» »

DEMISE d.o.o. oz. DEMISE-PC d.o.o

DEMISE d.o.o. oz. DEMISE-PC d.o.o

«
1
2

ace99 ::

imam sledec problem. Decembra leta 2009 sem pri Demise d.o.o. kupil graficno kartico, katera pa je sredi januarja 2010 "crknila". Kmalu za tem sem zvedel da demise d.o.o. ne obstaja vec. sedaj naj bi bila firma demise-pc d.o.o. v kateri trdijo da z prejsnjo firmo nimajo nic, ampak so obdrzali podobno ime zaradi odkupa njihove spletne strani!? po parih mailih so mi v demise-pc dejali naj pokvarjeno graficno posljem na stari naslov firme demise d.o.o., ker so bili z njimi kao v kontaktu.
Graficno sem tako res priporoceno poslal sredi januarja na njihov naslov sedaj pa ne duha ne sluha o moji graficni kartici. tega je sedaj ze 2 meseca jaz pa se vedno ne vem nic!! ima kdo z njimi podobno izkusnjo?? in kaj lahko sploh naredim??

pingo76 ::

Pokliči na tržno inšpekcijo pa ti bodo svetovali.

Tilen ::

Čak, poslal si grafično na naslov firme ki ne obstaja? Se samo meni zdi to hecno?


ace99 je izjavil:

Kmalu za tem sem zvedel da demise d.o.o. ne obstaja vec.



Dolgo ime PRS DEMISE družba za trgovino, gostinstvo, storitve in gradbeništvo d.o.o.
Kratko ime PRS DEMISE d.o.o.
Naslov RIMSKA CESTA 98A
Naselje ŠEMPETER V SAVINJSKI DOLINI
Pošta 3311 ŠEMPETER V SAVINJSKI DOLINI
Občina ŽALEC
Upravna enota ŽALEC
Upravna enota ŽALEC
Statistična regija SAVINJSKA
Matična številka 5599148000
Davčna številka SI 68413971
Davčni zavezanec Da
Transakcijski računi
Pravno organizacijska oblika Družba z omejeno odgovornostjo d.o.o.
Število zaposlenih 1 zaposlen
Registrski organ Okrožno sodišče Celje
Datum vpisa 7.5.1992 0:00:00
Poreklo kapitala Domači kapital
Vrsta lastnine Zasebna lastnina
Ustanovitelji
Zakoniti zastopniki
Dejavnosti SKD
F41.100 - Organizacija izvedbe stavbnih projektov
Dejavnosti CPA Podatki niso avtorizirani s strani podjetja.

K72.21.1 - Programski paketi
K72.21.11 - Sistemska programska oprema in uporabniška orodja
K72.21.12 - Razvijanje in izdajanje uporabniške programske opreme
Dejavnosti CPV Podatki niso avtorizirani s strani podjetja.

30245000-8 - Programski paketi
72211000-7 - Storitve programiranja sistemske in uporabniške programske opreme
Datum zadnje spremembe poslovnega subjekta 4.3.2010
Zadnja sprememba poslovnega subjekta Spremembe pri ustanoviteljih
Status poslovnega subjekta Poslovni subjekt posluje
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ace99 ::

to ni ta firma! ta firma je iz mb! graficno sem poslal tja zato, ker so mi v novi firmi demise-pc d.o.o. zagotovili, da so bili z prejsnjo firmo v kontaktu (baje poslovno sodelujejo), in je kao lastnik prejsnje firme reku naj graficno kr posljem.
itak da se mi je zdelo vse skupaj cudno! sm kaj pa naj?? nikjer ni nobene stevilke da bi jih sam kontaktiral.....

ace99 ::

http://www.infocity.si/rumene-strani/de..................to naj bi bila ta firma! telefon pa jasno ne obstaja!!

Fave ::

http://www.bizi.si/Default.aspx?CtsoD4G...

