» »

Mobilni internet za telebane

Mobilni internet za telebane

«
1
2

Etwa ::

Opcij imas vec, (ce mene vprasas prevec, ker delajo samo zmedo) + da folk pogovorno vse imenuje z istimi imeni tak da ne ves o cem govorimo.
Jaz sem sprobal vse mobilne opcije razen tusmobila.

Najprej ti povem kake opcije Imas
/****************************************/
Pazi se kako zadevo poimenujes, kajti mobilni internet na mobitelu je cisto drugo kot mobilni internet na simobilu.
To kar rabis se imenuje vsakic drugace pri razlicnih operaterjih. Ko gres k operaterju moras rect TOCNO to kar je odebeljeno, ker imajo oni tak poimenovan in sem jaz rabil kar precej casa da sem trgovcu dopovedal kaj rabim. V bistvu za vsak paket ka ga bos rekla da rabis, reci da je za racunalnik.

Mobite - Instant Internet
http://www.mobitel.si/Storitve/instant-...

Simobil - Mobilni internet za vas racunalnik
http://www.simobil.si/sl/packages.cp2?c...

T-2 - Mobilni internet (za racunalnik)
http://www.t-2.net/ponudba/mobilni-inte...

Tusmobil - Brezmejni internet (za racunalnik)
http://www.tusmobil.si/poslovni-paketi/...
/****************************************/

Sedaj ti pa se opisem malo razlike med njimi.
/****************************************/
Mobitel je najvecji najbolsi in najdrazji. Pokriva skoraj vso naseljeno slovenijo

Simobil drugi najvecji in je za malenkost cenejsi, Ima svoje omrezje, ki pokriva vecji del naseljene slovenije (vsak zaselek z cca 5 tisoc ljudi)

T-2 Ima svoje omrezje pokriva pa samo Ljubljano in Maribor, (mogoce se obalo) Ima samo 1 paket.

Tusmobil pokriva vecja mesta, imajo svoje omrezje in je 3tji najvecji.
/****************************************/

Kaj je treba gledat
/****************************************/
1. Cena (zaenkrat se vse racuna na mesec)
2. Hitrost prenosa (ni tako vazna, ker je odvisna od moci signala ... in je za vse operaterje ista oziroma navadni uporabnik nebo opazil razlike)
3. Kolicina prenosa podatkov (Ta ti pove koliko podatkov lahko preneses na mesec in je najbolj vazna za razumet. Tu je vedno nateg in potem jokanje zakaj je taka poloznica.
Mali paketi so 1-5Gb neki srednji so 10-20Gb in potem imas se "Neomejeni" (brezmejni) ki se samo imenujejo neomejeni, imajo omejitev podatkov v drobnem textu. Ko enkrat presezes to carobno mejo se zgodi ena slaba stvar, Ali se zacne racun eksponentno vecat, ali pa ti zaklenejo hitrost - beri zacne delat pocasi do konca meseca)
4. Pokritost signala (To je sicer zelo pomembno, ampak tak vecina ljudi v sloveniji ima pokrit signal ce ne od drugega ima mobite.)
5. Zacetna investicija (Kolk moras dejasnko placat, da sploh zacnes delat lahko bi to imenoval prklopni strosek)
/****************************************/

Kaj ti ponujajo paketi
/****************************************/
Mobitel ponuja 4 pakete
Internet start
Cena : 19 eurov na mesec, Kolicina prenosa podatkov je 5GB na mesec, ko presezes to mejo ti zacnejo racunat podatke po 0,00001 € za kb
Ker vem da ti 0,00001 € za kb ne pove nic ... to je na oko ... da zdownloadas 1 film 7eurov, 1 film visoke kakovosti 35 eurov, 1 glasbeni komad 0.1 eura.
Internet start Premium
Cena : 29 eurov na mesec, Kolicina prenosa podatkov je 5GB na mesec, ko presezes to mejo ti zacnejo racunat podatke po 0,00001 € za kb
Imas pa vezavo za 24 mesecev in zraven dobis neko napravo (mini racunalnik recimo)
Internet neomejeno
Cena : 29eurov na mesec, Kolicina prenosa podatkov je "neomejen" tako pise in to ti bodo oni tam rekli, ce pa preberes drobni text pa najdes naslednje :
Kolicina prenosa podatkov je 30 GB, ko presezes to mejo ti zaklenejo hitrost in sicer
- Hitrost s katero downloadas (vleces/prevzemas) doli datoteke 384 kbit/s (ta cifra tebi nic ne pove to je za "racunalnicarje" in to cifro bodo oni tam rekli, ker se slisi vecja) = 48 Kb/s (ta cifra je prava) in pomeni da ti sliko ki je velika 1000 kb = 1Mb prenese v 20h sekundah.
- Hitrost s katero uploadas (posiljas) pa na 64 kbit/s (napacna, to ti bodo oni rekli) = 8 kb/s kar bi zneslo da eno sliko posiljas preko maila tudi minuto in vec.
Internet neomejeno Premium je identicen kot internet neomejeno, razlika je samo 39 eurov na mesec 24 mesecev vezava in zraven dobis neko napravo (mini racunalnik recimo)

