» »

tuje spletne trgovine (hod.de)

tuje spletne trgovine (hod.de)

1
2
»

domen- ::

kmetek

jaz pa sem mislil da je 27 " dell z TN matrika , o joj, joj :(

kupi kdo dell 2408wfp, star 2 tedna :))

LP

Cena? :D Mrtvi pixli? Garancija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domen- ()

gregor ::

Brez mrtvih pixlov.

Več informacij pa je TUKAJ

LP

XImhotep ::

ravsek ::

Ah ja. V cetrtek narocil pri Qsix (Supradictus) Della-a 2709W. Danes dobim paket, vidim pri prevzemu, da skatla zgleda neposkodovana, primerno velika in od Della, torej vse lepo in prav. Podpisem, prevzamem, zacnem odpirati, nakar vidim, da sem dobil 2408WFP ;( OK, tudi v najslabsem moznem primeru, da se ne bo nic uredilo, monitor ni slab, le malo sem ga preplacal, ni pa seveda to kar sem narocil ;(( Zaenkrat sem vse pustil se originalno zapakirano in pisal Supradictusu, vendar po pravici povedano ne vidim kako se bo stvar resila, se najbolj izvedljiva resitev se mi zdi, da mi nakazejo razliko in je. EDIT: Malo gledal okoli in vidim, da bi mi morali oni poslati "pre-paid shipping return label", da jim posljem na njihove stroske nazaj in oni nov monitor spet na njihove. Vsaj fer bi bilo tako, upam da se bo dalo zmeniti. No, pred nakupom sem bil skepticen do kupovanja dragocenih stvari prek interneta, sedaj sem pa sploh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ravsek ()

Muzo ::

Jst sm kupil Yuraku pri HOH.de Ker monitor ne delal, je seveda sledil kontakt. Ker sam ne znam predobro nemško, sem pisal v angleščini, po nekaj dneh sem prejel tudi odgovor (v angleščini).

Ne vračajo denarja, za stroške pošiljanja, ki ga imaš z vračilom, baje vrnejo razliko kot za domačo pošiljko 7-10€, sam sem se dogovoril da pošljem nazaj na svoje stroške in mi potem pač na njihove pošljejo drug monitor. Kontakt je bil do sedaj OK, email ni ravno najboljši, če pa pokličeš po telefonu je pa OK in se da marsikaj zmenit. Bomo videli kaj bo, ko pride nadomestni monitor. Skratka trgovina OK, ko gre kaj narobe pa sam nosiš stroške pošiljanja nazaj :S

c3p0 ::

Kot že napisano, se mi je podobno zgodilo pri hoh.de (dobil model z manjšimi diski). Razliko so po 10 mailih v enostavčni polomljeni angleščini le nakazali.

gregor ::

ravsek

ali ti je ze dal odgovor ?

dvomim da bi ti namenoma poslal napačen model , vsekakor bi jaz od njega zahteval da ti pošlje 2709 za nižjo ceno , zmanjšano za tvoje stroške pošiljanja nazaj

pa da povem še kako sem rešil moj zaplet z 2408wfp

ker ga pač v sloveniji nihče ni hotel kupit:( sem pisal supradictusu ki se je strinjal da mu ga pošljem nazaj ter doplačam razliko do 2709w
vsekakor zelo korektna poteza, tudi odgovore mi je zelo hitro dal, v 3, 4 urah sva si izmenjala cca. 15 mailov, res je bil ustrežljiv

mimogrede njegovo ime je Rob Haffmans, jaz sem si z njim dopisoval kar na rob@qsix.eu
pošiljanje nazaj v NL me je stalo 27 eur - dpd, kat tudi ni pretirano

Tako da sedaj čakam na dell 2709w :)) :P

LP

Vuli ::

Jaz sem gledal pri hoh.de 4870, ki pride 208E. Sej bi se ful splačalo, samo kaj ko je poštnina še 30E(GLS) in sem na istem, kot bi jo kupil tukaj.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

kmetek ::

no se mi je zdelo da pošiljanje LCDja ni tok visok strošek no!

Vuli : NE SPLAČA!!!!

kmetek ::

gregor: ker ponudnik to ptt?

Muzo ::

Sej je napisal. DPD. http://www.dpd.net

gregor ::

ja preko dpd-ja sem poslal nazaj, cena je ista za celo nizozemsko

sicer pridejo na dom zastonj pobrat samo jaz sem bil prepozen in sem sam peljal na dpd depo ob 6 popoldan

drugače pa me je supradictus ravnokar obvestil da bo 2709w poslal v ponedeljek ali torek prihodnji teden:))

LP

Muzo ::

Ko sem jst klical za nemčijo so rekl, da je cena 21 EUR + DDV, če pa poberejo pošiljko je pa doplačilo 6,5 EUR.

kmetek ::

zanimiva ptt storitev, kako imajo zavarovanje in kraje pokrite?

