» »

Mobitelove spremembe

Mobitelove spremembe

1
2
3

JayKay ::

welcome to EU/western world :D

BlueRunner ::

He, he. Torej P2P le ni namenjen samo eni stvari, kot nekateri radi propagirajo.

Morda pa se bodo množice zbudile in začele resno težiti ISP-jem, ko jim špili več ne bodo dobro delovali.

js osebno ::

Ni smešno.

ahac ::

JayKay je izjavil:

welcome to EU/western world :D


welcome to capitalism
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Pesimist ::

Jaz sem prav srecni nad to regulacijo. Vceraj mi net na telefonu ni nikam neso. Se z opero mini je bilo slow. Upam da bodo limitirali na kakih 1Giga in potem slowdown na 64/32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

js osebno ::

jaz pa upam da se vam vsi kabli stopijo in optika precvika...

jukoz ::

js osebno je izjavil:

jaz pa upam da se vam vsi kabli stopijo in optika precvika...

+1

Poldi112 ::

Zakaj? A misliš da ti bo potem tvoj umts bolje vlekel?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

js osebno ::

Ne.
Samo da vsi s kablovja vidite kako je, če kablov ni.

(Drugače opažam drastično znižanje hitrosti mojega interneta v zadnjih nekaj dneh. Mogoče omejujejo pred uradno uveljavitvijo novih splošnih pogojev?)

Zgodovina sprememb…

JayKay ::

welcome to capitalism

kapitalizem je že zdaj. namigujem na "civilizirano" evropo. kjer obstajajo broadband omejitve. Mobilne in stacionarne.

Pesimist ::

Jah mi pa isto upamo da ti bo UMTS crkno, da bomo lahko ustali uporabniki normalno in fer uporablali internet na telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

jukoz ::

Meni konkretno se žvižga za internet na telefonu. UMTS/HSDPA internet uporabljam zato, ker se na f**** tržaški, znotraj LJ obvoznice ne da dobit širokopasnovnega neta. Sploh. Od nikogar. Ni.
In je mobitel ostal edina možnost. No sej, če ga bodo kej sral bom pa na t2 pogledu kaj majo. Oprema bo tkoaltko odplačana kmalu.

Pesimist ::

Kakorkoli ze. Sem happy tudi za tebe da ti bo UMTS potlej boljse in bolj kvalitetno delal kot dosedaj, ker bo omrezje razbremenjeno. Sem dobra dusa ali ne :))

krneki0001 ::

Jst ponucam na mobitelu skoraj 800Mb od 1Gb, ki ga imam dovoljenega. Noben problem ni če dl-jaš programe, slike, filmčke, omejili pa bodo tiste, ki torente DL-jajo preko mobilca, kar se meni zdi tudi prav. Ostalih nas ne bodo nič omejevali.
Očitno njihova infrastruktira ne zdrži tega, da bi 20% ljudi dl-jalo torrente preko hspda.

Bor H ::

Naj ponujajo pakete, ki jih njihova infrastruktura zdrži, če zdrži 10Gb po uporabniku naj ti tolk ponudjo, če zdrži 200Mb naj ti pa 200Mb ponudjo ane, če meni ponudji unlimited paket za xEUR in ga vzamem njih nima kej brigat kaj z njim počnem, lahko sem skos gor, al pa naj uvedejo "mali unlimited" (10Gb potem omejitev hitrosti) in "pravi unlimited" za višjo ceno.

Lonsarg ::

Tako kot je Bor rekel, ce bo Unlimited v bistvu pmejen na 20GB, naj pa dajo ven paket, ki bo omejen na 100GB, pa se kaksnega, ki bo na 500, pa naj pac omrezju primerno zaracunajo, nje pa da izkoriscajo ime unlimited za zavajanje...

Pesimist ::

20gb je za moje pojme preveč radodarno. To se P2P nebo kaj dosti zmanjasal. To je cirka 25 divx movijev. Kolko te kaj pokurite diehard p2prerci. Nekak bi mogli naret da je samo P2P omejen. Ne pa ostali nacini prenosa kot http.