Simobil ponuja 3 pakete (+ neke dodatne opcije, ki jih nebom tu nasteval, ker niso zate)
Mobilni internet S
cena : 9 eurov na mesec, Kolicina prenosa podatkov 1GB, ko presezes mejo ti zmanjsajo hitrost na "zelo pocasi" 8kb/s (oni bodo rekli da je to 64kbit/s)
Mobilni internet M
cena : 12 eurov na mesec, Kolicina prenosa podatkov 3Gb, ko presezes mejo ti zmanjsajo hitrost na "zelo pocasi" 8kb/s (oni bodo rekli da je to 64kbit/s)
Mobilni internet XL
cena : 18 eurov na mesec, Kolicina prenosa podatkov 15Gb, ko presezes mejo ti zmanjsajo hitrost na "zelo pocasi" 8kb/s (oni bodo rekli da je to 64kbit/s)

T-2
Imajo samo 1 paket. za 15eurov na mesec, Kolicina prenosa podatkov neomejena - so edini v sloveniji kjer dejasnko neomejno pomeni neomejeno.

TusMobil sano en paket (z dodatnimi opcijami, ki jih nebom nasteval, ker niso zate)
Brezmejni internet
Cena1 : 9.90 eura na mesec //Ta cena je takrat ko imas Kolicina prenosa podatkov manjso kot 1Gb (torej nikoli razn ko si na dopustu 25 dni v enem mescu)
Cena2 : 19.90 eura na mesec //To je cena ki jo bos placala.
Kolicina prenosa podatkov je 30Gb potem ti zaklenejo hitrost na 16kb/s (Oni bodo rekli temu 128 kbit/s)

Kot sem napisal v uvodu, je ponudba res razfukana v prafaktorje, da zmede vse, ki so racunalnisko nepismeni ... torej vecina.
/****************************************/

Kako se priklopi in deluje
/****************************************/
Isti kaos kot pri paketih obstaja 1001 opcija.
Jaz bom razlozil samo 1, ki se mi zdi najbolj enostavna.

Dobis SIM kartico, zgleda identicno kot za telefon.
To kartico vstavis v :
1. Napravo samo (mobitel, racunalnik, tablico)
Pri cemer mora naprava podpirati SIM kartico.
2. Kupis USB kamor utaknes to kartico in nato ta usb utaknes v racunalnik. Vcasih dobis tak USB zraven z vezavo.

[Spodnjih podatkov nisem preverjal so po spominu]
MOBITEL
ponuja vec racunalnikov in USBjev za priklop
Priklop in odklop se placata
SIMOBIL
ponuja vec racunalnikov in USBjev za priklop
T-2
ne ponuja nicesar, dajo ti samo sim kartico
Priklop in odklop sta zastonj
TUSMOBIL
Ponuja USB za priklop
za priklop/odklop ne vem nic.


USB za sim kartico se da kupiti v prosti prodaji, recimo bolha.com, jaz sem dal 50eurov, sedaj bi morala biti cena 30-40eurov.
PAZI pri USBjih iz proste prodaje, ker v 99% ga nebos znala nastavit da ti bo delal. Navodila pa so v kitajscini.
Tukaj ti naj nastavi nekdo ki je racunalnisko bolj pismen od tebe, ali pa naj ti nastavi in pokaze tisti ki ti to zadevo proda.
Preveri tudi ce tak USB podpira to tvojega operaterja (recimo T-2)
/****************************************/

Kako hitro bo delovalo
/****************************************/
Tu nebom razlagal kaj je to 3g , HTSPA+ GSM EDGE in podobno.
Kar je tebi vazno je to da ves da hitrost nikoli nebo enaka.
Hitrost je odvisna od :
- Moci signala
- Odaljenosti od odajnika
- Kaksnega tipa je odajnik
- Koliko folka je povezanih na odajnik hkrati s tabo.

