» »

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za?

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za?

««
5 / 17
»»

Barba ::

Jaz bi bil za hoh.de. Tam je vertex 120 najcenejši.

Brane2 ::

Pa se splača hecat s tem ?

Kot vidim, imajo PCI-e izvedbe bistveno višje prenosne hitrosti...

Sicer pa, kot vidim, hoče hoh.de EUR30 za poštnino do Slovenije.

Je kdo drugi mogoče cenejši pri poštnini ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Steinkauz ::

Probi pci-e v laptop spravit ;)

kmetek ::

Brane2 je izjavil:

Tud ko pridejo, ne bodo poceni.

BTW, je kdo že imel opravka z http://www.1a-order.de ?

Imajo najcenejše diske, vsaj te Samsunge... :|


plačilo? pošiljajo?

svetetko ::

Sem se registriral na 1a-order.de.
Prvič, sploh nimajo ssd-jev, tukaj sva pa že vsaj dva, ki bi nabavila vertexa.
Drugič, v košarico sem dal 3 samsunge f4, poštnina znaša 39,80 evra!
Tretjič, ob dodatku 10 komadov v košarico, me je opozorilo, da sem presegel maksimalno število posameznega artikla, ki ga posameznik lahko naroči. To pa je 3 komade. Brane2, že samo ti bi najbrž vzel več diskov?
Mislim, da ta trgovina ne bi bila preveč dobra opcija zaradi vseh omejitev...
Kaj mislite?

Brane2 ::

O.K. Torej je hoh.de Čas teče.

Jaz bom vzel 5 diskov.

Kdo bo izpeljal naročilo ?

Pravzaprav, če bom čakal na druge, se bo zavleklo. Sem nekako upal, da bo NazgulRR naročil, pa zgleda to odpade.

Pravila igre:

1. Skupno naročilo izpeljem predvidoma jutri ( sobota ), eventualno v nedeljo.
2. Pri naročilu prištejte EUR6 za stroške poštnine & jebade s papirji- to "po glavi" in ne po artiklu.
3. Prevzem robe je pri meni (LJ Fužine ) - ne mislim jo pošiljat nikamor.
4. Šteje se, da ste robo naročili takrat, ko zahtevani znesek pade na moj TRR
4a: za detajle plačila ( cifra TRR itd) se zmenimo na ZS
4b. plačila NE SMETE izvesti, dokler se z vašim naročilom ne strinjam na ZS
5. Če pride do tega, da vam denar vrnem izven moje krivde/odgovornosti, hočem EUR1 za stroške nakazila ( torej, če robe ne pošljejo, če naročila ne sprejmejo itd), drugače povrnem celotno vsoto.
6. Ko je plačilo na moj TRR izvršeno, načeloma ni poti nazaj. V okvirih svojih možnosti ( če torej sam še nisem plačal itd) vam denar lahko povrnem ( glej točko 6) , vendar načeloma ne računajte na to.

7. Denar tako prejemam kot vračam SAMO preko in na TRR. Ne bom ne sprejemal ne vračal gotovine in ostalih oblik pod nobenim pogojem.

8. kakršnekoli stroške zapletov s štacuno, poštarji itd nosi vsak sam, natanko tako kot če bi robo naročil sam, tudi če moram jaz komunicirat s štacuno ( vračilo napačnega/pokvarjenega/poškodovanega izdelka- poštnina itd). Jaz sprejmem samo vlogo NE-odgovornega pomočnika, ne pa posrednika itd.

9. Ob prevzemu robe pri meni bom priložil fotokopijo računa za celotno pošiljko, kot ga bom dobil od trgovine. Ta račun bo glasil na moje ime.
Ker v tem ne nastopam kot trgovski posrednik, tudi ni variante, da bi sam nekomu izdal račun. Lahko torej samo posredujem kopijo originalnega.

10 Prevzem možen samo ob predložitvi osebnega dokumenta in podpisu prevzemnice. Robo lahko prevzame samo tisti, ki je izvedel plačilo in mi posredoval svoje podatke na ZS, ob predložitvi osebnega dokumenta in podpisu prevzemnice.

11 Ne omogočam in ne bom preverjal stanja izdelkov ne pred ne ob prevzemu robe zainteresiranih. Iz tega sledi, da so vsi morebitni zapleti med njimi/vami in trgovino na osnovi fotokopije računa trgovine.

