne. Nenazadnje Chris Bryant uporablja Oo im MO? Smešno je morda le zapravljanje denarja po nepotrebnem za določene stvari. Pa še to je sedaj ko so končno standardizirali kako se bodo dokumenti izdelovali in podprli v večjih pisarniških paketih manj pomembno. Država kvečjemu bi morala pojasniti zakaj točno ne uporablja cenejšega pisarniškega paketa če zadostuje potrebam javne uprave. Ampak ker tega ne bomo dočakali. Bo vsaj od zunaj se to uredilo in bo tako naslednji pisarniški paket v javni upravi še bolj zbil pomembnost samega imena pisarniškega paketa. Vsak naj pri sebi razmisli kaj bo uporabljal. In zakaj. In če je prav da 20% uporabnikov posiljuje 80% porabnikov. Ker pač oni tak opravijo da mora biti. Daleč od tega. Microsoft se naj bori za svoj dominanten položaj. To je njegova pravica. In kaj drugega od njega ne pričakujem. Konkurenca pa sedaj na podlagi novih standardov dobiva krila. In to je pa meni kot uporabniku všeč. In se veselim da je tako.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Meni je pa zanimovo tole, da na eni strani obsežne študije ugotavljajo primernost uporabe OOo v različnih okoljih, na drugi strani pa nekateri posamezniki tukaj kot protiargument navajajo, da v OOo niso znali uporabiti določene funkcije. Meni to več pove o sposobnostih teh posameznikov, kakor o OOo-ju ali katerem koli drugem izdelku.

Key Quest ::

Han je izjavil:

Mah, odkar so ukinili menije, je Office eno veliko sranje! ;(


A ti kr uporabljas vse mozne funkcije pobljubnega Office programa naenkrat?

Tear_DR0P ::

Open office je _neuporaben_ če moraš interaktirat z ljudmi, ki uporabljajo MS office. Na žalost.

Jux - z vsem spoštovanjem ampak tole je bučka - verjamem (v bistvu vem) da obstajajo funkcije ki jih OOo ni sposoben prebavit in da v ekstremnih primerih kdaj naletiš na težavo - ampak jaz povsem brez problema izpolnjujem obrazce za državno upravo v OOoju - za razliko od edavkov, kjer mi komponenta za elektronski podpis ne deluje nikjer razen na winsih. MS Office je povsem spodoben paket in kadar je treba kaj resnega delat v preglednicah, ga z vezeljem uporabim, za pisanje besedil, mi je pa OOo zadosti, za nameček je OOo bolj kompatibilen med verzijami, kakor MS office in dela tako na linuxu, kot OSxu, za kar moraš pri MS office doplačati dodatnih 25$
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gavran ::

Jux je izjavil:



Je pač tako, da tudi če narediš NAJBOLJŠI office paket na svetu (OpenOffice je daleč od tega ideala), nisi naredil nič če ne moreš odpret tujih MS Office dokumentov.



In seveda dve verziji star M$ Word brez težav odpre dokument izdelan v zadnji verziji, ne??? .doc ni kompatibilen niti sam s sabo...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

poweroff ::

sirotka - preberi članek o MJU - Microsoft. So celo linki.

Jux - sam v Windows-only ustanovi že dve leti uporabljam Linux. Dokumente si izmenjujemo vsakodnevno. Vdveh letih sem imel en sam primer resne nekompatibilnosti in se moral bootati v Winse + Word.

Tako da n emeni buč prodajat. O teh zadevah slučajno nekaj vem - iz prakse. In ko bo država zahtevala, da se z njo komunicira v XYZ formatu, bo tisti format v dveh letih postal "standard".
sudo poweroff

mtosev ::

bo kdaj intervju z Billom Gatesom?:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sirotka ::

Gavran je izjavil:

Jux je izjavil:



Je pač tako, da tudi če narediš NAJBOLJŠI office paket na svetu (OpenOffice je daleč od tega ideala), nisi naredil nič če ne moreš odpret tujih MS Office dokumentov.



In seveda dve verziji star M$ Word brez težav odpre dokument izdelan v zadnji verziji, ne??? .doc ni kompatibilen niti sam s sabo...


em....maš popravek in potem brez težav odpre dokument, tko da...kaj želiš povedat?

LuGi ::

Offtopic vsakic ko odprem slo-tech mislim da je ta novice osmrtnica 8-O

Looooooka ::

Ce bi openoffice res tko hudo pridobival kot eni tle trdite... Potem bi se tud prodaja microsoftovega offica drasticno zmanjsala. Je pa vsako leto obratno. Tko da je lepo, da pac vi delate s tem... Pa poznate par firm, ki to uporabljajo... Ampak resnica je zal drugacna.
To... Al se pa res vsazga procenta veselite kot, da je konec sveta.
Dopuscam moznost, da je openoffce prodrl na trg... Kjer prej nihce ni pisal dokumentov. Internet na kitajskem in v indiji baje narasca. Mogoce od tu ta magicna statistika... Ki bo ocitno ubila microsoft office... In dejstvo da je vsako leto prodanih vec kopij tega "crappy" programa.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Icematxyz ::

Ne vem se nisem nikoli s tem ukvarjal. Ampak ker si tako vehementno nekaj zatrdil. Kakšne pa so prodajne številke po posameznih verzijah?