Ce ti dela pocasi povsod, so ti skoraj verjetno zaklenili hitrost.
Ce v mestu dela pocasi potej je prevec ljudi zabasalo odajnik.
Ce ti v bozjih rozcah dela pocasi je to zato ker si predales stran in je slab signal.
Ce ti samo v stanovaju dela pocasi, se premakn k oknu.
Najhitreje ponavadi dela konec meseca, ko skoraj vsem folku zaklenejo povezavo.
Najhitreje dela ponoci, ko folk spi ali je v sluzbah.
/****************************************/

Kje so nategi
/****************************************/
1. Neomejen paket (mobitel) in brezmejni paket (tusmobil) Nista ne brezmejna ne Neomejan. Oba imata omejitev ... oni temu pravijo pravicna razdelitev interneta.
Vsi paketi razen T-2 so Omejeni ali s hitrostjo ali z denarjem.

2. Kbit/s in Kb/s Prvi je Kilo-BIT drugi je Kilo-BYTE 8Kbit = 1Kb, v bistvu gre za podoben princip kot gram in dekagram.
Nateg tukaj je ker preprost uporabnik uporablja Kb, Mb in Gb, oni pa prodajajo Kbit in Mbit
Na kratko. to kar pise v njihovi brosuri delis z 8 in dobis hitrost ki je ti je bolj znana.

3. Cene se spreminjajo. kljub temu da si si danes sklenil pogodbo za 2 leti po ceni 39 eurov. Oni lahko jutri dvignejo ceno na 55 eurov.
/****************************************/

Moji nasveti
/****************************************/
1. Stestiraj
Ne it na simobil pa kupit 2 leti vezave potem pa ugotovis da tvoje selo sploh nima simobil signala al pa dela grozno pocasi.

Ce si do sedaj iz mojega texta prebral veliko uporabnih informacij ali ce se ti je zdel text kompleksen, potem poklici kolega, ki je racunalnisko pismen in naj ti on stestira.
Ce ves razliko med GMS in 3G signalom, potem vzami svoj preljubi smartphone in poglej ce najdes signal za omrezje od posameznega ponudbika, da ves ce ti sploh lovi.
Najlazje je stestirat tako, da vprasas vse ka poznas ce kdo to uporablja, potem jih povabis na obisk in jim reces naj sabo prinesejo USB z sim kartico, ga vtaknes v racunalnik, se sprehodis po celem stanovaju in testiras hitrost na speedtest.net, ce ne znas uporabljat speedtesta, naj ti stestira kolega, ki je racunalnisko pismen.

2. Kaj kupiti glede na signal poktitost in ceno
- Ce zivis v LJ in MB, kjer ti vlece T-2 dovolj dobro, ne potujes oz ne rabis interneta na potovanju in imas kolega ki zna to nastavit potem je odgovor T-2
- Ce zivis v totalnih jebinah, potem prvo stestiraj mobitel in ce ti je zadovoljiva hitrost je tvoj odgovor Mobitel.
- Najbolj ugoden mi trenutno zgleda Tusmobil, ce gledam pokritost in ceno ter kaj dobis zato.
- Ce ne downloadas filmov in ne gledas veliko videov na internetu potem je lepa opcija simobil ali tusmobil.
- Ce zelis z mobilnim internetom zamenjati obstojeci kabelski/opticni/bakreni internt in downloadas filme potem je opcija samo T-2 ce je v dosegu ali mobitel neomejeno.
- Ce se smatras da si zmeren uporabnik potem je zate Simobil ali TusMobil (svetujem brez vezave)
- Ce si pun dnara pol vzam mobitel neomejeo premium in si kupi maca. //Najvec dnara najvec muzke.