Bor H ::

Ok, vrgu sm pač neko cifro, lahko dajo tudi unlimited 0.5Mbit/s, al pa unlimited 10povezav hkrati....možnosti je ful, ampak trdit da so tisti, ki prenesejo 200Gb mesečno krivi za stanje je naravnost neumno, to je tko kot so za polne ceste krivi vozniki...

ahac ::

JayKay je izjavil:

welcome to capitalism

kapitalizem je že zdaj. namigujem na "civilizirano" evropo. kjer obstajajo broadband omejitve. Mobilne in stacionarne.


Če imaš na trgu državno firmo, ki ji ni treba delat dobička... potem to ni pravi kapizalizem.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Poldi112 ::

Kaj hočeš povedati? Da ni pravi kapitalizem, ker ima največji profit ravno državna firma, "ki ji ni treba delati dobička"?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pesimist ::

Problem je da so se bolsi in hitrejsi nacini prenosa kot p2p. Tak da tudi samo omejitev na p2p nevem ce bi resla kaj dosti, sej za borih 9$ na mesec ze dobis newsgrupo kjer prakticno ni odstopanja od polnih download kapacitet. Edina razlika je pac da nerabis seedat. In to zgleda da je najvecji problem, da UMTS niti konstantega ulja 512kbps ze more ali kolikorkoli ima povprecni uporabnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

ahac ::

Poldi112 je izjavil:

Kaj hočeš povedati? Da ni pravi kapitalizem, ker ima največji profit ravno državna firma, "ki ji ni treba delati dobička"?


Sploh, če država priviligira svojo firmo...
Kar poglej kako je Mobitel do UMTS koncesije prišel. Al pa kako so zjebal Vego. Takrat je bilo edino merilo za uspeh Mobitela samo tržni delež. Če so imel userje, ki so jim delal izgubo to sploh ni bil problem... važno, da so bli pri njih.
Tko firme v kapitalizmu ne delajo.

Ne mi rečt, da ima Mobitel največji tržni delež v EU samo zato, ker je tolk super operater.

Zdaj se je pa to mal spremenil in tud od Mobitela se pričakuje, da ne bo več razmetaval z denarjem.
Zato pa ne dajejo več telefonov tolk pocen in zato tud zdaj omejujejo "neomejen" prenos podatkov.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

JayKay ::

Ahac pozabljaš da ima Simobil isto fair usage policy, kot ga telo dosti ne-državnih ustanov po zahodni evropi. hence, Eu/western world in ne kapitalizem.

ahac ::

JayKay je izjavil:

Ahac pozabljaš da ima Simobil isto fair usage policy, kot ga telo dosti ne-državnih ustanov po zahodni evropi. hence, Eu/western world in ne kapitalizem.


Vem, da ga imajo!
Ampak to zato, ker nočejo imet userjev, ki bi jim naredil več stroškov kot jim prinesejo denarja. To bi bilo butasto.
Za Mobitel pa to včasih ni bil noben problem.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Pesimist ::

heh ta je pa globoka.

BlueRunner ::

Ne vem za globino, je pa tole ahacovo razglabljanje polno lukenj.

Samo zadnji argument ima rep in glavo. Podjetje ne želi imeti uporanbikov, ki povzročajo več stroškov, kot pa prinesejo prihodkov. OK. To je samo po sebi popolnoma logično in razumljivo brez kakršnega koli dodatnega balasta.

Ampak ali bi mi lahko potem nekdo v tej državi ponudil neomejen mobilni internet, prosim? Ne pa, da se ga ponudi, potem pa oooops. Napaka. Ne moremo tega prodajati, imamo preveč stroškov.

Kaj za fsck so pa pričakovali? Da bomo to naročili, plačali in potem samo občudovali kako je lepo, če to imamo?

Pesimist ::

To je pa je krivda torrentov, oz utorrent programerjev. Sej so menda oni ki so razvijali utp protokol z hole punchingom skozi firewall in porte.
Simobil in Mobitel imata blokirane porte. Zakaj mislite? Da bi preprecila torrente. Zdaj pa ker so programerji utorrenta uvedli novo foro, ne ostane simobilu in ne mobitelu druga kot omejitev. uTP je ze nakj cajta v beta izvedbi dosegljiv. Priblizno takrat oz nekaj casa zatem je Simobil uvedo limit, zdaj ko pa je tudi ze uradni izid teh programov z utpjev, pa tudi mobitelu ne ostane druga.