12. Ne mi utrujat s pravicami potrošnika in ostalih pravicah, ki bi jih pričakovali v navadni štacuni. Če morebiten zaplet lahko uredite sami, prav.
Če ne, ne težit meni. Če lahko pomagam brez težav in stroškov zase, prav. Drugače pa jaz v tem dealu nočem obstajat v nobeni drugi vlogi razen kot nekoga, ki ob svojem združil naročila drugih, da bi prišparal na stroških poštnine.

Če se nihče drug ne javi, je to to. Any takers ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

kmetek ::

Tole ti je pa odvetnik sestavil :D

Barba ::

Kako je z naročili? Ali je že kaj interesentov? Malo me moti osebni prevzem. Za pot v Ljubljano porabim najmanj 30EUR, tako se mi skupinski nakup ne izide. Prevzem preko kolega, pooblastila in kopije osebnega dokumenta bi bilo čisto OK.

Brane2 ::

No, od vse tiste galame sta v tem trenutku ostala 2 (dva) interesenta. kar v robi pomeni en tapoceni disk in en vertex. :))

Nego, med iskanjem in primerjanjem mi je padlo v oči nekaj drugega.

Če že jemljem in če večino poštnine nosim sam, sem swi reku dejmo pa pogledat če je še kaj zanimivega in poceni, kar bi bilo bistveno cenejše kot pri nas.

Ker sem zadnje čase na AMDju in ker imajo plate zanj bolj boge mrežne, sem začel iskati tam. Na hoh.de se dobijo spodobne Intlove mrežne za EUR25+ ampak tu gre za modele s starejšim čipovjem, katerega je Realtek dosegel zadnje čase in mogoče v nekih primereih presegel.

Če ne veste, imajo vse tozadevne naprave Realtekovo RTL8111 serijo. A tu je haklc- niso vsi modeli isti, RTL8111B je boljši od RTL8111. "C" je boljši od "B", "D" je boljši od "C", od tam pa se veji na DP in DL, katera vsak vsebujeta en set izboljšav bazične "D". Nato sledi "E", ki je zadnji model v tej seriji in je AFAICS nadgradnja DL, čeprav gre za neke specifične malenkosti.

Razlika med "B" in "DL" bi morala biti znatna, velika večina tako motherboardov kot kartic pa vsebuje verzijo "B", ki je bolj poden.
"B" dela na tastarem PCie 1.0 DL pa na 2x hitrejši verziji 1.1a. "B" serija omogoča jumbo frameje do samo 4K, "DL" pa do 9K. Poleg tega ima "DL" kar nekaj funkcij, s katerimi zna zmanjšat CPU breme, ki jih "B" nima.

Zato se mi je zdelo fino ubost tamale mrežne za na PCIex1. Tisti štekerji so itak večinoma neuporabljeni, preko njih pa si lahko na še tako poceni plati omisliš dobro mrežno.

Težava pa je v tem,d a so na skoraj vseh danes dosegljivih PCIex1 mrežnih Realtekovi RTL8111B in ne "DL", ali "E".
Pravzaprav na vseh, ki sem jih našel na idealo.de RAZEN na Digitusovih DN-1013-2 ( www.digitus.de).

Hec pa je v tem, da slednje na hoh.de nimajo, pri nas pa je praktično 2x dražja kot zunaj - EUR20+ pri Remisu namesto EUR11+ kot so cene zunaj.

Če bo kdo naročal če kaj zunaj in bi se odločil za skupinski nakup v kaki štacuni ki kaj takega ima, se priporočam. :)

Barba je izjavil:

Kako je z naročili? Ali je že kaj interesentov? Malo me moti osebni prevzem. Za pot v Ljubljano porabim najmanj 30EUR, tako se mi skupinski nakup ne izide. Prevzem preko kolega, pooblastila in kopije osebnega dokumenta bi bilo čisto OK.


Prav. Ne maram pošiljat te robe, ker ne maram dodatnih potencialov za zaplete zaradi poštarja, ki bi se odločil igrat basket s paketom ali pa bi ga odprl. Kar se prevzema po posredniku tiče, se lahko zmeniva nekako tako kot si predlagal. Pošlji ZS.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

OBVESTILO:

ROK IZVEDBE PLAČILA BOM PREMAKNIL DO TORKA 12:00h, kar pomeni, da se bo dalo plačati do vključno ponedeljka tako, da bo denar v torek zjutraj pri meni in bom izvedel naročilo. Lahko mogoče vplačate tudi v torek zjutraj, a če denarja ne bom videl do 12:00h, veše robe ne bom naročil.

Hec je v tem, da čez vikend mnoge banke delajo slabše in nekatera včerajšnja plačila še niso pri meni.

