» »

EMA 2010

EMA 2010

1
2
»

klemenSLO ::

Dragi mojsterleo, istih misli sva, popravljam se le toliko: točke bomo mogoče dobile le od švice :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Vajenc ::

Kaj pa od Avstrije in Nemčije? ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

mojsterleo ::

Vajenc je izjavil:

Kaj pa od Avstrije in Nemčije? ;p
bomo dobil pivo in milka cokolado.

whatever ::

Komad niti ni tak slab. Sej mi itak ne smemo zmagat, bi se država zapufala do amena, ker nimamo ustrezne dvorane.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Icematxyz ::

"Budalaština". Glede na to, da so dobili 15000 glasov in glede na to, da ima skoraj vsaka slovenska družina tam ene 3 do 4 telefone (stacionarni + 2 do 3 mobilni), sploh ni težko si kupiti zmage - rabiš 3000 do 5000 ljudi


Ne vem če ti razumeš najbolje kako se da zmago kupiti. Zagotovo ne sodeluje med 3 in 5 tisoč ljudi.

Tako da ja. Butalščina.

Sam pa malo spremljam odzive. In moram reči da ko so zmagali sem bil bolj ali manj indiferenten. Všeč mi je bilo da končno harmoniko vidim. In med vsem prikazanim menim da nihče ni bil oškodovan. Češ da je moralni zmagovalec ali kaj takšnega... Letos je zadeva dokaj čista. In jasna.

Zdaj ko pa sem poslušal mnenja nasprotnikov. Pa mi je postalo jasno zakaj je ta pesem preprosto morala zmagati. In hvala bogu da so ljudje končno sami lahko odločili kaj želijo videti na odru. In tudi v bodoče naj bo tako. 1 številka 1 glas. Kaj hočejo ljudje tako mora biti. To je Evrovizija. In čisto nič drugega.

Vse ostalo je zloraba in da. Se strinjam. Butalščina.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Meni se zmagovalna pesem ne zdi nic posebnega. Je pa cel cirkus nasprotnikov, ki so zgrozeni nad tem kdo je zmagal precej zabaven. :)

PaX_MaN ::

Komad gre v uho.
Za ESC je zadosten.
Boljši od safra, depre, uweuwe, žalostn, smm! - razen morda Bratov, ampak ti so falili na drugih ravneh - tipa komadov prejšnjih let, že.

Izi ::

BigWhale je izjavil:

Meni se zmagovalna pesem ne zdi nic posebnega.

Saj tudi dejansko ni nič posebnega, sicer pa kdo pa je na Evroviziji pričakoval kaj posebnega. Evrovizija je že od nekdaj namenjena samo temu, da neka lokalna glasbena skupinica prestopi državne meje in se poskuša uveljaviti v Evropi.
Namen je bil da se izven domačih mej neznani skupini omogoči, da se uveljavi v celi Evropi. Ena glasbena skupina ali posameznik na leto dobi to možnost.
Na Evroviziji nimajo kaj iskati svetovno znane skupine. Kaj svetovne, niti Evropsko znanim skupinam prireditev ni namenjena. Evrovizija je za glasbo, ki ni znana izven meja svoje države.
Gre torej samo za eno stopnjo višjo prireditev kot so "iskanje talentov" po posameznih državah.

Če bi na Evrovizijo poslali skladbo, za katero bi se večina strinjala, da gre za dober profesionalno izdelan glasbeni izdelek, potem bi delali nekaj močno narobe. Tako dobra glasba ne rabi Evrovizije, gre lahko direkt na plošče in v Evropske trgovine ali na Evropske koncertne odre.

Big Foot Mama, Siddartha, Avseniki, Slaki in podobni, ki jih nekateri tukaj omenjajo nimajo kaj iskati na Evroviziji to so že po celi Evropi dobro znane in uveljavljene skupine.
Mislim, da obstajajo celo neka pravila, ki onemogočajo, da bi na primer Irci poslali na Evrovizijo skupino U2 in brez konkurence zmagali :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

PaX_MaN ::

Na Evroviziji nimajo kaj iskati svetovno znane skupine.

Ni ABBA nekdaj zmagala?

Big Foot Mama, Siddartha, Avseniki, Slaki in podobni, ki jih nekateri tukaj omenjajo nimajo kaj iskati na Evroviziji to so že po celi Evropi dobro znane in uveljavljene skupine.

Kajpavem:
Po petih letih spet v Nemčiji!
Bookmark and Share

Februarja se odpravljamo na kratek izlet v Nemčijo, kjer bomo odigrali 4 koncerte in sicer v Hamburgu, Berlinu, Kölnu in Münchnu.

