» »

EMA 2006

EMA 2006

1 2
3
4

BladE_ ::

V osrednjem studiu javne televizije je med razglasitvijo zmagovalca letošnjega izbora pesmi za Evrovizijo prišlo do pretepa. E+ kot edini objavlja ekskluzivne posnetke pretepa. Kdo si je skočil v lase, pa si lahko ogledate v oddaji E+, natančno ob 18. uri.


Me prow zanima kaj je blo :D !! Upam da so se pi..e fajtale :D :D
Akcija - Reakcija

Keyser Soze ::

Glede na to, da sta bili akterki... Bi rekel, da se je tvoja želja uresničila.

Vikking ::

glede na današnje izjave v E+...moj prašiček, mopj prašiček..... ooooo lepoooo... prašiiiiiček

mislim da so tapravga poslal na gayovizijo.

Utk ::

Jap, res je razblinil vse dvome v tem E+.

Bibo ::

A je blo kej vidt na E+? A je ta posenetek mogoče dobit kje na netu?>:D
Jst

Maria ::

Nekaj podatkov o izboru.

Maria

BladE_ ::

A je blo kej vidt na E+? A je ta posenetek mogoče dobit kje na netu?


A ga je kdo ze zasledu na netu ??
Akcija - Reakcija

Vikking ::

v komisiji ki so podeljevali pike, je biu en pravnik rtv-ja, en član društva mladih glasbenikov, en bivši pevec eme in še dva ki imata malo boljše preference od teh treh. Sam toliko da se ve kakšna "STROKOVNOST" je podeljevala pike.

Bibo ::

Jst

McHusch ::

Moj sošolc je zmagu. We're freaking famous. :P

Utk ::

Najbolj sem se po tleh od smeha metal, ko je nekdo izjavil, da ga ta brada naredi ful bolj moškega, on pa tako po svoje rekel "aneda, fuul"...:\

Nejc Pintar ::

Samo da ni saška zmagala pa sem srečen.
Lahko je biti prvi, če si edini!

BladE_ ::

http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/ek...


Men ne predvaja !! da kdo direkt download link ker mi neki jebe ???
Akcija - Reakcija

Bondage ::

Ta fajtek nima veze z emo. Ampak vseen je hec.
Keratehnikaživasmrt

Korenchek ::

BladE_ Men tud ni predvajalo, potem sem kliknil Menjava video predvajalnika in mi sedaj RealPlayer predvaja vsak video na 24ur.
For those about to rock - we salute you!

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

no ja volja ljudstva slovenskega na evrovizijo ni sposobna poslat nekaj takšnega, kar bi bilo všečno tudi volji vse evrovizijskega ljudstva - ko smo poslali oh so popular sestre, so pušnile samo malo manj kot omar
je pa res, da tudi komisija ni sposobna poslat nič dobrega
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

AndrejS ::

Pri Sestrah in Omaru je imela komisija prste zraven!

Amare ::

Eden izmed članov žirije je bil šef za izterjavo vseh tistih,ki pozabljajo plačevati RTV naročnino:D

Brane2 ::

Meni se zdi ironija vsega to, da se vsako leto kakih stotisoč folka pusti na suho nategnit, nato pa imajo pripombe, kako je ta tranvestit, un je peder itd.

Kaj pa pričakujete ? Če folku ponujate danko, kdo naj bi se odzval ?

Resno, nisem pričakoval, da toliko folka to še gleda.

Se kdo spomni ENEGA domačega komada, ki je kdajkoli prišel s kake take prireditve in pustil neko vidno sled ?

Prvi in zadnji ki meni pade na pamet, je Danielova "Džuli", verjetno kakih 20 let nazaj. In tudi njega so imali za pedra in blo je nekaj frke okrog tega, če je komad ukradel nekemu tujcu.

Resno, čas bi bil za prehod iz vrtca v šolo. Snemite si kje prek torrenta Baltazarja ali kaj podobnega... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

krneki0001 ::

Brane nekateri se spomnimo Rive in pa Belih vran, ki so bili odlični in so tudi na evroviziji zmagali. Poleg tega je Toto z united europe zmagal, v ozadnju so mu pa bele vrane pomagale priti do tega naslova, tako s komadom, kot z backvokali.
ampak to je bilo nekoč, ko pedrov in glupih urednikov pa slabih voditeljev RTV še ni poznala - dans pa sam še pedrčki, tranvestiti zmagujejo po nalogu glupih sedanjih in bivših urednikov.

