» »

AV sprejemnik Yamaha HTR-6130

AV sprejemnik Yamaha HTR-6130

slatncan ::

Lp, kot je iz naslova razvideno me zanimajo ene informacije glede yamahinega reciverja...

lastim si ga kake 3 tedne...in me zanima ali se da kako preheblati video vhode, npr. STB nima HDMI izhoda, ampak samo činč izhod...in jaz bi rad ta STB speljal preko činča na sprejemnik, in nato preko HMDI izhoda na sprejemniku na tv...zgolj zaradi tega da mi ni treba konstantno spreminjati SCART in HDMI opcije na tvju...se to sploh da?

in če ne...obstaja kaki pretvornik iz činč na hdmi?

lp, slatncan

kelly1 ::

POZDRAVLJEN,...

A ta reciver imaš kot vmesni člen, če te prav razumem, tega pa priklopljenega preko HDMI-ja na TV ??

Če je to to, potem ta reciver ne podpira - kolikor mi je poznano pretvorbe signala na HDMI ampak samo HDMI to HDMI !

telexdell ::

Če stvar slučajno deluje potem domnevam, da boš moral:
1...imeti vklopljene vse tri naprave (STB, Yamado, TV)
2...na yamadi izbirati kateri vhod ti naj bere (AV1, AV2, CD,....)
Tako, da boš prišel iz dežja pod kap.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

slatncan ::

lp,

telexdell@ ja to sem probaval, vklopleno vse ampak če STB priklopim preko činčev na yamaho, ne dobim na TV slike...ker yamaho imam pa na tv priklopleno preko HDMI zarad WDtv Live...in nisem prepričan al ne znam ali pa se ne da kak programsko zlinkat vhod od činčev na izhod od HDMI

kelly1@ aha potem lahko pozabim na olajšano življenje brez preklaplanja tv-ja iz SCART na HDMI...

lp

kelly1 ::

Jp,...:(

Na žalost, ker gre v enem primeru za digitalni v drugem primeru pa za analogni signal,.... reciver pa pač žal,... ni najnovejši,.... in ne pretvori analognega v digitalni signal.

Tudi sam sem pri izboru reciverja to upošteval,... in se odločil za yamaha RX-V765,.. ki to zmore !!

Lp

telexdell ::

@slatncan pa si mogoče razmišljal o nakupu daljinca, kateri podpira makre (zelo priljubljen je model Harmony)? Sam imam omenjenega. Ob pritisku na en gumb se mi vklopi TV in postavi na HDMI1 ter vklopi STB, vsa ostale naprave pa se izklopijo. Ob pritisku na drugi gumb se mi izklopi STB, vklopi Xtreamer, vklope center domačega kina (in se preklopi na digitalni vhod), preklopi TV na HDMI2 in se izklopijo vse ostale naprave. Sprogramirane imam tudi druge kombinacije in do vseh dostopam z največ dvema pritiskoma na gumb. Nikoli ne rabim srbeti, da katera naprava ni vključena ali, da je katera vključena brezveze. S pritiskom na tipko off se mi izključijo vse naprave.
Seveda pa lahko z enim daljincem krmilim vse funkcije vseh naprav (pri mojem TV celo več, kot omogoča originalni daljinec!).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

slatncan ::

telexdell@ imam hamrony 555...vendar mi neče delovati prav...ker imam BEKO lcd kateri nima sosftwera za harmony...in sm mogo ročno programirat dalinc...mogoč zato ne deluje...oz recmo 1x mi prestavi drugič ne...se še nism tolko poglablal v njega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri univerzalni daljinec

Oddelek: Kaj kupiti
244053 (703) slavko45
»

Kak Hi FI komponenta internetni radio in Dab + hkrati kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
456938 (3438) mat xxl
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310734 (7745) BigWhale
»

Onkyo TX-SR508 standby

Oddelek: Zvok in slika
254289 (3817) jerry2000
»

SiOL tv + DVD kino + TV kako do zvoka preko dvd

Oddelek: Zvok in slika
163550 (3146) jokl

Več podobnih tem