» »

Lcd sony ali plasma panasonic

Lcd sony ali plasma panasonic

1 2
3
4

kmetek ::

djordjevic je izjavil:

Samsung LE40B550 pa slabih 700 in ima recimo takisto excellent. Ne rečem, na linku, ki si ga podal, ima velika večina lcd-jev oceno average/above average, plazme pa excellent. Toda priznati moraš, da stane večina tistih plazem krepko nad jurja, poleg tega pa imaš ravno tri velike proizvajalce Panasonic/Samsung/LG, na strani lcd-jev pa imaš zraven še neke noname firme ala Atec, prav tako pa manjka precej nedvomno odličnih lcd-jev, kot je, denimo, sicer že kar star Samsung B750.


LCD TV Sprejemnik SAMSUNG 102 Cm (40") LE40B550 :D

Janiel74 ::

Po dolgem raziskovanju LCDjev sem se že odločil za Sony KDL40HX700, prišel s tem namenom ....potem pa danes kupil Panasonic TXP42G20E..v ponedeljek jo dobim. Upam, da mi ne bo žal...:)

gorazdz ::

Kaj pa kaj takega SONY KDL40E5510K?
Cena naj bi bila znižana iz 1250 eur?
http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

Yoni ::

Janiel74 je izjavil:

Po dolgem raziskovanju LCDjev sem se že odločil za Sony KDL40HX700, prišel s tem namenom ....potem pa danes kupil Panasonic TXP42G20E..v ponedeljek jo dobim. Upam, da mi ne bo žal...:)


Pravilno si se odločil.;)

neki4 ::

me zanima če kupim hd ready ki ima resolucijo 1366 x 768. Zakaj nima 720 in ima 768? zakaj ta razlika in ali se kakorkoli pozna v prikazu slike, črni robovi?? Kaj točno to pomeni, če gledam tv signal, ki je 1080i npr.(RTV SLO-HD). Kakšno sliko bo prikazal televizor? 720p, 720i?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

clancy ::

Brez skrbi. Vse bo prikazano kot je treba :)

neki4 ::

ja samo v kakšni kvaliteti, ker nevem če je sploh smotrno kupovat full hd, pa raje plasmo hd ready. če bi gledal rtv hd, kaj ven pride, ista kvaliteta kot na full hd tvju? verjetno ne.

clancy ::

V odlični kvaliteti. To vem tako, ker imam Panasonic plazmo 42X10 in nekaj HD programov na SIOL optiki.

neki4 ::

ja verjamem, da je slika odlična, samo mene zanima kaj hd ready dejansko ven pljune, kakšno ločljivost, če gledam ta naš hd rtv slo program, ki je imel hd sliko v 1080i med olimpijado.

Okapi ::

Video sliko (SD, 720p, 1080i/p) prevzorči na svojo ločljivost, se pravi na 1366x768.

O.

neki4 ::

pomoje res, za razdaljo 3 metrov je čisto dovolj 50" plasma hd ready 1366x768 . Verjetno bo SD slika še malo boljša kot pri full hd plasmi, 720p filmi iz pcja na tvju bodo zelo solidne kvalitete, 1080i tv signal pa pri tej razdalji na hd ready TV ne bo opaznih poslabšanj.

ABX ::

neki4 je izjavil:

pomoje res, za razdaljo 3 metrov je čisto dovolj 50" plasma hd ready 1366x768 . Verjetno bo SD slika še malo boljša kot pri full hd plasmi, 720p filmi iz pcja na tvju bodo zelo solidne kvalitete, 1080i tv signal pa pri tej razdalji na hd ready TV ne bo opaznih poslabšanj.


Razmisli za malo naprej. Danes je 720p dovolj dobro, čez 2 leti boš že gledal kako zamenjat TV. Je pa odvisno od tega ali jo boš povezal na PC ali ne, TV je itak prestara tehnologija.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Lonsarg ::

50" bi jaz lepo vzel Full HD, razlike v ceni so itak majhne, glede na HD Ready. Recimo 5 let nazaj so ble razlike v ceni tako ogromne da se sploh ni splačalo Full HD.

Yoni ::

Lonsarg je izjavil:

50" bi jaz lepo vzel Full HD, razlike v ceni so itak majhne, glede na HD Ready. Recimo 5 let nazaj so ble razlike v ceni tako ogromne da se sploh ni splačalo Full HD.


