» »

Mobitel-ITAK poceni internet

Mobitel-ITAK poceni internet

«
1
2

jest10 ::

klik
Mesečna naročnina za paket Itak internet L (5 GB) znaša 13,90 EUR, za paket Itak internet XL (50 GB) pa 27,90 EUR

Adrijan0 ::

Kake hitrosti dosega ta zadeva? Ker to bi jz meu kar namesto adsl-ja. 8-O Ker 50gb na mesec prometa je kar dosti.

jest10 ::

Pa saj ti vse piše na linku:\
Jasno je pa odvisno, kakšno imaš omrežje. V najslabšem primeru ti bo laufalo z obično GPRS hitrostjo, v najboljšem pa 7,2 Mb/s:D

Sputnik59 ::

tudi 5GB je za moje potrebe več kot dovolj poleg tega, cena 14€ je tudi ok, z nokio 6120 pa sem po merilih speedtesta dosegel down 2MB

Pyr0Beast ::

5G na mesec sem jaz imel na Dial-up Arnes..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Adrijan0 ::

jest10 ja znajo gor napisat, kako je pa u relanosti je pa drugo sranje. Kot ta adsl in siol. 50gb pa je kr neki robe. Bom jutre pouprašu na mobitelu.

Cokolesnik ::

Vse, ki se nameravate odločiti za nakup Mobitelovega brezžičnega interneta (ne glede ali v okviru paketa Itak ali ne), bi želel opozoriti na poseben način delovanja omenjenega povezovanja do medmrežja.

Gre za to, da se ob vsaki vzpostavitvi povezave uporabniku dodeli interna IP številka, ki je del notranjega omrežja Mobitela, zato vaš računalnik po vzpostavljeni povezavi ne bo viden iz drugih delov interneta, kar pomeni, da ne bo do njega mogoče dostopati na daljavo (npr. Remote Desktop) ali v polnem obsegu uporabljati P2P aplikacije, saj marsikatera od njih za svoje delovanje potrebuje ustrezno preusmerjanje prometa iz zunanjega na izbran interni IP naslov oz. številko.

Po podatkih iz Mobitelove podpore naročnikom lahko zunanjo IP številko uporabnik pridobi ob zakupu poslovnega paketa Mobitelovega interneta, kar seveda dodatno stane.

Vsekakor bo Mobitelov internet odlična alternativa obstoječi "žični" ponudbi, a pazite na določene omejitve, ki jih prinaša. Trenutne omejitve se seveda lahko kadarkoli spremenijo. Z Mobitelom je deskanje, uporaba e-pošte in podobne splošne storitve na voljo kadarkoli in skoraj kjerkoli.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Adrijan0 ::

Me prav zanima če bo Simobil ponudu kaj konkurenčnega.

Pyr0Beast ::

Mal počakaj, pa bo :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Adrijan0 ::

Zto ker nimam nič pri mobitelu heh.

polde66 ::

eno tako zadevo bi poleti rabu na Hrvaškem. kaj od tega bi blo v okolici Umaga uporabno? Signal seže do tja, so kakšne druge ovire? Hrvaški vip ponuja podobno zadevo. Ali vse sim kartice pašejo v te modeme? Ima kdo že kake izkušnje s tem?
polde

Sputnik59 ::

mislim, da lahko tale paket skleneš tudi če nisi naročnik ostalih mobitelovih storitev, važno da si pod 30 leti.

tomo81 ::

bi to delalo prek se k850i

ahac ::

klik
Mesečna naročnina za paket Itak internet L (5 GB) znaša 13,90 EUR, za paket Itak internet XL (50 GB) pa 27,90 EUR


Simobil: klik
Naročnina za 10 GB 15€, za unlimited 19€. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Pesimist ::

super. Kaj moras meti tudi telefon pri simobilu al je to standaolne ponudba?

ahac ::

Kakor jaz razumem je standalone.
Če si pa že naročnik na Smart paket in vzameš unlimited internet za 2 leti je pa 17€ namesto 19€.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

bf4ed ::

Jaz mam Itak 50GB že od samega začetka, mesec pa pol nekje...

p2p dela ok, povezavo mam UMTS in max down mi gre 150kb/s.