Včasih je to bil šov za celo družino, komadi so šli v uho, danes pa komadi niso za poslušat, voditelji so zmedeni in slabi, uredniki in bivši uredniki pa vse obrnejo sebi v prid.(predpostavljam, da je bivša voditeljica eme bila in imela prste zraven)

STASI ::

Se kdo spomni ENEGA domačega komada, ki je kdajkoli prišel s kake take prireditve in pustil neko vidno sled ?


Brane2: Meni pride na pamet edino Silvia od Magnifica. Res pa je da je bil le 5. tisto leto s to pesmijo. To je tudi ena redkih pesmi, katerih vem ime, izvajalca, melodijo in malce besedila (od osamosvojitve do danes).

IMO redko kdo, ki na Evroviziji nastopi je znan preko meja svoje drzave in tudi po samem nastopu na megadogodku ni ne vem kako prepoznaven v mainstream-u. Sam mislim da se je PESEM EVROVIZIJE izrodila ze dolgo nazaj (mogoce na zacetku 90.-ih).
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

SodVina ::

Kaj ko bi imeli drugo leto namesto televotinga in komisije kar referendum? Itak ga imamo za vsak drek. :D

Valentin ::

Ha, zdaj pa še to!

Pravkar so na E+ nazorno demonstrirali, da je Anžejev Plan B čisti ponaredek enega avstrijskega komada...

Thomas ::

Sami plagiatorji tile pevčki .. jej jej.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

LMAO... Cool. To je šov, tisti tapravi šov.:D

TheJack ::

Ne sam plagiatorčki...tatovi. Avtorji glede ''kršitev avtorskih pravic'' vedno zaženejo vik in krik, medtem ko se govorice o plagiatorstvu hitro utišajo. Ni bilo to ne prvič, ne zadnjič. O Alešu Klinarju in 'njegovih' stvaritvah je bila celo ena oddaja enkrat po televiziji. Posledic ni bilo, tako kot jih sedaj ne bo. Sicer se pa podobno dogaja po celem Balkanu že desetletja. 'Avtor' poišče pesem, za katero je malo verjetnosti da bi jo kdo pri nas poznal (Avstrija, Turčija, Grčija...itd.), spremeni tu in tam kakšen ton (svoje čase so naši 'avtorji' celo javno govorili, da ne gre za plagiat, če ni osem zaporednih tonov enakih, kar je kozlarija na kvadrat), pa ima 'avtorsko delo'.

Tatovi so seveda vsi ostali; pirati, televizije, radii, gostilne in frizerski saloni, ker jim ne plačujejo za uporabo 'njihovih' storitev.

BTW, nekaj me že dolgo zanima.... Sazas pri nas pobira denar od gostiln, televizij, radiev, raznoraznih prireditev...itd. Jasno je, da se na vseh teh rečeh ne vrti samo slovenska muzika, ampak (predvsem) tuja. A ve kdo, ali potem Sazas del tega denarja (in to večji del, po logiki) pošlje v tujino, kjer ga potem dobijo tuji avtorji, katerih pesmi se vrtijo pri nas?
Bonis nocet, qui malis parcit.

Thomas ::

Kukr si hud, ti bom kar povedal, da po moje, Škofova afnanja so še kar prebavljiva, DOKLER ga ne začne biksat s tisto harmoniko.

Tist pa je podn. IMHO. Bistveno boljš Eurosnog, pa Emma pa tak, kot pa uno.

Sej kaj pa če špila eno babo, al pa enga dohtarja, al pa enga pedra. Prava figa. Ampak s harmoniko ma pa ... kako naj rečem ... ene deep bolane. Pa če so "še tko kulturne".

Tela buzeriranja okol Emme pa to, so pa sicer en velik semenj ničevosti, bolana pa lih niso.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Uros!no ::

compare-plan_b-santa_maria-mp3. Upam, da se ni blo. Ne morem, da verjamem :\

BladE_ ::

a pa ves mogoce izvajalca te "santa marie" ker me res prow zanima bom en mix naredu :D :D
Akcija - Reakcija

Valentin ::

> Refren pesmi Plan B naj bi bil, kot pričajo posnetki, identičen s pesmijo Santa Maria avstrijske pevke Simone, pri čemer se je nekdo zelo potrudil in ju dal na isto višino vokala, da je primerjava še toliko lažja (pesem lahko najdete na naši spletni strani www.direkt.si).

