» »

Postavitev domače mreže

Postavitev domače mreže

JanezH ::

Hiša: pritličje, 1. nadstopje, 2. nadstropje.

V pritličju v TK omarici modem(router) od providerja, za njim moj router in nato 8 portni switch. Iz tega switcha razpeljani kabli v vsako sobo v hiši po en kabel.
V vsaki sobi pa na ta kabel priklopljen še en switch za npr. računalnik, IP TV, tiskalnik, ...

Prilagam še skico, kako bi bilo narejeno (za npr. 2 sobi in predpostavljamo da je v ostalih sobah podobno).
 Slika omrežja

Slika omrežja



Je vredu zamišljeno? Je lahko kakšna težava npr. zaradi vezave switch na switch, ali česa drugega?

Janac ::

A ni tako da more IP TV dobit zunanji IP in ne zasebno od ruterja? Vem da na T-2 more bit tko...

darkolord ::

Odvisno od ponudnika, ampak ponavadi je res tako.

Switch na switch ni problematično, IPTV pa načeloma ne gre kar tako prek routerja.

Zgodovina sprememb…

JanezH ::

Aja, pol je to za preverit kar se tiče TV-ja.
Lahko pa ta dva kabla za TV premaknem iz 8 portnega switcha v modem od providerja (da obidem svoj router) in potem bo v vsakem primeru vredu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

Janac ::

JanezH je izjavil:

Aja, pol je to za preverit kar se tiče TV-ja.
Lahko pa ta dva kabla za TV premaknem iz 8 portnega switcha v modem od providerja (da obidem svoj router) in potem bo v vsakem primeru vredu?


Tako mam jaz ja. Je pa switch lahko umes

dottor ::

Edino če imaš daš še ločen switch za IPTV (modem->switch->)ampak pol bi rabu 2 kabla speljat v vsako sobo...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

JanezH ::

Aja seveda pol rabim 2 kabla v vsaki sobi kar mi pa ni kul ...

JanezH ::

Očitno bo treba narediti kot pravi dottor:
1) na modem switch in iz njega vleči kable za IP TV v vsako sobo
2) na modem moj router
3) na moj router pa še en switch in iz njega kabli za internet v vsako sobo

Odgovor od amis.net, ostale še čakam:
Spoštovani,

za delovanje IPTV-ja morajo biti vsi STBji priključeni direktno na modem. Preko vašega routerja žal zadeva ne bo delovala.

Lep pozdrav,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

JanezH ::

Prilagam še popravljeno shemo, sedaj bo vredu ane?
 Shema

Shema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

dottor ::

Sej če imaš samo 2 IPTVja niti ne rabiš switch-a. Ponavadi ima modem 4 izhode. Enega uporabiš za net, druga 2 za IPTV. Jaz imam preko SiOL-a in imem Vezano: Modem -> 2x TV (dnevna in soba) -ter Modem -> Router -> 2x PC (očetov zraven modema (in routerja) in bratov v sobi) + switch v sobi -> PC (moj) + router (AP) (+NAS pride v kratkem). Mi slabše lovi WiFi v sobo zato sem ob nakupu novega routerja (gbps, usb print server, ...) starega uporabu kot AP v sobi).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Invictus ::

Če bi imel switche ki podpirajo VLANe, potem bi bila prva shema v redu ...

Drugače pač za IP TV potegni poseben kabel.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

JanezH ::

Še odgovor od t-2:

Pozdravljeni,
veseli nas, da ste se z vprašanjem obrnili na nas.
Za ostale providerje žal težko odgovorimo. Lahko pa vam poskušamo odgovoriti kako je pri nas možno priklopiti IP TV.
Televizijski vmesniki (STB) od T-2 morajo biti vidni direktno na mrežo, torej STB ne sme biti za routerjem (če na njem delate NAT).
Glede na shemo, pa vidimo da uporabljate napredna stikala in router.

Predlagamo vam, da se do posameznega STB-ja oziroma sobe, ter v sobi do LAN porta pelje ločen Vlan samo za televizijo. Ta Vlan naj bo združen in zaključen na modemu od T-2.

Stikala in router mora podpirat igmp snopping v2.

Ali

Bolj tivialna rešitev, če imate v vsako sobo speljan UTP, se ta razdre in se 2 para uporabita za internet, tiskalnike,... ter 2 para pa za STB. Vse povezave za STB zaključite na stikalo (dobro je če podpira IGMP snooping) ni pa nujno, to stikalo pa pripnete na modem od T-2.
Zgoraj opisano rešitev priporočamo za napredne uporabnike. V kolikor bodo takšno omrežje uporabljali uporabniki, ki so manj vešči tehnike, bo lahko pri morebitnih težavah, bodisi pri delovanju televizije, interneta ali kaj drugega prišlo do težjega reševanja, zato takšnim uporabnikom to odsvetujemo. Prav tako bo naročnik moral sam poskrbeti za delovanje sistema in priklopa naprav.
Če gre za novogradnjo rajši svetujemo napeljavo UTP kablov do vseh naprav posebej z uporabo UTP vtičnic v vsakem prostoru.
V primeru dodatnih vprašanj smo vam na voljo.
Lepo vas pozdravljam,


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razdelitev UTP kabla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10423617 (8579) Daniel
»

T-2 ip tv vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
314561 (3870) sandmat
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813944 (12533) styled
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
345085 (4176) SeMiNeSanja
»

povezava modem, router, 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
222518 (2239) kockish

Več podobnih tem