Pazite pa ker se upload tudi šteje v zakupljeno količino!
Jaz sem upal da ni tak, ampak jebiga.
Za normalno surfanje pa kaki film al dva je čist ok.

Pesimist ::

Jah samo proti trenutni simobilovi ponudbi ni konkurencen. Je pa seveda vprasanje kak dela simobilovo. Sem skoraj preprican da je mobitelova storitev kvalitetnejsa mapak jebat ga je pa drazja in konkretno omejena.

To kaj ma trenutno simobil sem si vedno zelel. Flatrate za dokaj ok ceno.

Ma pa seveda eno veliko neznanko. Ali lahko taisti internet uporablas tudi preko GSM telefona ali je to kompletno locena stevilka in storitev ki deluje samo na prenosikih z locenimi karticami.
Sej ves, tista dodatna storitev ko jo lahko vklopis da surfas na telefonu. Mini, Mega, Giga internet. Samo mi to deluje bol kot locena storitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

steev ::

V teh ponudbah dobiš dodatno škatlico/kartico, če se ne motim? Kaj pa če bi bilo to vezano na na tvojo ze obstojeco sim kartico pri simobil. Da bi bil tvoj telefon modem. Obstaja kaj takega.

Lp
:|

Pesimist ::

Ja to mene tudi zanima. Da ko nimam racunalnika zram da bi lahko kr z N73 surfal malo pa youtube gledal :P

polde66 ::

Me pa zanima kako to deluje na drugih omrežjih, recimo ko greš na dopust na Hrvaško, ali tam deluje,potrebujem nekej takšnega za čas dopusta.
polde

OrkAA ::

Itak da to deluje tudi prek telefona. Sem imel do sedaj 100mb paket in razmišljam o upgrejdu :P

steev ::

Ja saj. Mene zanima ce si lahko preko telefona 50 GB podatkov preneses.
:|

bf4ed ::

Jah...
1.simobil nisem nikoli maral
2.mobitel imam barem signal tu kot treba, od simobila tolko da je, pa niti ne vem če je v našem kraju simobil umts...
3.mobitel je prej imel v ponudbi (itak pa simobil nebi vzel) :D

Pesimist ::

Ja samo to ni ista storitev. Vem da je simobil v preteklosti mel loceni internet preko telefona in preko laptopa. Mobitel je mel skupnega dokler niso toti Itak 50Gb prisli. Zaj pa tudi mi ni jasno ce je to vezano na tvoj primarno telefonsko stevilko ali na secondarno dodatno kartico. Ker dodatnega interneta ki ga potem nemores na telefonu uporablat in je samo za prenosnike pa tudi nerabim.

Zdaj mi pa cisto tak deluje da je mobitel tudi prisel na enako shemo kot jo je mel prvo simobil. Ker pod storitvami sevedno majo iste pakete.

MAKSI
Mesečna naročnina za Podatkovni paket in paket Telemetrija 4,17 €
Vključen volumen 100 MB*

MEGA
Mesečna naročnina za Poslovni, Vesna, MPO-M, MPO-V, Penzion plus, Itak paket, Prosti čas, Podatkovni paket, SOS, SOS Plus, Telemetrija, Podatkovni bonus, Enotni 20,86 €
Vključen volumen* 1 GB

GIGA
Naročnina 41,31 € 41,31 € 30,00 €
Vključen volumen 10 GB 10 GB 10 GB

Potem se pa enih par novih tujina paketi. O tem 50Gb ne duha in ne sluha pri tej storitvi.

Pri Simobilu pa zaenrkat nevidim locene ponudbe za Telefon in Laptop tak da predvidevam da je eno in isto.
Zdaj bi samo se Iphone rabli pa takoj menjam za unlimited paket pa se kazen pri mobitelu placam :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

jest10 ::

|Sawyer|@
Pri Mobitelu ti zakupljena količina velja tako na obični, kot tudi na dodatni številki.
5 in 50GB pa imaš le pri ceniku za Itak paket.