Mobilni internet pac ni zato. Mogli bote se sprijaznit. Vsak pac ne more imeti vsega, pa ce si ti zdaj faus na vse z optiko in kablom. Jebat ga. Jaz sem tudi faus na soseda z Ferrarijem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Bor H ::

ahac: firma da ven ponudbo, ki bo v poprečju prinašala dobiček, torej kot zavarovalnice, na večini imajo dobiček, na nekaj ljudeh izgubu ampak all-in-all je to profit, enako je z mobilnimi operaterji

sawyer: naj lepo povesta simobil in mobitel koliko podatkov ti zares data v "unlimited" paketu in se boš pol sam odloču a je ta protokol za torrente

kot sem reku, če ti prodajo unlimited lahko računajo da se bo najdlo nekaj ljudi, ki bo tako ali drugače zafilalo linijo do maksimuma, magar tako da bodo si postavl server z linux isoti...

Pesimist ::

Sej pa ti bosta povedala zdaj. Pri Simobilu ze ves. Pri mobitelu bo verjetno tudi nekaj takega ali kaj vec.
Vendar, ko je prvotna ponudba bila oblikovana, se utp protokol ni bil v beta fazi, niti dosegljiv za vsakogar. Na trgu se pojavlajo nove tehnologije, novi protokoli in nasposno novi nacini obiti dolocene ovire. Posledicno se bo tudi ponudba oz paket moral prilagoditi spremembam na trgu in tehnicnim omejitvam. Kot sem ze reko pricakujem podobno omejitev tudi na fiksnih dostopih, prej ali slej, ceprav je to siol oz njegovi zaposleni veckrat zatrdili, da taksnih omejitev nebo. Moras pa vedet, da so isti osebki tudi izjavli da gospodinsto vec kot 512kbps uploada nerabi, zdaj pa mamo vse to in se vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Bor H ::

Torej ko uvedejo omejen unlimited paket bodo to oglaševali kot ulimited paket še zmer? Osebno se vedno zdrznem ko vidim ameriške unlimited pakete za telefone (1 do 2Gb).

Torej: motita me dve stvari: zavajojoče oglaševanje/ime paketa in odnos nekaterih uporabnikov da so torrent userji krivi za to, seveda ni kriv ponudnik, ki bi prodal toliko kot lahko prenese, jst lahko tudi prek porta 80 poskrbim da bo linija polno zafilana, ne rabim torrentov za to, magar si bom naredu playlisto na youtube (hd) in jo predvajal 24/7. V dveh tabih.

Pesimist ::

Aja se nekaj. Ce se ima sploh, kdo pravico pizditi nad cem sem to jaz, ker ste vi p2p uporabniki poskrbeli, da jaz nemorem imeti unlimited paketa vec in si posledicno ne morem stremat divx/xvid ali live TV channelov na prenosnika ko sem kje od doma. Istocasno pa tudi vem, da ste vi samo neposredni krivci oz exploiteri, krivci pa utp programerji. Kot so cheaterji v igri samo cheaterji in ne hackerji, kot jih dosti imenuje. Namrec hacker ima nekaj znanja, da napise exploit oz program, cheater pa je en navadni mulo, ki ima prevec casa in zero znanja.

Poldi112 ::

>Kar poglej kako je Mobitel do UMTS koncesije prišel. Al pa kako so zjebal Vego.

Kako? Če me spomin ne vara jo je brutalno preplačal. Vega je bila pa tak fail da bi res morala biti državna firma, če bi hotela imeti kakšno možnost preživetja.

>Ne mi rečt, da ima Mobitel največji tržni delež v EU samo zato, ker je tolk super operater.