Tule imaš obe firmi. Pri demise d.o.o. je skrajno desno napisan telefon iz omrežne 02.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

ace99 ::

cifra je sm ne dela :) matr jim.....

PALOMINO ::

Čakaj malo.
Kupil si grafično kartico katero je podjetje Demise ali pač Drek d.o.o., verjetno kupilo od distributerja v Sloveniji.
Torej - garancijo vrši distributer oz. pooblaščeni servis.
Preveri malo...

ace99 ::

Nekaj se je govorilo, da jih je tip hodil kupovat v avstrijo. sicer kako pa naj preverim kje tocno je nabavlal robo??

TOP ::

Demise je nabavljal večino robe iz tujine,tako kot še veliko drugih naših spletnih trgovin.Enostravno preveriš,če na računu ni zapisana serijska od izdelka,potle ne moreš pri nas reklamirat.

ace99 ::

firma grafične je zotac in dvomim da je pri nas kak uvoznik za njih. na netu pa tud nism nc najdu....

poweroff ::

Ah, lepote poslovanja "po domače". Pol pa mene čudno gledajo, ker hočem vedno imeti pri nakupu račun in kupujem samo od uveljavljenih podjetij...
sudo poweroff

Furbo ::

Če je bilo pa tam 1EUR ceneje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

5pellfire ::

Če se logiras na demise web stran a ti najde tvoje naročilo. Jaz sem kupil augusta disk pri njih
in sem se zdaj logiral, pa je moje narocilo še vedn gor. Tvoje bi moralo tudi biti po tem takem
gor.

Probaj še na mobilne številke klicat.

bluefish ::

Demise d.o.o. in Demise-PC d.o.o. sta baš isto sranje in se lahko še tako zgovarjajo, pa bi morali sprejeti posledice za svoj prvi fiasko.

galu ::

Če imaš kake šanse da dobiš grafo popravljeno/novo nazaj moraš klicat TIRS (Tržni Inšpektorat Republike Slovenije).
Tel: 01/ 280-8700
Enkrat sem jih klical in jih res moram pohvalit... Stvar zrihtana instantno, imel sem tudi opravka z preimenovano firmo, in se je vse vredu izteklo..
Res, kliči.

V skrajem primeru obtoži Demise-PC goljufije.


P.S. Grafika je bila verjetno kupljena v DiTechu, ker so praktično 75% lastnik robe v sloveniji.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

MrBrdo ::

Ja tržni inšpektorat je precej vredu, tudi jaz imam pozitivne izkušnje. Najbolj se ti res splača tja poklicat!
MrBrdo

ace99 ::

Bom, hvala vsem za nasvet!!

Lp

ace99 ::

Ne boste verjel, vceraj sem prejel novo graficno kartico. Zgleda, da so groznje zalegle :)

galu ::

Za kako grafiko pa se je šlo sploh?
Tako to gre.

ace99 ::

GF gts250 1gb

BuzzFuzz ::

Imam enak problem z uveljavljanjem garancije. Komponenta je bila kupljena 15.05.2009 a pred dnevi šla rakom žvižgat. Vse lepo in prav, se zgodi.
Včeraj kličem gospoda iz Demise nakar mi trdi da to več ni enako podjetje in da nima on z garancijo VEČ nič. Cel čas mi je trdil da imajo zdaj novo podjetje ki je na Mlinski 1, DEMISE PC, d.o.o., MLINSKA ULICA 1, 2000 MARIBOR, Tel: 040 880888 nakar sem ga vprašal zakaj je spletna stran enaka le da je sedaj www.demise-pc.si - prej www.demise.si in je rekel da ni, da je drug naslov in da "mi nimamo več nič z spletno stranjo demise.si
Kasneje sem mu rekel da so moji opravljeni nakupi, preklicana naročila še zmeraj na njihovi spletni strani ki so bili opravljeni še pod Demise.si.... on pa še zmeraj tera svoje dalje. Na nek način ima prav, ker res ni enak naslov ampak vsi vemo zakaj in kaj je v ozadju.