ToniT ::

OpenOffice je odlična izbira, dokler ti ni potrebno sodelovati z državo.
V službi sem namestil OpenOffice na vse računalnike (100+), vendar smo še vseeno morali kupiti 15 licenc MSOffice zaradi državne uprave. Interni dokumenti so v odf, če pa je potrebno odpreti karkoli iz domene gov.si, pa imajo dotični MSOffice.
Edina stvar, ki jo pogrešam pri OpenOffice je približno enakovredna zamenjava za Access. Base je z vsako verzijo boljši, vendar to ni to.
Ljudje so se od začetka malo bunili, češ da njihov office ni čisto enak, kot tisti doma, vendar so se po dveh mesecih navadili in ni več nobenega problema.

nekikr ::

Tudi Calc ni niti od daleč to kar je Excel. Pri nas smo poizkušali z OO pa se ni izšlo, Calc je preslab.

MacQ ::

Mislim, da je kreganje čisto odveč. Če je nekdo pripravljen plačati za softver, ki ga rabi (ali meni, da rabi) je to čisto njegova pravica in s tem ni nič narobe. Tisti, ki smo več kot zadovoljni z zastonjsko rešitvijo, že vemo zakaj smo.

Pa če se že kregate, vsaj napišite zakaj (dejanska dejstva) je nek paket boljši od drugega. Tako se bo tudi videlo kdo pozna oba paketa in kdo samo kvasi.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

driver_x ::

Tudi Excel ni niti od daleč to kar je Calc. Pri nas smo poizkušali z MS Office pa se ni izšlo, Excel je preslab.

poweroff ::

Looooooka je izjavil:

Ce bi openoffice res tko hudo pridobival kot eni tle trdite... Potem bi se tud prodaja microsoftovega offica drasticno zmanjsala. Je pa vsako leto obratno.

Zato ker trenutno podjetja nameščajo OOo POLEG MS Office.
sudo poweroff

Jux ::

Lejte fantje, naslednjič ko me nekje zunaj srečate, vam iz rokava stresem 50 dokumentov, ki mi jih open office ne odpre. Zdej, jst ne vem kaj je krivo (uporabljam OO 3.2), ampak jst .docxov ne morem normalno urejat. Dojamite še to da tistemu, ki mi pokaže kako poskrbet za kompatibilnost kupim takoj plato piva, ker mi vsak dan privarčuje vsaj 15 minut in en kup živcev. Da lahko v miru urejam dokumente (xlsx, docx in pptx), ki mi jih nardijo sodelavci v MS Office, rabim vsaj eno virtualno mašino (v resnici dve, ker v primarni poganjam 2010 brez slovenskega spell checkerja).

Glede uporabe OO v resničnih okoljih. Sam sem bil natanko isti kot vi, uporabljal sem OO doma in nisem imel potrebe po docx. Takrat sem bil admin ene manjše firme in sem jih prepričal, koliko bodo privarčevali na licencah, če grejo na OO (legalizirali so poslovanje podjetja). Naložili smo OO, uporabljali dva do tri mesce, potem so ugotovili da ne morejo ne excela dobr uporabljat (linkanje več workbookov / spreadsheetov je foo oz. ni kompatibilno) in da nimajo časa izgubljat dneve z popravljanjem podrtih word dokumentov ki jih prejmejo od strank. Raje so zapravili cca. 10kEUR, kot da trpijo.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

poweroff ::

Saj, možne so različne situacije. V enih okoljih se bolj obnese en program, v drugih drugi. Ne sprejmem pa razlage (zlasti ne Microsoft PR-a), da je pa konkurenčni izdelek popolnoma zanič. To je seveda traparija in žaljivo za inteligenco uporabnikov tega foruma.

V moji ustanovi ima večina še stari MS Office. In docx-ov ne more odpreti noben od mojih sodelavcev - razen mene, ki imam Linux. In dejansko tedensko hodijo k meni, češ, odpri mi tole. Da bi pa nadgradili na novejši MS Office pa nočejo - ker je novejši precej drugačen (vizualno), ker se jim zdi brezveze,... pač nočejo.
sudo poweroff

5er--> ::

driver_x ::

Jux: ravno zaradi tega, kar si napisal zgoraj, ti nisi noben kriterij! Brezglavi prehod na karkoli in šele naknadno ugotavljanje težav zaradi nekompatibilnosti ti ne bi smelo biti v ponos.

Se pa strinjam z Matthaiem, da so delovna okolja različna in da so tudi delovna mesta znotraj teh okolij specifična. Pri nas, na primer, pisarniške pakete oporabljamo za najosnovnejše stvari, za zahtevneje analize pa uporabljamo specificirana orodja.

kitaj ::

Ja žalostno da tisti "ekvivalenten, superiorni" pisarniški paket niti copy/pastanja ne obvlada po vsem tem razvoju.

Copy/paste iz MS Office v spletni (WYSIWYG) urejevalnik v večini primerov naredi eno veliko štalo. OpenOffice je pri tem neprimerno boljši.

nekikr ::

Matthai...sem mislil, da si res štručko, pa si s tole zadnjo cvetko sam sebe potisnil globoko v drek... Microsoft je izdal brezplačni dodatek za vse stare office pakete s katerim lahko odpreš nove formate. Škoda, sem mislil, da tvoja beseda vseeno nekaj velja...

driver_x ::

nekkir: stručkoti so MS sistemci, ki tega ne vedo. Mi, uporabniki OOo, tega dodatka ne rabimo in ne poznamo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Subnetting - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
81237 (684) matjazd
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5224267 (21264) Mr.B
»

Nov intervju: Chris Bryant (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
7416422 (14494) Icematxyz
»

Oracle umika brezplačni ODF vtičnik za MS Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
7215732 (13211) noraguta
»

Danska izbrala format ODF (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5015166 (13651) noraguta

Več podobnih tem