» »

Eurosong/Evrovizija 2011

Eurosong/Evrovizija 2011

1
2
3 4 5

Dr_M ::

Ramon dekers je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Siddharto? Pa dejmo raje Murkota. Bo vsaj zabavno, ce ze ne bo dobre muske.



sory ker nisi toliko inteligenten in ne razumeš njihovih besedil. Nekatera so res preveč kompleksna. Ko oni zaigrajo s simfoničnim orkestrom, ma to je res orgazmično...Mogoče ti bo pa res lažje če bi poslušal murkota...


Caki in kaj ma inteligenca veze? Prej bi rekel, da je tebi droga precej skurila tisto mozgansko celico, ker jaz nikjer nisem napisal, da ne razumem njihovih besedil.
Predvidevam, da si tudi eden tistih srednjesolcev, k so res hudi carji in sidarto res ful stekajo in si obenem se z ziletko mal roke porezejo. K so res ful carji.
Ampak musko majo pa se vedno brez vezno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

black ice ::

Ramon dekers je izjavil:

Medtem ko je sidharta še vedno na relativno dobrem nivoju, za tiste ki jo poslušamo in spremljamo, fantje so študirani (mislim da imajo vsi dokončane fakultete), disciplinirani, enostavno jim uspeva.


Bil sem na parih koncertih in moram priznati, da se žal ne strinjam s tabo. Seveda fantje poskušajo nekaj novega, a kar jih drži nad vodo so stari komadi.
Kakšno povezavo imata dokončan faks in (dobra) glasba?

Ramon dekers ::

black ice je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

Medtem ko je sidharta še vedno na relativno dobrem nivoju, za tiste ki jo poslušamo in spremljamo, fantje so študirani (mislim da imajo vsi dokončane fakultete), disciplinirani, enostavno jim uspeva.


Bil sem na parih koncertih in moram priznati, da se žal ne strinjam s tabo. Seveda fantje poskušajo nekaj novega, a kar jih drži nad vodo so stari komadi.
Kakšno povezavo imata dokončan faks in (dobra) glasba?



sugurno to primore k boljšim besedilom za razliko od atomik harmonik, kjer se tričetr besdila derejo brizgaj... da maje keuc pa line ne omenjam. Nevem kakšne imajo sedaj koncerte ampak 2 leti nazaj sem bil na enem in ga ne bi mogel oceniti kot slab. Je pa res da so starejši komadi mogoče malce boljši od novih.

Dr_M je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Siddharto? Pa dejmo raje Murkota. Bo vsaj zabavno, ce ze ne bo dobre muske.



sory ker nisi toliko inteligenten in ne razumeš njihovih besedil. Nekatera so res preveč kompleksna. Ko oni zaigrajo s simfoničnim orkestrom, ma to je res orgazmično...Mogoče ti bo pa res lažje če bi poslušal murkota...


Caki in kaj ma inteligenca veze? Prej bi rekel, da je tebi droga precej skurila tisto mozgansko celico, ker jaz nikjer nisem napisal, da ne razumem njihovih besedil.
Predvidevam, da si tudi eden tistih srednjesolcev, k so res hudi carji in sidarto res ful stekajo in si obenem se z ziletko mal roke porezejo. K so res ful carji.
Ampak musko majo pa se vedno brez vezno.



keri debilni izpadi. No coment.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

keri debilni izpadi. No coment.

In to napiše osebek, ki nekoga označi za manj inteligentnega samo zato, ker mu ni všeč osebkov najljubši bend.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

black ice ::

@RD: Kvalitetna besedila in Siddharta sta že od nekdaj dva nezdružljiva pojma. Mogoče bi bilo bolje, če bi Tomi predal pisanje besedil komu drugemu. Fantje so svojih 5 minut slave že doživeli. Period.
Imeli so priložnost, katere žal niso popolnoma izkoristili (hint: videospot T.H.O.R. na MTV)

Trenutno je na slovenski sceni veliko boljših skupin. Bolj znana primera: Elvis Jackson, The tide, tudi hip hop/rap scena se premika na boljše. Je enih 5 skupin katere bi raje videl na Evroviziji kot Siddharto. Obenem naj dodam, da je Evrovizija že od nekdaj nesmiselna prireditev, saj na njej nikdar oziroma zelo zelo redko najdemo kvalitetne izvajalce, kateri se takšnih prireditev na široko izogibajo. Jim popolnoma nič ne zamerim, očitno imajo veliko drugega, pametnejšega dela.

