» »

DVB-T sprejemik problem...

DVB-T sprejemik problem...

lebang1 ::

Kupil sem poceni dvb-t sprejemnik
Iz opisa mislim da bi moral imeti mpeg4
Pa ko skeniram programe mi jih vse dobi vendar jih zazna kot radio in potem je le zvok in nima slike.
Je že kdo imel podoben sprejemnik in mi lahko kako pomaga?
Še 2 slikci:
klik
klik

KoMar- ::

Bojim se, da je bil opis napačen. Za to ceno ne dobiš MPEG-4 podpore.

lebang1 ::

Kaj pa potem pomeni to:
Video decoder: Real time MPEG-2 MP@ML decoding, real time MPEG-4 ?

KoMar- ::

Bojim se, da je bil opis napačen.

lebang1 ::

Ima kdo kakšno bolšo razlago kot to da so se kitajci zlagali pri opisu?

Pšenični ::

"Ima kdo kakšno bolšo razlago kot to da so se kitajci zlagali pri opisu?"

Jaz ne bi takoj vrgel puško v koruzo. Tuner ti nekaj zazna. Sicer bi po moje tole lahko delalo. Si vse prav priključil. No, v glavnem čudno. Probej se poigrat z nastavitvami. Če gre za novejšo zadevo, bi namreč bilo zelo čudno da ne bi podpirala tud tega standarda.MPEG-4.

"Bojim se, da je bil opis napačen. Za to ceno ne dobiš MPEG-4 podpore."

Kitajci bi si lahko privoščili tud take cene.

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

lebang1 je izjavil:

Kaj pa potem pomeni to:
Video decoder: Real time MPEG-2 MP@ML decoding, real time MPEG-4 ?

Morda je mišljeno predvajanje Divx/Xvid filmov.

Poskusi najti kakšne regijske nastavitve, mogoče je tu finta.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Pšenični ::

"Poskusi najti kakšne regijske nastavitve, mogoče je tu finta."

To sem hotu tud jaz svetovat...

Poročaj če bo kaj...

Zgodovina sprememb…

lebang1 ::

Regijske nastavitve... to sem dal na Finsko,
naj bi baje najbolše delalo tudi napiše tam multiplex A.
(Slovenije ni notri)
Pa so še neke nastavitve Video PID pa nevem kakšni PID lahko da je še kaj na temu?

ncc2000 ::

poišči avstrijske, hrvaške ali italijanske mux-e in če tam bo slika, potem pač zadeva ne zna mpeg4 TV dvb-t signala dekodirat,. če bi to znal, bi to verjetno na veliko pisalo pri specifikacijah za sprejemnik. Tisto, kar pa piše pri video karakteristikah, pa nima veze z DVB-T sprejemnim delom škatlce.

lebang1 ::

Poiskusil sem že veliko držav (nemčijo, italijo...) pa mi vse zazna kot radio in ni slike, teletekst pa dela.

ncc2000 ::

Nisem mislil, da nastavi državo v meniju, poišči tuje oddajnike digitalne televizije (rečmo avstrija na dobraču 24 kanal, 30 kanal, za ostale pa ne vem), če se jih da dobit na tvoji lokaciji in testiraj.

KoMar- ::

Za 25 dolarjev se nikjer ne dobi externega tunerja z MPEG-4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Pšenični ::

"Za 25 dolarjev se nikjer ne dobi externega tunerja z MPEG-4."

Možno ampak cene so šle tle precej dol. Na tem področju.

lebang1 ::

ncc2000 je izjavil:

Nisem mislil, da nastavi državo v meniju, poišči tuje oddajnike digitalne televizije (rečmo avstrija na dobraču 24 kanal, 30 kanal, za ostale pa ne vem), če se jih da dobit na tvoji lokaciji in testiraj.


na moji lokaciji se ne da kaj takega dobit...
Se bojim da je le mpeg2.

lebang1 ::

sem pisal v tisto trgovino kjer sem kupil pa so rekli da :
"The item can receive digital mpeg 4 signals"...
malo čudno, ne dela pa ne dela slika.

T-Majo ::

Še prosim meni pomagate. Za starše kopujem digitalni dekoder za analogno TV. Po možnosti s SLO menujem.

Imamo pa kabelsko TV (analogno). TV je Sony, katodna.