Takole piše Direkt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

BladE_ ::

LOL ne najdem !!! plz help me naj da kdo link do tega :D :D
Akcija - Reakcija

Valentin ::

Poglej post od Uros!no.

Maš pa tud tle:

Primerjava

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

Uros!no ::

In se en. Klik :D

BladE_ ::

ma ta primerjava je bedna rabm ceu komad !!!!

Poglej post od Uros!no

OMG kje naj pa to najdem ??sj vem da se slis bedno sam je tok bedn forum pa cela stran da se normalnga iskanja nimajo !!
Akcija - Reakcija

cojss ::

Še prispevek E+ v zvezi s plagiatorstvom, "pretepu" v zakulisju in še čem.:D

Valentin ::

Pravzaprav je ljubljenček RTV-ja Anžej Dežan tu še najmanj kriv. Krivi so vsi tisti, ki bi morali po zakonu stopiti na prste plagiatorjem.

Mi je pa sinoči dvignil tlak član CENZURNE KOMISIJE Eme 2006 in bivši evrosongovec, Cole Moretti v oddaji E+. Tekom vse oddaje ni povedal ničesar, samo izmotaval se je in nekaj bluzil na konkretna vprašanja voditeljice...

Ja, saj, kaj pa naj bi sploh rekel?
Tega, da so jim takšno svinjsko glasovanje zapovedali na RTV-ju, kjer ima vse niti razvedrilnega programa v rokah razvpiti Vanja Vardjan, itak ni smel...

krneki0001 ::

BTW, nekaj me že dolgo zanima.... Sazas pri nas pobira denar od gostiln, televizij, radiev, raznoraznih prireditev...itd. Jasno je, da se na vseh teh rečeh ne vrti samo slovenska muzika, ampak (predvsem) tuja. A ve kdo, ali potem Sazas del tega denarja (in to večji del, po logiki) pošlje v tujino, kjer ga potem dobijo tuji avtorji, katerih pesmi se vrtijo pri nas?


Ne ne plačujejo tujcem teh stvari, ampak samo poberejo ves denar.

infidel ::

Kaj je ta ema res tolk kvalitetna in fajn, da se je treba toliko sekirat kaj gre naprej in kaj ne gre in kdo je koga bolj okrog prinesel.

gzibret ::

Kaj je to EMA?
Vse je za neki dobr!

Vikking ::

EMA= tekmovanje za plagiatorja leta

TheJack ::

Ne ne plačujejo tujcem teh stvari, ampak samo poberejo ves denar.

Si ziher? Ker če je to res, potem pobirajo denar, ki ni njihov. To je tako, kot bi jaz zaprl Šmartinko in pobiral voznino od vsakega voznika ki bi mimo prišel. Avtorji in njihova združenja imajo polna usta 'spoštovanja avtorskih pravic' in visokoletečih moralnih fraz, hkrati pa zgleda našim avtorjem ni nerodno pobirati denarja, ki ni njihov na noben način in v nobeni obliki.

Kdo torej krade?
Bonis nocet, qui malis parcit.

Utk ::

To v teoriji deluje, kako točno ne vem, deluje pa. Sej tudi slovenske pesmi vrtijo po drugih državah (haha) pa recimo ne dobijo denarja iz tam. Če ga dobijo, ga dobijo pa tudi tujci iz Slovenije. To je njihov problem kako točno so zmenjeni.

TheJack ::

Deluje? Šur da deluje zanje. Če pobiraš tuj denar, veš da deluje. Problem se pojavi, ko nekdo recimo organizira neko prireditev, kjer se npr. vrti izključno tuja muzika, nakar dobi od Sazasa račun, le-ta pa potem razdeli denar med naše avtorje. Potem to ni več njihov problem, ampak problem nas vseh. Zakaj sta Atomic Harmonic in Zoran Predin kaj bolj upravičena do denarja od vrtenja Metallice kot recimo ti in jaz? Kaj imata Atomic Haromnic in Z. P. z Metallico in njihovimi avtorskimi deli?
Nekdo pobira denar, ki ni njegov v nobeni obliki in formi. Nekdo krade, po domače povedano.