Seveda je to samo moje osebno mnenje.

PS: Opažam, da od slovenskih skupin poznaš samo Atomik Harmonik, Navihanke, Ptujskih 5 in Siddharto. Takšnih primerjav se ne moremo iti.

Ramon dekers ::

TESKAn je izjavil:

keri debilni izpadi. No coment.

In to napiše osebek, ki nekoga označi za manj inteligentnega samo zato, ker mu ni všeč osebkov najljubši bend.



no mogoče pa si ti funkcionalno nepismen, absurd je primerjati damjana murka z nekim bendom ki celo kaj ustvari. To je bistvo tistega kar sem hotel povedati. Sicer pa meni najlubši bend gor ali dol, dejstvo je da slovenci nismo sposobni zreproducirati dobre glasbe.

black ice je izjavil:

@RD: Kvalitetna besedila in Siddharta sta že od nekdaj dva nezdružljiva pojma. Mogoče bi bilo bolje, če bi Tomi predal pisanje besedil komu drugemu. Fantje so svojih 5 minut slave že doživeli. Period.
Imeli so priložnost, katere žal niso popolnoma izkoristili (hint: videospot T.H.O.R. na MTV)

Trenutno je na slovenski sceni veliko boljših skupin. Bolj znana primera: Elvis Jackson, The tide, tudi hip hop/rap scena se premika na boljše. Je enih 5 skupin katere bi raje videl na Evroviziji kot Siddharto. Obenem naj dodam, da je Evrovizija že od nekdaj nesmiselna prireditev, saj na njej nikdar oziroma zelo zelo redko najdemo kvalitetne izvajalce, kateri se takšnih prireditev na široko izogibajo. Jim popolnoma nič ne zamerim, očitno imajo veliko drugega, pametnejšega dela.

Seveda je to samo moje osebno mnenje.

PS: Opažam, da od slovenskih skupin poznaš samo Atomik Harmonik, Navihanke, Ptujskih 5 in Siddharto. Takšnih primerjav se ne moremo iti.



hmm saj to so skupine, ki navadno nastopajo na eurosongu in jih ima raja najrajši...pač sem podal sidharto, ker ima za moje pojme najboljša besedila.

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Ramon dekers je izjavil:

Sicer pa meni najlubši bend gor ali dol, dejstvo je da slovenci nismo sposobni poslušati dobre glasbe.

Fixed.

Ramon dekers je izjavil:

hmm saj to so skupine, ki navadno nastopajo na eurosongu in jih ima raja najrajši...pač sem podal sidharto, ker ima za moje pojme najboljša besedila.

Nekako se ne morem strinjati z nobenim od zgoraj citiranih stavkov. Tudi v drugih državah se pritožujejo nad izbori za Evrovizijo (tako kot v naši ljubi deželici pod Alpami). Po drugi strani pa: očitno je takšno mnenje večine in sem jaz zasledil samo mnenja manjšin(e).

Priporočam ti, da nabereš nekaj glasbene kilometrine in boš hitro ugotovil, zakaj hodijo na Siddhartine koncerte večinoma še samo (mlade) najstnice.

SomethingEls ::

Ramon dekers je izjavil:

verjetno thomas ja:


tale komad je eden boljših in bolj kompleksnih kjer moraš besedilo poslušati večkrat in je celo razprava na nekem forumu. Majo svoj stil pač ni to maja keuc pa lina kjer so pesmi za rajo.


Kelt je vek
zoo Å¡est devet
apo kali psa na soncu
v glavo mi sledi.

Je znano vsem
arofa vi minar vse je
eboran vse je
kar imam daj mi.