Mobitel ima daleč najboljše omrežje v državi. Tržni delež ima pa visok delno zaradi tega, delno zaradi dobrega marketinga in delno zaraditega, ker je bil pač prvi. Če ima pa največji tržni delež glede na eu pa ne vem, niti me ne zanima.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bor H ::

Hočeš reč posredni?

Še enkrat: oni mi omogočajo neomejen prenos, jst jih držim za besedo, je s tem kej narobe? Če nimajo dovolj kapacitetet naj ne prodajajo dodatnih naročnin, simpl.

Pesimist ::

Bor H je izjavil:

Torej ko uvedejo omejen unlimited paket bodo to oglaševali kot ulimited paket še zmer? Osebno se vedno zdrznem ko vidim ameriške unlimited pakete za telefone (1 do 2Gb).

Torej: motita me dve stvari: zavajojoče oglaševanje/ime paketa in odnos nekaterih uporabnikov da so torrent userji krivi za to, seveda ni kriv ponudnik, ki bi prodal toliko kot lahko prenese, jst lahko tudi prek porta 80 poskrbim da bo linija polno zafilana, ne rabim torrentov za to, magar si bom naredu playlisto na youtube (hd) in jo predvajal 24/7. V dveh tabih.


Ves kak je to. Simobil verjetno svoj paket nesme vec oglasevat kot neomejen, ce je kazen odklop. Mobitel pa lahko, sej on omeji samo prejsno DO 8Mbit hitrost. Kot so vsi ponudniki interneta pred casom zaceli dodajati "DO" pri paketih je to zdaj spet ena lukna oz fora, ki bo prisla skoz brez problema.
Mobitel ima tako vso pravico svoj paket imenovati neomejen.

Bor H ::

Tudi če te omeji na 1kb/s? Sepravi da ne moreš efektivno zdownloadat več kot slabih 100Mb dnevno pol?

Pesimist ::

Ja in ja in ja. :D Ti trenutni paketi so pac paketi pred exploitom. Sej torrent je tudi pred uTPjem delal, vendar dosti slabse, do ne omembe vredno. Downloadal si menda lahko samo od peerov, katerim nisi rabo vracat.

Omejevali so tudi ze prej neuradno in dobenega obvestili. Ko so ugotovili, da je dolocen oddajnik poln p2pa so enostavno hitrosti omejevali in dobenega obvestili. Sej forum je bil poln teh opazovanj. Takrat se je slo predvsem za simobil in to je bilo se pred uradno najavo 20GB omejitve.

Pesimist ::

Ah sem zaj prebral simobilove pogoje in ne odklopijo uporabnika. Hitrost je pac 64k.

Lonsarg ::

Ja pri mobitelu bo pa tako visoka, da se recimo meni, ki zaradi premajhnih baterij uporabljam 2G namest 3G ne bo ničesar omejevalo:)

Pesimist ::

Zaj za hardocre p2pjerje je mobitelova ponudba atraktivnejsa kot simobilova. 64 vs 368 pri razliki v ceni 5EUR. Pri hitrosi 64k bos celo vecnost cakal na kaksen bolji Dvix 1.4GB movie, kajsele HD. Vase HD televizorje bote lahko bek vrgli. :))

EDIT:

Da nebo pomote. Jaz bi reje vido da kompletno blokirajo P2P, kot pa da ovedejo omejitve prenosa. Vendar to so uporabniki sami zakrivili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Lonsarg ::

Veš kaj ne da en UPORABLJA KAR JE PLAČAL ti res ne moreš tega klicati uporabniki zakrivili...

To je isto, kot če bi ponujal mobitel neoejmeno klicev za 10 EUR, pol pa bi eni uporabniki to preveč izkoriščali(stalna voice zveza med nekaterimi prostori) in bi MObitel zaradi tega ukinil neomejene klice in ko presezeš 1000 minut klicev omejil zvezo na 1 minuto dolg klic. in ti bi potem krivil te uporabnika, da potem ti ne moreš več normalno uporabljati tega paketa ko si recimo porabil 2000 minut...

Dobro logiko maš.

ahac ::

Poldi112 je izjavil:

>Kar poglej kako je Mobitel do UMTS koncesije prišel. Al pa kako so zjebal Vego.