Res ni druge rešitve kot TIRS? (Tržni Inšpektorat Republike Slovenije)

DarwiN ::

neish, seveda ni druge rešitve.. Očitno ti je dal vedeti, da se izgovarja in si noče delati stroškov, kar pomeni, da boš kaj dosegel samo tako, da nekdo pritisne nanj..
In tu je ravno fore. Tip nima absolutno nič za izgubit, ker ti bo V NAJSLABŠEM PRIMERU moral zamenjati izdelek, zato nima nobene motivacije, da bi ti kar na lepe oči sedaj zamenjal. Ko pa inšpekcija pokliče, bo pa takoj skočil..

To je ravno napaka celega sistema, da se grejo grožnje. Moralo bi biti, da ko inšpekcija pokliče, da je že prepozno in da se ugotavlja ravnanje podjetja za nazaj in torej ob nepravilnostih takoj kazen.
No, morda je v tem primeru res vse po zakonu in ni neke kristalno čiste kršitve, ampak govorim nasplošno, ker sem doživel že par takšnih primerov. Vedno te pošiljajo v tri krasne, preprosto zato, ker s tem nimajo kaj izgubiti, na koncu pa po inšpekciji pač ukrepajo. Ker kazni itak ni. Tudi inšpektoratu ta rešitev z grožnjo ustreza, saj so z malo truda vse strani zadovoljne..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BuzzFuzz ::

DarwiN je izjavil:

neish, seveda ni druge rešitve.. Očitno ti je dal vedeti, da se izgovarja in si noče delati stroškov, kar pomeni, da boš kaj dosegel samo tako, da nekdo pritisne nanj..
In tu je ravno fore. Tip nima absolutno nič za izgubit, ker ti bo V NAJSLABŠEM PRIMERU moral zamenjati izdelek, zato nima nobene motivacije, da bi ti kar na lepe oči sedaj zamenjal. Ko pa inšpekcija pokliče, bo pa takoj skočil..

To je ravno napaka celega sistema, da se grejo grožnje. Moralo bi biti, da ko inšpekcija pokliče, da je že prepozno in da se ugotavlja ravnanje podjetja za nazaj in torej ob nepravilnostih takoj kazen.
No, morda je v tem primeru res vse po zakonu in ni neke kristalno čiste kršitve, ampak govorim nasplošno, ker sem doživel že par takšnih primerov. Vedno te pošiljajo v tri krasne, preprosto zato, ker s tem nimajo kaj izgubiti, na koncu pa po inšpekciji pač ukrepajo. Ker kazni itak ni. Tudi inšpektoratu ta rešitev z grožnjo ustreza, saj so z malo truda vse strani zadovoljne..


+1 podpišem

tinodj ::

Pa se jaz sem se znasel v podobne tezave.

In sicer 20.05.2008 sem kupil Samsung SpinPoint F1
(http://www.demise-pc.si/product_info.ph...
z tri letno garancijo.

Sedaj je (skoraj) crknil o.z. so se zaceli pojavljati bad sectors.

Sem poslal e-mail na demise-pc d.o.o. odgovor pa je bil:


Pozdravljeni !

Zal se obracate na napacno podjetje.

Z podjetjem Demise d.o.o. ne sodelujemo.

Lep pozdrav,
Katarina


Kaj naj naredim? Sem jih prosil se enkrat za pomoc, in sem povedal da ce mi ne pomagajo, zadeve bom preveril na AJPES-u pa se na TIRS-u.

Na AJPES-u pa sem nasel se to:


DEMISE družba za trgovino, gostinstvo, storitve in gradbeništvo d.o.o. 5599148 Aktivno
DEMISE PC, družba za prodajo, servis in storitve, d.o.o. 3552144 Aktivno

oz. detalno za DEMISE d.o.o.:
http://www.ajpes.si/prs/podjetjeSRG.asp...

amigo_no1 ::

3 poste gor imaš rešitev.

tinodj ::

ne vem ce bi slo amapk bom probal z TIRS.