Orion lady
ni le di kar je nord
spet je mir v eno smer
spet je mir.

Svetloba a b c d
mašina klinik ni samo
edini je bil mornar
nord gospodar.

Prisiljen smeh samo
prezrt v nas
obvezen greh grabi
angele para
doxalne mistike v nas.


Tole po mojem nima prav nobene poetične vrednosti...
Poglej raje kakšne starejše klasične poezije... pa že kakšna Simon and Garfunkel imate veliko bolj poetična besedila.
Silly Rabbit, Trix are for Kids

Zgodovina sprememb…

Mare3 ::

Ne more vsak posebaj govoriti to je dobra glasba to pa ne. Vsak ima rad drugačno zvrst glasbe tako da je to čisto prosta presoja. Če tebi ne paše rap muzika to še ne pomeni da je sranje. No ja mogoče je res ampak če bi bilo tako potem 50cent, eminem itd. nebi imeli toliko denarja da bi se lahko kopali v njem se pravi da nekomu je všeč.

TESKAn ::

no mogoče pa si ti funkcionalno nepismen, absurd je primerjati damjana murka z nekim bendom ki celo kaj ustvari. To je bistvo tistega kar sem hotel povedati. Sicer pa meni najlubši bend gor ali dol, dejstvo je da slovenci nismo sposobni zreproducirati dobre glasbe.

Napisal si:
sory ker nisi toliko inteligenten in ne razumeš njihovih besedil. Nekatera so res preveč kompleksna.

Če napišeš "ti nisi inteligenten" in to utemeljiš tako, da so besedila nekega benda zate oh in sploh, pač ni ravno veliko načinov, kako to interpretirat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Bananovec ::

Mare3 je izjavil:

Ne more vsak posebaj govoriti to je dobra glasba to pa ne. Vsak ima rad drugačno zvrst glasbe tako da je to čisto prosta presoja. Če tebi ne paše rap muzika to še ne pomeni da je sranje. No ja mogoče je res ampak če bi bilo tako potem 50cent, eminem itd. nebi imeli toliko denarja da bi se lahko kopali v njem se pravi da nekomu je všeč.

Čustva in dojemanje le teh (in še več ...) so povezana z glasbo. (IHMO!)
Upam, da so to nekateri dojeli v svojem življenju.

ON:
Glede na to, kaj sem dosedaj slišal da bo na Euroviziji, mi posebej ne ugaja prav noben komad.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

SomethingEls ::

Ne more vsak posebaj govoriti to je dobra glasba to pa ne. Vsak ima rad drugačno zvrst glasbe tako da je to čisto prosta presoja. Če tebi ne paše rap muzika to še ne pomeni da je sranje. No ja mogoče je res ampak če bi bilo tako potem 50cent, eminem itd. nebi imeli toliko denarja da bi se lahko kopali v njem se pravi da nekomu je všeč.


O besedilih se pa vseeno da razpravljat in tale od siddharthe je bolj tko, tko...
Silly Rabbit, Trix are for Kids

Zgodovina sprememb…

dark_coffee ::

Druga generalna vaja

Tilen ::

Pošteno, kaj naj rečem. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Karaya 52 ::

Zakaj nima naša pesem možnosti za zmago? Potem ko bodo vsi odpeli, se bo Keučeva zgubila nekje v povprečju ker je takšna tudi pesem skupaj z vsem ostalim. Leno je blo užitek gledat ker dečva deluje simpl in iskreno, tako kot norveški violinist.

dark_coffee ::

Torej čez dobri dve uri se začne prvi predizbor.

galu ::

Skupaj s kolegi in par piri, bomo navijali za nek metal/rock :))

EDIT:
LoL, kako so se Finci pomehkužili...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

jazbec ::

galu je izjavil:

Skupaj s kolegi in par piri, bomo navijali za nek metal/rock :))


legende
enako bomo mi-smo misnli za te pa niso šli naprej

galu ::

Ah, ta evrovizija je nekako preveč nostalgična zame... Vedno poslušal ene par komadov, ki jih uporabniki na ST pripopajo, potem pa grem poslušat Lorde.. Zame je tisto bil najboljši Eurovision do sedaj :)
Tako to gre.