Poleg tega, tudi moje naročilo ne bo obdelano pred ponedeljkom, tudi če ga izpeljem v nedeljo.

Zato sem se odločil za ekstra malo več ko dan.

Vsi interesenti, ki so se prijavili na ZS, so že obveščeni o tem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

ŠKATLA_PRIŠLA


ŠKATLA_ODPRTA


ROBA




ALi hoh.de kriminalno slabo pakira ali pa na domačem GLSu odpirajo robo. :|

NO, v paketu je bilo videt vse...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Lion29 ::

no images
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Brane2 ::

Jaz bom počasi začel z migracijo podatkov na nove diske.

Glede na to, da je od 11-tih diskov 10 mojih in da sem enega že odprl, če želiš Lion29, ti dam zadnje tri serijske številke preostalih in si pač izbereš svojega.

Če želiš, seveda. Drugače so na zunaj vsi OK in embalaže nobene druge robe nisem odprl...

Itak bo trajalo, da zmigriram podatke z obstoječega RAID-a na en disk in ga pripravim, da se bo ssitem lahko zbootal z njega.

Še prej pa se morajo segret na sobno temperaturo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Počasi se mi že mudi, Lion29.

Diski se full počasi grejejo v tistem plastičnem wrepu.

Ne smem pa predolgo čakat.

BTW: Sem jih moram vdelat:

MINI_RAID



Če čez eno uro ne boš izrazil želje za točno določenim primerkom, jih bom začel odpirat, da se segrejejo medtem ko formatiram prvega in nanj kopiram podatke starega RAID-a...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

kmetek ::

zakaj rabiš tok diskov? :D

Steinkauz ::

LOL kr 10 diskov.
Kir raid boš pa fural?

Brane2 ::

RAID-5 s sedmimi diski + en hotswap.

To pomeni 8 diskov bruto in 6 diskov netto oziroma cca 12TB placa.

Preostala dva diska sta kot rezerva oziroma za backup najpomembnejših podatkov...
On the journey of life, I chose the psycho path.

SeTAr ::

Brane previdno - raid5 z velikimi diski ni nujno dobra ideja

Brane2 ::

1. Taglavne podatke imam na backupu

2. Vedno imam v skupini hot-spare. Če en disk pade, se selitev podatkov na hot-spare začne praktično takoj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, pozabu sem 3- imam med drugim zrcaljene strežnike.

Se pravi, strežnik na lokaciji X vsebuje več ali manj kopijo podatkov strežnika na lokaciji Y.

Tako so strežniki obenem proxyji in rezervne kopije.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Steinkauz ::

No če bo kdo še kej naročal v roku enga mesca, sem za disk in mogoče še kej druzga. Drugače bom pa sam okol 20. februarja organiziral nakup s http://www.jacob-computer.de/, ki je tut ugoden, poštnina pa
Gewichtsstaffel bei Versand per Vorkasse in die EU:
bis 2 kg 13,99 EUR
ab 2 kg 15,99 EUR
ab 6 kg 17,99 EUR
ab 12 kg 21,99 EUR
ab 20 kg 29,99 EUR

bluefish ::

Da ne bo koga zmedlo - cene robe za naročilo preko interneta so nižje: http://direkt.jacob-computer.de/

Sem naročil grafično in je naročilo potekalo brez nevšečnosti, tudi odzivi na vprašanja so hitri. Dostavlja pa DPD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Steinkauz ::

Sm na hitr prlimal.
Tvoj link velja ja

Brane2 ::

Sem zmontiral tiste diske v RAID. RAID-5 z 9-timi diski + en disk kot hot spare.

Postavil sem particije na 4KB mejah in temu ustrezno postavil dva RAID polja. Prvo manjše je za swap 8 x 16GB= 128GB ( "nek se nadže") in glavno polje, ki vsebuje vse ostalo. Hitrost prenosa presega 600MB/s pri 512KB chunku, vendar se nisem hotel zafrkavat s tem.

Postavil sem chunksize na 4KB ( kar pomeni, da vsak 4KB sektor pade na svoj disk v polju) in takrat dobim 200+ MB linearno branje.

Glede na to,d a do mašine dostopam prek Gig-E ( v kratkem če bo šlo, bom pičil prek dveh paralelno v teaming modeu), je tole čezinčez dost.

Novi RAID se obnaša lepo v veliko širšem obsegu nalog kot prej. Tudi diski se manj grejejo od starih Hitachijevih Deskstarjev 500GB.

Novo polje je tako bistveno večje, saj imam namesto 5-tih sedaj 8 podatkovnih diskov.

Končna velikost je tam nekje 15TB.