Veriga gre pa takole: DEMISE -> FOTOCOPY -> KALIPOLE -> Memedi Hadis.

Vsa podetja (oz. njihovi TRR) so zaprta.

bluefish ::

Je že bilo povedano, da to mučkanje z odpiranjem in zapiranjem firm nima veze, tako da bo klic na TIRS še najbolj na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Likalnik ::

Fantje kaj je sedaj s to trgovino, so pošteni ali me bodo nategnili po domače povedano. Imam namen kupiti ta računalnik http://www.demise-pc.si/product_info.ph... ker ga pa nikjer drugje pri nas nisem našel razen pri njih se moram obrniti na njih in me zanima kaj menite o Demise-pc oziroma, če kje kdo zasledi ta računalnik kje drugje bi mu bil še toliko bolj hvaležen

Furbo ::

Jaz bi raje našel kak drug prenosnik, kot pa kupil tukaj, sodeč po vsem napisanem. Ampak to je samo moje mnenje. Moli, da se ti ne pokvari.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BuzzFuzz ::

Problem, ponovno. Že dlje časa me j*** en core na CPU.
Seveda spet nastane problem ker je bil izdelek kupljen pri Demise doo na Demise.si :)
Ker mi je njihova zgodba že znana, TIRS mi ne more nič pomagat (že klical), kaj še lahko naredim?
Na katerega kurca v tej državi se lahko obrnem?? za uveljavljanje garancije

Prokleta zafurana država in miljon inštitucij ki pa ne delajo nič ali pa nimajo pristojnosti. Skratka spet ne delajo nič.

BALAST ::

en core na CPU
kateri procesor imaš?
njihova zgodba že znana
kakšna zgodba?
Prokleta zafurana država in miljon inštitucij ki pa ne delajo nič ali pa nimajo pristojnosti
birokracijski lapsusi so pogosti, ampak zakaj osebno ne stopiš do demise in se pogovoriš, ker če ni vidnih sledi navijanja ti z dokazilom o nepravilnostih oz. stvarni napaki morajo zamenjat procesor.

Furbo ::

Ker ga bodo sodeč po izkušnjah ostalih, odslovili z izgovorom, da oni nimajo nobene veze s firmo, ki mu je prodala procesor. Kljub istim ljudem, isti lokaciji in spletni strani.

Pač narod se je nekaj naučil iz primera NLB in Nova NLB. Pač odpreš novo firmo, vse kar je zdravega preneseš nanjo, vse kar je gnilega pustiš na stari firmi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

poweroff ::

Hehe, s tem, da je bila tista prevara požegnana s strani države, pa večina Slovenčkov jo je odobravala (ker smo zaj** Hrvate in Bosance, a ne). Ko pa nekdo nategne Slovenčke (tako kot mi nategujemo druge), je pa vse narobe...
sudo poweroff

MonkeyHead ::

Povejte mi nekaj jaz sem v ponedeljek naročil slušalke v Demise D.O.O. so mi odg. da pridejo v roku 4-7 dni v tem času pa sem jaz dobil slušalke že v graztu. A sem zavezan s tem naročilom k nakupo pri Demise čeprav sem danes poslal mail, da bi storniral naročilo?

LP

Alex

Zgodovina sprememb…

BigSmoke ::

isto je bilo pri meni samo pri mimovrste.com pa ni bilo nobenih komplikacij

St235 ::

Monkey si že kaj plačal? če ne, potem je dopis vse kar rabiš da od nje odstopiš.

MonkeyHead ::

St235 je izjavil:

Monkey si že kaj plačal? če ne, potem je dopis vse kar rabiš da od nje odstopiš.