In kaj boš pridobil? Nič. S treh metrov ne boš opazil razlike med FullHD in HD ready.

neki4 ::

razlike v ceni so še zmeraj, full hd ne pride v poštev pomoje še vsaj 5 let, če bi hotel full hd za 3 metre bi moglo bit vsaj 60" pa še to samo kadar bi gledal 1080p filme. cene so pa že kar velike za take zadeve.

res pa da nisem nekako zasledil hd ready plasem 50" z dvb-c.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

Lonsarg ::

Pri nas kupujemo TV na 20 let...

Okapi ::

Ne bluzite preveč s temi razdaljami. Slika na fullHD televizorju je pri novih modelih v večini primerov boljša kot na HD ready, tudi če gledaš iz 10 m. In to iz preprostega razloga, ker ločljivost še zdaleč ni vse. HD Ready televizorji so dandanes samo v cenejših serijah, ki nimajo tako napredne elektronike in dobrih zaslonov kot tisti v dražjih serijah. Skratka, razlike v ločljivosti morda res ne boš videl, boš pa še kako dobro videl razliko v kontrastu, barvah, gladkem premikanju ...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kmetek ::

Lonsarg je izjavil:

Pri nas kupujemo TV na 20 let...


burek, mesni. ;)

neki4 ::

Okapi je izjavil:

HD Ready televizorji so dandanes samo v cenejših serijah, ki nimajo tako napredne elektronike in dobrih zaslonov kot tisti v dražjih serijah. Skratka, razlike v ločljivosti morda res ne boš videl, boš pa še kako dobro videl razliko v kontrastu, barvah, gladkem premikanju ...

O.


ma ja, sej ne bom kupoval nekih dragih serij. Budget je nekje 800 eur, velikost rabim kot sem rekel, razdalja je pa tudi znana.

Yoni ::

Lonsarg je izjavil:

Pri nas kupujemo TV na 20 let...


LOL pa ti si res KOMIK na kvadrat...:))

Čez 20 let ne bo niti sledu več niti o plazmah niti o lcd-jih, niti led-ih, niti ostalem podobnem sranju današnjih dni...

Okapi je izjavil:

Ne bluzite preveč s temi razdaljami. Slika na fullHD televizorju je pri novih modelih v večini primerov boljša kot na HD ready, tudi če gledaš iz 10 m. In to iz preprostega razloga, ker ločljivost še zdaleč ni vse. HD Ready televizorji so dandanes samo v cenejših serijah, ki nimajo tako napredne elektronike in dobrih zaslonov kot tisti v dražjih serijah. Skratka, razlike v ločljivosti morda res ne boš videl, boš pa še kako dobro videl razliko v kontrastu, barvah, gladkem premikanju ...

O.


To ni posledica FullHD oz. HD ready ampak predvsem software-a, ki vsako leto močno napreduje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

roCkY ::

Razlike postajajo iz generacije v generacijo manjše. Industrija bo morala vedno najti nekaj za vabit potrošnika. Sedaj se bo kar nekaj let pisalo in bralo o 3D.
No nebi se branil kakega Panasonica TX-P65VT20E. Zna biti da bo hudo kunkurenčen vsemu ostalemu nad 55". Drugo je če je smiselen nakup nove tehnologije v štartu. "Rabim" pa en "mal večji" (60"+" ekran letos.

Lonsarg ::

Yoni je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Pri nas kupujemo TV na 20 let...


LOL pa ti si res KOMIK na kvadrat...:))

Čez 20 let ne bo niti sledu več niti o plazmah niti o lcd-jih, niti led-ih, niti ostalem podobnem sranju današnjih dni...


Seveda ne bo več sledu. Ampak bo vsaj vredno zamenjat, pač 3D televizorji bojo takrat, ne vem zakaj bi iz LCD/Plazme šel na kaj manj kot 3D televizor, vse kar je manj je premajhna razlika vredna manjanja TV-ja, prej kot v15-20 letih pa ne bo 3Dja še pametnega.

Yoni ::

Lonsarg je izjavil:


Seveda ne bo več sledu. Ampak bo vsaj vredno zamenjat, pač 3D televizorji bojo takrat, ne vem zakaj bi iz LCD/Plazme šel na kaj manj kot 3D televizor, vse kar je manj je premajhna razlika vredna manjanja TV-ja, prej kot v15-20 letih pa ne bo 3Dja še pametnega.


Čez 20 let bodo tv diagonal 2m+ nekaj običajnega, debeline 5mm in težki kakih 5kg. IMO pa bo 3D tehnologija dovolj dobra za nakup v kakih 5 letih.