jazbec ::

mah vedno se najdejo kaki dobri komadi (tko ko ta zgoraj)
lordi pa so itak bli liga zase
dandanes je težko najt pravo glasbo-rock/metal/punk

dark_coffee ::

Da ne bo kdo mislil, da so Lordi nek višek rocka/metala. Dejansko so precej luzerski band, kar priča tudi to, da so nastopali na ESC. So samo neka skremžena kopija Slipknotov... in sramota, da so takrat sploh zmagali.

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

niso višek-to sigurno
so pa še kr dobri-takrat ko so na evroviziji zmagali so pa bli liga zase

galu ::

dark_coffee je izjavil:

Da ne bo kdo mislil, da so Lordi nek višek rocka/metala. Dejansko so precej luzerski band, kar priča tudi to, da so nastopali na ESC. So samo neka skremžena kopija Slipknotov... in sramota, da so takrat sploh zmagali.


So čist kul, boljši kot 95% t.i. 'metal/rock' bandov dandanes.
Tako to gre.

dark_coffee ::

Države, ki so se danes kvalificirale za finale:

1. Srbija
2. Litva
3. Grčija
4. Georgija
5. Azerbajdžan
6. Švica
7. Madžarska
8. Rusija
9. Finska

Izpadli so: Poljska, Norveška, Albanija, Hrvaška, Armenija, Turčija, Malta, San Marino, Islandija in Portugalska.

s1m0n ::

Islandija je tudi dalje! 10 jih napreduje in ne 9 :)

Tilen ::

Kdaj smo na vrsti?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

s1m0n ::

12.5. ob isti uri kot danes na 13. mestu!

Ganon ::

Srbija, Švica in Finska so zame absolutni favoriti! Pa še Švicarka je izjemno luštna.

Gregor P ::

dark_coffee je izjavil:

Države, ki so se danes kvalificirale za finale:
1. Srbija
2. Litva
3. Grčija
4. Georgija
5. Azerbajdžan
6. Švica
7. Madžarska
8. Rusija
9. Finska
Izpadli so: ... Norveška,

... glede na to kaj sem jaz rekel

Gregor P je izjavil:


Srbska, čisto dostojna pesem z retro pridihom; vsekakor dostojno predstavlja svojo državo na evropskem prostoru
Norveška, pesem ima tak afriški pridih in je slišati pozitivna, ni pa noben presežek
Finci, so tudi čist dostojni

... sem očitno kar korektno ocenil vse skupaj:D; je pa res da še veliko tekmovalnih pesmi sploh še poslušal nisem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Avenger ::

Nimamo niti najmanjših šans. Komad ne gre v ušesa. Narejen je tako, da je vokalno zahteven in recimo izkoristi potencial vokalistke, oziroma ji dovoli pokazati da zmore, ni pa tak, da bi ti melodija ostala v ušesu, rdeča nit komada je nekako polomljena, če bi ga hotel zažvižgat, ga ne bi mogel in težko si predstavljam, kako bo tole všeč nekemu tujcu, ki ne razume, da imamo Majo takooo radi, hahahhaha
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jusv ::

Po moje da bo letos zmagal kdo iz tega JV dela Evrope no, kaka Srbija, Aremnija, mogoč kaka Grčija in tko...več bo itak znanega po drugem polfinalu, čeprou te psemi se mi zdijo kr neki no, ne ene za katero bi reku uau zdej je pa to to...

nokaut240 ::

Avenger je izjavil:

Nimamo niti najmanjših šans. Komad ne gre v ušesa. Narejen je tako, da je vokalno zahteven in recimo izkoristi potencial vokalistke, oziroma ji dovoli pokazati da zmore, ni pa tak, da bi ti melodija ostala v ušesu, rdeča nit komada je nekako polomljena, če bi ga hotel zažvižgat, ga ne bi mogel in težko si predstavljam, kako bo tole všeč nekemu tujcu, ki ne razume, da imamo Majo takooo radi, hahahhaha