V njihovem arhivu koncertov imaš pa le tu in tam tuje prizorišče.
BFM je letos precej slovensko sporadična, od leta 2007 pa so imeli le en koncert v zamejstvu, Slakova spletna stran je pa tudi dokaj skromna glede koncertov.
Razen če "dobro znane in uveljavljene skupine" pomeni, da se jih zelo veliko vrti na radiu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

energetik ::

Nisem vedel, da vas toliko spremlja EMO. Jaz se spravim gledat mogoče 1x na 3 leta, ampak že po parih pesmih prešaltam, ker enostavno ne morem več ne gledat ne poslušat. Kvalitetni glasbeniki že vejo, zakaj se ne prijavljajo.

BigWhale ::

PaX_MaN je izjavil:

Na Evroviziji nimajo kaj iskati svetovno znane skupine.

Ni ABBA nekdaj zmagala?


Ja, zaradi tega so potem postali tako znani kot so bili. :)

Prej so bli pa kr eni svedi. :>

Valvoline ::

Podn. Big waste of time & money.

Izi ::

Ja, ABBA so uspeli ravno zaradi Evrovizije.
Ustanovili so se leta 1972 in se leta 1973 kot neznana skupina prijavili za izbor na Evrovizijo, kjer so neslavno pogoreli že v prvih kvalifikacijah >:D
Leta 1974 pa so ponovno poskušali, tokrat so se bolj potrudili in naredili pesem "Waterloo". Z njo so prišli na Evrovizijo in potem zmagali še tam. Ta zmaga jim je kasneje prinesla svetovno slavo.
Brez Evrovizije verjetno nikoli ne bi bilo svetovno znane ABBE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

ivanuscha ::

Edin kvaliteten komad je bil od Hamota in Gala - Črni konji čez nebo. In pa glede na to da sta bila šele 5., zmagal pa je tak sekret od skladbe, dvomim da se bo kej spremenilo in da bo naslednje leto prišlo več kvalitetnih izvajalcev/avtorjev.

Zgodovina sprememb…

Izi ::

ivanuscha je izjavil:

Edin kvaliteten komad je bil od Hamota in Gala - Črni konji čez nebo.

LOL, sedaj si me pa res spravil v smeh :D
Vidiš kako so si okusi različni. Tisto jokanje ni bilo podobno ničemur, pevec je bil verjetno prehlajen, povrh vsega pa še popolnoma brez posluha, o glasbeni spremljavi pa nebi izgubljal besed, taka žalostinka, da bi se človek kar ustrelil, če bi imel v bližini pištolo ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

roli ::

Problem vseh tehle pesmi je, da jih ne moreš poslušati samo enkrat. Ko sem poslušal Črni konji čez nebo, narodnozabavni rock, dež so mi bile vse te pesmi zanič. Totalno zanič. Ko parkrat slišiš ugotoviš, da morda še ni tako slabo. Zaradi harmonike dobim ošpice tako, da tega pod nobenim pogojem nebi poslal na eurosong samo ni pa tako zanič no. Dež pa Črni konji čez nebo sta veliko boljše pesmi po mojem mnenju. Seveda po tistem, ko sem pesem parkrat poslušal.

Seveda pa v vsakem primeru nimamo šans da zmagamo. Če bomo imeli res veliko srečo bomo morda celo prišli v finale - samo dvomim. Gotarjeva je imela takrat odlično pesem in ji je ratalo priti v finale samo v končnem izboru ji pa nažalost ni uspelo praktično nič. Za eurosong rabiš pesem ki je dobra že ob prvem poslušanju, je poskočna in malenkost odštekana (spomnimo se fincev). Potem pa raiš še par sosed da glasujejo zate. Slovenija nažalost teh stvari nima.
http://www.r00li.com

DOOM_er ::

Vidiš kako so si okusi različni. Tisto jokanje ni bilo podobno ničemur, pevec je bil verjetno prehlajen


a ne pojejo na playback?
Robots will steal your job. But that's OK

Spc ::

Bom kar tukaj vprašal..
Ima kdo dovolj velik krožnik, da lahko pobira MPEG-2 HD 4:2:2 @ 37.5mbit/s uplink direktno iz EutelSat W1 ?
Satelit je na 10°E.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eurosong/Evrovizija 2011 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22432604 (26061) mojsterleo
»

EMA 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11410579 (6691) Matev
»

EMA 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16412019 (8541) Utk
»

EMA 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
666567 (5213) Myth
»

A bo Karmen peta nocoj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1119379 (7124) Vlady

Več podobnih tem