Kako? Če me spomin ne vara jo je brutalno preplačal. Vega je bila pa tak fail da bi res morala biti državna firma, če bi hotela imeti kakšno možnost preživetja.

Ja, država je z enga žepa (Telekom, banke) dala denar v drug žep (proračun).
V zahvalo za sodelovanje so pa Telekomu takoj naslednji teden dovolil, da dvigne cene fiksne telefonije.
Smooth.

Vega je pa imela daleč največji prihodek na userja. Ampak, če so cene medomrežnega povezovanja tolk visoke, če prenos številk ne obstaja, ... potem ne morejo čudežev delat.
Sej tud Simobilu je šlo takrat dost slabo. Šele kasneje (ko se je spremenila politika in je država nehala tolk očitno ščitit Mobitel) so se začele večje spremembe na trgu.

Poldi112 je izjavil:


>Ne mi rečt, da ima Mobitel največji tržni delež v EU samo zato, ker je tolk super operater.

Mobitel ima daleč najboljše omrežje v državi. Tržni delež ima pa visok delno zaradi tega, delno zaradi dobrega marketinga in delno zaraditega, ker je bil pač prvi. Če ima pa največji tržni delež glede na eu pa ne vem, niti me ne zanima.

V glavnem zaradi tega, ker je bil prvi.
To, da ima tolk velik delež je pa lep znak, da na trgu nekaj ni blo OK.

ps.
Pa sej nima veze.
Pač se bomo moral sprijaznit z tem, da bo tud Mobitel deloval kot bi vsak operater z takim tržnim deležem.
Dokler konkurenca nima dobre pokritosti (sploh Tušmobil in T2) jim ni treba skrbet, da bi userji šli drugam.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Pesimist ::

Ne jaz samo pravim, da je to bila napaka, ko so sestavlali ponudbo. Niso pricakovali, da bo kajkoli mozno obiti zaprte porte. To je bila napaka, neznanje, neobstoj tehnologije v takratnem casu. Fact ostaja, da imajo zaprte porte z dolocenim razlogom in mimo tega negre. To da lahko uporablas torrente preko mobilnega interneta je nezmoznost blokade oz exploit, kateri se je pojavil pred kratkim, po uvedbi paketov.


Baje je na simobilu en izjavo da 2% uporabnikov naredi 95% prometa. Ce bi kdo to delal na mojem omrezju, bi dobil tudi blokado. Sorry ampak to je prekomerna uporaba. Da 89% uporabnikov trpi zaradi teh 2%, je enostavno nedopustno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Lonsarg ::

Seveda je nedopustno, ampak krivec je ponudnik, ne teh 2% uporabnikov, ker ne naredi ločenega paketa in prodaja Unlimited paket na blef "saj ljudje ne bodo vlekli dol..." Ni fer, da zaradi reklamnih namenov raje trpi omrežje. Ni fer do uporabnikov da se izrablja beseda unlimited. Podobno kot se oglašuje klice po 0 EUR, to bi se jih moglo iztožit, da tega ne smejo uporabljati. Kje je varstvo potrošnikov, ko se ga dejansko potrebuje.

Pesimist ::

Ves kaj je. Kogarkoli vprasas bo izreko, da so ponudniki storitev lopovi. To vedno znova slisimo. Bilo je receno za siol ko je zvisal narocnino za TV, potem za simobil ko je uvedo limit, nato za T2 ko je bil prisiljen dvignit cene, zdaj pa se za mobitel, ker ima nepravicne uporabnike, seveda tudi simobil. Sej je vedno ponudnik kriv ne?
Kaj ti bo locen paket? Kak bi ti locil? unlimited za 50EUR? Kolicninski paketi od 5-20EUR? Ce res dzri trditev da je UMTS edini net za dolocene ljudi, te jih tudi taksna cena nebo prestrasila. Bi pakete uredil mogoce na hitrost prenosa? 1,2,4,8 Mbit? To je tesko zagotoviti, ker koliko vem le redki dosegajo hitrosti nad 2Mbit. Noja. Toereticno bi se povprecna hitrost po tej omejitvah morala dvignit za vse.

