» »

procesor pentium4 (3.0 Ghz)

procesor pentium4 (3.0 Ghz)

urbyluzar ::

Živjo ... zanima me glede tega procesorja , ker jih je kar se jih kar veliko prodaja na netu in so poceni ! zanima me če ima kdo izskušnje s tem procesorjem ? namreč imam GTX 295 , 8 gb rama dobro matično za navijat- imam tudi dober hladilnik za procesor , u glavnem kr dobr računalnik za gaming ! sedaj pa potrebujem en dober pa pocen procesor za gaming .. sepravi tanovejše igre .. najdu sm ta procesor in vidu ,da ima 3.00 Ghz v originalu , kar ni malo pa še pocen je in sm tudi vidu da so ga nekateri navili tudi do 4.0 Ghz .. sedaj pa me zanima:
-kako se to kaj obnese v praksi
-če ima morda ta procesor kakšne slabosti ?!

hvala in lp !

jest10 ::

Katero matično imaš?

DryAxE ::

Mam ga jest že 5let. To je star procesor in ni več ne vem kako zmogljiv. Dobra primerjava moči je bila ko sem delal enak render na P4 3.0ghz in novejšem Core2 Duo 6400 (2.13ghz). P4 je rabil 8 ur, Core2 Duo pa dobro uro. Da ne omenjam, da je tudi ta Core2 Duo med manj zmogljivimi današnjimi procesorji.
Za P4 3.0 sem 5 let nazaj dal okol 200EUR (takrat še 48000sit). Če pogledaš današnje procesorje v tem rangu bi ugotovil, da so tudi več kot 10x zmogljivejši od P4. Dobra primerjava moči procesorjev je tule.

urbyluzar ::

ja sepravi imam P5Q pro matično ploščo - 775 podnožje ... kakšen procesor predlagate , da se ga da tudi kej navit ?! lp in hvala

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Ta procesor Pentium4 je stara generacija pri kateri se njegovih 3Ghz niti pod razno ne more primerjati z današnjimi novimi procesorji z 3GHz (poenostavljeno lahko frekvenco deliš z 2 za primerjavo z novejšimi cpu). Primeren je kvečjemu za kakšne 5 in več let stare igrice. Če je podnožje 478 imajo plošče itak agp in kaj več kot HD4650 ne moreš dati na ploščo. Če pa je proc za podnožje 775 in po možnosti še HT (dela kot dvojedernik) pa je že nekaj boljša zadeva, plošče že imajo pci-e reže in lahko daš nanjo sodobno grafično, vendar bi za takšen procesor bila maximalna primerna grafična tipa gf8800 serije, pa še to bi bolj slabo izkoriščal. Z takšno kombinacijo pa bi lahko še vedno poganjal kakšne 3 leta stare igrice na srednji resoluciji in detaljih. Za eno srednjo reč, si nabavi komp za cca 200€ (okoli C2D ali x2 CPU), kateri bo še vedno zadovoljivo poganjal tudi dokaj nove špile.

urbyluzar ::

no ti men rajš povej kter procesor bi biu primeren za moj komp ;) ... mareč ga že imam rabim sam še procesor kkšn pametn ;)
GTX 295-grafa
8Gb rama
matična- P5Q pro
750W napajalnik
1Tb trdi disk

in zdaj ti meni ne bluzi o nekem kompu za 200 EUR;) ... useeno hvala ;) :)

dwinxp ::

Ce dobis kje kakega Intel Core 2 Duo Q9300 ali pa se bolje Q9550 recimo... so 4 jedrniki z dovolj predpomnilnika... ter s tako konfiguracijo kot jo imas ze sedaj, bo s takim procesorjem raketa... :D

Lp

jest10 ::

urbyluzar je izjavil:

ja sepravi imam P5Q pro matično ploščo - 775 podnožje ... kakšen procesor predlagate , da se ga da tudi kej navit ?! lp in hvala

Tile procesorji gredo gor
Če dobiš rabljenega 4-jedernika bo ok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vrednost komponent (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
949929 (8283) bluefish
»

Intel E8400 Dual na ASROCK G41M-s ne gre cez 3100 MGh

Oddelek: Navijanje
121348 (1114) pozitron
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014114 (9864) xnnx
»

racunalnik in windows vista home pentium za 1100eur. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
2139423 (6826) JerryP
»

Sestavil nov računalnik. Komentirajte! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675478 (4372) klinker

Več podobnih tem