gregor ::

meni so rekli da je isto če oni prevzamejo ali če sam dostavim, ker pa sem prepozno klical, okoli 14 ure , oni pa pobirajo do 15 sem potem sam popoldan dostavil

ja pa zavarovano do 520 eur, če se prav spomnim kaj so mi rekli , vsekakor tam okoli 500 eur

lp

urosbe ::

Tema se je ustavila sredi debate in me zanima, kako ste rešili zadevo? Je potem kdo prejel 2709W - v kolikor ja, kako ste zadovoljni z njim? Sam sem dolgo časa ponosni lastnik Dell 2405, in se ogrevam za nakup 2709W - glede na to, koliko časa preživim za računalnikom, bi mi rahlo večje črke kar pasale:)

T0RN4D0 ::

Vidim da je mal stara tema, samo lahko omenim še trgovino cyberport.de, poštnina pri njih pride za notebooke recimo 20€ (s tem da ko sem jst kupoval so mel popust v višini poštnine), za slušalke (majo tudi senheiser ko je nekdo spraševal, čeprav je najbrž že naročil) pa mislim da pride okol 15€... Dostava je pa trajala kakšen teden z DHLom (vmes vikend in kakšna dva dni za banko, ko so dobil nakazan denar mislim da je bla zadeva v treh dneh pri meni).

Je pa res da če kupuješ kakšno drobnarijo ki jo dobiš pri nas za 5€ več se ne splača kupovat, že zaradi zapletov pri garanciji ne (načeloma majo priznane firme worldwide garancijo, samo je manj komplikacij če vzameš pri nas, vsaj predvidevam)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

gregor ::

seveda, jaz sem ga prejel od supradictusa oz www.qsix.eu takoj ko je prejel mojega 2408 nazaj

slika odlična, nimam pripomb, edino kar me malo moti je to da je črn in se prah bolj vidi :))

tukaj imaš test

http://www.prad.de/en/monitore/review/2...

drugače pa vidim da ima qsix.eu ceno 600 eur, temu dodaš cca 30 eur za poštnino, torej ga dobiš za CCA 630 eur
LP

urosbe ::

Hvala za odgovor! Sem jim vceraj pisal in ze dobil odgovor, na zalogi jih imajo in sicer revision A01 (pozna kdo razliko?), postnina z zavarovanjem 34€, torej 633€ - ceneje mislim da ga ne bom dobil. Kako ste placali-PayPal, preko banke?

batista bomb ::

Mene zanima če je kdo že kupoval prek geizhals.at zato ker me zanima če se da plačat po prevzetju ali obvezno preko paypal ali pa preko bančne kartice :|

krneki ::

www.geizhals.at ni trgovina, ampak podobno kot www.ceneje.si. V avstrijskih/nemških spletnih trgovinah se plačuje z nakazilom v naprej, paypal ali cc. Po povzetju so več ali manj pobožne želje.

gregor ::

jaz sem plačal preko spletne banke nkbm, provizija je bila 0,37 eur, se ne spomnim točno,

on ti pošlje po e-mailu podatke firme:
"
Van Lanschot bankiers in Hilversum, Netherlands

Accountholder: Qsix BV
Address: Postbus 1412
3800 BK Amersfoort, Netherlands
Accountnumber: 260337218

IBAN: NL88FVLB0260337218
BIC: FVLBNL22

Subscription: xyz - glej spodaj

Thank you,
Rob Haffmans
"

xyz
tu je pomembno da to kodo ki ti jo da navedeš pri plačilu

meni je tako 2408 kot 2709 poslal naslednji dan po prejemu plačila, ponavadi traja dan ali dva da gre nakazilo, to je odvisno od banke, nkbm je bila obakrat hitra ..

skratka nimam pripomb nad tem podjetjem - vse je bilo ok, tudi račun mi je poslal v pdf-u ker ga pri dobavi ponavadi ni zraven...

LP

ps, če nabaviš pa poročaj kako je šlo

grex ::

Prosil bi za pomoč, ker nimam nekih izkušenj z nakupovanjem v tujini - oz. do sedaj ni šlo nikoli nič narobe.

Na cyberport.de sem naročil nekaj računalniških komponent. 4 so dobili na zalogo po dveh dneh in bi jih verjetno poslali, vendar se je pri peti (grafična kartica) zakompliciralo. Po dveh dneh sem nenadoma videl napisano, da datum dobave ni (več) znan:

Gigabyte Radeon HD 4850 Passiv 1024MB PC
[Art. Nr.2E21-180]
Verfügbarkeit: Liefertermin derzeit unbestimmt

Ko sem naročil, je pa pri tem istem artiklu pisalo:
Verfügbarkeit: Innerhalb 3 bis 10 Tagen lieferbar

Plačano s kreditno kartico, zaračunano pa že tudi. Sedaj me zanima, kako ukrepati, če se bo zadeva vlekla. Se da načeloma karkoli zamenjati? Kako potem to s plačilom urejaš. Lahko skenslaš del nakupa in ti koker vrnejo denar? Kaj drugega?