Zaenkrat vsi diski zelo lepo špilajo, le sinhronizacija polja traaaaaja. Za celotno polje naj bi šlo ene 5 ur, sedaj sem na 35%.

Na 10-tem disku je sedaj še vsebina starega RAID-a, ki pa jo počasi selim na novo polje. Ko to zaključim, ga bom na novo sparticioniral in vsako od particij pridružil svoji skupini kot hot-spare.

Mater, ampak čisto vse reže, kamor bi lahko vštekal SATA drajv so zasedene. >:D

Edino ozko grlo je, da imam dve kartici 2x SATA -- PCIex1, kjer bi ta en lane znal biti ozko grlo.

Pri TechTradeu naj bi dobili kartico za 4 drajve za na PCIex4, ki pa je na žalost ni na zalogi.

Ko pride, jo žvajznem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kuglvinkl ::

Al pa poklikaj v tujini.
Your focus determines your reallity

trnvpeti ::

In kaksen cpu imas(koliko je obremenjen) za to raid masino?
Kaj delas s podatki?
Kako imas resen team bonding?

Brane2 ::

CPU: Phenom II X4 955BE. Obremenitev CPUja niti ni visoka, ker gre v veliki večini za branje.

S podatki ne delam nič posebnega. So pač v NFS4 shareih, katerim dostopam namesto lokalnemu disku.

Če pod team bonding misliš povezavo dveh mrežnih v eno, tega še nimam rešenega.

Bo pa v kratkem. V planu imam to izvesto softversko z namenskim modulom v kernelu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

trnvpeti ::

Ja to sem mislil.
In koliksno hitrost branja dosegas?

Brane2 ::

Sedaj ene 250 MB/s linearno s 4KB chunkom.

Prej sem s 512KB chunkom IIRC prišel nad 600MB/s
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, pa to je s tem ozkim grlom, kjer imam 4 diske na 2 PCIe x1 konektorjih.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr_M ::

Cetudi delajo preko PCIe x1 v1, je to 2x 2.5gbit. Ce je pa 2.0, potem pa 2x toliko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Ptem pa je to to.
On the journey of life, I chose the psycho path.

T-h-o-r ::

http://www.mimovrste.com/artikel/206010...


gledal sem ta disk, ki ima usb 3.0


ali ga lahko normalno priklopim na usb 2.0 in bo vse laufalo?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

zile ::

http://www.legitreviews.com/article/144...
Glede kompatibilnosti si malo preberi.

T-h-o-r ::

to me ne skrbi, skrbi me kompatibilnost med usb 3.0 in 2.0
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Lion29 ::

seveda so usb 3 izdelki nazaj kompatibilni z usb2, torej vsak USB gadget ti bo delal na usb2 prikljucku po usb2 hitrosti.... isto velja obratno.... ce prikljucis usb2 gadget na usb3 prikljucek, bo normalno delal po usb2 hitrosti
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

T-h-o-r ::

tnx
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

PaPaDiZ ::

bluefish je izjavil:

Da ne bo koga zmedlo - cene robe za naročilo preko interneta so nižje: http://direkt.jacob-computer.de/

Sem naročil grafično in je naročilo potekalo brez nevšečnosti, tudi odzivi na vprašanja so hitri. Dostavlja pa DPD.



V kolkem času pa si dobil naročeno ?

bluefish ::

Pri meni se je malce zavleklo, ker sem denar nakazal v petek, v ponedeljek je bil nato še praznik in je vse skupaj trajalo 10 dni.

clix ::

Jaz sem naročil CPU pri jacob-computer 25.1 okol 15h, dobil sem ga že 28.1. dopoldne.

Steinkauz ::

Na http://direkt.jacob-computer.de/_artnr_... je cena poskočila s 69eur na 84, tak da odpade.

sss ::

jst še vedno vidim ceno 69,80EUR

Morda je šlo za pomoto?

bluefish ::

Jacob ima dokaj pogosto nihanje cen. Trenutno tudi jaz vidim 69EUR.