Pesimist ::

Aha no pa se vseeno je kr dosti predrago glede na simobil. Sej dvmomim da bi 50Gb izkoristo. Se 10Gb dvomim ampak cena pa je to muchos.

Matej_K ::

Ta 50Gb je samo za itak naročnike, ne za vse uporabnike mobitela!
... .. .

Jan987 ::

Ne mislim da ni potrebno da si Itak naročnik, le izpolniti moraš pogoje glede starosti, sam paket pa mislim da je ločen.

Pesimist ::

Kolko razumem to je tak da se temu rece instant internet v piksni.
klik
potem se pa je instant internet itak v piksni 5gb in 50gb po navedeni ceni.
Navadni instant internet pa ni nic druga kot da dobis samo eno dodatno sim karto (clone karto) ki jo uporablas s tem isntant internet modemom, da pac nerabis telefon priklaplat.
Polek tega se rabis podatkovni bonus zraven ki ima samo prikljucno takso 12€ brez mesecne narocnine. Noja...

Navadni instant internet pa so sevedno stari paketi.

Tak da simobil ga tokrat v podn zowna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: volkec ()

ahac ::

|Sawyer|: " Paket Mobilni internet" je ločen od pogovorov, "Opcija Mobilni internet" pa ne.
Problem je samo signal.. tukaj (3km severno od Domžal) Simobil še nima pokrito z UMTS, preko GPRS pa deluje obupno počasi. Se pa da v 15 dneh vse skupaj vrnit, če ti ne ustreza.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jJack ::

A potem ko skleneš to dodatno naročnino za instant paket si avtomatsko vezan za 24 mesecev na ta internet, al lahko prej prekineš?

bsslo ::

Kaksen modem pa dobis pri simobilu (19€ - neomejen paket) ? Bi se dalo to stvar priklopit na router, na katerem bi imel nekaj racunalnikov priklopljenih?

ahac ::

Modem se priklopi na USB in sam inštalira software (na Windowsih).
klik
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jest10 ::

A potem ko skleneš to dodatno naročnino za instant paket si avtomatsko vezan za 24 mesecev na ta internet, al lahko prej prekineš?

Vezan si, če vsameš modem po akcijski ceni.

bsslo ::

Modem se priklopi na USB in sam inštalira software (na Windowsih).
klik


Torej edini nacin za vec racunalnikov na internetu bi bil Internet connection sharing?
To je kul dokler bo internet uporabljal samo en uporabnik, takoj pa ko jih imas 2 ali vec pa sucks...

steev ::

Dela na linuxu tole?
:|

Goldee ::

Živ!

Kakšne so kaj realne hitrosti pri SiMobilu? Glede na to, da je GPRS (EDGE) hitrost omejena na cca 240kbit/s download?
HSDPA sicer omogoča precej večje hitrosti, vendar je s signalom pokrita le LJ pa MB, če se ne motim?

Kaj pa hitrosti pri Mobitelu?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

bf4ed ::

steev jaz sem usposobil na ubuntu linux.

Mam pa Novatel MC950D modem.
Ta modem sem zahteval ko sem kupil Instant 1GB. Drugače dobiš tistega Huawei. Potem sem pa ko je prišel ven Itak Internet 5 in 50GB prešaltal na 50GB.Zato mi je ta modem ostal.
Drugače dobiš če vzameš Instant Itak drug modem.
Pomoje bi delal tudi s tem ZTE.

Aja...nekaj pozabil povedat...v linux ne gre hitreje od 60kb/s down. Nevem točno zakaj, ampak nekje sem zasledil da zaradi usb modema pa drivera.
Drugače mi v win gre 150kb/s down.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

steev ::

No uredu. Nekako se bo dal dat pol na debiana to. Ker bi mi prav prislo z Asusom eee.
:|

bf4ed ::

Saj če boš rabil navodila se javi pa ti dam linke, da se ne boš zajebaval. :)

steev ::

Bom, hvala. Sam takoj ko ga dobim. Čakam 8,9".
:|

Sputnik59 ::

Modem se priklopi na USB in sam inštalira software (na Windowsih).
klik


Torej edini nacin za vec racunalnikov na internetu bi bil Internet connection sharing?
To je kul dokler bo internet uporabljal samo en uporabnik, takoj pa ko jih imas 2 ali vec pa sucks...