3. Kaj bi naredil jaz oziroma moje TOTALNO subjektivno mnenje, upostevaj da vem v nulo kaj hocem in zakaj hocem.
- Za moj standard so vsi predragi. Moj povprecni prenos podatkov na mesec je 120 Gb, tak da njihove Kolicina prenosa podatkov ne pridejo v upostev, razen T-2, ki pa je na moji lokaciji prepocasen.
- Edino zanimivo mi je mobilni internet, ka pa drago nanese ce upostevam 35 eurov za kabelski internet + se kaj 29 za mobitel neomejeno je cist prevec na mesec.
- Ce bi ze vzel bi vzel nek paket, bi vzel takega, kjer mi po Kolicina prenosa podatkov zaklenejo hitrost, ne pa da mi nabijajo racun. (T-2, mobitel neomejeno, Simobil XL, Brezmejni Tus)
- Za noben paket se nebi vezal, Osebno prepricanje. + vcasih ugotovis da je nek paket prevec in premalo ...
- Ce bi res potoval po sloveniji in potreboval internet na vsakem voglu bi uzel mobitel neomejeno.
- Tusmobil je najbol ugoden in najbol gnil, najbolj jih imam na sumu da imajo cene tako nizke da dobijo folk za 2 letno vezavo potem pa dvignejo ceno, njihov paket bi vzel samo brez vezave, ce sploh pustijo brez vezave in USB kupil na bolhi.
- Simobil ali tusmobil, bi vzel v primeru da hocem imet mobilni internet v civilizaciji.
- V nobenem primeru nebi uzel paketa skupaj z racunalnikom, ker so vsi zanic oz premalo dobim za to ceno.
/****************************************/

Zgornji text je odgovor na mail moji mami kateri mobilni internet naj vzame. (Izvet privatni text + odgovor za njene razmere.)

18zimoni ::

Pozabil si napisat da moraš v nekaterih primerih nastavit APN dostopno točko,kje pa še uporabniško ime in geslo.

SLOVENIJA

Profil: Mobitel ali Debitel
APN: internet ali internetpro (odvisno od paketa)
number: *99#
Proxy: /
Port: /
username: mobitel
password: internet
Server: /

Profil: SiMobil
APN: internet.simobil.si
Number: *99#
Proxy: /
Port: /
username: simobil
password: internet

Profil: Tušmobil
APN: internet.tusmobil.si
Number: *99#
Proxy: 91.185.221.85
Port: 8002
Username: tusmobil
Password: interne

Za T2 pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 18zimoni ()

jl ::

Pri Tusmobilu si pozabil dopisati prepaid mobilni internet paket (nobene vezave), ki je za moje pojme ena najboljših opcij v Sloveniji (sploh v primeru, ko ne potrebuješ mobilnega interneta vsak dan). Tu je varianta 1€/dan z omejitvijo kolicine prenosa podatkov 1GB, nato omejitev hitrosti na 128 kbit/s.

mitja_i ::

T-2 ponuja Sierra Wireless AirCard 310U
http://www.t-2.net/ponudba/mobilna-tele...
T-2 ima tudi mobilno TV - T-2 Mobilna aplikacija

APN: internet.t-2.net
number: /
Proxy: /
Port: /
username: /
password: /
Server: /

18zimoni ::

Sam ogromno uporabljam mobilni internet po različnih državah od različnih operaterjev.Med drugim imam tudi od Tušmobila internet na dan.Zadeva je uporabna edino v večjih mestih kjer je pokritost z signalom dobra,medetem ko mobitel dela v nulo po celi Sloveniji.Po celem avtocestnem križu je signal skozi umts ali hsdpa.Pri mobitelu obstaja tudi opcija zakupa podatkov preko sms in sicer 250MB,500MB in 1GB. 1GB stane 9 eur in velja od dneva nakupa pa do isteka meseca.Pošlješ sms,sim kartico daš iz telefona v usb in stvar špila tako kot mora. Mobitel ima res odlično pokrito Slovenijo,ampak tudi drage pakete.Tako da neka zasilna rešitev je zakup podatkov preko sms.
Za primerjavo v Italiji stane od Tim Italija ki je operater ranga Mobitel,paket brez omejitev 180 eur za celo leto.Tako kot je že @Etwa omenil je treba brat drobni tisk,ker tudi tukaj ti po porabljenih 10GB omejijo hitrost.

Lp

Etwa ::

Ja marsikaj sem verjetno pozabil napisati, upam da bo skupnost prispevala manjko.

Jaz bi samo še opozoril, da se cene in nategi spreminjajo.
Pozabil sem posebaj omeniti Internet na dan opcije ... tukaj ti dajo SIM in potem aktiviras za posamezne dni v mescu. 1 dan = 1 €.
To je uporabno če živis na v mestu, 1x na mesec se pa odpelješ na vikend in bi rad imel tam internet.

Opozoril bi tudi na sledeče:
Jaz sem imel Internet neomejeno brez vezave, in valda nebom plačeval internet ko sem na dopustu ... tako da sem šel na mobitel in rekel da prekinjam ...
Ko sem se čez dva mesca vrnil v Slovenijo, so mi v tem času ubil mojo sim kartico, in če bi hotel imeti internet ponovno pri njih, potem moram ponovno plačati priklop cca 20 €.