Če pa kupiš zdaj plazmo al pa LCD in ga boš imel naslednjih 15let...svašta... No ampak vsakemu svoje. Ne obsojam tvoje odločitve.;) Jaz osebno sem mnenja, da je treba it bolj v korak s časom, zato sem zagovornik menjave na kakih 5 let recimo. V petih letih tehnologija ZELO napreduje. Na podstrešju imamo še vedno 30 let staro Gorenje-vo televizijo s katodno cevjo diagonale 55cm, ki je težka kakih 35kg in še vedno dela...sicer traja kakih 5min da se segreje in neha "treskat" ampak dela. Če tako gledaš, bi jo lahko še dandanes uporabljali, analogni signal je še vedno več ali manj enak kot 30 let nazaj. Pa smo kljub vsemu vmes že 2x zamenjali...
Moje osebno mnenje je, da je dandanes neumnost kupovati karkoli od zabavne elektronike, za več kot 5-6 let, ker bo potem vse toliko zastarelo, da človeka glava zaboli(ok, hi-end Hi-Fi sistemi so izvzeti)...

Poglej recimo samo procesorje za računalnike... 5let nazaj je bil težek frajer tisti, ki je v kišti imel Prescotta. Pa zdaj? Še pogleda ga ne noben...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

Okapi ::

Edini napredek v televizijski sliki v naslednjih 20 letih bo 3D, pod pogojem, da se bo sploh prijelo gledanje tv s 3D očali. Ločljivost v tem času ne bo šla gor. Televizorje menjaš na 5 let samo če imaš preveč denarja.

O.

Yoni ::

Okapi je izjavil:

Televizorje menjaš na 5 let samo če imaš preveč denarja.

O.


Itak ja... Nevem kako potem sploh firme, ki izdelujejo TV-je še živijo sploh...8-O Če ne drugače, pa konstrukterji poskrbijo, da crkne po določenem času...brez skrbi...;)

Lonsarg ::

Ja to je sedaj, včasih je kar delalo, naš 26" CRT bo kmalu 20 let, ampak bo zdaj menjava, razmišljal sem očim takem. Zelooo ugodna cena za tako veliko velikost:)

Yoni ::

Glej delalo bi tudi zdaj lahko veliko dlje kot dela. Ampak potem bi firme propadle... Zato lepo konstrukterji poskrbijo sami za svoj kruh in zadeve lepo po določenem času crknejo. Idealno je da crkne takoj po preteku garancije. Zakaj pa misliš, da toliko telefonov crkne po treh letih? Naključje? NOT.

Lonsarg ::

No napredek telefonov težko primerjaš z napredkom pri TVjih:) Telefone tudi jaz menjavam:)

Frenky ::

djordjevic je izjavil:

Jaz bi vzel 47SL8000 (izključno zaradi nižjega input laga pri gamingu), sicer pa 47 SL9000.


Mater, sem že skoraj 47SL9000 (LED) naročil, pa vidim da ima v primerjavi z 47SL8000 (LCD) samo TruMotion 100Hz, medtem ko ima 8000 200Hz.
Kaj je sedaj boljše vzeti; LED z 100Hz, ali navaden LCD z 200Hz?

ABX ::

Pazi to so marketing cifre. LCD je omejen z 60hz input signalom iz video kartice.

Za TV nepomembno, za PC pa glavni faktor za kupit plasmo.

Ampak to niti ni lag na katerega se je on osredotočil, 47SL9000 v primerjavi z 47SL8000 ima bistveno višji iput lag, kar povzroči višjo zakasnitev pri sliki iz PC-ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Lonsarg ::

ABX kaj ima tehnologija zaslona(plazma, LCD) z tem koliko frkvenčni video input sprejema TV? NIČ.
To je modela TVja odvisno, kaj veš kateri omogočajo več kot 60Hz, torej za 3D?

Drugače se pa strinjam, tistih 100Hz in 200Hz ti ni ne pomaga, ker je to samo osveževanje, še vedno lahko največ 60Hz sliko pošleš notri, torej za 3D neuporabno. Za 2D je pa 60Hz več kot dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ABX ::

Kot sem jaz razumel LCD je omejen na 60Hz, Plasma pa te omejitve nima.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Frenky ::

ABX je izjavil:



Ampak to niti ni lag na katerega se je on osredotočil, 47SL9000 v primerjavi z 47SL8000 ima bistveno višji iput lag, kar povzroči višjo zakasnitev pri sliki iz PC-ja.