T0RN4D0 ::

Po mojem najbolje da se obrneš na njih, čim prej tem bolje.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

grex ::

2x sem jim pisal pa (še) niso odgovorili. Pisal sem pa v angleščini, ker aktivno mi nemščina ne gre najbolje.

Nekaj časa bom še počakal, potem pa poklical na njihov €1/min kundenservis, kjer upam da govorijo angleško.

Ima že kdo kakšno podobno izkušnjo? Zanimajo me namreč realne opcije, kako rešiti ta problem, kar mi bo zelo olajšalo pogovor po telefonu.

urosbe ::

ps, če nabaviš pa poročaj kako je šlo


Denar sem nakazal v nedeljo 19.10. preko NLB Klika (naročilo plačila v tujino preko SEPA obrazca). V sredo 22.10. kmalu po 12h ga je imel Rob na računu in še isti dan oddal paket. Na podlagi podatkov iz online trackinga je bila pošiljka danes zjutraj v Budimpešti. Sporočim ko dobim dostavljeno.

WiLd_WiNd ::

jaz sem na hoh.de kupil svoj p.c. in stvar deluje super.

najbolje je stvar opraviti preko telefona ali preko maila na info@hoh.de, ali pa pisati kaki osebi (jaz sem pisal neki uslužbenki Rebekki.... :P)

Stvar je full letela, paket sem dobil v 3 dneh od trenutka ko sem vplačal, ko so prejeli denar so mi poslali tako potrdilo kot št. paketa, da sem lahko sledil paketu... Brez pritožb, pripomb, ipd... pa še če ima kdo s.p., lahko kupi tax-free.... namig:P

gregor ::

grex ,jaz sem imel problem pri topvisionshop ko sem pred leti kupoval fotoaparat
in sem jih klical ter telefonsko rešil zadevo, upam da ti bo uspelo
če ne pa jim malo zagrozi ;((

urosbe, ja tale supradictus (oz qsix) je vedno hiter, tudi na ebayu ima zelo dobre ocene.

LP

urosbe ::

Danes ob 11h so mi dostavili težko pričakovan paket - Dell 2709W naročen iz Qsix.de. Kot sem že omenil, nakazal sem v nedeljo, denar so prejeli v sredo in takoj oddali paket, danes mi je bil paket dostavljen. Slikce sem objavil v temi: Kateri 26" LCD kupiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosbe ()

kmetek ::

qsix.de ne dela več 8-O ?

lambda ::

Ja, očitno so zaprli. Na srečo sem že naredil Dell International Ownership Transfer za mojega 2709W, ki ima NBD garancijo. Tako da mi sedaj preostane še 2 leti NBD v sloveniji. Sicer je qsix obljubljal 5 let garancije, ampak ni panike ...

V večjih težavah znajo biti tisti, katerih monitorji niso imeli service tag-a ali ga ni bilo v dell-ovi bazi. Bilo je tudi več tipov garancij ...

egomez ::

lambda je izjavil:

Sicer je qsix obljubljal 5 let garancije, ampak ni panike ...


Glede qsix-a in garancije pa je vseeno dobro bit pazljivo. Jaz sem tam kupil 2709W...na njemu je service tag, vendar monitor ni v Dellovi bazi.
Glede rešitve problema pa iz qsix-a ni odgovora. Tako da samo upam, da se monitor ne pokvari.

lambda ::

Zanimivo, moj 2709W je bil tudi od qsixa (kupljen marca 2009, izdelan januarja 2009 - oz. vsaj od tam dalje teče 3 leta NBD), pa service tag je v Dellovi bazi.
Sicer je qsix obljubljal 5 let garancije, ampak ni panike ...

S tem sem sicer mislil na to, da o tej garanciji lahko vsi samo sanjamo. Qsix je bil zelo odziven do trenutka, ko je bil nakazan denar, pa produkt je še kar hitro poslal. Od tam naprej je pa odgovarjal z velikimi zamudami (ali sploh ne), ko so ljudje hoteli še račun, ki ga ni bilo zraven ali pa uveljavljati kake reklamacije. Jaz sem mu ene 3x pisal za račun in ga po enem mesecu tudi dobil - številko računa sem namreč moral vpisat za Ownership Transfer.

t_mali ::

Pozdravljeni,

Imam eno uprašanje glede nakupovanja prek spleta iz tuji držav.
Namen imam kupiti aparat nokio N97, ki se nahaja na tej strani, http://www.cc.cc/Nokia_N97_32GB_Multime...
Zanima me kako se plača z paypal-om ter ali je veren.

Hvala.

Samuel ::

Dobra cena, a?

t_mali ::

jp

lambda ::

Ta dnar lahko tudi na Karitas pošlješ, boš na istem, pa še nekaj dobrega boš naredil.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507274629 (109415) darkolord
»

dell 2709w - zelena črta

Oddelek: Pomoč in nasveti
202379 (1222) Gregec
»

Kateri 26'' LCD kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22126060 (10391) nejko8
»

Dell 27" ali kaj drugega?

Oddelek: Kaj kupiti
182510 (1795) zile
»

LG 26" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
394539 (3315) LordWorm

Več podobnih tem