Pri T-2 moraš vrnit SIM kartico, tako da je nebi jaz ravno rezal na mikrosim

Pa za konec bi se opravičil za mojo Slovenščina, zahvala gre mojim "sposobnim" prfoksam iz srednje šole, če ma kdo čas lahko lektorira :D

M@73Y ::

Jaz bi dodal sledeče:
Mobitel Instant internet - če ga uporabljaš na področju brez 3G/UMTS signala; torej samo mobitel GSM signal; ni smiselno uporabljati paketa neomejeno, ker je hitrost prenosa max. 13 kB/s ob dobrem sprejemu. Govorim za lokacijo v Trnovcu, ki se povezuje na oddajnik Setnica. Jaz v celem mesecu porabim cca. 600 MB prenosa.
lp,
..jump into psytrance tunnel..

Senitel ::

Hja... Avtocestni križ ima mobitel res fino pokrit (Če rabiš kakšne 4Mbps medtem ko se voziš 130km/h je idealka >:D). Po drugi strani mi doma vleče komaj dial up hitrosti, tako da je v vsakem primeru pametno prej situacijo preveriti na sami lokaciji. Omenjam, ko imamo ravno cel kup vikendov okrog. Tudi enega slavnega, ki ga bodo baje podrli.

RejZoR ::

Kolicina prenosa podatkov je 30 GB, ko presezes to mejo ti zaklenejo hitrost in sicer
- Hitrost s katero downloadas (vleces/prevzemas) doli datoteke 384 kbit/s (ta cifra tebi nic ne pove to je za "racunalnicarje" in to cifro bodo oni tam rekli, ker se slisi vecja) = 48 Kb/s (ta cifra je prava) in pomeni da ti sliko ki je velika 1000 kb = 1Mb prenese v 20h sekundah.
- Hitrost s katero uploadas (posiljas) pa na 64 kbit/s (napacna, to ti bodo oni rekli) = 8 kb/s kar bi zneslo da eno sliko posiljas preko maila tudi minuto in vec.
Internet neomejeno Premium je identicen kot internet neomejeno, razlika je samo 39 eurov na mesec 24 mesecev vezava in zraven dobis neko napravo (mini racunalnik recimo)


To ni res in nobena vrednost ni napačna, je pa napačno to kako ti navajaš hitrost.

Kb ni isto kot KB (pomembna je mala in velika druga črka, prva je vseeno kakšna je!). Kilobit (kb) je eno, KiloByte (kB) pa drugo.
384 kb (kbit) = 48 kB (kbyte) (kbit se delji z 8, da dobiš kbyte).

Tudi 1000 kb = 1 Mb ne drži, ker je merska enota pri računalnikih vedno 1024, neglede na to al gre za bite ali byte.

Iz vsega tega se potem tudi potegne črto, da operaterji ne navajajo napačnih hitrosti oz podatkov, gre se samo za način navajanja hitrosti. Kot bi rekel, da so metri na sekundo napačen podatek, kilometri na uro pa pravi. Oboje lahko navaja eno in isto stvar, gre se samo za drugačno mersko enoto. In hitrost povezav se vedno navaja v bitih, uporabnikom bolj uporabna vrednost pa so byti, ker s tem lažje veš koliko časa bo vleklo npr 3MB velik filet. To si moraš potem pač preračunat sam, tako da deljiš navedeno hitrost z 8 in dobiš kilobyte, ki so večini bolj pomembna vrednost.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jest10 ::

Za BOB so iste nastavitve, kot za Simobil?

krop ::

Problem je, ker imajo recimo pri meni na mobitelu blokiran upload na 0.1MB, kar skoraj neuporabno pri (nalaganju slik, igranju iger). Skratka eno sranje navadno:|
Sprobal sem tudi tuš, kjer pa hitrost pade pod download 0.5Mb v večernem in popoldanskem času :(
Moram še simobil sprobat, če so se kaj popravili :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

3man ::

Etwa, hvala, lepo si se potrudil.