Bom jaz zaprl Šmartinko in ti zaračunal, ko boš mimo pripeljal. Na drugi strani boš organiziral prireditev, pa ti bo Sazas zaračunal. Kje je razlika, točno?
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Utk ::

Po moje plačujejo tudi v tujino. Če znajo razdelit denar med slovenskimi glasbeniki, zakaj ga ne bi znali med tujimi. Tudi če ne, pa potem tudi naši ne dobijo denarja iz Avstrije, Nemčije, kjerkoli. Nisem siguren. V vsakem primeru pa deluje, oz. bi delovalo, če ne bi naši najprej sebi žepe napolnli, prej ko pride denar do Špele in Špelce:)

TheJack ::

Hja, sej pravim, moram se pozanimati, kako točno stvar deluje. Ker skoraj ne verjamem, da bi nekemu združenju dovolili pobirate denar (oz. del denarja) brez realne osnove.
Bonis nocet, qui malis parcit.

STASI ::

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

TheJack ::

Tu piše, da posredujejo honorarje v tujino (bi blo pa zanimivo vedet, po kakem ključu to počnejo. Po moje se pri nas vrti v večinskem delu tuja muzika in bi torej morala iti večina denarja v tujino.). Če je tako, sem jaz glede tega pomirjen.

Seveda to nič ne izboljša situacije glede plagiatorske industrije pri nas....
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Valentin ::

Zadeva: KRŠITEV AVTORSKIH PRAVIC PRI SKLADBI Z NASLOVOM PLAN B

Spoštovani!

V zadnjih dneh smo na večini radijskih in TV postaj po Sloveniji evidentirali predvajanje skladbe z naslovom Plan B, v izvedbi izvajalca Anžeja Dežana. Pod skladbo so se podpisali avtorji Matjaž Vlašič, Urša Vlašič ter Boštjan Grabnar. Pri poslušanju omenjene skladbe smo ugotovili, da je skladba v resnici predelava drugega, že obstoječega ter objavljenega avtorskega glasbenega izvirnika z naslovom Santa Maria, ki ga poznamo v izvedbi izvajalke Simone. Avtorji izvirnika so Matthew James Aitken, Kirsti Elin Johansen, Kjetil Roesnes ter Michael Stock, imetnik avtorskih pravic pa je podjetje EMI Music Publishing, ki ga v Sloveniji ekskluzivno zastopa naše podjetje Mars Music d.o.o.

Skladba z naslovom Plan B namreč vsebuje odlomek izvirnika Santa Maria, ki v izvirniku tvori pomemben in prepoznaven avtorski element. Skladno z Zakonom o avtorskih in sorodnih pravicah je vsakršno spreminjanje avtorskega dela, pod kar sodi tudi uporaba odlomka v novem avtorskem delu, dovoljeno le z vnaprejšnjim soglasjem vseh avtorjev in imetnikov avtorskih pravic. Ker nam ni znano, da bi bilo kadarkoli zaprošeno za pridobitev dovoljenja za objavo priredbe, menimo, da gre za kršitev po ZASP-u, zato priporočamo, da do nadaljnjega skladbe Plan B ne predvajate oziroma jo umaknete iz svojega repertoarja ter namesto nje predvajate izvirnik z naslovom Santa Maria.

Hvala in lep pozdrav,

Za Mars Music d.o.o.: David Stritar


vir: VELENJE.com

BluPhenix ::

O, to bo pa še zanimivo. Na koncu se lahko zgodi, da zaradi neprodaje avtorskih pravic za komad (oz dovoljenja uporabe) Dežan s tem komadom ne bo mogel na Evrovizijo. Bo šel z drugim? Ja samo ne bo ta, ki je dobil najvišje točke.

Torej treba se je vprašati: glasujemo res za komade, ali izvajalce?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Keyser Soze ::

Ja nič. Logično je da gre drugi najboljši. Če temu ne uspe, gre tretji. Nato četrti. Itd.

Dokler ni cela slovenska estrada pod rušo.:D
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EMA 2010 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712597 (10738) Spc
»

EMA 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11410626 (6738) Matev
»

Eurovision 2006 glasujte za Lordi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
566740 (4860) gzibret
»

EMA 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
666582 (5228) Myth
»

Eurosong??? -->> SESTRE?!?!? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17110553 (7233) MChuk

Več podobnih tem