To je Pixel Response Time ali kaj drugega??
Ker pod tem podatkom naj bi oba imela 2ms.
Imel bi pa gor priključen xbox, tako da mi to ni totalno zanemarljiv podatek.

ABX ::

http://www.avforums.com/reviews/LG-42SL...

Gaming Performance

The 42SL9000 performed strangely in input lag measurement tests. At all times, the TV would lag by a moderately lengthy 49ms, which will be noticeable to more attentive gamers. What's interesting is that enabling the Game Mode or the PC Mode didn't cut this number down any. Selecting the later of these options bypassed some image processing functions, but the delay remained the same.

Interestingly, for the gamers out there who also happen to be die-hard videophiles, it's not possible to get 4:4:4 (full chroma resoluton) input on this TV, so small coloured details will be slightly blurred at all times in a similar way to images from Blu-ray and DVD. This is interesting, because the step-down 42SL8000 model delivered full chroma resolution when it was correctly configured to do so, as well as less input lag.

Jaz že 2 meseca ki poskusim kaj razumet v tej štali. Zaradi igric sem se odločil da si bom privoščil plazmo zadnje generacije.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Yoni ::

Frenky je izjavil:

ABX je izjavil:



Ampak to niti ni lag na katerega se je on osredotočil, 47SL9000 v primerjavi z 47SL8000 ima bistveno višji iput lag, kar povzroči višjo zakasnitev pri sliki iz PC-ja.

To je Pixel Response Time ali kaj drugega??
Ker pod tem podatkom naj bi oba imela 2ms.
Imel bi pa gor priključen xbox, tako da mi to ni totalno zanemarljiv podatek.


Input lag ni enako Pixel response time. Ne mešat teh dveh pojmov.
Input lag je čas, ki preteče od trenutka ko signal pride na vhodu v tv do trenutka, ko se prikaže slika na ekranu.
Pixel response time pa je odzivni čas samega zaslona, ki je pri plazmi ponavadi 0,001ms pri LCD tehnologijah pa nekaj milisekund.

Panasonic plazme imajo input lag večinoma 40ms.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

ABX ::

Zadnje plasme od Panasonica imajo ~20ms laga.
http://www.avforums.com/reviews/Panason...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Yoni ::

No potem je to še dodaten plus.

B_U!1 ::

Jaz imam 37 LG LCD :(.... ja sem bil študent zdej mam pa službo ciljam pa na neki tazga: http://www.amazon.com/gp/product/B0036W...


zato odsvetujem bajne vsote za 2D TV če nisi nek ekspert-sliši se naduto ampak je res.In še moj komentar na temo na kratko, plazme so boljše, vendar za povprečnega uporabnika ki gleda zvečer TV svetujem da se ne spušča v detajle ker bo samo glava bolela če si finančno omejen si kupi LCD.Kaj več pa nimam za napisat ker so fantje že use povedali.Izrabil sem samo priložnost da izrazim svoje navdušenje nad 3d tv :P 3D FTW

Janiel74 ::

Pozdrav!

Eno pomoč potrebujem.

Kupil sem plazmo TXP 42G20E...glede na to, da je treba prvih 200-300 ur paziti na screen burn in ter image retention, priporočajo, da pustiš lahko tudi sneg na TV čez noč (daš pač na en kanal s snegom). S tem hitrej dosežeš te ure...
Zdaj k problemu: kako naj nastavim plazmo, da se mi sama po nekaj časa ne izklopi...dal sem off timer na off, tudi standby na off...kako na to rešim? hvala! A to da se samodejno izklopi ima kaj zveze s tem, da je le sneg na ekranu...da pač tv sam zazna neaktiven program???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janiel74 ()

mamomu ::

Malo bolje poglej menuje! V enem je tudi "sleep time"! To izklopi! Verjetno imaš nastavljeno na 3 ali 4 ure.
Glede utekanja : ti imej lepo nastavljeno na THX in boš imel vsak dan boljšo sliko! Utekati moraš v THX načinu!
mamomu j....!

gregor ::

janie

priporočam ti tole
http://www.eaprogramming.com/

jpg slike v različnih barvah, jih daš na sd kartico in poženeš slideshow, menjava na 30 sek, laufaš 20 ur na dan in imaš brak in hitro končan :)

LP

roCkY ::

B_U!1 je izjavil:

Jaz imam 37 LG LCD :(.... ja sem bil študent zdej mam pa službo ciljam pa na neki tazga: http://www.amazon.com/gp/product/B0036W...