Lonsarg ::

Ne štekaš, jaz bi paket oglaševel pod imenom 20 GB Internet in bi se z tem teh 2% uporabnikov znebil. potem bi postavil še paket 50GB, bi jih večino od teh dobil nazaj, še največje ekstremiste pa pač ne bi imel, ker se mi ne splača, če delajo tolk prometa.
no saj to so v bistvu sedaj nekako naredili, sam so na tak čuden način naredili, da so obdržali ime paketa Unlimited, v tožbo treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pesimist ::

Nevem kdo tu ne steka kaj. Ampak jaz ti povem da Mobitel in Simobil noceta P2P uporabnikov. Ce so cifre res taksne da lahko majhen procent uporabnikov naredi 95% prometa, jim niti ne ucitam tega. Paket se pa je vedno neomejen. Koga bi ti tozil?

Lonsarg ::

Ampak če nočeš P2P prometa se zniža paket na tako količino GB, da ne bo primeren za P2P uporabnike. Ne pa da oglašuješ paket kot "paket za vlečt torrente" (to neomejen namreč pomeni). Drugače naj pa naredijo paket "Neomejeno brskanje" ane? Ne pa da ime paketa ne odraža realnost in ime samo izrablaš, ker za nekatere drži. V splošnem pa tak paket ni neomejen.

TO je napaka, ti paketi se čist direktno oglašujejo kot paket za vlečt torrente, naj tega ne počnejo pa bo vse v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Yaqwsx ::

malo prevec ste se razvali, za taki mali dnar se dobli neomejen mobilni internet, ki je hitrejsi kot marsikater dsl pri visji ceni. ce gledas 1mbit na siolu stane 26EUR. na simobilu pa neomejen mobilni net se nedalec nazaj stal 19EUR.

zdaj bi mobitel moral cene konkretno nabit, ker tega verjetno nemore zarad pogodb, je moral pac uveste te limite.

kaj mislite je mobitelu bol pomemno, da 98% uporabnikom dela internet hitro in brezhibno,
al da lahko 2% uporabla p2p in zafila omrezje?

nevone ::

Sej ni druzga narobe kot to, da dejansko prodajajo unlimited, ki to ni.

Naj si izmislijo kakšno drugo ime. Pa še to ne bi bilo narobe če bi imenovali Unlimited in te nekje seznanili s tem, da zgornja meja pa sicer obstaja.

Ko so meni pri Simobilu prodajali Unlimited paket, ni bilo govora o nikakršni omejitvi. Če bi mi prodajali Unlimited z jasno zgornjo omejitvijo, bi jih razumela, tako jih pa ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Vanadium ::

Mah soliti se naj gredo. Dokaz da nevejo kaj dela leva in kaj desna roka. Uradni dopis telekoma slovenije sektor za omrežje in infrastrukturo bom dal samo izsek : V prvi polovici leta načrtujemo postavitev nove centrale na Turjaku ter preusmeritev dela omrežja ki se trenutno napaja iz centrale Velike Lašče. S tem bomo rešili najbolj akutne probleme na področju Velikega Ločnika, Malega Ločnika in okolice. Poleg tega se trudimo da bomo čim večjemu številu uporabnikov omogočili širokopasovni dostop tudi preko omrežja Mobitel s tehnologijo HSDPA. Skratka ta dopis se nanaša na izgradnjo xdsl ter optične centrale kar oblublajo že 5 let da bo pri nas ampak pustmo to. Banalno se mi zdi, da se trudijo nam dat širokopasovni dostop preko Mobitel HSDPA. Nevem kaki dostop bo to če me bodo pa omejevali :| sam bravo mobitel za 29 ojro na mesec :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Mobilni internet za telebane (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
86108547 (11971) zobnik
»

Mobitel do 21,6 Mb/s

Oddelek: Mobilne tehnologije
141981 (1333) BlueRunner
»

Simobil unlimited - omejena hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12518480 (12548) ZdravkoČolič
»

S!Mobil omejuje uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12413494 (10111) #000000
»

Mobitel-ITAK poceni internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5211006 (8616) bf4ed

Več podobnih tem