3man ::

Ali je že kdo poizkusil mobilni internet deliti preko namenskega routerja?
Konkretno:
router: Sitecom 357-wl
modem: huawei (aktualen od TUŠa)

Meni ne uspe. Odgovor TUŠa še čakam. Kakšna ideja iz prakse?

dusamurn ::

živjo
sem uporabnik mobilnega interneta na hrvaškem (VIP)in morda pravšen za naslov tvojega članka, saj sem malo starejši in ne preveč "elastičen" na področju računalništva, se pa učim. prav zato sem bil zelo vesel tvojega članka z dne 3.nov 2011, saj je bil tako tudi naslovljen in iz tega razloga zame zelo, zelo koristen. če je 1gb 1000 ali 1024mb je za nas (telebane) resnično prav vseeno. seveda sem v tvojem članku našel še kup zanimivih in meni (ter ostalim telebanom)zelo preprosto, razumljivo razloženih stvari, ki so morda nekomu, ki je zelo podkovan v internetni tehnologiji nekoliko približne, ampak članek njim ni bil namenjen
da preidem k stvari:
danes zjutraj sem na slo tech zastavil vprašanje, na katerega sem prepričan, da bi mi ti znal odgovorit in te prosim, da ob priliki poskusiš. dobil sem odgovor nekoga, ki je ravno tvoj članek malo skritiziral, odgovoril pa mi je v redu, ampak to sem že poskusil.
naj ti skopiram moje vprašanje:
Imam mobilni internet od vip-vodafone (hr) stick ima oznako k3565-z. Moja vikend lokacija je v bliŽini pule (cca 30 km) in tukaj je signal precej slab, Še bolj pa verjetno nekvaliteten (edge-v povprečju 3 črtice, kar verjetno ne pomeni ne vem kako pomemben podatek, saj imam na drugi lokaciji-15km zračne linije (medulin) enako 3 črtice, vendar hspa. Prenos podatkov je neprimerljiv, s tem, da na prvi lokaciji marsikdaj prav ničesar ne dobim, predvsem, če signal pade pod 3 črtice.
VpraŠanje: morda kdo ve, kako bi ojačal signal za ta stick s kakŠno doma narejeno anteno, ali kje bi dobil cenovno ugoden (odprt) stick, ki ima moŽnost priklopa zunanje antene. Za odgovor(e) se vnaprej zahvaljujem
dušan

OmegaBlue ::

3man je izjavil:

Ali je že kdo poizkusil mobilni internet deliti preko namenskega routerja?
Konkretno:
router: Sitecom 357-wl
modem: huawei (aktualen od TUŠa)

Meni ne uspe. Odgovor TUŠa še čakam. Kakšna ideja iz prakse?


Samo z WRT160NL (Linksys) in dela super. Z namenskimi pa ne preveč, imajo nagnjenost biti zanič.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

OmegaBlue ::

@dusamurn tvoj ključek ima konektor za notranjo anteno a je pokrit z ohišjem, če ga odpreš rabiš samo anteno z CRC9 konektorjem za boljši sprejem. Seveda ti boljši signal ne garantira večjega prenosa. Doma narejene antene pa raje ne sprobavaj, so rezultati k večjemu še slabši.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

dusss ::

omegablue, zahvaljujem se ti za odgovor. vsekakor bom poskusil, upam, da se mi ključek ne bo razpadel. torej moram verjetno v ohišje naredit luknjo, da lahko konektor priključim?
l.p. dušan

OmegaBlue ::

Ja nažalost, sicer lahko preveriš predno greš kupovat anteno, odpri ključek, konektor bi se mogel skrivati ob strani za plastiko, taka majhna okrogla zlata zadeva, se zlahka spregleda.

Zgleda nekako takole


Tole je že primerek z luknjo ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

dusss ::

omegablue: še enkrat hvala, seveda bom to čim prej probal, saj hitrost prenosa še nekako prenašam, ampak tega, da signala ni (dve ali manj črtici) pa ne prav z veseljem, saj takrat ni le slab prenos, ampak ga ni. če pa dovoliš, bi te morda v prihodnosti v zvezi s tem še kaj vprašal kar po mailu, ker tukaj ne znam naslovit vprašanja na pravega.
za zdajle te prosim še za eno pojasnilo: lahko luknjo naredim kar tako, da ne razdiram ključka in če lahko, na kateri strani je to: na isti, kot sd kartica ali nasprotni?
še glede dovoljenja za vprašanje direktno na tvoj mail mi odgovori, prav?

OmegaBlue ::

Težko boš naredil brez odpiranja (sta samo 2 šravfka ne se bat) bi hitro kaj poškodoval znotraj saj ne veš kje točno je konektor.

Moj email pa imaš v mojem profilu.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

dusss ::

omegablue: še enkrat hvala, te obvestim o mojem "uspehu" ali uničenju ključka.upam na prvo

Spajky ::

dusamurn je izjavil:

...kako bi ojačal signal za ta stick s kakŠno doma narejeno anteno...
Kaj nisem glih tebi že nekje omenil da napravi 5-o zadevo 8-O
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

WaterBoy ::

Pozdravljeni.