zato odsvetujem bajne vsote za 2D TV če nisi nek ekspert-sliši se naduto ampak je res.In še moj komentar na temo na kratko, plazme so boljše, vendar za povprečnega uporabnika ki gleda zvečer TV svetujem da se ne spušča v detajle ker bo samo glava bolela če si finančno omejen si kupi LCD.Kaj več pa nimam za napisat ker so fantje že use povedali.Izrabil sem samo priložnost da izrazim svoje navdušenje nad 3d tv :P 3D FTW

Glede na avfurms.com in podobne lokacije je 600Hz plasma absolutni zmagovalec kar se 3D tiče v prihajajoči sezoni. Serisjskih izdelkov še ni. Vse napisano je večinoma na osnovi sejemskih vtisov in posameznikov, ki imajo pač možnost zadeve videt iz predproizvodnje.
Panasonic in Samsung pa se bosta počila na področju plasem. Tako v rangu 50" kot v rangu 63-65". Glede na najave pa bo samsung kar kako četrtino cenejši. Ker ne gre za ravno par € bo "pana" zelo težko toliko boljša.

Je kdo kje zasledil kak uporaben poglobljen članek glede "burn-inn" pri 2010 serijah. Me precej skrbi, če bi zadevo kupoval, ker bo le kar nekaj časa špilal PC desktop.

B_U!1 ::

http://www.practical-home-theater-guide...

probaj tukaj kle so sicer osnove mas pa pouhn useful linkov tko da boš lahko kaj izbrskal

drugače pa itak še počakat kako let dve pa bo cena ista kot so zdaj plazme/lcdji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B_U!1 ()

djordjevic ::

No, danes sem si ogledal G20 in moram priznati, da v živo le ni tak cigl, kot je videti na slikah. Tudi slika je zelo dobra, kljub temu pa moram reči, da so me novi samsung ledi skoraj bolj prepričali. Bomo počakali še na letošnje philipse, potem pa se bomo odločili.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Janiel74 ::

Hvala.

Sem pogledal na to. Sleep time ni...Je pa timer (na OFF) in auto standby (na OFF), pa mi kljub temu po točno 30minutah samodejno ugasne plazma, če imam narihtano na sneg:)
A je možno, da to velja le za sneg? Ker drugače seveda ne ugasne...

Imam nastavljeno na THX in 16:9 format..oz. celo znižal sem stopnjo kontrasta na 20 in svetlobe na 25..kar je nižje kot THX...

Če bi le lahko nekako pustil sneg čez noč in tudi službo bi bilo fajn...sigurno obstaja rešitev...


mamomu je izjavil:

Malo bolje poglej menuje! V enem je tudi "sleep time"! To izklopi! Verjetno imaš nastavljeno na 3 ali 4 ure.
Glede utekanja : ti imej lepo nastavljeno na THX in boš imel vsak dan boljšo sliko! Utekati moraš v THX načinu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janiel74 ()

boset ::

lp,
en vprašaj?
kako na LCD SONY-ju KDL-40HX700 izklopim demo način.
v oklepaju je skoz nastavljen na ''ponavljanje'' pa ga ne morem z nobeno tipko izključit?

ko gledam tv se skoz prižiga demo način

mislim da veste o čem govorim (nadležna zadeva)

Lp
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

thundercat ::

Še vedno se odločam med Pannasonic g20 in philips 8404 H :). A mislite da bodo cene kaj padle v pričakovanju fuzbala?
Thundercat

Okapi ::

Konkurenca pri televizorjih je velika in prav veliko prostora za takšna priložnostna nižanja cen po mojem ni.

O.

BALAST ::

Ja pa bodo znižanja, grem stavit. Še vsak nogometno prvenstvo je imel akcijske cene. Prvo bodo oglaševali v Nem/Ita/Avs potem čez kakšen teden, bo pa že pri nas.

djordjevic ::

Dedek se je danes odločil za SONY KDL40EX500 (870EUR). Zaenkrat je kar navdušen. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961174987 (399358) antonija
»

Kateri TV omogoča snemanje na USB ključek?

Oddelek: Zvok in slika
218420 (3845) OmegaBlue
»

HD TV za SD IP TV?

Oddelek: Kaj kupiti
293380 (2825) gregor
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733301 (30751) jajcar
»

Nakup novega televizorja

Oddelek: Kaj kupiti
142862 (2311) smarty

Več podobnih tem