Pa še nakaj, zakaj na mojem LG 42LD550 mi kabelske programe razporedi na DTV in TV? Moj TV tudi drugače najde več programov na kabelski? V čem je to razlika?

xCore ::

če imaš kablsko boš potreboval dvb-c
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

lebang1 ::

Ja, za kabelsko potrebuješ sprejemnik z dvb-c (tvoj televizor ima to) in kabelska bo oddajala naprej tudi v analognem.

T-Majo ::

Torej ne bo nič lepša slika na 42LD550, ko se bo oddajalo v digitalnem signalu?

Kaj pa pri starših, pri DVB-C dekoderju na analogni TV? Bo slika lepša ali slabša?


Keteri DVB-C priporočate?

bauci ::

Imam enak TV kot ti. Ko TV najde digitalne programe jih shrani kot DTV, analogne pa kot TV. Če imaš slabo sliko pri analognem signalu (TV) potem boš imel pri digitalnem sprejemu (DTV) lepo sliko, ki bo kockala.
Programe, ki jih ne rabiš (podvojene analogne) lahko preprosto skriješ, da ti ne delajo zmedo na daljincu.

lebang1 ::

Slika bo lepša, kabelska oddaja v digitalnem in analognem, digitalnih je ponavadi malo več ker so nekateri programi podvojeni, saj oddajajo tudi v HD tehniki.
Če bo slika kockasta je zato ker se preveč signala izgubi do televizije (zamenjaj koaksialni kabel po hiši).
Ravno veliko dvb-c sprejemnikov ni na voljo, poglej malo npr. tukaj.
Pa še nekaj, verjetno boš pri digitalnem sprejel tudi radijske postaje ki jih kabelska oddaja.

lp

T-Majo ::

Radijske dobim. Pravim, da imamo sedaj analogno kabelsko.

In dobim DTV kanale in TV kanale. Pri DTV je lepša slika. Pomeni, da bo edina razlika, da TV signala ne bo več, DTV bo pa ostal.

Ampak kot DTV razumem digitalno kabelsko, vendar je mi nimamo. Je mogoče to pomota s strani operaterja in vseem prejemam digitalno kabelsko?

bauci ::

Če imaš analogno kabelsko zate ne bo nobene spremembe, ker bo operater poskrbel za vse. Ne rabiš nobenega dekoderja.

T-Majo ::

100%?

lebang1 ::

T-Majo je izjavil:

100%?

200% ;)

opr01 ::

Eno podvprašanje.
TV Gorenje, cca. 25 let star; dela še OK, a nima SCART-a. Obstaja kak vmesnik koaks-scart za priklop DVB-T sprejemnika?

lebang1 ::

opr01 je izjavil:

Eno podvprašanje.
TV Gorenje, cca. 25 let star; dela še OK, a nima SCART-a. Obstaja kak vmesnik koaks-scart za priklop DVB-T sprejemnika?


Moj nasvet je da si raje kupi novo televizijo,
lepša slika brez vseh problemov.
Drugače pa se nahaja odgovor na tvoje vprašanje tukaj.
Zelo malo sprejemnikov ima to kar je opisano na strani,so pa tudi druge bol zakomplicirane rešitve...

lp

opr01 ::

Hvala za link. Sam na http://www.digitv.si/kaj_narediti do te slike nisem prišel. Je pa še ena varianta: kot drugi TV pri T-2, vendar je (mogoče) problem razdalja, ker bi bil eth.kabel (RJ45) dolg cca. 80 m. Ima kdo kake izkušnje s takimi dolžinami za tevejčke?

lebang1 ::

Sam ne ti mešat digitalni sprejem preko antene in tisti preko interneta (t-2).
Mislim da na 80m nebi smelo biti težav z RJ45 kablom, medtem ko je pri koaksialnem kablu kar hitro problem razdalja.

lp

jest10 ::

opr01 je izjavil:

Eno podvprašanje.
TV Gorenje, cca. 25 let star; dela še OK, a nima SCART-a. Obstaja kak vmesnik koaks-scart za priklop DVB-T sprejemnika?

tole

lebang1 ::

Nekaj sem opazil,
po televiziji nekaj pravijo da bo lahko zmankalo dvb-t sprejemnikov ker bo veliko povpraševanje po njih,
jaz sem pa opazil da je že zmankalo scart povezovalnih kablov, iskal v 2 trgovinah s tako opremo in ga nisem dobil, vse so pokupil :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435822 (75350) zavajon
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524119 (14807) OK.d
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956533 (33245) Alexius Heristalski
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10122452 (18381) Domn
»

Digitalna tv, dvd snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
73018 (2911) pero1

Več podobnih tem