Obujam staro temo ker pač imam vprašanje glede te vrste interneta. Na določeni lokaciji moramo imeti internet. Ker so tam položeni preslabi telefonski kabli, priklop interneta ni mogoč, kabelske televizije tudi ni, saj je hiša bol v hribih, zato se mi zdi mobilni internet najboljša izbira, dokler ne bodo postavljeni oddajniki za širokopasovni internet:

http://www.iskrasistemi.si/povezane_vse...

To še bo trajalo okrog 3-4 mesece

Naredil sem nekaj ''testov'' in začuda je na tem območju simobilov signal močnejši, saj je navoljo celo hsdpa omrežje.

Sedaj me zanima, če je možno da se pri simoblu vzame en modem, ki bi ga potem priključil na brezžični router, da bi imel z signalom pokrito celo hišo, ali bo treba za vsak računalnik posebej kupovat kartico. Sem opazil da imajo tudi v prodaji modeme ki že omogočajo Wi-Fi signal vendar dvomim o njegovem dosegu

Hvala lepa za pomoč.

Pesimist ::

Ta tema je ze hudo outdated.
Zdaj je T2 najslabsi, Mobitel najbolsi, sploh ce imas siol, Tus vmes ce je signal in nimas siol, simobil pa nevem.

Trenutno mam tuš 1EUR na dan, dela super tudi TV stream gledam nemoteno, bom pa menjal na mobitel 30% popusta v navezi siol. Simobil in T2 niti nista poceni. Pri tus opazil, da vcasih neha odstevat podatke in dela pol z polno hitrostjo tudi po 1GB.

Hitrosti po porablenih podatkih so tudi ze visje. T2 512kbps, Mobitel 368kbps + nočna 00:00-6:00h 5EUR/mesec neomejena tarifa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

tiran2000 ::

Zanima me nekaj glede tusovega.p mobilnega interneta. Pise 24 ur surfanja za en evro. Ali to pomeni, da ko se vkljucim da mi avtomatsko vzame dol en evro in imam 24 ur casa internet (mi torej velja en dan, ne glede na porabl), ali to pomeni, da ce prekinem povezavo, npr. prvi dan sem na internetu npr. 10 ur, pa lahko npr.cez en teden en dan porabim naslednjih 14 ur?

Pardon 24 ur za 5 evrov

Zgodovina sprememb…

ernest1A ::

Tudi mene zanima Mobitel vs Simobil. Pri obeh imam enako dober signal. Na preizkusu sem imel Mobitelovo varianto, ki mi je delala cel dan presenetljivo dobro. Po drugi strani slišim kar nekaj negativnih komenatrjev, vendar ugibam da s strani tistih, ki imajo slab signal. Pri meni signal ni problem. Sem imel le srečo ta dan ali je v primeru dobrega signala zadeva kar OK?

Konlov ::

Meni je Google Play v dveh dneh skuril 25Mb podatkov? Večina v ozadju. Ali se kje vidi, za katere programe gre?

Hayabusa ::

Izklopi auto app update.

Konlov ::

Sem imel na Wifi update only, pa se mi zdi, da gredo podatki v ozadju mimo tega?

Hayabusa ::

Najboljše je imeti FW (ala comodo) na računalniku, tako 100% veš če hoče kaj na net.

Konlov ::

A za android ti to?

Hayabusa ::

Za pc.Tudi za droida imaš fw, samo moraš imeti rootan telefon.

KTr1sk ::

Je še vedno T2 edini kateri ponuja neomejeno prenos podatkov? Ima kateri oparater spremeniti na neomejen prenos podatkov? Ker bi imeli sigurno več naročnikov:)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

LeQuack ::

Beda, zakaj se sploh trudijo uvajati 4G, lTE in podobne izboljšave, če na koncu uvedejo omejitve prometa, primerne za leto 1990, ko je bil internet večinoma samo tekst. Dobro si takole kartelsko večajo dobičke tile operaterji, ni kaj, pa najbrž ne samo pri nas.
Quack !

LeQuack ::

Največja laž pa je tole:
"Po porabi zakupljene količine lahko mobilni internet še vedno uporabljate, vendar se bo hitrost zmanjšala."