Jst tud sharam povezavo pa me zanima ali je to res edina možnost delitve, spomnim se da sem pred časom videl v mobitelovem katalogu nek linksysov ruter, ve kdo kaj več na temo

Goldee ::

Ojla!

A lahko nekdo testira povezavo na www.speedtest.si pa posta rezultate? Da vidimo malo tudi realne številke, ne samo obljube Mobitela, ker papir pač prenese vse.
Iz lastnih izkušenj lahko povem, da SiMobilov mobilni internet deluje zelo lepo na območju Ljubljane (tudi do 1,5Mbit/s download in 0,5Mit/s upload). Ko pa zapustiš območje, pokrito z UMTS (HSDPA) signalom, hitrost drastično pade. Ranga 50k/s download/upload. To pa je isto, kot da bi uporabljal modem.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

dronyx ::

Jaz samo upam, da Mobitel kot monopolist (tako mislijo sami) čim prej izgubi tržni delež in da Simobil vzpostavi končno pošteno UMTS omrežje, ki bo pokrivalo vsaj 80% države. Potem pa zaradi mene če Mobitel tudi preneha z poslovanjem, ker to, kar se pa gredo ti ljudje, je pa idiotsko, vsaj zame.

Kako lahko prodajajo Instant internet za 20 evrov 1GB prenosa, ko jim konkurent ponuja Unlimited paket za 19 evrov In čemu Itak edition za mlade do 31 leta, kjer dobijo 5GB za 13 evrov, pri čemer ti model na kontaktni telefonski številki Mobitela prostodušno svetuje, da naj najdem nekoga, ki je mlajši od 31 let in naj potem on vzame zame Itak paket. Bedaki!! Samo to lahko rečem in je moje osebno mneje.

Ter nočem več videti tega Mobitela. Še predplačniško kartico bom vzel pri Simobilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Dr_M ::

onyx: ti kr pejt k simobilu in uzivaj v njihovih (ne)storitvah :D >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sputnik59 ::

1GB za 20eur je res pretirana cena, simobilov unlimited za 19€ pa je vsaj po ceni sodeč super, vendar sem na alterjevem forumu prebral, da je hitrost delovanja omrežja bistveno slabša in daleč od zmožnostih omrežja 3,5G. sicer pa oba operaterja ponujata brezplačno testiranje.

racunalnicar ::

Moj prjatu ma internet od mobitela 5Gb in prav da zadeva deluje zelo zelo slabo in da mu je žal. Cokolesnik, hvala za ta odgovor. Nisem vedu, da vsakič dobiš nov IP. Zato temu prjatlu nisem mogu pomagat prek oddaljene pomoči. Mislim, da bi s programom ISL vseeno šlo, bom probal pa sporočim. Takrat sem probal s TeamViewer 3 pa ni šlo.

ahac ::

onyx: Zahvali se državi, ker je najprej podelila UMTS koncesijo Mobitelu... ostalim pa šele veliko kasneje. Če bi takrat postavil normalno ceno potem bi lahko podelil več kot eno in bi sedaj Simobil (ali kdo drug) tudi že imel dovolj dobro pokritost.
Ampak ne... je bilo treba pomagat državnemu operaterju z nekimi balkanskimi forami.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Sputnik59 ::

no ja, meni se zdi da je mobitel več kot soliden operater in je tehnološko gledano v samem vrhu, čeprav mu je bila država naklonjena denarja ni razmetaval
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Itak džabest! - novo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
25844795 (18673) profii
»

Mobitelove spremembe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10512075 (9991) BlueRunner
»

Izkušnje s simobilom in mobitelom

Oddelek: Omrežja in internet
242615 (1333) Desty
»

Simobilov internet unlimited preko gprs-ja se splača

Oddelek: Omrežja in internet
293631 (2596) tictac
»

Kaj vse potebujem za NET preko Mobitela ?

Oddelek: Omrežja in internet
121784 (1519) Matheeew

Več podobnih tem