In kako ti gre komad of Finca v ušesa, pa od Litve ? A lahko na njiju zažvižgaš ? Hrvatje in Norvežani so tudi imeli kao poslušno pesem, ki gre hitro v ušesa, rezultat je pa dobro znan. Strokovna komisija ne pali na komade, ki so narejeni na prvo žogo, sploh pa ne na kake štance oz. dance komade. Jutri vas bo Maja vse lepo utišala ;)

Ganon ::

Srbska gre najbolj v ušesa, že cel dan imam tisto melodijo v glavi. :D

dark_coffee ::

Če dobro pomislim, ima Maja Keuc jutri veliko večjo konkurenco, kot če bi nastopala včeraj. Vse jutrišnje države so namreč favoritinje. Recimo; Švedska in Danska so med favoriti, Irska pa ima verjetno najmočnejšo fanbazo. Da ne omenjam tega, da so marsikateri izvajalci tudi internacionalno znani.

Torej Maja bo imela jutri ogromno konkurenco, ker če bi nastopila včeraj, bi imeli nastop v finalu morda celo zagotovljen. Tako pa se lahko samo pod nos obrišemo :D

Meizu ::

In kaj ti bo final, če ne zmagaš. To morš it na vse al pa nič. Saj ni eliminacijskega sistema. Brezveze. Konkurenca tu ali tam je čisto brezveze.

Gregor P ::

Mar že iščemo izgovore:D

... se sam hecam, da ne bo hude krvi:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Meizu ::

Sej nima slabega komada, melodično seveda. Sam jst kot glasbenik ugotavljam, da ima komad, torej bend, premalo energije. Dinamično so cel čas na isti ravni in ful ne naredi občutka, da gre za neko energično balado. Ko maja začne pet z energijo, takrat je bend na istem energičnem nivoju, kot je bil, ko je Maja pela recimo piano. Enostavno ne zbudi mi tiste energije. Če me razumete seveda.

Tilen ::

Sem si še ene parkrat zasukal in pesem resnično sploh ni tako slaba. Danes gremo naprej! ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dark_coffee ::

Tukaj je posnetek včerajšnje vaje (ki so ga menda spremljale rahle tehnične težave).
Na njem lahko vidite, kako bo izgledal današnji nastop...

Karaya 52 ::

Zaznavam nek optimizem, dobro, dobro. :) Bomo vidli. Sicer ne vem kaj dela zelena propaganda na začetku ...

LuGi ::

Ne dela vec..doh

"13 Maja K...orf 2011"
Ta videoposnetek ni več na voljo zaradi zahtevka za avtorske pravice, RTV SLO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

TESKAn ::

LOL, so umaknili ravno, ko sem gledal :P.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tilen ::

Gremo Maja! ;D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Karaya 52 ::

Dobr je blo, dinamiko je še izboljšala. Upajmo na najbolš, zmago.

s1m0n ::

Mater so hitri z avtorskimi pravicami :)

RockyS ::

Med nastopom ni kazalo telefonske številke na katero se lahko glasuje, kazalo je samo številko in prazno polje.

Fail.

Enron x86 ::

@RockyS: To je zato, ker ne moreš glasovat za lastno državo.
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

RockyS ::

Aja hehe =)

Samuel ::

Ostali komadi razen kakšne Estonke in Slovakinj so čisti poden.

Pri večini sploh ne veš kaj izgovarjajo. Še pri Švedu nisem razbral kaj sploh poje (LOL, ja) dokler nisem šel pogledat kak youtube.. POPular :))
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Tilen ::

A če bi vedel številko, bi pa lahko glasoval?

Kaj pa kakšno glasovanje preko Skype? A to deluje?;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evrovizija 2015 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9615901 (10694) Pac-Man
»

Evrovizija 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
705934 (4038) oo7
»

EMA 2011

Oddelek: Loža
385756 (4664) mojsterleo
»

EMA 2010 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712470 (10611) Spc
»

EMA 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11410536 (6648) Matev

Več podobnih tem