Dejansko se hitrost zmanjša na 64 kbit/s oziroma na hitrosti starih analognih modemov. Verjemite, da s tako hitrostjo NE moreš uporabljati interneta, vem iz prve roke, ker sem probal. Pogojno se da, če izklopiš nalaganje vseh slik in medijskih vsebin, ampak potem je itak nesmiselno. Večina strani se bo nalagala tudi po več minut, skratka neuporabno.
Quack !

energetik ::

Omejitev hitrosti ima še najmanjšo Telekom, mislim da na 384kb/s. Pogojno uporabno za prečekirat mejl in pogledat kakšen slo-tech :D Sicer pa lahko naprej zakupuješ dodatne količine, seveda po višji ceni.
Ne vem zakaj omejitve; lahko bi samo dinamično prilagajali hitrost glede na obremenitev baznih postaj, torej če je več uporabnikov na neki bazni, bi se hitrost znižala. Do same bazne postaje ne verjamem, da imajo kakšne hude omejitve v prenosu, ali pač?

LeQuack ::

Sej si si sam odgovoril zakaj, ker lahko zakupuješ podatke po višji ceni.
Quack !

Pesimist ::

Vse je odvisno od tega kaj rabiš. Drzi pa da neomejeno ne obstaja.
Moje favorit kombinacije so.
Dual sim telefon da nisi odvisni od ISPja.
Tusmobil 1€/dan (1GB) - prakticno ce rabis samo parkrat na mesec
Mobitel 100dni/5gb - ce rabis nonstop.

Jaz malo klicem na ta work fon zato mam oboje v njem in preklaplam kaj rabim.

Pesimist ::

Za 1Evro lahko 3,3 ure IPTVja gledas na dan z tušem ce uporablas tvin kateri zere pod 5MB/min oz iptv kompresiran z VLCjem. Ce zmanka hitrost lahko dokupis se 1GB za 1evro v istem casovnem obdobju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

first_line ::

Kater paket z okoli 15 giga/mesec bi pa prišel najbolj ugodno? Kličem in SMSam bolj malo.

Pesimist ::

nek paket z 7+ giga pa kompresija :D

Ask98 ::

Blo bi fajn, če bi se dalo kako foro najdit, da bi se dalo malo pretrigat z količino podatkov :), zmaraj zmanjka na sredi meseca.

hojnikb ::

Sej se da. Kupiš večji paket.
#brezpodpisa

Wofk ::

mislim da ima simobil zastonj prenos podatkov po polnoči

Scorpia ::

Da malo osvežim. Telekom ponuja nov paket od 1.9 http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik.... Pogoj je, da ni možnosti priključka adsl/optike. Za kabelski internet, me niso spraševali.
Do zdaj sem uporabljal modem, usb Huawei E3276 in se je zelo vredu obnesel. Tukaj dobiš v najem router http://www.dlink.com/uk/en/support/prod... in je brez vezave. Hitrost interneta je 10/2. Ker imam še vedno stari paket (čakam na aktivacijo novega) sem ga na hitro stestiral pri 20/5 hitrosti:


Zanimivo je to, da je prišlo, do odstopanja v odzivnem času. Usb modem je imel ves čas ping 35-45, router pa precej boljše pinge dosega. Kljub temu, če usb modem postavim, kjer je boljši signal, se nič ne spremeni. Tako da, kar se tiče samega routerja, gre za zmogljivo napravo, vsaj glede na vgrajenega modema. Samo vseeno bi lahko, dali kakšen usb port, ker ne gre ravno za poceni router :).
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

s6c-gEL ::

Neomejen prenos podatkov s hitrostjo do 10/2 Mbit/s.

Tebi dela 20/5 :D.

hojnikb ::

me zanima, kaj si telekom predstavlja pod neomejeno :)
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

btw, meni se zdi da je ta paket v enakem košu kot tale http://www.telekom.si/podjetniki/paketi... (vsaj če gledam hitrosti, ki jih dosegaš).

Scorpia ::

Sej sem napisal, da imam še stari paket, katerega mi se ukinja s 1 oktobrom. Od takrat naprej, nastopi ta nova naročnina kjer ni omejitve prenosa podatkov (torej nobenega nižanja hitrosti), le hitrost je 10/2. Do zdaj sem imel paket start, 15gb mesečeno, + nočna tarifa in hitrost, kot je vidna na sliki.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžični internet - brez omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14335531 (16002) modelno1
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343110558 (57305) OK.d
»

TS vs. T-2 vs. Simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
256418 (5679) mirancar
»

POMOC - Mobilni internet

Oddelek: Omrežja in internet
64495 (4098) shadeX
»

prenos podatkov

Oddelek: Loža
194436 (4092) Scorpia

Več podobnih tem