Ne nisem še nič plačal. Dopis pa sem že poslal. Hvala!

username ::

Samo ena pripomba. Beseda demise v angleščini ima več pomenov, dokaj pogosto pomeni propad/smrt.

Jaz recimo ne bi posloval s tako firmo - ali so taki über-kekci da niti tega ne vejo, kako ime so si nadeli; ali pa se tako noro zajebavajo, kar tudi ne daje ravno velike doze zaupanja...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Doc123 ::

Meni isto crknil disk Spinpoint F1 kupljen septembra 2008. Na mail dobil odgovor:


Pozdravljeni !

Pri nas diska niste kupili,odprli podjetje komaj
maja 2009.

Glej prilogo !

Demise-pc d.o.o.



Kot sem razumel so oni še vedno odgovorni za garancije? Se pravi lahko komot pokličem Tržni inšpektorat?

RejZoR ::

Men so napisali isto. Ne vem če bom sploh kdaj kupoval pri njih niti ne bom več kupil nobenega Samsung diska, ker so crap. Poceni in hitri ampak očitno vsi crknejo po 3 letih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Dve različni firmi, tako da bi rekel da niso odgovorni.
Verjetno zadeva tudi ni bila nabavljena preko slovenskega uvoznika, ampak v tujini.
Lahko pa ga pošlješ nazaj direktno Samsungu, na njihovi strani začni RMA postopek.
Tako je!

RejZoR ::

Je ista firma sam preselili so se in zdej ignorirajo vse reklamacije. Celo spletna stran je do pikice enaka, da sem opazil drug naslov šele ko so mi hladno zavrnili poizvedbo za reklamacijo po mailu.
Če pa je neka druga firma kupila stari Demise pa avtomatično prevzamejo odgovornost za reklamacije.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Ni ista firma, vsaj pravnoformalno ne.
stara firma
nova firma
Dva različna doo-ja.
Vidim pa da ima tudi ta nova blokiran TRR, kar ni preveč vzpodbudno.
Tako je!

RejZoR ::

Je pa res pravi problem preselit v drug prostor, odpret nov TRR in se znebit vseh obveznosti do reklamacij. Glede na to da delajo na tak način dost večje svinjarije je tole še najmanjši problem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

c3p0 ::

Res je, od 23.6. so blokirani. Verjetno se že obeta Demise PC2 d.o.o.

RejZoR ::

Aja, Demise, ki ima čez gostinstvo nima nobene veze sploh z Demise, ki je dilal PC hardware. Tud poglej kdaj je bila firma registrirana, leta 1992, ko za internetno prodajo še slišali nismo pri nas...

Stari in novi Demise sta bila oba locirana v Mariboru. Samo drug naslov, drug TRR in drug telefon. Kar pa res ni noben problem spremenit...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

fosil je izjavil:

Dve različni firmi, tako da bi rekel da niso odgovorni.

Bohnedaj da bi prebral vsaj prvo stran teme.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Rekel je, da pravnoformalno ni ista firma, kar je verjetno res. Vprašanje pa, ali gre za povezane subjekte, kar bi kak inšpektor lahko hitro ugotovil.

Za taka sranja, kot so opisana v tej temi, bi svetoval vsem, da opravijo prijavo ustrezni službi, sicer se ne bo nikoli nič spremenilo.

amigo_no1 ::

... če nadaljujem svoj prejšnji stavek:

ko so eni že imeli enak problem (zavračanje reklamacije) in je klic na tirs čudežno rešil problem.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje z demise.si? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15923641 (10257) Hayabusa
»

potrdila o vgradnji komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
314036 (3420) bluefish
»

Uveljavljanje garancije

Oddelek: Pomoč in nasveti
202286 (1664) St235
»

Elektronika.si propadla? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50944288 (19357) Brane2
»

Katero grafično za 1680x1050? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
605533 (3731) matej_jack

Več podobnih tem