» »

monitor z vidoko resolucijo in laptop

monitor z vidoko resolucijo in laptop

bkorpi ::

Pozdravljeni!

RAbil bi nasvet oz. pomoč glede priključka laptopa na LCD z resolucijo 2560*1600.

V kratkem bi si rad nabavil 30 inch lcd z resolucijo 2560*1600 (sicer je lahko tudi manjši,recimo 27 inch,sam jaz ga nisem našel) in
bi ga občasno priklopil na laptop.

imam tale laptop :
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_1...


Po hitrem pregledu grafične sem ugotovil,da HDMI podpira samo do 1920/1080 resolucijo. torej mi potem HDMI v tem primeru nič ne koristi,ali pač?
Na strani od atijeve kartice pod specifikacijami piše,da kartica podpira željeno resolucijo,samo prek dual DVI-ja. hm...moj laptop ma sam vga in HDMI...

http://www.amd.com/us/products/notebook...


A je sploh kakšna možnost da jaz priklopil monitor na to resolucijo prek laptopa?Nekje sem bral neki o display portu. tega moj laptop verjetno nima?al ma?

p.s. monitor še nimam,zato žal še nisem probal. Bi pa že ob tej priložnosti vprašal,če slučajno kdo prodaja takšen monitor oz. mi lahko da kakšen nasvet katerega kupit in kje?.mal sem gledal po ceneje.si.obdtaja še kakšen ugodnejši ponudnik,kot pa ti ki so na ceneje.si.
Dokler nisem vedel za resolucijo prek HDMI,sem mislil,da je DELL edina izbira,ker podpira HDMI izhod,zdej pa nevem. Načeloma mi je vseeno kakšna je firma,pomembno je samo da je resolucija velika,pa da je cena nizka,ostalo je sekundarnega pomena.

hvala
  • spremenil: bkorpi ()

Senitel ::

Ce imas samo HDMI in VGA potem ne bo slo. HDMI bi sel, ce bi imel HDMI 1.3 ali 1.4 verzijo, kar imajo DX11 Radeon-i.

bkorpi ::

kaj pa tole pomen?

tole sem našel pri opisu grafične kartice:
Experience advanced hi-def audio capabilities through HDMI with 7.1 surround sound and multiple DisplayPort™ taking advantage of the latest display technology
pa še tole sem našel:

The ATI Mobility Radeon™ HD 5165 GPUs can upscale video display to 2560x1600 on dual-link monitors which is almost twice the display resolution of 1080p displays.


Mal sem gledal slike na netu,a displey port zgleda kot HDMI? a je možno da je pri istem priključku HDMI in displey port. Namreč ni mi jasno,da grafična podpira visoko resolucijo,
amapk ti je pa ne morš uporabit,ker ni priklopa...:S

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bkorpi ()

bkorpi ::

hm...nevem zakaj je zdej tole zelen :S

se opravičujem za tole

Senitel ::

Jah reci hvala proizvajalcu laptopa... Ce imas HDMI prikljucek si z DisplayPortom ne mores nic pomagat. Dual link DVI so prakticno vsi, ampak ti nimas DVI-ja. Na AMD-jevi strani za tvojo graficno niti ne pise nic o DisplayPortu, tako da ne vem, kje si to gledal?

bkorpi ::

Features & Benefits

* Watch standard DVD movies in near HD quality with DVD upscaling6,7,8
* Enjoy a richer online video playback experience with enhanced Unified Video Decoder 2 (UVD 2) features for high-quality entertainment on-the-go5
* Take full advantage of the hottest Blu-ray movies with dual-stream, picture in picture (PIP) capabilities2,3,8
* Experience advanced hi-def audio capabilities through HDMI with 7.1 surround sound and multiple DisplayPort™ taking advantage of the latest display technology
* With Flash Video Acceleration, enjoy smooth high-quality video with minimal overhead when you watch streaming video online with new GPU acceleration features4
* Enjoy astonishing levels of graphics realism propelling you deep into gameplay with support for Microsoft(R) DirectX(R) 10.1
* ATI PowerPlay™ technology delivers high performance when needed while intuitively conserving energy at idle or when demand is low for long battery life5
* Get maximum performance when you need it and long battery life when on-the-go with the platform independent graphics switching technology5


http://www.amd.com/us/products/notebook...

se opravičujem če sicer težim s stvarjo,ki je jasna,sam men ni jasno,kako lahko podpira grafična visoko res.,amapk preklopit je pa nemorš nikamor.

drgač pa hvala za info.
lp

Senitel ::

Bah match case mi je ostal pa sem falil DisplayPort. >:D

Graficen cip podpira DP, laptop pa nima DP izhoda. Nimas kaj. Kot receno, HDMI 1.3 bi bil tudi ok, ampak glede na to, da pise eksplicitno 1920x1080 za HDMI, potem to ni to.

bkorpi ::

a se da kak dodatek kupit. kak zunanji del ki bi pol pretvoril v višjo resolucijo?

2048x1536 je pol praktično najvišja resolucija,ki jo lahko uporabim prek VGA?


hvala senitel.
lp

Senitel ::

Da, ampak 2048x1536 na LCD-ju jaz ne bi preveč rad videl.

Varianta je še docking station, ampak nekaj hitrega googlanja ni obrodilo rezultatov. Torej če najdeš docking station za tvoj laptop z DVI ali DP, potem si na konju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29273745 (23587) Yenk
»

34" ultra-wide (3440x1440) na ThinkPad T440p - bo delovalo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91549 (1294) pirx
»

Nova grafična kaj ? Po nakupu novega monitorja nepredvidene težave z resolucijo

Oddelek: Kaj kupiti
182340 (1792) mat xxl
»

HDMI v Displayport ne dela na Lenovo W500

Oddelek: Zvok in slika
194856 (4691) krneki0001
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486976 (6228) Janac

Več podobnih tem