Steinkauz ::

Mnja očitno je bla napaka.
Vzel pravila od braneta pa jih mal modificiral
Torej ok, here we go:

Stran:
http://direkt.jacob-computer.de/


1. Pri naročilu prištejte EUR6 za stroške poštnine & jebade s papirji- to "po glavi" in ne po artiklu. Ker je poštnina po teži, v primeru veliko robe, ustrezno naraste, seveda sporočim koliko in če se še vedno strinjaš speljemo
Gewichtsstaffel bei Versand per Vorkasse in die EU:
bis 2 kg 13,99 EUR
ab 2 kg 15,99 EUR
ab 6 kg 17,99 EUR
ab 12 kg 21,99 EUR
ab 20 kg 29,99 EUR
2. Prevzem robe je pri meni (LJ vič, gerbičeva) lahko tudi na FRI/FE, izjemoma v centru(to mogoče 1x v tednu) - pošiljanje odpade.
3. Šteje se, da ste robo naročili takrat, ko zahtevani znesek pade na moj TRR
3a: za detajle plačila ter vse ostale informacije se zmenimo na ZS/email
3b. plačila NE SMETE izvesti, dokler se z vašim naročilom ne strinjam na ZS
4. Če pride do tega, da vam denar vrnem izven moje krivde/odgovornosti, hočem EUR1 za stroške nakazila ( torej, če robe ne pošljejo, če naročila ne sprejmejo itd), drugače povrnem celotno vsoto.
5. Ko je plačilo na moj TRR izvršeno, načeloma ni poti nazaj. V okvirih svojih možnosti ( če torej sam še nisem plačal itd) vam denar lahko povrnem ( glej točko 6)
6. Denar tako prejemam kot vračam SAMO preko in na TRR. Ne bom ne sprejemal ne vračal gotovine in ostalih oblik pod nobenim pogojem.
7. Plačam in prinesem paket v ljubljano lahko samo MED VIKENDOM!, prevzem pa je možen med tednom. Tako da če pride paket v ponedeljek, ga pred drugim ponedeljkom ne bo možno prevzet.
8. kakršnekoli stroške zapletov s štacuno, poštarji itd nosi vsak sam, natanko tako kot če bi robo naročil sam, tudi če moram jaz komunicirat s štacuno ( vračilo napačnega/pokvarjenega/poškodovanega izdelka- poštnina itd). Jaz sprejmem samo vlogo NE-odgovornega pomočnika, ne pa posrednika itd.
9. Ob prevzemu robe pri meni bom priložil fotokopijo računa za celotno pošiljko, kot ga bom dobil od trgovine. Ta račun bo glasil na moje ime.
Ker v tem ne nastopam kot trgovski posrednik, tudi ni variante, da bi sam nekomu izdal račun. Lahko torej samo posredujem kopijo originalnega.
10. Ne omogočam in ne bom preverjal stanja izdelkov ne pred ne ob prevzemu robe zainteresiranih. Iz tega sledi, da so vsi morebitni zapleti med njimi/vami in trgovino na osnovi fotokopije računa trgovine.
11. Ne mi utrujat s pravicami potrošnika in ostalih pravicah, ki bi jih pričakovali v navadni štacuni. Če morebiten zaplet lahko uredite sami, prav.
Če ne, ne težit meni. Če lahko pomagam brez težav in stroškov zase, prav. Drugače pa jaz v tem dealu nočem obstajat v nobeni drugi vlogi razen kot nekoga, ki ob svojem združil naročila drugih, da bi prišparal na stroških poštnine.

Rad bi da smo vsaj 3je.
Zainteresirani mi pišite na ZS

kmetek ::

omg, pravniki :)

kmetek ::

Cene diskov so samo še 65EUR, jao jao pa tok so cene 1TB pri nas :D

Lion29 ::

bo treba nabavit 10 momadov in anredit tako polje kot brane :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kmetek ::

Za MSN bi bilo :))

evo še bolje pixmania, saj imajo baje ugodno ptt?

http://www.pixmania.de/de/de/7656890/ar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kuglvinkl ::

Če boste naročal, jest rabim 2 kom.

Še to, za multimedijo je Samsung F4 best buy?

Imate vsi dost diskov? :)

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

Kugl, smo za skupinski nakup? :) Jaz potrebujem 2x Samsung EcoGreen F4 2000GB, SATA II (HD204UI). Plačam lahko jaz s PayPalom. Kupimo lahko pri Memshop.De, kjer je poštnina 21eur ali pa še raje pri GetGoods.De, kjer je poštnina 20, pa še PayPal podpirajo. Fino bi bilo, če se nas najde vsaj 4, da se stroški poštnine fino zminimizirajo. Naročim lahko maksimalno 7 diskov.

Kdo bi še potreboval disk?
««
5 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hardwareversand.de (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Kaj kupiti
1912362670 (149785) integral15
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507274622 (109408) darkolord

mindfactory.de - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
329854 (7476) UlyssesE
»

Kje kupiti dele računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
176379 (5704) KTr1sk
»

tuje spletne trgovine (hod.de) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8614919 (9383) lambda

Več podobnih tem